Şimdi Ara

CREATIVE SB Arena Surround USB Kulaklık (WİN7 ÇEVRESEL SES TEST + DRİVER EKLENDİ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
4
Favori
9.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xbizx

quote:

Orijinalden alıntı: 13aha

quote:

Orijinalden alıntı: kronik
    yanlız bunlar sadece usb sanırım, ben usb den güc alıp 3,5mm jack ile hoparlör cıkısın a baglarız diye dusunuyordum aslında extra kablo derdinden kurtuluyoruz fakat bende usb ses kartıda mevcut o zaman onu kullanamıyoruz sanırım(ses kartı üzerinde usb cıkıs yok)

birde filmlerde aradaki 150tl lik bi fark varmı sizde g35 le arena arasında. son olarak g35in mikrofonu cıkabiliyor mu?

Kendi ses kartin iyiyse eger gittigidiyordan sennheiser pc 350 kulakliga bak derim (fiyati 190-220 arasi) cunku bahsettigimiz kulakliklar usb girisli ve sadece bilgisayardan kullanilabilir bu yuzdende kulakliklara ses karti + kulaklik parasi veriyorsun. pc350'yi ise muzik calarinada takabilirsin veya tvde film izlerken tvye baglayabilirsin ayrica su anda dunyadaki en iyi oyuncu kulakliklarindan biridir. (pc 350 ye ses kartin var diye bakmani oneriyorum)

HEPSİBURADA FİYAT LİNK : Sennheiser PC 350 Binaural Oyun Kulaklığı 440TL Arkadaşın bahsettigi kulaklık buysa bence hiç gerek yok 440TL çok abartı bir fiyat

Hepsiburadada pahalıdır zaten bir şey diyemem ama yurt dışından istetebilirsiniz

http://urun.gittigidiyor.com/SENNHEISER-PC-350-OYUN-KULAKLIGI-KARGO_W0QQidZZ36101193

buyrun buda linki. Ben şahsen kulağımı gittigidiyordan istettim (Sennheiser HD 598) Trde olsa sanırım 800TL den aşağı olmazdı.
  • hocam Sennheiser severimde bu kulaklıgı g35in yanından cakma gibi duruyor, cx400 II kulak içi kulaklıgı var bende memnunum sennheiser'dan da bu biraz garip duruyor, neyse bakalım..
  • Bu gün nette dolaşırken konuda da uzunca tartışmalara neden olan ve tam bir cevap bulunamıyan çeresel ses teste birazda olsa yardımcı olabilecek bir site buldum.

Link CMSS-3D testi ve aradaki ses farkı bu sitede bulunan testlerden daha kolay anlıyabiliyoruz. Özellikle "X-Fi CMSS-3D
    Audio 2" testi öneririm.
  • Xi fi ozelligi olan kartlarda cmss-3d ozelligi var zaten hangi aygiti takarsak bu karta (yani kulaklik olur 5.1 ses sistemi olur) cikisi 2 kanal olan dosyalari(film veya muzik) sanal olarak cevresel yapiyor x-fi kartinin ozelligi yani ama bence muzigi bozan bir ozellik sacma sapan efektler verebiliyor muziklerde
  • hocam sende HD 598 mi var? acayip güzel duruyor kulaklık kaca getirtiniz? Performansı nasıl? esas kullanım amacı müzik sanırım..
  • Muzik performansi harika diyebilirim ama tam performans almak icin amfi ile kullanmak gerekli. Muzik icin uretilmesine ragmen filmlerde ve oyunlarda da gayet iyi performans veriyor.beni bu kulaklikta asil etkileyen akustik ozelligi muzik stereo olmasina ragmen her enstruman farkli noktalardan gelmekte ve ipoddan aldigim performans bu (amfi bagli sekilde) ,birde vokaller kesinlikle harika muzik cok gercekci baslar abarti degil tam yerinde ve derinden geliyor.Fiyati ise 550 liraydi ben gittigidiyorun indirim gununde aldigim icin 470 liraya aldim kargo dahil.
  • bu bahsettiğiniz vokel olayı tam sennheiserlik olay gercektende bende cok seviyorum cx400 II de en begendiğim yönü o.

