Şimdi Ara

CREATIVE SB Arena Surround USB Kulaklık (WİN7 ÇEVRESEL SES TEST + DRİVER EKLENDİ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
4
Favori
9.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JakX

Basit şeyleri çorbaya çevirmekte üstünüze yok buna emin oldum yazlanları okuduktan sonra.

Gittim, satıcı arkadaşıma baskı yaptım biraz açtırdım kulaklığı denedik. Ordaki satışta kullanılan herhengi bir pc ye taktık, arkadaşımın ilk tepkisi oha sanki kulağımda disko var oldu. Bende taktım gayet rahat ve seside gayet iyiydi tamam dedim alıyorum.

Eve geldim win7 de çalışır inşallah diye düşünürken direk taktım usb den ve tak diye çalıştı sürücüsüz. Tamam dedim iyi sonra yukarıdaki sürücüyü yükledim bunuda yükleyinde cmss, x fi crystalizer ve eax gibi bazı ses kartı ayarlarıda açıldı. 1 yıldır kulanıyorum hiçbir sürücü problemi yaşamadım. Kulaklığı xp dede denedim performansı aynıydı.

quote:

çevresel ses almanın

Bunu bize açıklarsan anlayacağız.. Çevresel ses almak ne demektir? Kaliteli bir oyun kulaklığı her türlü çevresel ses verecektir. Kulaklık zaten iki adet duyma organının üstünü kaplar, bütün duyma çevrenizi kapsar yani. O yüzden çevresel ses vermek için 2 sürücüden fazlasına ihtiyacı yoktur. Daha fazla açıklama istersen burayı okuyabilirsin:

http://en.wikipedia.org/wiki/Surround_sound

quote:

File Name : XFHP_PCDRV_LB_1_01_0001.exe

This download contains an improved version of the driver for Sound Blaster® Arena Surround. It adds support for Microsoft® Windows® 7. For more details, read the rest of this web release note.

Requirements:

* Microsoft Windows 7 32-bit or 64-bit, Windows Vista® 32-bit or 64-bit with Service Pack 1, Windows XP Professional x64 Edition, Windows XP with Service Pack 3
    * Sound Blaster Arena Surround USB Gaming Headset

İlk önce sana bir kaç soru sormak istiyorum ve gerçekten senin bilgisayarında çevresel ses alabildiğine inanmaya başladım dediklerine göre, Cmss - 3d özelligini açtıgında yanda tek tek 8 kanaldan ses verebilme testi açılıyor mu? Çünkü xp de bu test açılıyordu ayrıca windows ses ayarlarından 7.1 ayarını seçebiliyordum ama win7 de seçemiyorum nedense. Aynı şekilde blu - ray filmde xp de 8 channel açabilirken win 7 de sadece 2 channelın açık olması bir rastlantı mı acaba. Ses kalitesinin değiştiğini çok rahat hissedilebiliyor(Surround modda).Ayrıca ben kulaklığın win7 de çalışmadığını söylemedim çalışıyor ve evet stereo seste aynı kaliteyi veriyor fakat çevresel de aynı kaliteyi veremiyor. Bende şu an ayrıca Sennheiser PC 333d kulaklık mevcut bu da 7.1 channel ve win 7 destekli bahsettiğim seçenekler bu kulaklıkla açıkken creative in kuaklığında açık değil. Ayrıca creative 'nin forum sitesinde bir çok kullanıcının bu sorundan dert yanması tesadüf değildir sanırım.Ben sadece bildiklerimi söylüyorum ses kalitesi aynı değil kesinlikle eminim.Eğer dediğim gibi cmss-3d de 8 channelda gözüküyorsa ve bu dediklerimi yapabiliyorsan senin bilgisayarında bana nasıl aktive ettiğini anlatırsan gerçekten çok sevinirim ve birçok kullanıcıyada yardım etmiş olursun.

Burda da farkı anlayasınız diye fotoları koydum umarım anlamanızda yardımcı olur;

http://img43.imageshack.us/img43/9325/cmss3donwin7.png windows 7 de,

http://img692.imageshack.us/i/cmss3donxp.png/ XP de,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 13aha -- 3 Şubat 2011; 18:55:18 >

• anlaşılan win7 de çevresel ses şimdilik zor. yinede sorunu aşabilenimiz olursa burada paylaşalım çözümü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 13aha

quote:

Orijinalden alıntı: JakX

Basit şeyleri çorbaya çevirmekte üstünüze yok buna emin oldum yazlanları okuduktan sonra.

Gittim, satıcı arkadaşıma baskı yaptım biraz açtırdım kulaklığı denedik. Ordaki satışta kullanılan herhengi bir pc ye taktık, arkadaşımın ilk tepkisi oha sanki kulağımda disko var oldu. Bende taktım gayet rahat ve seside gayet iyiydi tamam dedim alıyorum.

