Şimdi Ara

ÇÖZÜLDÜ bilgisayarın sesi çok az çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
153.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim bi netbook'um var. sadece internete giriyorum ve film izliyorum. Birkaç güne kadar bi sorun yoktu. Filmleri yüzde 50 sesle bile rahatlıkla izlerdim. Şimdi yüzde 100 yaptığım halde sesi zor duyuyorum. Sorun ne bilmiyorum. AC3 filter yükledim hiçbişey olmadı? Ne yapmalıyım?

not : bilgisayar windows 7 starter. km player kullanıyorum k-lite codec pack yüklü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maybe4you -- 15 Ağustos 2013; 1:40:18 >

• driver güncellemeyi deneyin. ayarları kontrol edin. şimdilik diyebileceklerim bunlar.
  • driver!a baktım güncel. bi sorun daha çıktı ortaya ses sanki konferans salonunda konuşuluyormuş gibi geliyor sanki akustik var.

bende codecleri kaldırdım km playeri kaldırdım sadece km player kurdum sorun devam ediyor. ses düzeyi normale döndü ama şimdi de garip bişi oldu sese anlayamadım gitti. yine akustik gibi garip bişi.
  • Sağ altta ses programının ayarları var. Mesela böyle bir paneli varsahttps://store.donanimhaber.com/ca/7f/c0/ca7fc02b3f7e8620a29bdf0a178e1599.png resim şu Efektler kısmına giriyorsunuz. Orada konferans salonu - salon - açık alan vs. gibi ayarlar var. Yani sese otomatik yankı veriyor yükseltiyor azaltıyor. Varsayılan ayarları uygula tarzı bir seçenek varsa kullanın yoksa orayı kendinize göre ayarlayın. Sizin ayarlarda bu tarz bir eşydir.
     ÇÖZÜLDÜ  bilgisayarın sesi çok az çıkıyor
     ÇÖZÜLDÜ  bilgisayarın sesi çok az çıkıyor

• Realtek sitesinden ses kartını güncelleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok teşekkür ederim şu yankı sesinden kurtuldum. son bir sorum var. bazı filmlerde konuşma sesleri kısık geri kalan sesler yüksek oluyor ama her filmde olmuyor bunun sebebi nedir?
  • görmeden söylemek zor ama sag altta hoparlör işaretine sag tıkla kayıt aygılarına gir,orda kayıttan yurutu göreceksin ordan hoparlör ayarlarını yap seviyelerini en uste al..
  • quote:

Orijinalden alıntı: maybe4you

çok teşekkür ederim şu yankı sesinden kurtuldum. son bir sorum var. bazı filmlerde konuşma sesleri kısık geri kalan sesler yüksek oluyor ama her filmde olmuyor bunun sebebi nedir?

Codec çözücüden kaynaklanıyor olabilir. K-Lite codec pack tarzı bir program kullanıyor musunuz ? Birde gom player yükleyin yanına onu deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BerkEmre

quote:

çok teşekkür ederim şu yankı sesinden kurtuldum. son bir sorum var. bazı filmlerde konuşma sesleri kısık geri kalan sesler yüksek oluyor ama her filmde olmuyor bunun sebebi nedir?

Codec çözücüden kaynaklanıyor olabilir. K-Lite codec pack tarzı bir program kullanıyor musunuz ? Birde gom player yükleyin yanına onu deneyin.

gom player kurdum k-lite mega codec pack kurdum. sonra bilgisayarı yeniden başlattım. konuşma sesi az çıkan filmi açtım gom playerde. gom player çok iyi dengeli. km playerde açtım konuşma sesi gom playerden daha yüksek ama diğer sesler daha da yüksek. km player kullanmayı seviyorum ama gom playerde çok iyi.

• Elbet onunda ayarları vardır da fazla anlamıyorum o tarz programlardan. Gom player kullanırım ben genellikle. VLC vardı birde onu deneyin isterseniz. Bunlar işinizi görmediyse.
  • tamam teşekkür ederim başka bi sorunum kalmadı başlığa çözüldü ibaresi ekliyorum.
  • quote:

tamam teşekkür ederim başka bi sorunum kalmadı başlığa çözüldü ibaresi ekliyorum.

Problemin hallolduğuna sevindim. İyi günlerde kullanın bilgisayarınızı hocam.
    İyi geceler
  • Kardeş Ben çozdüm realteke girip sag ustte dosya gibi bişey var ona tıklayıp ordaki 2 tikide işaretleyip hoparlorun girişini pc nin ön girişine takınca kulaklık seçiyorsun bu kadar teşekkürler.
  • Bu arada sesi arttırmak için diğer bir yöntem de DFX programı. Hem müzik ve filmlerin ses kalitesini artırıyor hem de sesi yükseltiyor, öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seksi0723

Bu arada sesi arttırmak için diğer bir yöntem de DFX programı. Hem müzik ve filmlerin ses kalitesini artırıyor hem de sesi yükseltiyor, öneririm.
    iyi uygulama. teşekkürler!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.