Şimdi Ara

Creative X-Fİ Surround Harici / İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
2
Favori
23.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun zamandır hem masaüstü hemde laptopta kullanmak için harici ses kartı arıyordum sonunda bu kartta karar kıldım
    Xfi özelliği ve şık görüntüsü ile gerçekten hoş bir kart kartın üzerinde ses ayar yapabileceğimiz bir tuşu var ve kullanışı çok eğlenceli ve dahasıda var optik çıkışıda mevcut
    bu kart hakkında sitede yorum ve fikir belirten yazı bulamamıştım ve sorularıma cevap alamamıştım o yüzden böyle bir başlık açma gereği duydum
    almak isteyenler fazla düşünmeden tercih edebilir dahili kartlardan eksiği yok fazlası var diyebilirim 170 ytl fiyatla oldukça tatminkar

XFI_SURROUND_51

X-Fi Technology:
    X-Fi Crystalizer
    X-Fi CMSS-3D Surround
    X-Fi CMSS-3D Virtual
    X-Fi CMSS-3D Headphone

Connectivity:
    Microphone in (1/8" mini jack)
    Stereo Line in (1/8" mini jack)
    Headphone out (1/8" mini jack)
    Left/Right Speaker out (2x RCA jacks)
    Rear-Left/Rear-Right out (1/8" mini jack)
    Center/Subwoofer out (1/8" mini jack)
    Optical out (TOSLINK) 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aguila1903 -- 4 Ocak 2009; 20:56:45 >

• bu kartta rear,front,c/sub çıkışı yok sanırım,yani 5.1 optik olmayan bir sistemi desteklemiyor gibime geldi o yüzden creative audigy 2 nx external aldık bir arkadaşa laptop için..
  • 3. resimde gördüğüm kadarıyla 5.1 analog desteğide var siyah stereo çıkış arka uydular için, turuncu stereo çıkış subwoofer ve merkez uydu için, kırmızı ve beyaz rca çıkışlarda ön uydular için yani analog seti olanlarda bu ses kartını alabilir
  • Ben kulaklık çıkışından çoklu girişlerle analog olarakta bağladım oldu Özellikleri sitelerden bulduğum gibi aktarayım daha anlaşılır olur

X-Fi ses teknolojisine sahip 5.1, harici ses kartı
    Dijital hoparlör bağlantısı yapılabilir (optik ses çıkışı)
    X-Fi CMSS 3D, X-Fi Crystalizer, EAX Advanced HD, DTS ve Dolby Digital desteği
    Stereo/ Surround ? 24-Bit/96kHz 5.1
    Sinyal – Gürültü Oranı : >99dB
    1/8” mini jack, mikrofon, stereo ses girişi, kulaklık çıkışı, arka sağ ve sol hoparlör çıkışları, merkez ve subwoofer hoparlör bağlantıları
    2xRCA jack, Sağ ve sol hoparlör çıkışları
    Optik çıkış : TOSLİNK
    USB 2.0 ve 1.1 destekli

• quote:

Orjinalden alıntı: emre6128

3. resimde gördüğüm kadarıyla 5.1 analog desteğide var siyah stereo çıkış arka uydular için, turuncu stereo çıkış subwoofer ve merkez uydu için, kırmızı ve beyaz rca çıkışlarda ön uydular için yani analog seti olanlarda bu ses kartını alabilir

bende tam onu soracaktım analog çıkış varmı diye, varsa çok iyi
  • hmm evet sonradan farkettim analoguda varmış,günümüzde çoğunluk analog kullanıyor koymasalar satamazlardı sanırım
  • Beyler bnd bu aleti düşünüyorumda, L. x540 la nasıl olur? sorun olmaz demi bağlantı-ses fln?
  • bende jbl spyro ile birlikte harici bir kart düşünüyorum.asusun xonar u1 modelini ile birlikte düşündüğün birkaç ses kartından biri.daha önceden gamerı beğenmemiş biri olarak bu kartlarda beklentimi çok yüksek tutmuyorum.umarum asus ile karşılaştırma yapabilicek bir arkadaş çıkacaktır.sizde güle güle kullanın
  • bende o karttan istiom özellikle analog çıkışı beni sevdirdi kendine... fırlamayı görüon mu nasılda güzel... acaba ses kalitesi normal ses kartlarına göre nasıl???
  • quote:

Orjinalden alıntı: panzer2000

Ben kulaklık çıkışından çoklu girişlerle analog olarakta bağladım oldu Özellikleri sitelerden bulduğum gibi aktarayım daha anlaşılır olur

1/8” mini jack, mikrofon, stereo ses girişi, kulaklık çıkışı, arka sağ ve sol hoparlör çıkışları, merkez ve subwoofer hoparlör bağlantıları
    USB 2.0 ve 1.1 destekli

kulaklık çıkışından çoklu olarak bağlayarak 5.1 kayıtlı kaynaklardan 5.1 ses alamazsın normal surround çıkışları kullan ön uyduların bağlantı kablosu biraz farklı onuda en fazla 5 liraya temin edebilirsin