Eve geldim win7 de çalışır inşallah diye düşünürken direk taktım usb den ve tak diye çalıştı sürücüsüz. Tamam dedim iyi sonra yukarıdaki sürücüyü yükledim bunuda yükleyinde cmss, x fi crystalizer ve eax gibi bazı ses kartı ayarlarıda açıldı. 1 yıldır kulanıyorum hiçbir sürücü problemi yaşamadım. Kulaklığı xp dede denedim performansı aynıydı.

quote:

çevresel ses almanın

Bunu bize açıklarsan anlayacağız.. Çevresel ses almak ne demektir? Kaliteli bir oyun kulaklığı her türlü çevresel ses verecektir. Kulaklık zaten iki adet duyma organının üstünü kaplar, bütün duyma çevrenizi kapsar yani. O yüzden çevresel ses vermek için 2 sürücüden fazlasına ihtiyacı yoktur. Daha fazla açıklama istersen burayı okuyabilirsin:

http://en.wikipedia.org/wiki/Surround_sound

quote:

File Name : XFHP_PCDRV_LB_1_01_0001.exe

This download contains an improved version of the driver for Sound Blaster® Arena Surround. It adds support for Microsoft® Windows® 7. For more details, read the rest of this web release note.

Requirements:

* Microsoft Windows 7 32-bit or 64-bit, Windows Vista® 32-bit or 64-bit with Service Pack 1, Windows XP Professional x64 Edition, Windows XP with Service Pack 3
    * Sound Blaster Arena Surround USB Gaming Headset

İlk önce sana bir kaç soru sormak istiyorum ve gerçekten senin bilgisayarında çevresel ses alabildiğine inanmaya başladım dediklerine göre, Cmss - 3d özelligini açtıgında yanda tek tek 8 kanaldan ses verebilme testi açılıyor mu? Çünkü xp de bu test açılıyordu ayrıca windows ses ayarlarından 7.1 ayarını seçebiliyordum ama win7 de seçemiyorum nedense. Aynı şekilde blu - ray filmde xp de 8 channel açabilirken win 7 de sadece 2 channelın açık olması bir rastlantı mı acaba. Ses kalitesinin değiştiğini çok rahat hissedilebiliyor(Surround modda).Ayrıca ben kulaklığın win7 de çalışmadığını söylemedim çalışıyor ve evet stereo seste aynı kaliteyi veriyor fakat çevresel de aynı kaliteyi veremiyor. Bende şu an ayrıca Sennheiser PC 333d kulaklık mevcut bu da 7.1 channel ve win 7 destekli bahsettiğim seçenekler bu kulaklıkla açıkken creative in kuaklığında açık değil. Ayrıca creative 'nin forum sitesinde bir çok kullanıcının bu sorundan dert yanması tesadüf değildir sanırım.Ben sadece bildiklerimi söylüyorum ses kalitesi aynı değil kesinlikle eminim.Eğer dediğim gibi cmss-3d de 8 channelda gözüküyorsa ve bu dediklerimi yapabiliyorsan senin bilgisayarında bana nasıl aktive ettiğini anlatırsan gerçekten çok sevinirim ve birçok kullanıcıyada yardım etmiş olursun.

Burda da farkı anlayasınız diye fotoları koydum umarım anlamanızda yardımcı olur;

http://img43.imageshack.us/img43/9325/cmss3donwin7.png windows 7 de,

http://img692.imageshack.us/i/cmss3donxp.png/ XP de,

Heh şimdi oldu anladım dediklerini.

Ben zaten ilk mesajımdada yazmıştım, kulaklık 2 kanal olarak görünüyor diye.

Öte yandan 2 kanal olması çevresel ses vermeyeceği anlamına gelmiyor. Bu yüzden anlaşamadık.

XP konusuna gelince; ben xp dede 2 kanal olarak kullanmıştım 7.1 olarak görmemişti.

• Bende bi kaç gündür bakınıyorum fatality gaming mi alsam,plantronic 377 mi alsam diye,çoğunlukla bc2 oynuyom
    Sb arenaya da baktım ama o kadar çok para vermek istemiyorum tam karar vermedim

Sanırım 377 alıcam,hava delikleri olması bi adım öne çıkartıyo kullananlar memnunlar mı acaba
  • arkadaşlar Kulaklığım ancak bugün elime ulaştı biraz geç oldu Vatana aslında benim kulaklık salı günü gelmişti fakat yanlışlıkla Başkabir kişiye satmışlar sonra biraz daha bekledim ve bugün akşam elime geçti GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL HERKEZE TAVSİYE EDERİM 4 SAAT TAKTIĞIM HALDE HİÇ RAHATSIZLIK VERMEDİ

Fiyatı bazı arkadaşlara tuzlu gelebilir ama gerçekten parasını hak ediyor. yani 87 tl ye DANDİK BENİM İLK ALDIĞIM FATAL1 i almaktansa 84 tl daha verip bunu aldım pişman değilim.

