Şimdi Ara

CREATİVE ZEN STONE PLUS 2 GB İNCELEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
26.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Görünüm olarak oldukça şık ve sade bir player. elinize aldığınızda deniz kenarında gezerken bir taş bulmuş gibisiniz. kibrit kutusunun içine girebilecek boyutta.

yanında gelen 15-20 cm lik bir usb kablo var. kısa tutmalarının nedeni sanırım daha hızlı veri akışının olması. ön bilgilerden sonra incelemeye geçelim..

ön yüzünde menü tuşları ve ekran var.

alt tarafta ise şarj/usb girişi ve reset girişi bulunmakta

üst tarafta kulaklık girişi kısayol tuşu-açma/kapatma/çalma/durdurma tuşu
    ve mikrofon

menüden görüntüler:

kulaklıklar yeterli düzeyde bana göre. son ses seviyesi 25. elbette davul zillerini, bas gitari ordaymıs gibi dinlemek istiyorsanız yeterli olmaz. zaten kisiden kisiye değişir bu kulaklık mevzusu.

2 gblık hafızasına mp3leri yazılım gerektirmeden sürükle birak yöntemiyle kolayca yükleyebiliyorsunuz. ancak ben interneten programını yüklemenizi öneririm. dosya yuklemek daha da kolaylaşıyor ayrıca pil durumunu gösterme ( örnegin %35), format atma gibi özellikleri var.

ekran mavi denmiş ama bana daha çok turkuaz gibi geldi.

menüyle ilgili bilgi vermek gerekirse ana başlıklar şöyle:

1-music
    2-options

alt menüler (browse music-play mode- eq- delete vs...)
    -browse music bölümünde isim sirasina göre klasörlerlerimizi görebiliyoruz. fakat klasör içinde klasörü algılamıyor.
    -play mode: burada sarkilarimizin calis sekillerini yonetiyoruz. repeat- shuffle- repeat once vs...
    equalizer var ama sanki öylesine konmus gibi..fazla iyi değil.
    mp3leri yine bu bolumden siliyoruz.

3-fm radio

32 kanal hafızalı radyosu var.gayet iyi çekiyor. preset bolumunden tuning bolumune gecis de gayet kolay. üst taraftaki play tusuna basmak yeterli. diger radyo ayarlarına menu tusuna uzun basarak erişiliyor. kısayol tusuna basarak music ve radio bölümleri arasında gecis yapabiliyoruz.

4-microphone (ses kayıtı yeterli düzeyde)
    5-recordings
    6-stopwatch (kronometre)
    7-settings : contrast- otomatik kapatma- kısayollar vs..gibi ayarlar yapabiliyoruz)
    8-lock (playerin üstünde tus klidi tusu yok ancak menuden lock e gelip aktif ederek yapabiliyoruz)

-eger mp3 dinlerken menude gezmeye calisirsaniz yaklasık 1 saniyelik bir yavaslama oluyor. pek bir sorun degil. sarkı calmazken menüde gezmek gayet hızlı.

gelelim şarj konusuna..

benim laptopun usb girişleri arızalı olabilir belki ama bilgisayardan sarj ederken 4 saat bekletmeme rağmen full şarj edemedim. adaptörünü aldim onunla 1,5-2 saatte full şarj oluyor. ekranin sağ üstündeki pil simgesi fiş simgesine dönüştüğünde ve kulaklık girişinin yanındaki ışık söndüğünde şarjın bittiğini anlıyoruz.

test 18 ses kademesinde (25 son) yapilmis ve ara sira sarkı atlatılmıs, ileri sarılmıs, radyo 30-40 dk dinlenmiş geri kalan sürede mp3 dinlenmiştir. bazen de ses son seviye çıkarılarak kullanılmıştır.

kullanım sirasinda pil simgesi 3.seviyeden 2. seviyeye ve 2. aşamadan ilk aşamaya 2'şer saat gibi bir sürede düşüyor. birinci seviyeden pilin bitmesine kadar olan süre ise 3,5 saate yakın bir süre. yani daha uzun.

toplamda full şarj ile benim kullanımımda 8 saate yakın bir şarj süresi oldu. tam rakam vemek gerekirse 7 saat 40 dk. tabi bu yukarıdaki kriterler icin. kullanıma göre azalabilir ya da artabilir.

ayrıca satılan aksesuarlarından bahsedecek olursak ben ileride skin with clip almak istorum. kıyafetlere takmak ve korumak için. bunun dışında kol bandı, anahtarlıklı kılıf ve sadece stone serisine ozel üretilmiş olan şık bir hoparlör seti var.

http://tr.creative.com/products/product.asp?category=213&subcategory=214&product=16424&listby=

http://tr.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=790&product=16725

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerbuga -- 23 Mart 2008; 18:13:38 >

• Hayırlı olsun, inceleme için teşekkürler.