singapurda bulamadım kulaklık bi kaç sacma sapan elektronik aldım wii falan. sizin aldıgınız fiyat gayet iyi sanırım yurt dışından gönderdi arkadas, ben baktım gg de satan yok e-bayde de 50 tane farklı fiyattan listelemiş. sizin aldıgınız arkadasın nickini ya buraya yada pm olarak atabilir misiniz? eger getirirse bende ondan almak istiyorum. 100 lirayla basladık nerelere cıktık

birde baska sitelerde arastırdım pekde tavsiye eden yok aslında hd598 ama görünüşü cok iyi birde o parçanın arkasında normal hoparlörle duyamayacagın seyleri duymak benim için en büyük haz

ekleme: bende asagıdaki linkteki ses kartı var cok memnunum 2.0 stereo monitörlerimle, yolculukta sadece kulaklık ses kartı ile cıkacagım için (bu arada gemi kaptanıyım uzun yola cıkarken) sizce bu asagıdaki ses kartı yeterli olur mu o kulaklıga çünkü amfi falan demişsin gözüm kortku acıkcası, hem ses kartı birde kulaklık amfisi mi almak lazım acaba? kafam allak bullak oldu saçmaladım biraz neyse..

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=120671639005&si=8Kw8IHYVoF1zcPWUC1E5IAbztuA%253D&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWAX%3AIT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kronik -- 7 Mart 2011; 17:57:42 >
  • quote:

bu bahsettiğiniz vokel olayı tam sennheiserlik olay gercektende bende cok seviyorum cx400 II de en begendiğim yönü o.

singapurda bulamadım kulaklık bi kaç sacma sapan elektronik aldım wii falan. sizin aldıgınız fiyat gayet iyi sanırım yurt dışından gönderdi arkadas, ben baktım gg de satan yok e-bayde de 50 tane farklı fiyattan listelemiş. sizin aldıgınız arkadasın nickini ya buraya yada pm olarak atabilir misiniz? eger getirirse bende ondan almak istiyorum. 100 lirayla basladık nerelere cıktık

birde baska sitelerde arastırdım pekde tavsiye eden yok aslında hd598 ama görünüşü cok iyi birde o parçanın arkasında normal hoparlörle duyamayacagın seyleri duymak benim için en büyük haz

ekleme: bende asagıdaki linkteki ses kartı var cok memnunum 2.0 stereo monitörlerimle, yolculukta sadece kulaklık ses kartı ile cıkacagım için (bu arada gemi kaptanıyım uzun yola cıkarken) sizce bu asagıdaki ses kartı yeterli olur mu o kulaklıga çünkü amfi falan demişsin gözüm kortku acıkcası, hem ses kartı birde kulaklık amfisi mi almak lazım acaba? kafam allak bullak oldu saçmaladım biraz neyse..

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=120671639005&si=8Kw8IHYVoF1zcPWUC1E5IAbztuA%253D&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWAX%3AIT

Ses kartınıza baktım ürün gerçekten güzel, kulaklıkla da güzel bir kombinasyon olacaktır.Zaten amfi özelliği de varmış sorun yok yani

http://profil.gittigidiyor.com/bestdesignerlabels

Ben HD 598 i bu arkadaştan aldım euro fiyatına göre ürün fiyatı artıp azalabilir sanırım mesaj atıp fiyat almanız lazım size özel satış veya normal satış açabilir.