CREATIVE SB Arena Surround USB Kulaklık (WİN7 ÇEVRESEL SES TEST + DRİVER EKLENDİ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHARINGAN -- 6 Şubat 2011; 0:16:22 >

• Gittim xp yükledim bakalım ne olacak diye xp dede headphone olarak görünüyor sadece cmss 3d daki görüntü farklı.

Yani xp dede 7.1 cihaz olarak gözükmüyor..
  • Boşuna xp yükleme maceramın sonuçları:

1- Kulaklık iki sistemdede stereo olarak gözüküyor
    2- Win7 de ses daha isabetli ve crisp (gevrek) yani genel olarak daha iyi performans gösteriyor.
    3- Boşu boşuna 2 kere format attım

Sonuç: X-fi nin win xp de daha iyi performans gösterdiği sadece bir plasebo etkisi ve şehir efsanesinden ibaret.
  • cok güldüm yaw okurken bende film ve oyun için kulaklık arıyorum pek anlamam kulaklıktan 2-3 saatir bütün topickleri okudum herhalde. fakat ben mikrofonlu istemiyorum daha cok oyun oynayacam ama single player olarak. neyse tam karar verdiğimde tekrar dönerim buraya
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronik

cok güldüm yaw okurken bende film ve oyun için kulaklık arıyorum pek anlamam kulaklıktan 2-3 saatir bütün topickleri okudum herhalde. fakat ben mikrofonlu istemiyorum daha cok oyun oynayacam ama single player olarak. neyse tam karar verdiğimde tekrar dönerim buraya

Mikrofonunu çıkartabilirsin.
  • quote:

cok güldüm yaw okurken bende film ve oyun için kulaklık arıyorum pek anlamam kulaklıktan 2-3 saatir bütün topickleri okudum herhalde. fakat ben mikrofonlu istemiyorum daha cok oyun oynayacam ama single player olarak. neyse tam karar verdiğimde tekrar dönerim buraya

Kulaklık gerçekten süper 1 aydır kullanıyorum 5+1 ses sisteminde duymadıgım sesleri duymaya başladım hatta geçen bf2 oynuyorum gece 2 gibi köpek havlama sesi gelmeye başladı kulaklıgı çıkardım dışarı baktım ses yok geri döndüm oyuna yaklaşık 2-3 seferden sonra sesin oyundan geldigini anladım ve oyunda daha düşmanı görmeden geldigini farkedebiliyorum artık. Mikrofon istemiyenler mikrofonu çıkarıp bir kenara koyabilir ilerde lazım oldugundada mikrofon derdine düşmezsiniz çok kaliteli ve özellikli bir mikrofonu var.

• film performansı nasıl hocam bu ürünün, mikrofonun cıkartılması güzel bir özellik. ses konusunda kendi çağımda bilgim var kaliteli bi ses kartı ve ses sistemim var tabiyki onun performansını beklemiyorum ama filmlerde surround hissini vermesi önemli. bu konudaki performansınıda yorumlarsanız sevinirim birde buna denk kulaklıklar nelerdi yani bunu neyle kıyaslayabilirim.
  • Film performansi iyidir fakat onceden de soyledigim gibi win7de stereo ses alirsin seside kalitelidir. Ne varki biraz daha paraya kiyip g35 alabilirsin guzel bir surround etkisi istiyorsan tabiki... (Ben burda bircok kulakligi denemis ve kullanmis biri olarak konusuyorum tek kulaklik deneyip sesi mukemmel, bu kulakliga nasil laf atarsiniz gibi sozler soylemiyorum. Bir urunun iyi veya kotu oldugunu anlamak icin karsilastirma yapilmasi ve o urunleri deneyimlemek gerekir. Teknik bilgilere bakarak kulaklik hakkinda tam bir sonuca varmak acemilerin isidir cunku her kulakligin kendine has bir ses karakteri vardir.)
  • kesinlikle haklısın cok teşekkürler yorumların için dediğim gibi kulaklıktan fazla anlamam bahsettiğin kulaklıga bakacam, yanlız türkiye fiyatı arena'dan nerdeyse 2 mkatı. Su an yurt dışındayım buradaki fiyata bakmadım daha bakıp sonra dönerim hangisini aldıgımla ilgili
  • quote:

film performansı nasıl hocam bu ürünün, mikrofonun cıkartılması güzel bir özellik. ses konusunda kendi çağımda bilgim var kaliteli bi ses kartı ve ses sistemim var tabiyki onun performansını beklemiyorum ama filmlerde surround hissini vermesi önemli. bu konudaki performansınıda yorumlarsanız sevinirim birde buna denk kulaklıklar nelerdi yani bunu neyle kıyaslayabilirim.

