Şimdi Ara

CREATIVE GIGAWORKS S750 7.1 V.S. JAZZ 9940B 5.1 İNCELEME(yenilendi) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
0
Favori
25.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • genel olarak konuyu anlatmaya çalışırım.fkt ögretme kabiliyetim pek iyi degildir.ama genede bişeyler anlaşılır heralde.
  • Bence bu akustik ve db konusunda bişeyler paylaş bizlerle çünkü bu bilgiler kalıcı olacak. Yani şu kutu üzerinde görünmeyen rakamları görmeden setin gücünü anlama konusunda bilgi sahibi olalım, o.k? Bir başka forumda hz aralıklarıyla distorsiyon değerlerini karşolaştırarak ses kalitesini (55w set gibi) anlamak mümkün demiştin. Bu tür ayarlama ve hesapları nasıl yaparız bu konularda tam olarak?
  • bunun için bi kaç gün ugraşıyımda ortaya anlaşılabilir bi anlatım cıksın diyorum.üstün körü olmasın.sonra soru cvp şeklinde konuyu geliştiririz diye düşünüyorum.
  • Valla çok güzel olur, bekliyoruz. Şimdiden kolay gelsin.
  • RMS degerlerinin cogu dogru yazilmiyor. 150 X 4 wattlik araba amplisi hakkaten 150 X 4 olsa Siz o arabaya 4 tane gercek 200 W kutulu hop. koyun, sesi sonuna kadar acin, sonra da kacin!! Sagir olabilirsiniz. Cunku metrekupe dusen watt sayisi arttikca ses artiyor. 150 x 4 evde gayet yuksek ses anlamina geldigine gore, arabada adamin kulagina ciddi derecede zarar vermesi lazim. Ama bu olmuyor. Insanlarin bunun bilincine vardirilmasi sart. Belki o zaman ureticiler yalanci pozisyonuna dustuklerini, insanlarin gormeye basladiklarini anlar da bu politikadan vaz gecerler. Gercek Hi-fi ve Hi-end urun ureticileri markayi satarlar, sadece esyayi degil. Ve o aletlerin o fiyatlara satilmasinin tek sebebi markadir, unvandir. Sadece bu ureticiler yalan konusmazlar cunku unvanlari onlarin herseyidir. Bu prensip diger sirketlerde de olsa bu tur yanlis anlasilmalar ortadan kalkar
  • @Wolverine61

kardeş konuyu anlatmaya çalıştım elimden geldigince.ses olayınını 100 lerce sayfa ile anlatamayız.yapım kısmına hiç girmedim.sadece speakerlerin watt ve ses şiddetleri hakkında bilgi vermeye çalıştım.

http://forum.donanimhaber.com/m_1323362/tm.htm
  • Yazını okudum, iyi çalışma, teşekkürler... Artık orda yazışırız..
  • Wolverine61 bu testle forumda kendini bir kere daha gosterdin ve ses sistemleri hakkinda danisabilecegim en iyi kisi oldugunu bana kanitladin. Ellerine saglik cok guzel yazmissin. Ama bana bir faydasi olmadi cunku bendeki ses sitemini degistiremem bir daha :P
  • Düşüncelerin için teşekkür ederim. Bence audigy2 ve megaworks çok iyi bir ikili olur. Benim tek demeye çalıştığım, megaworks eski fiyatı olan (hala o fiyata da satılıyor) 600milyonu kesinlikle haketmiyor. Ama o sete ucuzluktan veya bunun gibi kampanyalardan faydalanıp daha az para verenler için çok iyi bir set olduğunu bilmesini isterim herkesin.
    quote:

Orjinalden alıntı: kyorhan

Wolverine61 bu testle forumda kendini bir kere daha gosterdin ve ses sistemleri hakkinda danisabilecegim en iyi kisi oldugunu bana kanitladin. Ellerine saglik cok guzel yazmissin. Ama bana bir faydasi olmadi cunku bendeki ses sitemini degistiremem bir daha :P
  • Valla O kadar cok sey anlatmıssınız kı arkadaslar cevremde boyle speaker, home theatre almak ısteyenlerı dırek bu sayfaya,yanı sızın yazmıs oldugunuz ınsertlere yonlendırıyorum.Tepkıde cabuk gelıyor ve benım gıbı hata yapıp ıspıre 7700 almıyorlar sazan gıbı.:) Sızlere sormak ıstedıgım bır takım sorular var arkadaslar.Cevap verırsenız cok memnun olurum.Madem hata yaptık suyunu cıkaralım mısalı,bu ınspıre7700 pc harıcı televızyona nasıl verebılırım? Yanı harıcı audıgyden destek almadan dırek 7 sınden de ses alabılırmıyım? Ikıncı sorum ıse Hanı bır soylem vardır ne kadar dogru ne kadar yanlıs bılmıyorum ama,Kablo ne kadar uzarsa ses kalıtesı o kadar duser! Dussede dusmesede bu kadar cok speaker ben odalara kablo yolu ıle yaymak ıstıyorum.Nasıl bır kablo ıle uzatırım? Yada nasıl bır yol yordam ıle ıstedıklerımı gerceklestırebılırım?Herkese Saygılar
    boeıng 747
    .........................................................................................................................................

Athlon xp 2500 1.7 ghrz / Msı 6570 k7n2 Delta Nf2u 400,L Mainboard / 512 Kingston dual ddr 400 ram / Msı 8948 fx 5700 VGA / 160 Gb samsung parallel ata Hd /Lg cd Wrıter/Lg 8x Dvd Writer Philips 19'' monitor / Audigy 2 platinium pro external ses karti / İnspire 7700 7.1 speaker/ Aiwa Nsxs50 Subwoofer / Aopen Kasa / Keysmart KS-1000 1000VA Ups

• quote:

Orjinalden alıntı: boeing 747

Valla O kadar cok sey anlatmıssınız kı arkadaslar cevremde boyle speaker, home theatre almak ısteyenlerı dırek bu sayfaya,yanı sızın yazmıs oldugunuz ınsertlere yonlendırıyorum.Tepkıde cabuk gelıyor ve benım gıbı hata yapıp ıspıre 7700 almıyorlar sazan gıbı.:) Sızlere sormak ıstedıgım bır takım sorular var arkadaslar.Cevap verırsenız cok memnun olurum.Madem hata yaptık suyunu cıkaralım mısalı,bu ınspıre7700 pc harıcı televızyona nasıl verebılırım? Yanı harıcı audıgyden destek almadan dırek 7 sınden de ses alabılırmıyım? Ikıncı sorum ıse Hanı bır soylem vardır ne kadar dogru ne kadar yanlıs bılmıyorum ama,Kablo ne kadar uzarsa ses kalıtesı o kadar duser! Dussede dusmesede bu kadar cok speaker ben odalara kablo yolu ıle yaymak ıstıyorum.Nasıl bır kablo ıle uzatırım? Yada nasıl bır yol yordam ıle ıstedıklerımı gerceklestırebılırım?Herkese Saygılar
    boeıng 747
    .........................................................................................................................................

Athlon xp 2500 1.7 ghrz / Msı 6570 k7n2 Delta Nf2u 400,L Mainboard / 512 Kingston dual ddr 400 ram / Msı 8948 fx 5700 VGA / 160 Gb samsung parallel ata Hd /Lg cd Wrıter/Lg 8x Dvd Writer Philips 19'' monitor / Audigy 2 platinium pro external ses karti / İnspire 7700 7.1 speaker/ Aiwa Nsxs50 Subwoofer / Aopen Kasa / Keysmart KS-1000 1000VA Ups

Merhaba imzandaki Aiwa Nsxs50 Subwoofer gozume carpti sen onu 7700 setine mi bagladin.

• Evet bagladım.Ama muzık setımın aux'dan cıkıs alarak!Muzık setımde AIWA.Yanı su an calısan odamda aktıf, muzık setımın hoparlorlerıde dahıl toplam 11 tane hoparlor var.Tabı bunların yanı muzık setının hoparlorlerını externaldan destek alarak calıstırıyorum.Ilgınc bır sound alıyorum. Creatıve subwoofer'ı bes para etmez.( 7700 ıcın soyluyorum.) ama aıwanın subwooferı bu acıgı hemen hemen kapatıyor.Ama settekı otomatık surround ekolayzırlar benım ses kartında eax da oynamama engel oluyor.Yanı muzık setı ayrı telden,7700 ayrı telden otuyor.Ama rahatsız etmıyor ısın acıkcası.Kasanın arkasındakı ses kartı gırısınede coklandırıcı jack taktım.İstersem oradanda alabılıyorum.Ama bu sefer ses kartınında sorun oluyor.Yanı Cokuyor ses...
    ......................................................................................................................................