• quote:

170 ytl fiyatla oldukça tatminkar

Bu fiyata nereden aldın öğrenebilir miyiz? Çünkü normalde 200 civarı satıldığını biliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bestofbest

quote:

170 ytl fiyatla oldukça tatminkar

Bu fiyata nereden aldın öğrenebilir miyiz? Çünkü normalde 200 civarı satıldığını biliyorum.

topkapı vatandan aldım peşin alım 171 tl
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre6128

quote:

Ben kulaklık çıkışından çoklu girişlerle analog olarakta bağladım oldu Özellikleri sitelerden bulduğum gibi aktarayım daha anlaşılır olur

USB 2.0 ve 1.1 destekli

kulaklık çıkışından çoklu olarak bağlayarak 5.1 kayıtlı kaynaklardan 5.1 ses alamazsın normal surround çıkışları kullan ön uyduların bağlantı kablosu biraz farklı onuda en fazla 5 liraya temin edebilirsin

evet haklısın şu an normal şekilde analog olarakta bağladım

• quote:

Orjinalden alıntı: mawoix

bende o karttan istiom özellikle analog çıkışı beni sevdirdi kendine... fırlamayı görüon mu nasılda güzel... acaba ses kalitesi normal ses kartlarına göre nasıl???

x fi özelliği çok hoş tizlere oldukça canlılık katıyor eax ile birlikte kullanıldığında tadından yenmiyor
    daha önce en alt versiyon sound blaster vardı z5500 sistemde pek işe yaramıyordu şimdi aldığım sesten oldukça memnunum daha fazlasını aramaya gerek duymuyorum diyebilirim
  • bende x-fı sur ve z5500 kullanıyorum laptopumda gerçekten çok iyi bi ikili verilcek paraya değer bende antalya vatanda yoktu istettim 2- hafta önce 185ytl ye getirtirmişlerdi şuan kullanıyorum gerçekten stabil bitek sorun kendi driverinde crystalizeri %70 den fazla açınca tizlerde çatlama oluyordu fakat creativenin sitesinden driverleri güncelledim şimdi kesinlikle 10 numara bence verildiği paraya değer usb olması ve optic çıkış olması beni cezb etti tabi 5+1 analog çıkışlarda mevcut kesinlikle tavsiye ederim bu ses kartını her türlü sorunuzu bana sorabilirsiniz

Tavsiye ederim parasını hak ediyor...
  • Arkadaşlar Z5500 e optik olarak bağlayabilen varmı...Sadece spdıf out seçeneği çıkıyor...Normal hoparlör seçeneğini çıkartamadım..

• quote:

Orjinalden alıntı: DARTHNAZi

Arkadaşlar Z5500 e optik olarak bağlayabilen varmı...Sadece spdıf out seçeneği çıkıyor...Normal hoparlör seçeneğini çıkartamadım..

evet direk bağlantıyla bağlayabilirsin ki zaten müzik yada başka bişey açtığında direk z-5500 tanır yukarda yorumumda belirttim ki genelde müzik ve youtube falan müzik dinliyosan 6 direchti kullanmanı tavsiye ederim filmlerde bence optical kullan dediğim gibi direk bağlantıda zaten çıkıyor ama senin mod'a baktımda resmi diğil anlaşılan özel bi mod yüklemişsin belki ondanda olmuş olabilir orginal driverlarını sitesinden yüklemeni öneririm..

• hocam mod orjinal...4.70 dolar ödeyip..dts paketi aldık creative den ...ama opticalı alamıyorum bir türlü....Playback device ı değiştir diyor ama tek seçenek var.. oda spdıf out..
  • Orjinalden alıntı: DARTHNAZi

hocam mod orjinal...4.70 dolar ödeyip..dts paketi aldık creative den ...ama opticalı alamıyorum bir türlü....Playback device ı değiştir diyor ama tek seçenek var.. oda spdıf out..
    [/quote

peki mod orginalsa opticalın normal olarak çalışması lazım filmlerde mi çalışmıyo yoksa tüm seslerde mi eğer tüm seslerdeyse bi kartın arka tarafındaki toslink çıkışı kontrol et kırmızı ışık var mı varsa ya driverda sorun var yeniden yükle yada sistemin bi sorun vardır ama tam bende anlamadım kendi driverındada creativenin sitesinden güncellediğimdede bi sorun yoktu yani ben gayet her türlü seste alıyorum çıkıştan ama ben kullanmıyorum opticalı no digital yazısını sevmem logi de
  • Arkadaşlar DTS çıkış alabiliomusunz bu karttan ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.