Eşiti logitech g35 diye biliyorum hatta bazı inceleme sitelerinde creative için daha iyi diyenlerde var. Logitech mazeme olarak tabiki daha kaliteli ancak ses olarak birbirlerine yakınlar araya fiyatta girince açık dahada kapanıyor.

@13aha arkadaşımız creative için "birazdaha paraya kıyıp" demiş ama g35 in 2 kat palı olmasına birazdaha demek ne kadar doğru birşey diyemem. Creative 150 TL civarı g35 300TL civarı TR fiyatları.

Filmlerde creative usb 5+1 ses kartı + creative T6160 5+1 ses sisteminden daha başarılı oyunlarda kıyaslanmaz zaten açık ara creative arena önde.

Not: G35 de kullandım paraya sıkışınca onu satıp creative aldım g35'i aratmadı.

• yanlız bunlar sadece usb sanırım, ben usb den güc alıp 3,5mm jack ile hoparlör cıkısın a baglarız diye dusunuyordum aslında extra kablo derdinden kurtuluyoruz fakat bende usb ses kartıda mevcut o zaman onu kullanamıyoruz sanırım(ses kartı üzerinde usb cıkıs yok)

birde filmlerde aradaki 150tl lik bi fark varmı sizde g35 le arena arasında. son olarak g35in mikrofonu cıkabiliyor mu?
  • quote:

yanlız bunlar sadece usb sanırım, ben usb den güc alıp 3,5mm jack ile hoparlör cıkısın a baglarız diye dusunuyordum aslında extra kablo derdinden kurtuluyoruz fakat bende usb ses kartıda mevcut o zaman onu kullanamıyoruz sanırım(ses kartı üzerinde usb cıkıs yok)

birde filmlerde aradaki 150tl lik bi fark varmı sizde g35 le arena arasında. son olarak g35in mikrofonu cıkabiliyor mu?

Bu cihazların kendi dahili ses kartı var. G35 in mikrofonu sabit. Yurt dışından alacaksan G35 al fiyatı çok uygun.
  • quote:

yanlız bunlar sadece usb sanırım, ben usb den güc alıp 3,5mm jack ile hoparlör cıkısın a baglarız diye dusunuyordum aslında extra kablo derdinden kurtuluyoruz fakat bende usb ses kartıda mevcut o zaman onu kullanamıyoruz sanırım(ses kartı üzerinde usb cıkıs yok)

Kendi ses kartin iyiyse eger gittigidiyordan sennheiser pc 350 kulakliga bak derim (fiyati 190-220 arasi) cunku bahsettigimiz kulakliklar usb girisli ve sadece bilgisayardan kullanilabilir bu yuzdende kulakliklara ses karti + kulaklik parasi veriyorsun. pc350'yi ise muzik calarinada takabilirsin veya tvde film izlerken tvye baglayabilirsin ayrica su anda dunyadaki en iyi oyuncu kulakliklarindan biridir. (pc 350 ye ses kartin var diye bakmani oneriyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 13aha -- 4 Mart 2011; 7:01:45 >

• quote:

havlama sesi gelmeye başladı kulaklıgı çıkardım dışarı baktım ses yok

Aynı olay banada çok oldu

Korku filmlerinde çok kötü oluyor geçen arena ile paranormal activity 2 yi izleyeyim dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JakX -- 4 Mart 2011; 7:26:23 >
  • quote:

Bilgisayarında harici creative x-fi gibi kaliteli bir ses kartı yoksa sakın onboard ses kartına güvenip jack girişli kulaklık alma sağlam bir ses kartı almadıkca senin için en iyi model ya arena yada g35 tercih senin ama dersen bende zaten sağlam bir ses kartı var o zaman ancak gerçek 5+1 lere yönelebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 13aha

quote:

Kendi ses kartin iyiyse eger gittigidiyordan sennheiser pc 350 kulakliga bak derim (fiyati 190-220 arasi) cunku bahsettigimiz kulakliklar usb girisli ve sadece bilgisayardan kullanilabilir bu yuzdende kulakliklara ses karti + kulaklik parasi veriyorsun. pc350'yi ise muzik calarinada takabilirsin veya tvde film izlerken tvye baglayabilirsin ayrica su anda dunyadaki en iyi oyuncu kulakliklarindan biridir. (pc 350 ye ses kartin var diye bakmani oneriyorum)

HEPSİBURADA FİYAT LİNK : Sennheiser PC 350 Binaural Oyun Kulaklığı 440TL Arkadaşın bahsettigi kulaklık buysa bence hiç gerek yok 440TL çok abartı bir fiyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbizx -- 4 Mart 2011; 9:41:55 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.