Şimdi Ara

CRC Uçuşa Geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Neler oluyor anlamış değilim online oyunlar berbat web sayfaları berbat CRC tavan yapıyor

• Merhaba,https://turk.net/online-islemler/ üzerinden destek kaydı oluşturur musunuz? Kontrol ederek bilgi verelim.
  • Modeme telnet ile müdahale edip hem UP hem SNR'larınızı 8 in üzerine çıkarmanız gerek.

Önce Soldan yönetim menüsünden telnet erişimini açın.

Sonrasında Telnet ile bağlanıp,

İlk komut download için geçerli. X yerine Hedeflediğiniz hızı kbps cinsinden 8 e bölüp yazıcaksınız. Misal 40.000 kbps ile buluşmasını istiyorsanız 5000 yazıcaksınız X yerine.

wan vdsl2 set max_ds_rate X

İlk komutu verdikten sonra ikinci komut da aynı işlem bu da upload için.

wan vdsl2 set max_us_rate X

yani kısaca:

X=hedeflenen hız/8

sonrasında bağlantınızı resetlemek (yeni ayarlarla bağlanmak) için:

wan adsl reset

Bu şekilde deneyerek hem up hem down SNR'larınızı 8 in üzerine çıkarın.

normale (varsayılan fabrika ayarı) döndürmek için X yerine 65535 koy işlemleri tekrar yap.
  • yönetimden dsl ayarlarına gir oradan 13snrye geç crc azalıcaktır.Ama hızında düşecektir buna Türknet birşey yapamaz.Zaten bölgendeki en yüksek hızı veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigcrysis93 -- 6 Mayıs 2020; 19:42:35 >
  • bigcrysis93 B kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin yöntemle sadece Down yönde SNR ayarlanıyor. Bu arkadaşın UP yönünü de yükseltmesi gerek. Yukarıda yazdığım şekilde.
  • TheBCD T kullanıcısına yanıt
    Kardeş upload tarafında crc zaten fazla olmaz.
  • bigcrysis93 B kullanıcısına yanıt
    Her koşulda 8'in üzerine çıkarması gerekli. Ülkemizdeki VAE altyapıdaki bütün DSLAM'larda standarttır bu değer. Yalnızca huawei dolaplarda 6 kabul edilir taban değer. O da sanırım henüz bizde kullanılmıyor. Güle güle.
    kardeşim yapadasın neden kesintisiz modu seçmiyorsunda bana laf yapıyorsun?
  • 'Kardeş' dediğin için. Atarlı geldi biraz. Ben değilim sorun yaşayan, arkadaş seçmeli o modu.
    Eee o zaman anlaştık demktir bende yapa kullanıyorum az çok modları biliyorum ve asus modemlerde snr ayarlama kısmı var 8 snrdede gürültü oluyor,neden dersen?Snr sabit durmadığı için düşüyor arada bu yüzden 14 ve üstü olması güzel olur.
  • YAPA kullanmadım bilmiyorum saha dolaplarını ve sağlıklı SNR değerlerini. VAE altyapıda 9-10 civarı SNR sorunsuz ve paket hatasız bir bağlantı için yeterli. 2 sene 8.2 SNR ile kullandım ben Turknet VAE bir sorun yaşamadım 30-40 gün kopmadığı oluyordu bağlantının.
    Birini Türknete geçirdim vae olmasına rağmen ondada kopuyordu genelde port kaynaklı sorunlar yaşanıyor bu Türknette anlık kopmalar veya internetin gelip gitmesi bu firmada meşhurdur.Tabi tt ekipleri bilerek en adi portları en uzak bölgedeki yerlerden bağlayıp milleti bıktırıyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.