Şimdi Ara

Çözüm ikinci el bireysel araç ithalat izni

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İkinci el araç piyasasının geldiği son durumda yurt dışından 5 yaşına kadar bireysel araç ithalatı başlamalıdır. 5.000-10.000 euroya alınacak 5 yaşına kadar araç İçin yüzde yüz gümrük vergisi ödenir ve 5 yıl satmama şartı ile hem devlet para kazanır hem millet iyi arabalara ucuza biner.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1mig -- 25 Ekim 2021; 21:7:17 >

• Hükümet yüksek vergi alamadığı bir şeyi kabul etmez. Zaten şu anki yüksek vergiler dövizin yurtdışına çıkmaması için yapılıyor. Doğru mu değil tabi ki.

Çözümü dışarıda aramayın. Çözüm mevcut iktidarın değişmesi ve doğru para politikaları ile yozlaşmış siyaseti ve adalet sistemini düzeltip yatırımcı çekmek, üretim yapmak, güven vermek. Mevcut iktidar ile bunların olmayacağı apaçık ortada.

Geçen sene ağustos ayında 185.000 TL olan Honca Civic Eco Elegance 320.000 TL'yi geçti. Ben geçen sene ağustostan bu yana 135.000TL'lik bu artışı biriktirmeyi geçtim o kadar para kazanmadım. Aracın tamamına kredi çekseydim de alsaydım o kadar faiz binmezdi.

• Desene iyice afrika ülkelerine benzeyeceğiz.
  • Bu hiç çekici değil ama şu anda birinci öncelik yandaşın ekmek yemesi her ne yapılacaksa. Devlete vergi dönüşü bizim devletin işine gelmez. Gümrük vergisi sıfırlanır 1 kişi getirir içerde vergisiyle satar.  

• çözüm noterde. noter her araca tavan fiyat belirleyecek.. örnek, altı çürük tofaşlara 10 000 üstü satış yapılmayacak.90'lı modelli mersoymuş bmwymiş hepsini 20 000 yukarı satışını yapmayacak .

sarı site gibi araç sitelerinde araba ilanı yasaklanacak.

• Hala devletten müdahale bekliyorsunuz. İkinci ele ek vergi müstehak yemin ederim. Gelir zaten yakında

• aslında dövizin düşmesi sıfır araçta vergilerin azalması gerekmez mi bunlar olsa zaten tüm piyasa düşer.

• Hükümet yüksek vergi alamadığı bir şeyi kabul etmez. Zaten şu anki yüksek vergiler dövizin yurtdışına çıkmaması için yapılıyor. Doğru mu değil tabi ki.

Çözümü dışarıda aramayın. Çözüm mevcut iktidarın değişmesi ve doğru para politikaları ile yozlaşmış siyaseti ve adalet sistemini düzeltip yatırımcı çekmek, üretim yapmak, güven vermek. Mevcut iktidar ile bunların olmayacağı apaçık ortada.

Geçen sene ağustos ayında 185.000 TL olan Honca Civic Eco Elegance 320.000 TL'yi geçti. Ben geçen sene ağustostan bu yana 135.000TL'lik bu artışı biriktirmeyi geçtim o kadar para kazanmadım. Aracın tamamına kredi çekseydim de alsaydım o kadar faiz binmezdi.

• Devlet de yıllardır düşünüyordu ben vatandaşıma nasıl ucuz araba satarım diye ama bir türlü bulamadı çözümü değil mi ? Sanki amaç bu da  

Devletin vergisinin azalacağı hiçbir uygulama kabul edilmez bu ülkede anlayın artık.

Yoksa amaç ucuza satmak olsa vergiyi silersin gelerilere alsatçılara peşkeşi kesersin ucuza bal gibi arabaya binersin ÇÖZÜM BASİT yani yok ordan burdan araba alma zaten işin tiyatrosu bahanesi...

• Ne umuyon bacindan bacın ölmüş açından. Devletten medet ummaktan vazgeçin. Ellerinde her türlü imkan var lakin böyle bir niyetleri yok.

Bunlar ülkenin tüm gelir kaynaklarını ya çaldılar, ya sattılar yada peşkeş çektiler. Niyetleri ve hareketleri zaten gayet benzer.
  • deniz006 kullanıcısına yanıt

Fiyatları arz talep enflasyon ve sıfır araçlardaki artış belirler.

Bir malın alıcısı yoksa fiyat düşer

Alıcısı varsa fiyatlar dengesini bulur.

Öyle fiyatlara müdahele ederek fiyatlar düşmez.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.