• hmmm. forumun başini bide sonunu okudum. ilginc seyler yazilmis. ama yazdiiniz bircok seyin ne icin ve neden yazildigina dair pek aciklama getirilmemis. SERVO electronics te bi aralar iliskilerim olmustu, DJ lik yaptigim donemlerde oldu. Konserlerde ses sistemleri kurdugum anlarda. Profesyonel duzeyde acik hava konser sistemleri ureten bir firma.www.servo.com.tr den bakabilirsiniz.

simdi sonlarda yazilan seyler ortaligi alevlendirici seyler. basima gelen bir olayi anlatayim. wolwerine arkadasa katiliyorum jazz 9940 vardi arti de006 dekoderde aldim muzik dinlemek icin birebir. ama cok sorunlar yasadim. jazzlari 6 ay kullandiktan sonra cok buyuk problemler cikiyo. yani 9940 i problem yasamak istemiyorsaniz tavsiye etmem. problem 1. de006 yi direk olarak digital baglayaladim sistem calismadi dekoder sistemin calismasi icin gereken komutu sub a yollayamiyo yada sub algilamiyor. ikisinide kontrol ettirdim yetkili teknik servise problem bulamadik dediler. teknik servisleride bes para etmez zaten. daha sonra titanium driverli hoparlorlerin ne kadar super bir icat oldugunu anladim. daha sonra jazzlarin on iki hoparlorlerin tweeterlari patladi ustelik sesi sonuna kadar acmadim hic. titanium esnek bir malzeme ve ne kadar bukup egsenizde kesinlikle ne bir yirtilma yamulma veya baska bisey kolay kolay gelmiyo basina. titanium hopalorler neredeyse 6 kat daha dayanikli patlama riski hoparlore siz kasitli olarak mudahale etmediginiz surece sesi sonuna kadar acabilirsiniz hatta asiri yukleme bile yapin. kesinlikle patlamiyorlar. inanmiyorsaniz deneyebilirsiniz. jazzlarin tweeterlari standart aluminyum malzemeden yapilmis. yani geregi kadar esnek deiiler. ses kalitesi arasinda elbette aluminyum tweeter ile titanium arasinda fark yoktur ama dayaniklilik soz konusu olunca daglar kadar fark var. artik titanium kullanmalarinin sebebi bu iste. jazz sistemim simdi bi kenara dekoderi ile birlikte kaldirdim. bi daha da kullanmam heralde o yasadiklarimdan sonra hatta ilk ciktiginda almistim. burdan 9940 kullananlara uyarim olsun. sesi cok acmayin lutfen ve kesinlikle sistem calisir durumdayken kablolara asla mudahele etmeyin. paraniz yanabilir. simdi creative in su 7.1 ile ddts 100 unu almayi dusunuyorum hatta net uzerinden alacaktim search yaparken bu forumu buldum. gercekten creative ile cambrigde e guvenim sonsuz 3 senedir cambridge 4.1 sistem kullaniyorum ve jazzlardan cok daha dayanikli ciktilad baslarina daha kotu seyler gelmelerine ragmen ses kalitesinden bisiy kaybetmediler. arti baslari da cok acmayin jazz9940 larda arkadaslar. sub hoparlorleri cok cabuk esniyor jazzllarda ve cok kotu bir ugultu yapiyor. hatta mumkun mertebe -db degerlerinde kullanmanizi tavsiye ederim. deneyimli bir ses uzmani olarak tavsiyelerim budur.

gigaworkse gelen yorumlara bakilirsa kendime bitane almayi dusunuyorum. ses kalitesinden cok dayaniklilik acisindan creative jazzi birkac kez katlar diye dusunuyorum. verdiginiz paranin karsiligini saglamlik olarak da almak istiyorsaniz creative i oneririm. jazz kullananlarida hoparlorleri cok zorlamalalari konusunda uyaririm yoksa canları sıkılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xdesign -- 26 Kasım 2004, 3:22:01 >

