Şimdi Ara

[ÇÖZÜLEMEDİ] LAPTOP’UN İÇİNDEN CIZIRTI SESİ GELİP EKRAN PARLAKLIĞI DEĞİŞİYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 ay
  • Cevaplayan Üyeler 22
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 23
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 saat 4 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Kolonyali (23 mesaj) kamisama- (3 mesaj) XBlades (2 mesaj) yakup548 (2 mesaj) AREryilmaz (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (18 mesaj) Mobil (30 mesaj) Uygulama (2 mesaj)
  • @
6 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> [ÇÖZÜLEMEDİ] LAPTOP’UN İÇİNDEN CIZIRTI SESİ GELİP EKRAN PARLAKLIĞI DEĞİŞİYOR
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    171 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    ÖN YAZI: BURADAKİ ARKADAŞLARIN BİRKAÇ ÖNERİSİ DİNLEDİM OLMADI, HPYİ ARADIM BİRKAÇ SES GÖNDERİMİ SONUNDA PCYİ TEKNİK SERVİSE GÖNDERMEM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER. YARDIMCI OLAN HERKESE TEŞEKKÜRLER.

Notebook’um bana iş için lazım. Yani teknik servise gönderemiyorum. Sorunum da ben çalışırken beni çok rahatsız ediyor. Sorunumu çözen arkadaş eğer isterse 50 tl göndereceğim.

Pcnin özellikler şöyle:https://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-15-bc500nt-intel-core-i5-9300h-8gb-1tb-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-6zp73ea-pm-HB00000LS84Z

Tüm driverler güncel.

—-SORUN—-

Pcnin içinde sürekli bir cızırtı sesi var. Hangi taraftan geldiğini anlamıyorum çünkü notebook kullanıyorum. Pcnin içinde arı vızıltısına benzer, gelip giden bir cızırtı var. Ama çok fazla değil. Dikkat etmeyince duyulamayacak ölçüde. Bunun yanında ekran parlaklığı ikide bir değişiyor.

Şimdi ekran parlaklığı için ayarlardan pil ayarlarını değiştirmemi, yüksek tasarruf ya da düşük güç kullanımı açmamı önereceksiniz ama hepsini denedim. Hep aynı. pcnin ekran parlaklığı hep değişiyor.

Ama şurası da önemli, bazen ekran parlaklığı değişiyor. Masaüstünde “yenile” tuşuna bastığımda ekran parlaklığı azalıp artıyor, Ya da bir klasör açınca yine ekran parlaklığı bir artıp bir azalıyor. bu parlaklık değişimine ayarlardan bakıyorum ama ekran parlaklığı yüzdesi değişmiyor.

Acaba bu cızırtıyı ekran kartı çıkardığı için mi ekran parlaklığı değişiyor?

Her türlü yardımınıza ihtiyacım var.
    —ayrıca arkadaşlar pc bekletildiğinde ekranı kapatıyor, ama çalışmaya devam ediyor fazla güç harcamasın diye. Bunda bir sıkıntı yok Ancak bu ekran karardığında ıslık gibi sesler çıkıyor. Hani filmlerde görürüz ya bir erkek ateşli bir hatunu görünce bir ıslık çalar, o ses de ekran kapanınca ara ara oluyor.

Nedir bu sorunlar anlamadım gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kolonyali -- 14 Mayıs 2020; 12:51:48 >

|
    |

• Onbaşı
    23 Mesaj
    Teknik servise gönderin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

O kolay yol, 500 gblik dosyayı yedeklemek istemiyorum. Ayrıca hdd yok. Bunun yerine burada çözersek daha mutlu olurum önceki sorunu da buradan çözmüştüm.

|
    |
    Yaglikasik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam ses coil whine sesi mi?

|
    |
    Kolonyali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Coil whine sesi değil, daha çok bir cızırtı sesi.

|
    |
    manyak sisko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam dediğim gibi garantim var ama teknik servise göndermek istemiyorum.

|
    |
    susamli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Video atma şansınız varmıdır? Ses için şuan birşey diyemem ama ekran için driver güncellemesi yapın. Ekran kartının sitesinden uygun driverı kurun. Sorunu çözer belki. Ekran kartının fanındada soeun olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amrdvn -- 13 Mayıs 2020; 19:22:19 >

Hocam notebook özellikleri şöyle:
    https://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-15-bc500nt-intel-core-i5-9300h-8gb-1tb-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-6zp73ea-pm-HB00000LS84Z

Benim pcye çok ihtiyacım oluyor iş için. Yani pcden ayrı kalmamam gerekli. Bu yüzden sorunun çözümüne yardımcı olacak arkadaşlar isterde veririm parayı zaten küçük bir miktar.

|
    |
    BladesTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam ekran kartını güncelledim. Bunun yanında yapacağım bir şey yok mu? Pcye iş için ihtiyacım var ve gönderemiyorum. Çalışırken de bu ses beni rahatsız ediyor. Notebook olduğu için cızırtının nerden geldiğini saptayamıyorum nerden geldiğini tahmin etsem bile neyin hangi konumda olduğunu bilmiyorum. Çünkü notebook.

|
    |
    amrdvn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen 5 3600 || Arctic Freezer 34 eSports DUO || ASRock B450 Pro4 || Asus Strix GTX 1070 8GB || Thermaltake Toughram 16GB (2x8GB) 3600MHz DDR4 CL18 RGB Siyah || Samsung 970 Evo Plus 250GB SSD || Western Digital Caviar Blue WD10EZEX 1TB HDD || Aerocool Cylon RGB Kasa ||
    Corsair RM650 650 Watt Gold Tam Modüler PSU || Fanlar: 3x Arctic P12 PWM PST, 1x Silverstone FW121 SST, 1x Be Quiet! BL081 Pure Wings 2 || Samsung LC27FG73FQMXUF 27" 1ms 144Hz Kavisli Qled Monitör
  • Çavuş
    67 Mesaj
    Ses ile ilgili konuyu bilmiyorum ama parlaklık ile ilgili olarak aşağıdaki adımları deneyebilir misin?

- Windows+X
    - Aygıt yöneticisi
    - Görüntü bağdaştırıcıları
    - Sağ tık Intel(R) HD Graphics
    - Cihazı devredışı bırak (ekran bir kaç saniyeliğine siyah olacak)
    - Sonra sağ tık ve cihazı etkinleştir
    - Parlaklık tuşu ile kullanmak istediğin parlaklığı ayarla

Bilgisayarını yeniden başlat, sorun devam ederse;

- Denetim masasından güç seçeneklerine tıkla
    - Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin
    - Şuanda kullanılmayan ayarları değiştir
    - Hızlı başlatmayı aç tikini kaldır
    - Yeniden başlat

• Yüzbaşı
    927 Mesaj
    Sürekli fiş takılı mı kullanıyorsunuz?Fişi söküp denediğinizde ses ve sorun devam etmiyorsa sokette problem vardır o cızırtı yapar ve yeterli amper çekemediği için ekranın ışığı kısılıp açılabilir.
    MSI MAG272QP//Asus H81M-PLUS//İntel i7-4770//HyperX 16 GB DDR3 (1600)//Gigabyte Windforce 2070//Hi-Level Ultra 120GB 550MB-530MB//Thermaltake Smart (RGB) 700W//Razer Deathadder 2013//Red Dragon Kumara//Logitech G231
    PSN:PlevneGazisi Steam:Faticcc
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Canlı Tv izle
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,325
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.