Şimdi Ara

CREATIVE SB Arena Surround USB Kulaklık (WİN7 ÇEVRESEL SES TEST + DRİVER EKLENDİ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
4
Favori
9.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JakX

quote:

havlama sesi gelmeye başladı kulaklıgı çıkardım dışarı baktım ses yok

Aynı olay banada çok oldu

Korku filmlerinde çok kötü oluyor geçen arena ile paranormal activity 2 yi izleyeyim dedim

dostum senin pcnin anakartı gigabyte deil demi, asus olması lazım
  • Reklam gibi olmasın ama bence bu oyuncakları bıraakıp gerçek kulaklıklar denemenizi tavsiye ederim..

http://forum.donanimhaber.com/m_47045152/mpage_1/f_/key_//tm.htm#47045152

Yanlış anlamayın SB arenayı mağazada G35 ide kendim bizzat satın alıp kullandım.İkiside tatmin edici gelmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: madaxee

quote:

quote:

Korku filmlerinde çok kötü oluyor geçen arena ile paranormal activity 2 yi izleyeyim dedim

Anakart markası ile bu kulaklıgın bir ilgisi yokki tam ne demek istediginizi anlıyamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mj_pelit

Reklam gibi olmasın ama bence bu oyuncakları bıraakıp gerçek kulaklıklar denemenizi tavsiye ederim..

Yanlış anlamayın SB arenayı mağazada G35 ide kendim bizzat satın alıp kullandım.İkiside tatmin edici gelmedi

üstad sattığın kulaklık tabiki çok kaliteli bir kulaklık ama reklam olmasın gibi cümlen varya bildiğin reklam cümlesi,

g35le tatmin olmayan bir kişi,kulaklığa ciddi anlamda önem veren bir kişidir ve bir okadarda hassas kulakları vardır, ki böyle birinin böyle kaliteli kulaklığı satması abestir,

• quote:

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

quote:

Reklam gibi olmasın ama bence bu oyuncakları bıraakıp gerçek kulaklıklar denemenizi tavsiye ederim..

üstad sattığın kulaklık tabiki çok kaliteli bir kulaklık ama reklam olmasın gibi cümlen varya bildiğin reklam cümlesi,

g35le tatmin olmayan bir kişi,kulaklığa ciddi anlamda önem veren bir kişidir ve bir okadarda hassas kulakları vardır, ki böyle birinin böyle kaliteli kulaklığı satması abestir,

o işin geyiği zaten

ben ikinci el ürün alır satarım abest bişey yok..Profilimden geçmiş ilanlarıma bakarsan çok sayıda ürünü alıp sattığımı görürsün..Ticari amaçla değil sadece farklı ürünler denemeyi seviyorum

• quote:

Kablosuz kulaklık isterse ağzıyla kuş tutsun..

Bu arada bahsettiğimiz kulaklıklarla (150-200 tl gibi, oyuncu kulaklıkları) 400 dolarlık kablosuz bir kulaklığı neye göre kıyasladığını hiç anlamadım. Mikrofonuda yok oyuncu bu kulaklığı ne yapacak?

• halen tam karar vermiş değilim bunu mu alsam gamecom 777 mi :) kimi bunun çevre sesleri daha iyi verdiğini kimiside gamecom777 oyun için daha iyi olduğunu söylüyor :)
  • Bak bu arenanın kontrol konsolu:

http://i.picpar.com/1a4a6765cedf41bbe7545530a473183c632e9a9b.PNG

Eaxdan tutda ekosuna kadar bütün x-fi özellikleri mevcut. X-fi nin oyunlardaki üstünlüğüü sanırım anlatmama gerek yok. Mikrofonunun bile bir sürü özelliği var hatta 2 tane mic var biri gürültüler için biri senin sesin için silencer açarsan gürültüyü süzüyor.

Buda 777 nin konsolu:

http://www.ocmodshop.com/images/reviews/headsets/plantronics_gamecom_777_71/thumb_gamecom_777_71_09.jpg

Tek bir ayarı var oda on/off Çünkü ses işlemcisinden ziyade basit bir efekt aracı, zate o yüzden hiçbir ayarı ve driverı yok.

Yukarıdaki arkadaş benim demek istediğimi anlamamış celallenmiş.

Gamecomun tek avantajı normal 3.5 mm prizlerede sahip olması, pc hariç normal cihazlardada kullanılabilir. Sesini bilmiyorum çünkü hiçbir yerde görmedim deneyemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JakX -- 9 Nisan 2011; 11:18:24 >

• quote:

halen tam karar vermiş değilim bunu mu alsam gamecom 777 mi :) kimi bunun çevre sesleri daha iyi verdiğini kimiside gamecom777 oyun için daha iyi olduğunu söylüyor :)

kardeş eğer windows 7 kullanıyosan sakına alma paran boşa gider.ben aldım.sesi çok açıyorum bomba felan patladığında ses kesiliyo terkar geliyo 10 saliseligine.ama alcaksan plantronics önerrim.biraz daha para koyup roccat kave alabilrisn
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbizx

quote:

quote:

quote:

Anakart markası ile bu kulaklıgın bir ilgisi yokki tam ne demek istediginizi anlıyamadım.

