Şimdi Ara

Creative X-Fİ Surround Harici / İnceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
2
Favori
23.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben de bu ses kartının siparişini verdim.çarşamba günü sipariş verdim bu gun pazar hala gelmedi.aras kargodan mıdır yoksa hepsiburadanın kendi özelliğimi bilmem ama daha almadan karttan soğudum.aras kargoyamı yoksa hepsi buradayamı yazıklar olsun siz diyin...
  • 1- Pazar günleri kargo çalışmaz, pazar günü kargo beklenmemeli. Çoğu yer kapanır. Herkesin bir ailesi var. Bırak da insanlar pazar günü dinlensin.
    2- Hepsiburadanın sitesinden ürünün nerede olduğunu takip edebilirsin. İnsanlık hali ufak bir sorundan dolayı kargon geç koli yapılıp aras'a verilmiş olabilir.
    3- Geç kalınmadan dolayı karttan soğumak nasıl bir mantık?
    4- Netten yapılan alışverişlerde gecikmeler olabilir. Bunu biliyormuydun? Eğer biliyorsan direk satış yapan biryerden alabilirdin.
  • NVN kargo konusunda haklı, hepsiburada'dan sana gelen bilgi e-maillerinde takip numarası olmalı. o numarayla aras kargo'nun sitesinden nerede takip edebilirsin. ayrıca kargoyu arayıp aynı takip numarasını verdiğin zaman da yerini söylerler.

çarşamba siparişi verince cuma gelmesi lazım aslında, yani çarşamba akşamı bile vermiş olsan en geç cts eline geçmeli paket ama hepsiburada'da ara sıra böyle şeyler oluyor. bi araştırıp daha fazla bilgi toplamayı dene bakalım. ayrıca senin hissettiğin şey karttan soğumak değil, bekleme kısmı fazla uzun sürdüğü için hevesin kaçmış. kartın bi suçu yok yani :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: NVN

1- Pazar günleri kargo çalışmaz, pazar günü kargo beklenmemeli. Çoğu yer kapanır. Herkesin bir ailesi var. Bırak da insanlar pazar günü dinlensin.
    2- Hepsiburadanın sitesinden ürünün nerede olduğunu takip edebilirsin. İnsanlık hali ufak bir sorundan dolayı kargon geç koli yapılıp aras'a verilmiş olabilir.
    3- Geç kalınmadan dolayı karttan soğumak nasıl bir mantık?
    4- Netten yapılan alışverişlerde gecikmeler olabilir. Bunu biliyormuydun? Eğer biliyorsan direk satış yapan biryerden alabilirdin.

nvn arkadaşım pazar günleri kargonun çalışmadığını biliyorum 1. herkezin anası baabsı olduğunuda biliyorum
    hepsi buradanın carsamba sabahı saat 11 de verdiğim siparişi pazartesi öğlen geçmesinden sikayetciyim ben.bu durumu arkadaşlara bildirmek paylaşmak istedim
    yoksa kartı direk alabileceğim yerleride biliyorum...kimse akıl vermeye kalkmasın!! herkes düzgün konuşsun bu forumda kimse kimseyi küçük düşürmeye calışmaz çalışamaz ! ayrıca belirteyim ses kartını cokk incelememekle beraber yeterli sayılabileceğini solemeliyim.z2300 ü onboard ses kartıyla anca yuzde 60/70 civarına kadar acabiliyodum şimdi ise fullenebiliyo.sistemde tizler bayaa arttı. yanlız ilk dikkatimi ceken tek problem ki bence problem basslar eskisi gibi değil çok sertleşti..catalizier açık olunca tabi...

saygılar...

• Merhaba arkadaşlar

2 sayfayıda baştan sona okudum.

Dün akşam vatan bilgisayar dan z5500 aldım. ancak ses kartı almadım. zaten z5500 daha kutusunda, açma fırsatım olmadı.

buna uygun ses kartı vatan da x-fi modelini gösterdiler. bu sayfadaki yorumlardan sonra almaya karar verdim. umarım dediğiniz gibi laptoptan 5.1 ses alabilirim. yoksa koskoca aleti 2.1 kullanmak can sıkıcı :)

bu arada vatan bilgisayar da world karta 6 taksit sadece 132 TL. birazdan siparişi geçeceğim. en ucuz vatan da sanırım.
  • Güçsüz bir laptopda bunu kullanman mantıklımıdır?

işlemci t3400 2.1ghz 2gb ram..