Peki bu aksesuarlar nerede satılıyor? Sevgilimde Stone 1GB var, sevgilim için kılıfını almak istiyorum ama hiçbir yerde bulamadım.

Sitede resimleri var ama kendileri yok.
  • incelemelere tam destek ellerine sağlık hocam
  • Güzel inceleme.Sağol.Hayırlı olsun...
  • güzel inceleme :) aletin ses kalitesi hakkında biraz yorum yapar mısın? vasat mı?
  • yukarida bahsettigim gibi ses beni tatmin ediyor. elbette iyi bir kulaklıkla daha iyi performans alırsın. ayrıca bazi marketlerde teshir ürünleri oluyor. eger denk gelirsen orda da deneyebilirsin. mavi bilgisayarda vardi.

aksesuar konusunda ise teknosada oldugu soylendi ama ugrayamadim. eger bulursam burada söylerim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kerbuga

yukarida bahsettigim gibi ses beni tatmin ediyor. elbette iyi bir kulaklıkla daha iyi performans alırsın. ayrıca bazi marketlerde teshir ürünleri oluyor. eger denk gelirsen orda da deneyebilirsin. mavi bilgisayarda vardi.

aksesuar konusunda ise teknosada oldugu soylendi ama ugrayamadim. eger bulursam burada söylerim.

Ben bugün Yalova Teknosaya sordum aksesuarlarını, orilinal olarak bulmak mlaesef mümkün değil dedi. Ancak gittigidiyordan falan yan sanayi bulabilirsiniz belki dedi.

Bu arada bu modelin ekransızı olan Zen Stone 1GB. beraberinde Travel Sound taşınabilir kolonlarıyla beraber Teknosa da 89YTL.

BURADA

• Yaklaşık 1 ay önce 2Gb aynı bu modelin siyahını aldım. Kesinlikle çok çok küçük ve bu büyük avantaj. En önemli özelliği de bu. Unutmadan söyliyim Darty'den 139YTL'ye aldım(KDV içinde)

Şarj kablosunun kısa olması hızlı veri akışından değil (3 metrelikte herhangi bir yavaşlama olmuyor) kolay taşınabilir olmasından. Kaybetmeyin bulamazsınız.

Eksi yönleri:
    - Yazılımı dandik. (En azından yazılımla radyo frekans ayarı yapılabilirdi. Benim 2005 model Muzio'da bile vardı)
    - Bu aleti PC'den şarj edemedim. Başlığı açan arkadaş da yazmış. Ben de laptoptan doldurabiliyorum sadece. Nedense PC'nin hiçbir portundan dolmuyor.
    - Alet çoook yavaş. Hele de mp3 dinlerken menüye basınca ve menü içinde gezmek isteyince komut verip 2 saniye kadar beklemeniz gerekiyor
    - Radyo ayarlama olayı çok uzun sürüyor(otomatik ayar işi uzun sürüyor)
    - Kronometre gibi manasız anlamsız özellikleri var(belki bu yavaşlatıyor)

Artıları:
    - Çok çok çok ufak ve ince. Yazın mon filan da olmayınca çakmak cebinize çakmağın yanına koyabilirsiniz ;)
    - Karizmasına diyecek yok
    - Pratik
    - Ses olayı da boyutuna göre "fena değil" ama asla düşük değil
    - Şarjı cidden iyi gidiyor hele mega mbası kapatırsanız temiz 5-6 saat gider.

Saygılar

• Ben 2 ay kadar evvel teknosa'dan almıştım.. aynı gün iade ettim.. eski kullandığım muvo tx fm'e göre sesi hiç iyi değildi..
    Daha sonra forumda ki tavsiyeler üzerine iriver t60 aldım çok memnunum..
  • Bende teknosadan aldım.Teknosa dan memnun değilim ama.Bir daha teknosadan almam.
  • BENDE ABLAMA ALMAYI DÜŞÜNÜYORDUM AMA ŞARJ İŞİ BENİM KAFAMI KARIŞTIRDI.YUKARIDA ARKADAŞ 5-6 SAAT DEMİŞ BU YETRSİZ BENCE.BİDE PC'DEN ŞARJ OLMAMA OLAYI.GERÇİ BENDE CREATİVE ŞAJ ALETİ VAR AMA YİNEDE BU EKSİ.EN İYİSİ DİĞER MODELLERİDE GÖZDEN GEÇİRİYİM.