İNTERNETTE FORUMLARDA GEZİYODUM YABANCİ BİR FORUMDA ADAMİN BİRİ SB ARENA ALMİS, YİNE bilgisayarı win7 imis ama anakartı gigabyte mis.yine sorunlar yasiyomus kulaklıkla.ses takiliyomus bazen yüksek ses acinca.asus yapmis anakarti düzelmis.adam öle diyo.benimde ses takiliyo,kesiliyo bazen.anakartımda gigabyte.ama kulaklığa alışınca sorun yok.ilk başta bunalıma girmiştim.sonra sevdim kulaklığı

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İNTERNETTE FORUMLARDA GEZİYODUM YABANCİ BİR FORUMDA ADAMİN BİRİ SB ARENA ALMİS, YİNE bilgisayarı win7 imis ama anakartı gigabyte mis.yine sorunlar yasiyomus kulaklıkla.ses takiliyomus bazen yüksek ses acinca.asus yapmis anakarti düzelmis.adam öle diyo.benimde ses takiliyo,kesiliyo bazen.anakartımda gigabyte.ama kulaklığa alışınca sorun yok.ilk başta bunalıma girmiştim.sonra sevdim kulaklığı

Bir arkadaşda almış aynı sorun ondada oluyormuş

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende herhangi bir sorun yok zaten creative kulaklıkların kendi ses kartları var anakartın usb yuvasını kullanıyor o kadar. Bence o yabancı forumdaki adamın asıl sorunu driver çakışması olabilir yeni anakart alıp pc ye format atıncada sorunu düzelmiş olabilir. Sizde format atıp cihazın yanınd agelen driverleri kurmayı deniyebilirsiniz.

• kulaklığı ne için kullanıyorsun kardeşim
    oynadigin bi oyun felan varmi
  • quote:

kulaklığı ne için kullanıyorsun kardeşim
    oynadigin bi oyun felan varmi

Online olarak BF2 onun haricinde yeni çıkan güzel tüm oyunları oynadım yada oynuyorum sayılır. BF2 yi kıyaslıyacak olursak creative x-fi ses kartı ve creative 5+1 ses sistemi ile bu kulaklık arasında dağlar kadar fark var daha önce oyunda hiç duymadıgım sesleri bu kulaklık sayesinde duymaya başladım. Az önce crysis 2 oynadım ve ses efekleri mükemmel sesde kopma, kısılma yada farklı bir sorunda yaşamadım.
  • quote:

quote:

halen tam karar vermiş değilim bunu mu alsam gamecom 777 mi :) kimi bunun çevre sesleri daha iyi verdiğini kimiside gamecom777 oyun için daha iyi olduğunu söylüyor :)

kardeş eğer windows 7 kullanıyosan sakına alma paran boşa gider.ben aldım.sesi çok açıyorum bomba felan patladığında ses kesiliyo terkar geliyo 10 saliseligine.ama alcaksan plantronics önerrim.biraz daha para koyup roccat kave alabilrisn

valla anlamış değilim neye karar versem patlak veriyor :) kave cidden başarılımıdır ?

bu arada creative attığım mailden sonra bu cevabı verdiler..

quote:

Dear Dorukhan,

Thank you for writing in to Creative.

Try connecting the headset to another USB port.

1. Uninstall everything that is related to Creative. You may do so by clicking on the link below.

Uninstalling Sound Blaster Drivers and Applications(Windows 7)
    http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=55438

Installing/Uninstalling the Sound Blaster Arena Surround USB Gaming Headset
    http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=78176

To download and install the updated driver for Sound Blaster Arena Surround USB Gaming Headset:

1. Please visit this website at:http://support.creative.com/downloads/download.aspx?nDownloadId=11238
    2. Download the XFHP_PCDRV_LB_1_01_0001.exe file onto your local hard disk.
    3. Double-click the downloaded file.
    4. Follow the instructions on the screen.

Sound Blaster Arena Surround USB Gaming Headset FAQs
    http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=81319

If you still require assistance, please reply to this email and include any previous correspondence to ensure a quick response.

Best Regards,

Agata
    Worldwide Customer Response
    Creative

• quote:

quote:

quote:

valla anlamış değilim neye karar versem patlak veriyor :) kave cidden başarılımıdır ?

bu arada creative attığım mailden sonra bu cevabı verdiler..

quote:

Dear Dorukhan,

Thank you for writing in to Creative.

Try connecting the headset to another USB port.

