Şimdi Ara

Cübbeli'den Mercedes açıklaması: Sahabe-i kram en iyi deveyi almıyor muydu? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
1
Favori
5.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sosyal medya etiketlemesi diyorsunuz ama bu videoda anlatıyor işte, çarşambadaki dükkanda mevcuttur diyor.

https://youtu.be/W7HX5niVQzE

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dark dragon kullanıcısına yanıt
    Bu seni hesaptan kurtaracak denmiyor,kabirdeki azaptan korur tarzı bir açıklaması var.Bir kitaptan naklederek bunları dile getiriyor.Habertürk'deki açıklamasını da dinleyin.

Hataları vardır bunların dile getirilmesi de gayet doğal ama bunu dinsizliğe varacak şekilde ithamlarda bulunmak doğru değil.

Ehli sünnet hocaları itibarsızlaştırmak gibi bir çabaları var ve buna alet olmayın derdim.Çünkü diğer tarafta ayetlere muhalefet olan bir kesim var.Hz.Adem in babasından tut Miraç hadisesi sadece rüyadır tarzı ithamlar var ortada.

• kavlivefiilidua K kullanıcısına yanıt
    Sadece o değil

https://youtu.be/r8pZf4KUNQo

Nurettin yılmaz da saçma sapan konuşuyordu

Din ve imanı yerlere düşüren bunlar işte. Konuşurlar fakirler cennete gidecek fakirlik iyidir felan diye kendileri müridlerden topladıkları paralarla böyle saltanat sürerler işte.

Allah aşkına bu adam süper zeka mı, ne yapıyor da bu parayı kazanıyor?

Bu memlekette hakkıyla böyle kazanç sağlayan var mı?

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Adam bunun seri üretimini yapıp satmıyor.Konuyla ilgili biraz ilgilenip araştırsan direk ithamlarda bulunmazsın.Sana bu terlik mevzusu tuhaf gelebilir, yapmazsın.Ama olayı şarlatan bu,din ticareti yapıyora getirmek ayıp.

Nurettin Yıldız,Abdulmetin Balkanlıoğlu,İhsan Şenocak gibi şahsiyetler hayatına sırf dine adayan insanlar.Cübbeli Ahmet Hoca da keza öyle.Bir amelini beğenmedin diye şahsiyeti tamamiyle gömmenin anlamı yok.

Parasını bilmem ama çevresinden itibar gördüğünden bu tarz imkanlara sahip olabilir,işin iç yüzünü bilmiyorum.Ama öyle cemaatten para toplayıp cebe indirecek tipler değiller.

İthamda bulunurken karşı tarafın da açıklamasını dinleyerek sonuca varın.

• Hem peygamberi öv, “bir hırka, bir hurma” diye...

Hem yere kadar sakal, şalvarla gez “sünnet” diye...

Ya Peygamber enayi, ya bazılarının müslümanlıkta bir sıkıntı var, ya da birileri İslam’ı dinden ziyade kültürel, kullanışlı bir “maymuncuk” olarak kullanıyor.

Zoruna giden de gargara yapsın, “Hırka” deyip “S Klass” a ben binmiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: kavlivefiilidua

Adam bunun seri üretimini yapıp satmıyor.Konuyla ilgili biraz ilgilenip araştırsan direk ithamlarda bulunmazsın.Sana bu terlik mevzusu tuhaf gelebilir, yapmazsın.Ama olayı şarlatan bu,din ticareti yapıyora getirmek ayıp.

Nurettin Yıldız,Abdulmetin Balkanlıoğlu,İhsan Şenocak gibi şahsiyetler hayatına sırf dine adayan insanlar.Cübbeli Ahmet Hoca da keza öyle.Bir amelini beğenmedin diye şahsiyeti tamamiyle gömmenin anlamı yok.

Parasını bilmem ama çevresinden itibar gördüğünden bu tarz imkanlara sahip olabilir,işin iç yüzünü bilmiyorum.Ama öyle cemaatten para toplayıp cebe indirecek tipler değiller.

İthamda bulunurken karşı tarafın da açıklamasını dinleyerek sonuca varın.
    Mürid misin arkadaş niye bu kadar savunma ihtiyacı hissediyorsun ki?
    Adam seri üretimini yapsın yapmasın, ne diye para karşılığı satıyor o zaman?
    Seri üretimini yapmayınca gerçek felan mı oluyor yani?
    Adam kadınlarla jet skilere binmemiş miydi, o kadar haraaam diye konuşup duran kişi bu...