BU ARADA BENDE CREATİVE ZEN 4 GB VAR.AMA USB KABLOSUNU KAYBETTİM YAA :(. DEĞERİNİ KAYBEDİNCE ANLADIM.ŞİMDİ UZUN Bİ TANE ALDIM.KISA BULUNMUYOR GERÇEKTEN. AMA HIZINDA Bİ DEĞİŞİKLİK OLMUYOR AYNI HIZ. BUNU YANINIZDA TAŞIMASI ZOR OLUYOR.
  • arkadaşlar ben bunun kılıflarını goldda gördüm ama slikon falan vardı sanırım...
  • masa üstünde de mi şarj olmuyor yahu eger öle ise neden usb li olmuş kii amaç usb den de şarj etmektir weri göndermenin yanı sıra ama bence letoplardan kaynaklanıyor olmasın çünkü onlardaki port akımları masa üstü olanlarınkinden düşük
  • ilk mesajımda belirttigim sarj sorunu şöyle : laptopdan sarj ederken sarj tamamlandi isareti gelmiyor ama sarj ediyor. bilgisayara programını yukledim ve orda sarji %99 olarak gosteriyor full sarj simgesine gecmiyor. sarj makinesinde ise % 100 sarj edip tamamlandigini gösteren simge beliriyor. belki usb den belki de creative den kaynaklanan bir sorun henüz servise sormadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerbuga -- 18 Nisan 2008; 15:13:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ufo

Yaklaşık 1 ay önce 2Gb aynı bu modelin siyahını aldım. Kesinlikle çok çok küçük ve bu büyük avantaj. En önemli özelliği de bu. Unutmadan söyliyim Darty'den 139YTL'ye aldım(KDV içinde)

Şarj kablosunun kısa olması hızlı veri akışından değil (3 metrelikte herhangi bir yavaşlama olmuyor) kolay taşınabilir olmasından. Kaybetmeyin bulamazsınız.

Eksi yönleri:
    - Yazılımı dandik. (En azından yazılımla radyo frekans ayarı yapılabilirdi. Benim 2005 model Muzio'da bile vardı)
    - Bu aleti PC'den şarj edemedim. Başlığı açan arkadaş da yazmış. Ben de laptoptan doldurabiliyorum sadece. Nedense PC'nin hiçbir portundan dolmuyor.
    - Alet çoook yavaş. Hele de mp3 dinlerken menüye basınca ve menü içinde gezmek isteyince komut verip 2 saniye kadar beklemeniz gerekiyor
    - Radyo ayarlama olayı çok uzun sürüyor(otomatik ayar işi uzun sürüyor)
    - Kronometre gibi manasız anlamsız özellikleri var(belki bu yavaşlatıyor)

Artıları:
    - Çok çok çok ufak ve ince. Yazın mon filan da olmayınca çakmak cebinize çakmağın yanına koyabilirsiniz ;)
    - Karizmasına diyecek yok
    - Pratik
    - Ses olayı da boyutuna göre "fena değil" ama asla düşük değil
    - Şarjı cidden iyi gidiyor hele mega mbası kapatırsanız temiz 5-6 saat gider.

Saygılar

- leri çok fazla ALINMAZ diyorum başka cihazlara bakın 150 ytl az bi para diil fiyatıda yüksek en fazla 75 ytl eder YANAŞMAYIN derim!!

• arkadaşlar aleti aldım ama açılmıyor yahu.. bı konuda yardım edebiliir misiniz? laptop a taktım s harfi gidip geliyor ama bi türlü açılmıyor belli bir süre şarj mı etmem gerekiyor daha
  • Yaz ayları için iyi. Ne için iyi. Ufak çünkü. Zırt pırt şarkı değiştirmeyecekseniz radyosunu fazla kurcalamayacaksanız iyi. Bunları yaparım habire şarkı değiştiririm diyorsanız bulaşmayın. Ama o zaman da nal gibi mp3 çalar taşıyacaksınız kocaman. Eh bir de telefon. Bir de cüzdan.. Neremize sokucaz şaşırıyoruz o kadar edevatı..

Şarjı da aynen dediğim gibi ama arkadaşın yanlışı var laptop USB'sinin voltajı düşük müşük değil PC ile aynı. 500Mah işte. Ama olmuyor şarj maalesef

LAptoptan veya aşağıdakini kullanarak dolduruyorum
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=375610&productid=telsarjiss3300n

• Dijital insan oluyoruz hergeçen gün.

Güzel bir inceleme, ellerinize sağlık.
  • çok beğendim ama galiba almicam yorumlar çok eksi yönde
  • Ben olsam alırım.

Yerinde olsam alırım demiyorum ama dikkat et. İhtiyaca göre değişir tutumun. Bugün ben alsam gene bunu alırım bakıyorum daha da ucuzlamış çünkü..

İhtiyaç ve istediklerinizi iyi belirleyip ona göre alın derim. .
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.