Z5500 ile kullanıcam ses kartını bu arada..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atrinn

Güçsüz bir laptopda bunu kullanman mantıklımıdır?

işlemci t3400 2.1ghz 2gb ram..

Z5500 ile kullanıcam ses kartını bu arada..

Sistem gereksinimlerine bakılırsa gayet yeterli bir laptopunuz var.

Minimum System Requirements

Intel® Pentium® 4 1.6 GHz, AMD® Athlon XP 2000+ processor or faster
    Intel, AMD or 100% compatible motherboard chipset
    Microsoft® Windows Vista™ 32-bit or 64-bit, Windows® XP Professional x64 Edition, Windows XP Service Pack 2 (SP2)
    512 MB RAM
    600 MB of free hard disk space
    Headphones or amplified speakers (available separately)
    CD-ROM/CD-RW or CD/DVD-ROM drive required for software installation
    Available USB port (USB 2.0 recommended)

Additional Requirements for Windows Vista

Intel Core™2 Duo processor 2.0 GHz, AMD Athlon 64x2 Dual Core or equivalent processor
    1 GB RAM

Bende Toshiba Satellite A210-133(AMD Turion Dual 1.6 Ghz- 4GB Ram) ile beraber kullanıyorum ve performansında neredeyse etkilenme olmuyor.
    Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

• Teşekkürler. esasında yettiğini biliyorum ama 2. kısımda vista için 2.0 ghz demiz. 2.1ghz işlemcim olmassı yetiyor anlamına gelmiyor yani sınrıda kasabilme ihtimali çok :D

neyse bakalım olmadı satarız..
  • abi ben 1.83 gHz (t5600) işlemci ve 3gb ram ile windows 7 x64'te kullanıyorum, bu güne dek herhangi bir kasma görmedim. yani gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 14 Haziran 2010; 9:04:04 >
  • @Atrinn
    Sistem boşta iken ve sadece Winamp ile birlikte çalışırken XP'de toplam CPU Kullanımı %3'ten yukarı çıkmıyor.
    2.1 GHZ işlemci ile sınırda kalma ihtimali pek mümkün değil,rahatça kullanabilirsiniz bence.
    O kadar çok performans isteyen ve işlemci kullanan bir ses kartı değil.
  • Tamamdır teşekkürler.. :)
  • Atrinn, 2 ayrı forumda da araştırmaları tamamladın heralde
    Naçizane önerimi dikkate al: Creative Audigy 2 NX USB ! Bunun hem optical hem de coaxial SPDIF digital çıkışı var)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

Atrinn, 2 ayrı forumda da araştırmaları tamamladın heralde
    Naçizane önerimi dikkate al: Creative Audigy 2 NX USB ! Bunun hem optical hem de coaxial SPDIF digital çıkışı var)

Belirtmiş olduğunuz gibi Creative Audigy 2 NX, X-Fi Surround'dan daha başarılı bir kart ancak ürünün üretiminin durmuş olması ve piyasada 0 olarak bulunmasının çok zor olduğunu ve genel olarak hırpalanmış 2. ellerinin olduğunu varsayarsak X-Fi Surround daha cazip geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DARTHNAZi

Arkadaşlar Z5500 e optik olarak bağlayabilen varmı...Sadece spdıf out seçeneği çıkıyor...Normal hoparlör seçeneğini çıkartamadım..

Creative X-Fİ Surround Harici / İnceleme

ya bende program böyle değil ayrıntılı değil ses kartı hoşuma gitmedi veya ince ayarları var ben yapamadım kurcaladım biraz ama,satıcam kartı sanırım daha 1 gün oldu ama
  • bende aranıza katılıyorum yakında HB den sipariş verdim...
  • hayırlı olsun bakalım.
  • bende satıyorum malesef aleti borçlarım yüzünden
  • bende normal gigabyte larda olan onboard 5.1 ses kartı bir de 4.1 creative speaker var ,gerçekten farkedilcek bir ses kalitesi veriyor mu arkadaşlar
  • bende de program yukarıdaki gibi değil. ayrıca equlaizer yok. internetten araştıryorum heralde bir kaç şeyi eksik kurdum. ama ürün güzelmiş. laptopu olanlar hiç beklmeden alabilir...
  • HB bu ürünün yanında birde kulaklık veriyor (creative hq-1400). Ses sistemiyle detaylı test edemedim ama kulaklıkla aldığım muzik kalitesi mükemmel. ses mükemmel. daha önce hiç müzik dinlememişim ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frkn3d -- 19 Temmuz 2010; 18:33:49 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.