1. Uninstall everything that is related to Creative. You may do so by clicking on the link below.

Uninstalling Sound Blaster Drivers and Applications(Windows 7)
    http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=55438

Installing/Uninstalling the Sound Blaster Arena Surround USB Gaming Headset
    http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=78176

To download and install the updated driver for Sound Blaster Arena Surround USB Gaming Headset:

1. Please visit this website at:http://support.creative.com/downloads/download.aspx?nDownloadId=11238
    2. Download the XFHP_PCDRV_LB_1_01_0001.exe file onto your local hard disk.
    3. Double-click the downloaded file.
    4. Follow the instructions on the screen.

Sound Blaster Arena Surround USB Gaming Headset FAQs
    http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=81319

If you still require assistance, please reply to this email and include any previous correspondence to ensure a quick response.

Best Regards,

Agata
    Worldwide Customer Response
    Creative

Arkadşaım bence sen ilk önce bütceni belirle 150 TL ye alınabilecek en güzel kulaklık bence creative üstüne çıkmaya başlarsan bence sonu yok ayrıca win 7 de çevresel ses veriyor ilk sayfaya testi bile ekledim. Patlamalarda ses kesilme olayı falan yazmışlar 2 tane driveri tam yüklüyemiyorsan sorunu cihazda degilde birazda kendinde arıyacaksın.

• evet doğru diyorsun üstad sadece gamecom 777 mi sound blaster mi diyordum işte ondada %60 70 creative diyorum artık, yani ses kesilmesi falanda driverden sanıyorum bende çözümsüz olsa creative mesaj göndermezdi tek tek açıklamışlar sağolsunlar
  • quote:

evet doğru diyorsun üstad sadece gamecom 777 mi sound blaster mi diyordum işte ondada %60 70 creative diyorum artık, yani ses kesilmesi falanda driverden sanıyorum bende çözümsüz olsa creative mesaj göndermezdi tek tek açıklamışlar sağolsunlar

Ben direk cd den çıkan driverleri yükledigim halde hiç sorun yaşamıyorum ancak ses kartı ekran kartı gibi cihazlar alınca mümkünse sisteme format atarım çünkü önceden kullandııgm harici ses kartı yada ekran kartı driveri ile çakışma yaşanabilir temiz bir şekildede cihazı kurunca temiz temiz kullanırsınız olay bu kadar.Ben 300TL likte kulaklık kullandım bütcem bir ara kısıtlıydı sonra creative döndüm belki kullanım rahatlıgı olarak arada fark olabilir ancak ses farkı olarak bir fark olduguna inanmıyorum. Bu durumda dedigim gibi bütce + kullanım alanı şu an istesem 1 kulaklıga 1000 TL de yatırırım ancak hiç gerek yok amacnız oyunsa yeterli gelecegini düşünüyorum sonuçta tercih sizin karar sizin

Not: gamecom 777 da güzel bir ürün onuda alırsan onunda pişman edecegini sanmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbizx -- 9 Nisan 2011; 22:56:39 >

• quote:

quote:

evet doğru diyorsun üstad sadece gamecom 777 mi sound blaster mi diyordum işte ondada %60 70 creative diyorum artık, yani ses kesilmesi falanda driverden sanıyorum bende çözümsüz olsa creative mesaj göndermezdi tek tek açıklamışlar sağolsunlar

Ben direk cd den çıkan driverleri yükledigim halde hiç sorun yaşamıyorum ancak ses kartı ekran kartı gibi cihazlar alınca mümkünse sisteme format atarım çünkü önceden kullandııgm harici ses kartı yada ekran kartı driveri ile çakışma yaşanabilir temiz bir şekildede cihazı kurunca temiz temiz kullanırsınız olay bu kadar.Ben 300TL likte kulaklık kullandım bütcem bir ara kısıtlıydı sonra creative döndüm belki kullanım rahatlıgı olarak arada fark olabilir ancak ses farkı olarak bir fark olduguna inanmıyorum. Bu durumda dedigim gibi bütce + kullanım alanı şu an istesem 1 kulaklıga 1000 TL de yatırırım ancak hiç gerek yok amacnız oyunsa yeterli gelecegini düşünüyorum sonuçta tercih sizin karar sizin

Not: gamecom 777 da güzel bir ürün onuda alırsan onunda pişman edecegini sanmam.

işte tereddüt orada başlıyor zaten :) gamecomda işini rahatlıkla görür dediğiniz zaman kararsız kalmaya devam ediyorum :D

• dediğim gibi bilgisayarın windows 7 ise gamecom al o güzel.ama 200+ vermek istersende steelseries usb var o da çok güzel.xbizx 2 tane driver yüklemişşsin onlar ne ben cdden çıkanları yükledim yeterlidir deilmi ?birde dedigin gibi format işe yarayabilri driver çakışması felan diysoun çok mantıklı.
    format atcam bi ton şey yüklü atamıyorum :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.