• @xdesign, jazz 9940b'yi sattığım arkadaşım hemen hemen her gün son seste dts kodlu dvd filmi izliyor, adam evi sallıyorum diyor. Set bana mısın demedi diyor ve çok memnun. Ayrıca ses 0 konumunda (jazz kullananlar bilir) saatlerce mp3 dinliyor ve set mükemmel diyor. Sanırım dijital modeli ile analog modeller arasında farklar var. Bir de eski jazz setlerle yenileri kıyaslamak bence hatalı olur. Adamlar bu serilerle başarıyı yakaladılar, haklarını yememek lazım. saygılar...
  • yok ben kotu demiyorum jazz a sadece kullanirken dikkatli olsun bende 6 ay dan fazla son ses dinledim 7 ay basladi arizalar cok cektim teknik servise goturdum bir ariza bulamadik dediler. sonra baska bir servise yolladim tweeter lar asiri sesten patlamis dediler. sonra bende anladim patlamis olduklarini hic ses yok. son ses cihaza gercekten ciddi zararlar verebiliyor. bu arada uyarida buluniyim arkadaki sigortayi daha dusuk amperli baska bir sigortayla deistirmenizi oneririm tweeterlari yakmamamiz icin bir abi tavsiyesidir. 10 senedir ses isindeyim. saygilarimla
  • EVET ARKADASLAR SONUNDA BENDE GIGAWORKS SAHIBI OLABILDIM SONUNDA.ELIMDEKI INSPIRE 7700 ELIMDE KALDI MAALESEF, AMA OLAYI BIRAZ ABARTTIM.HOPARLORLERIN HEPSINI YANI TOPLAM 19 ADET BUNA MUZIK SETIMIN HOPARLORLERI VE HARICI SUBWOOFER DA DAHIL ( INSPIRE7700 SATANA KADAR... ) AKTIF OLARAK CALISTIRMAKTAYIM.BIRAZ FAZLA KABLO OLDU AMA EVDE BAKALIM NE NEREDE ALISMAYA CALISACAGIZ.WOLVERINE BURADAN TESEKKUR ETMEK ISTIYORUM.GIGA TESTI BENIM ICIN EN BUYUK ETKEN OLDU S750 YI ALMAMA.BIRAZ PAHALI AMA IKI UC AY KASACAGIZ.SES OLAYINI SIZLERLE PAYLASMAK ISTERDIM SIZLERLE AMA YETERLI BILGIYE SAHIP DEGILIM ARKADASLAR O KONUDA.AMA KAYIT YAPTIGIM YANI KASETTEN MP3 CEVIRDIGIM PARCALARDA TITANYUM TWEETER LAR HAKKINI VERIYOR.SIMDI HERKES BUNLARIN HEPSINI NASIL BAGLADIN DIYE SORACAKLARDIR BANA EMINIM.TABIKI BUNU TEK BASIMA YAPABILMEM MUMKUN DEGILDI.TEKNISYEN BIR ARAKADASIM VEDE SES KARTIMIN EXTERNAL I BU KONUDA BANA BAGLANTI ANLAMINDA YARDIMCI OLMUSTUR.
    SAYGILAR
    Athlon xp 2500 1.7 ghrz / Msı 6570 k7n2 Delta Nf2u 400,L Mainboard / 512 Kingston dual ddr 400 ram / Msı 8948 fx 5700 VGA / 160 Gb samsung parallel ata Hd /Lg cd Wrıter/Lg 8x Dvd Writer Philips 19'' monitor / Audigy 2 platinium pro external ses karti / Gigaworks s750 7.1 / Aiwa Nsxs50 Subwoofer / Aopen Kasa / Keysmart KS-1000 1000VA Ups

• up

1-2 gündür yapılan tartışmalara açıklık getireceğini düşünerek bu topici hortlatmış bulunuyorum
  • Ne diyim, umarım bu topiğin hala faydası dokunabiliyordur.. Aradan çok zaman geçti çünkü..
  • anlatmak istediğim nokta şu.giga 9940ta bile cok zorlanırken z5500 den iyi olmasına imkan yok,belki tizlerde daha üstündür ve 7.1 dir ama genelde z5500 den daha iyi bir set değildir
  • Evet orası kesinlikle doğru. Yaptığım testlerde bazen j9940b'ye bile geçildi, yani j9940b'ye göre üstün olduğu yanlar mutlaka vardı ama öyle bariz üstün olduğu bir durum çok azdı ki bu haldeyken z5500ü geçmesi şu an düşünüyorum, mümkün değil...
    quote:

Orjinalden alıntı: tylor

anlatmak istediğim nokta şu.giga 9940ta bile cok zorlanırken z5500 den iyi olmasına imkan yok,belki tizlerde daha üstündür ve 7.1 dir ama genelde z5500 den daha iyi bir set değildir
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.