Mürit değilim.Ehli sünnet hocaları gözden düşürüp,itibarsızlaştırmaya çalışan insanlar var ki ortam Adnan Oktar gibi insanlara kalsın.İnsanlar artık faize bile masum gözle bakıyorlar.Ama ayet açık ve net,üstüne yorum bile yapılamaz.Cevat Akşit'in güzel bir izahı var faiz üzerine.

Kendi cebinden niye karşılasın.Gerçeğini bilemem bilgim yok.Bilgim olmayan şeyler üzerine de fevri konuşmak doğru gelmiyor.Sonuçta Sakal-ı Şerif'e de sadece kıl,tüy yaklaşımında bulunan insanlar da var.

Jet ski mevzusunu iyi araştır.

Bu mu ehli sünnet hocası?
    Adnan denen herifi de milyonlarca kişi eleştirdi ama ekranlardan nedense kaldırılmadı, rtük her halta anında müdahale edip gölge bile sansürlerken bunlar kadın oynatıyordu.
    Bunların itibarı yok, kula kulluk ediyor çoğu.
    Yılbaşında veya dizilerde de benzer görüntüler dönüyor.Rtük sensin kapat,kapattır.

Kafandaki düşünceyi dayandırdığın noktayı paylaşsan belki izah etmeye çalışırdık.

Tabi canım rtük benim, beni ipleyen vardı zaten
  • Mersedesi versin ona deve vereyim kabul eder mi? Hem de aydındaki deve güreşlerinden iyi bir deve bulurum.
  • Namaz kılmaya ilk başladıgımda 17 yaslarımda hep cubbelıyı dınlerdım. Tam bir yobaz olmustum bu ve bunun gıbılerı dınlemek yuzunden. Sonra kurandaki dini araştırmaya başladım ve kuranı okudukca bu sapıklardan uzaklaştım. Çok sukur allaha benı bu sapkınların yolundan cıkardı artık benımle allahın arasında boyle dın tuccarları yok.
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Mealden mi okudun?

Sünneti de aradan çıkardıysan...

• fakirlere hayır yapsın diye verilen paralarla mercedes filosu kuranlar şerefsizdir.
    bunların afrika için kurban parası toplayıp paraları kasalarına aktaran fetöcülerden bir farkı yok.
    10 yıl sonra bunlar da bir darbe yapar aynı yolda gidiyorlar. gazete tv dershane tamam.
    banka açma, ihalede yolsuzluk vb de yapıldımı amerikan desteği de gelir
  • Itibardan tasarruf olmaz diyor :)

Sünnet nedir?
  • Fade to Black kullanıcısına yanıt
    Sünnet, Hz. Peygamber’in söz, fiil ve onayının genel adı olup fıkıh usulünde Kur’an’la birlikte İslâm’ın aslî iki kaynağını ve delilini teşkil eder.

Bazı güruhlar bize Kuran yeter düşüncesini aşılayıp sünneti değersizleştirme peşine düştüler.

Güzel de bunlar kuran gibi korunmamış. Söylediği sözler 200 sene sonra yazılmış. hatta öyle olmasa bile benim sözlerim evrensel ve bundan sonraki insanlar içinde geçerlidir dememiş. Belki sadece o insanlara yönelikti?
    Biraz mantıklı olalım. Bunları araştırıp öğrenmek isteyen yapsın. Meal kurancılığı nasıl sakatsa kuran artı sünnet artı fıkıh artı mezhep vesaire de sakat oluyor.
  • Fade to Black kullanıcısına yanıt
    1. “Peygamber size ne verirse onu alın, neyi yasaklarsa ondan da sakının.” Haşr sûresi (59), 7

2. “Resûlullah, nefsinin arzû ve istekleri doğrultusunda konuşmaz. Onun söyledikleri kendisine vahyedilenlerden başka bir şey değildir.” Necm sûresi (53), 3-4

3. “Sizin için, Allah’ı ve âhiret gününü umanlar, Allah’ı çokça ananlar için Allah’ın peygamberinde en mükemmel örnek vardır.” Ahzâb sûresi (33), 21

“Namaz kılın!..” emri mücmeldir; tafsilat hadise bırakılmıştır. Namazların rekat sayıları, kılınma biçimleri âyette tafsilatıyla verilmiş değildir. O halde, sünnet olmasaydı, “namaz kılın” emri nasıl yerine getirilecekti?

Sadece Kuran olsaydı tek seferde tüm ayetler kitap şeklinde Kabe nin üstüne inmesi zor bir eylem miydi?

Neden Peygamber hayatı boyunca indi ve vefatına yakın tamamlandı?

Asırlardır bu dini sünnetleriyle yaşayan muhterem insanlar yanlıştaydı da siz mi doğru ışığı bir anda gördünüz?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.