Şimdi Ara

COVİD SONUÇLARINA ASLA İNANMAYIN (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
3
Favori
35.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
443 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: lextor

Wowowow aktroll yalak hükümet sevici detected. Kesin hekimsindir. Hayır hekimsen bizden daha mı iyi bileceksin? Yalan iftira yaw. Günlük beş milyar vaka var bu ülkede.

(ciddiye almayınız )

Hepimiz sayıların gerçek olmadığını zaten biliyoruz. Kimbilir kaç kişi semptomsuz enfekte. Adam durduk yere test yapacaksa bütün ülkeye yapmalı. E sonra? Test yapılan bir daha enfekte olmayacak diye bi kanun mu var? İstatistiklere yansıyacak diyede test yapılmayacağını sanmıyorum. Öyle bi kafa varsa zaten sağlık sistemi pert olmaya hazır demek ki.

Alıntıları Göster
    Doktor mu değil mi bilmem ama dediği doğru. Eşiniz covid olsa bile eğer sizde belirti yoksa test yapilmiyor. İlle de test yaptırmak istiyorsanız olmayan belirtileri de var diye söylemeniz gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• keremec kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlamayın ama doğru olan bu gibi. Bu virüsü çoğumuz ya geçirdik yada geçireceğiz. Kimimiz ağır kimimiz hissetmeyecek. Ha şu noktada sıkıntı olur eşim pozitifse ben zaten kesin pozitifim. Test yapılmayıp 14 gün karantinaya çekilirsem sıkıntı yok ama karantinaya çekilmezsem sıkıntı büyük. Kimbilir kimin hayatına mal olacağım. İşler bu noktada değişiyor. Bu noktada test önemli öyle ise. Doğru değilmiş. Kendi tezimi böylece çürüttüm.

• bir de ben ekleyeyim. kız arkadaşımın kardeşinin çalıştığı fabrikada ustasında Corona çıktı. ve kimseye test yapılmamış fabrika müdürü millete gelip ateşiniz var mı vs şaka yoluyla soruyormuş ağız arıyormuş. tabi ustada Corona oldugu duyulunca fabrika karantinaya alındı. ancak mantıksızlık şurada. ateşi, belirtisi olmayan tüm işçiler evine gönderilip evden çıkmayın diye tembihleniyor. eğer ateşiniz çıkarsa bizi arayın deniliyor aynı evde yaşayan aile üyelerine ise siz çıkabilirsiniz deniliyor. hadi kulucka süresi için test yapılmadı diyelim şimdi 14 gün geçti 20 gün falan oldu ve kimseye test yapılmadı. testi öyle kolay kolay yapmıyorlar vaka artmaması için. o yüzden inanmıyorum hiçbir şekilde bence açıklanandan çok daha fazla vaka var. sürü bağışıklığı uygulanıyor.
  • Bonafide B kullanıcısına yanıt
    Hocam öyle diyorsunuz ama korona kapan insanlar her zaman ağır hasta olmuyor, hatta genellikle korona olduğunu anlamadan geçip gidiyor. Ve korona her zaman kolay başkasına geçmez, bulaştıran kişiye göre değişiklik gösterir. Bir de testlere güvenmeliyiz hocam yalan dolan diyerek yolumuza devam etmemeliyiz yoksa sıkıntı peşimizi bırakmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bonafide B kullanıcısına yanıt
    Çocuklarda ACE reseptörü olmadığı için testlerin negatif çıkması normal hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Efespilsendr

Korona servisinde çalışan hekimim. Semptomu olmayanlara test yapılmıyor. Guideline değişti artık. Yaygara yapmanın mantığı yok. Kimse sizin zararınıza iş yapmaz.
    Peki viruslu adam ama semptom yok diye test yapmiyorsunuz bu adamda dolasip 50 kisiye virus bulastiriyor bunlardan 49u yasli ve oluyor..Simdi bu surec normal mi ?

• Corona olduğuna halen inanıyor musunuz gerçekten? Ben bile çevremde yakınlarımda Corona olan kimseyi ne gördüm ne duydum. Corona diye diye yakında insanlara Rfid Chip takılacak. Yeni Dünya Düzeni işliyor......

Eğer bir yalanı yeterince uzun, yeterince gürültülü ve yeterince sık söylerseniz, insanlar inanır. İnsanları, bir yalana inandırmanın sırrı, yalanı sürekli tekrar etmektir. Sadece tekrar, tekrar ve tekrar söyleyin.....

• AltunBey A kullanıcısına yanıt
    Desene boşa maske takıyor onca millet. Ya da her an biri gelip öpebilir falan diye tedbir mi alıyorlar dersin?
  • D3J4-Vu D kullanıcısına yanıt
    Tükürük gelebilir veya hapşırma anında küçük bir tükürük bu da temas veya koronalının dokunduğu yere dokunursan

• Liny L kullanıcısına yanıt
    Bir yakınım kanserden vefat etti onada doğal ölüm yazdılar "doğal ölüm" yazıyorlar neden ölürse ölsün göz göre göre yazıyorlar bunu ,insanlarda acısından raporu belki 1 ay sonra okuyor ve zaten üzüntüden itiraz eden de olmuyor sanırım.
  • PatlıcanMusakka kullanıcısına yanıt

puhaha sesli güldüm hocam çok iyiydi

yaşasın patlıcanmusakka, hepimiz patlıcanmusakkayız
  • AltunBey A kullanıcısına yanıt
    Allâh'ım bir de cevap yazmış
  • D3J4-Vu D kullanıcısına yanıt
    Kardeş ne diyim sana hayırdır yazdım git oku beni ilgilendirmez konuşuyorsun burda

• Her gün 1350 ile 1399 arasında gelmeye başladı nedense hep sabitleniyor bir yere.
  • Bolgeye, ve hekime gore degisiyor mu diye dusunuyorum.

su kesin bir covid olsa bile temas ettigi kisilerde henuz belirti yoksa test yapilmiyor, bu dogru mu degil mi tartisilir.

Ama beliritisi olan ve doktora basvurmus benim duydugum herkese test yaptilar.

• _Undefined_ kullanıcısına yanıt
    "Ve korona her zaman kolay başkasına geçmez, bulaştıran kişiye göre değişiklik gösterir. "

senin yüzünden bir yaşıma daha girdim. bu muazzam süper ötesi tezinin dayanağı nedir? korona profesörü müsün? (virolog musun demiyorum dikkat et)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

Tam tersini anlatayım, tamamen izole, hiç dışarı çıkmayan, sadece kontrol için rutin olarak hastaneye giden(siperlik + maske ile), korona çıktığından beri pazara bile gitmemiş bir yakınımın, kan testindeki bir değere bakarak kovidlisin denilerek zorla 2,5 gün(kovid testi yapılıp negatif çıkıncaya kadar) hastanede rehin bırakıldığına şahit oldum.

Yani olayın tersi de mümkün, bu olaydan sonra bir daha hastaneye gidebilir miyim bilemiyorum.
    Helal olsun o hastaneye.

• sanki vakalar 4000 i geçerse öncekilerden ekliyorlar sanki.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.