HD 598'in tavsiye edilmeme olayı da daha yeni bir ürün olması bu sene çıktı sayılır o yüzden pek tanınmış değil ben de bayağı araştırıp almıştım sonuçta az para değil yani

Birde şunu ekliyeyim ürün ilk geldiğinde tam performans vermiyor çünkü bu tarz kulaklıkların açılma süreleri var(burn-in) ama en geç 1 haftada performansını veriyor (dinleme sürenize bağlı, 3 günde de açılabilir) head-fi.org sitesiinde bunla ilgili konular var bayağı ordanda bilgi edinebilirsiniz
  • quote:

Yurt dışına çıkıyor ve büyük ülkelere uğruyorsanız ürünü direk 1.elden almanız daha mantıklı olabilir bu şekilde aracıya komisyon ödememiş olurunuz.
  • Bende Logitech G930 almayı düşünüyorum.Sizce bir kulaklığa bu kadar para vermeye değermi (599TL)
  • teşekkürler @13aha arkadasa mesaj attım bakalım uygun bi fiyat verirse ondan yoksa e-baydan orjinal olduguna inandıgım bir adamdan alacam. acayip hosuma gitti kulaklık ya ahşapa bayılırım yayla evi havası verir ne alak demeyin ruhumu rahatlatıyor hatta masaüstü duvar kağıdı bile ahşap parke

@xbizx haklısında nereye ne zamna gideceğimiz belli olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superyakup

Bende Logitech G930 almayı düşünüyorum.Sizce bir kulaklığa bu kadar para vermeye değermi (599TL)

O fiyata o kulaklık çok abartı bence sırf kablosuz kulaklık diye o kadar para verilmez diye düşünüyorum. 600tl gibi bir bütcen varsa konuda arkadaşların konuştugu diğer kulaklıklara yönelebilirsin ama oyun için alıyorum dersen g35 yada creative arena yeter diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbizx -- 8 Mart 2011; 10:23:54 >
  • XbizX arkadaşım çok teşekkür ederim.Bende baya bir inceledikten sonra G930 ve G35 arasında kablo dışında hiçbir fark olmadığını hatta G35'in baslar konusunda daha iyi olduğunu öğrendim ve G35 siparişi verdim.Yarın elimde olucak muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superyakup

XbizX arkadaşım çok teşekkür ederim.Bende baya bir inceledikten sonra G930 ve G35 arasında kablo dışında hiçbir fark olmadığını hatta G35'in baslar konusunda daha iyi olduğunu öğrendim ve G35 siparişi verdim.Yarın elimde olucak muhtemelen.

Şimdiden hayırlı olsun güzel ürün
  • Bugün eliem ulaştı.Baya bir inceleme şansım oldu.Malzeme kalitesi çok iyi.Ses kalitesi mükemmel o nasıl bass tır öyle.Bendeki creative 5.1 sistem yanında cidden sönük kaldı.Zaten geldiğinde bir taktım 4 saat hiç çıkarmamışım.Surround özelliği harika çalışıyor.Yönleri çok net algılayabiliyorsunuz.4 saat boyunca takılı kalmasına rağmen hiçbir ağrı,sızı hissetmedim yastıkları ve yalıtımı çok iyi.Herkese tavsiye ederim.G35 forever
  • Windows Ultimate 64 Bit kullanıcısıyım
    Dün bu Creative Sound Blaster Arena kulaklığını satın aldım.
    Driverini yükledim.Keşke yüklemeseydim bunu size anlatıcam !
    call of duty 4 oynuyorum.oyuna girdim bomba felan patladığında ses cızırtılı geliyor , keleşle ateş edince ses yine bi garip geliyor.
    yabancı forumlarda araştırdım.diyorlarki;
    kulaklıgın kutusundan çıkan cd yi yüklemeyin (driver yani) çünkü driveri güncel deildir!
    yeni driver çıkartmışlar 2011 Ocak ayları Windows 32|64 bit ,Vista 32|64 bit için çıkarılmış driverları mevcut.
    ben daha indirmedim yüklemedim eve gidince denicem eğer işe yararsa driverlar buraya link atarım.
  • ps3 de çalışıyormu kulaklık?
  • Çalışmıyor kardeşim
  • ps de çalışmıyor ve creativ in gına gelmiş satış stratejisi = driver problemide sonuç itibariyle alınmaması gereken bir ürüne dönüşüyor.Bu firmanın ses kartları içinde tartışmalar her forumda sürüyor.Ateş olmayan yerden duman çıkmazmış...
  • dostum senin pc nin anakartı gigabyte deil demi, asus olması lazım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.