Yarbay
08 Mart 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 213 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Dostlar selamlar.


Bir köydeyim şu günler. 4.5g tam çekiyor sorun yok ancak 3G destekli bir telefonla bağlandığım zaman sadece E çekiyor. Ben bu işten bir şey anlamadım?


Sorun nedir?

Merhaba.

Bir not defteri uygulaması yaptıum. Bu uygulamada verileri SharedPreferences kullanarak kaydediyorum. Fakat kaydedemediğim bir şey var; TypeFace ile ayarladığım yazı stilleri. Mesela BOLD, ITALIC bunları Edittext üzerinde yapabiliyorum ama hafızaya kaydedemiyorum.

Bir fikri olan var mı? Daha önce bu konuda çalışmış olan?

Şimdiden teşekkürler.

txtIcerik.setTypeface(null, Typeface.ITALIC);


Veri kaydetme kısmında Button altına gelen kod

SharedPreferences sharedPreferences = getApplicationContext().getSharedPreferences("com.example.notdefteri", Context.MODE_PRIVATE);

HashSet<String> set = new HashSet(MainActivity.notlar[b](Bu bir Arraylist)[/b]);

sharedPreferences.edit().putStringSet("not",set).apply();
Merhaba dostlar.

Kitaplarımda nokta nokta sarı lekeler oluşuyor. Bu büyüyünce malum olduğu üzere sayfa sararıyor. Kitaplarım güneş görmeyen kitaplığımda duruyor.

Bu sorunu çözmenin bir yolu var mı? Ne yapmalıyım?
Merhabalar. Aklıma takılan bir soru var. Oluşturduğum fonksiyona for ile 1,10 arası sayıları range ile gönderiyorum. Fonksyion alıyor. Benim yapmak istediğim şey gelen bu sayıları toplamak.sum(arg) kullanımını biliyorum fakat aşağıdaki kod neden çalışmıyor anlayamadım. Maksadım argument mantığını tam olarak kavramak. Hatam nedir, kod tamamen yanlış mı yardımlarınızı bekliyorum. Kod;


def fonk(*args):
toplam = 0

for i in args:
toplam += i

return toplam

for i in range(1,10):
fonk(i)
print(fonk)
Selam dostlar. Windows 10 işletim sistemli Notebook'umun saati geri kalmaya başladı. Bundada mı BIOS pili benzeri bir şey var? Aklım almıyor. En son Ubuntu kurmuştum yanına ondan buna geçince yapıyordu (7 ay kadar oldu) kaldırdım bir sorun çıkmadı. Şimdi ise tarih ve saat geri kalıyor. Sorun nedir a dostlar?
Selamlar. Yaklaşık beş gündür modülü çalıştırmaya uğraşıyorum. Fakat bir türlü sonuç alamadım. FW güncelleyebiliyor, modüle sketch yükeleyebiliyorum. Çalışmamı en başından beri robotistan sitesindeki rehberlere göre yapıyorum.

Voltaj kesip taktığımda 115200 Baud rate değilde 74880 Baud Rate'de bir hata* alıyorum. Diğer değerlerde Ascii karakterle işlem yapıyor. Demek ki 74880'de çalışıyor deyip girişimde bulundum bana mısın demiyor. Arduino ve ESP modülüne boş bir sketch yükeldiğimi de belirtmek isterim. Serial monitörden sadece basit bir AT komutunu gönderip OK cevabı almak istiyorum fakat nafile. Çalıştığına dair bir iz yok. Arduno'da RX ledi hafif bir ışıkla sürekli yanıyor, TX ve RX pinlerinin yerini değişince TX ledi sürekli yanmaya başlıyor...

Girmediğim site denemediğim yol kalmadı. Nasıl veri gönderip alacağım bu aletten? Yardımlarınızı rica ediyorum.

Bağlantı Şemam


*Hata mesajı


Adettendir bu da kod;
void setup() { 
}

void loop() {
}
Merhaba dostlar. Telefonumu aynı problemler dolayısıyla üçüncü defa servise yolladım. Garanti süresi bitti artık. Anakart, ekran ve batarya değişti. Fakat batarya ve ekran tarafında aynı problemler devam etmekle. Yine ekran ve batarya değişmişti önceki ikisinde... Aldığımdan beri aynı sıkıntılar...

Batarya bazen %30 iken telefon şıp diye gidiyor. Açıyorsun %0. Her zaman %15 olunca gerisi 10 saniyede boşalıyor çat telefon kapanıyor. Ekran kendiliğinden açılıyor garip davranış sergiliyor (açık ve görüntü yok, karıncalanma). Tekrar servise yollayıp ücretsiz yaptırma imkanım var mı? Ücret iadesi almam imkânsız mı?

Sizden akıl bekliyorum.
Merhabalar. Java olayına yeni geçtim. .Net konusunda kendimi geliştirdiğim için form uygulamasında aşırı zorlanıyorum.

Basit bir işlem yapacağım. "Button a basıp resmi seçeceğim oda açılacak" bana görünecek onu alıp kendi yöntemim ile işleyeceğim. Basit olan bu çift tırnak içinde ki işlemi bir türlü yapamadım. Hiçbir kaynakta böyle birşey yok. Kitap zaten yok. Kütüphanemiz maşallah çok zengin zaten.

Yardım edermisiniz üstadlarım...
Merhaba.

MsSQL Server 2016 kullandığımı belirtmek istiyorum.


Komut şu

Select sum(sütun) + sum(sütun2) from tablo where sicil=

datagridview nesnesinden contextmenu ile seçtiğim kişinin toplamını almak istiyorum. Eşittirden sonra C#'da ne yapmalıyım?
Beceremedim bir türlü. Ondan fazla kaynak araştırdım sonuca ulaşamadım. Var mı bir üstad?
Tüm tablonun toplamını alıp işleyebiliyorum. Sadece seçilen nasıl olacak onu bilmiyorum...

İkinci olarakta ben bu tabloya C++ dili üzerinden veri girişi yapacağım. Birçok yol denedim başarılı olamadım. Var mı bu yöntemi kullanan? Nasıl yaparım?

Yardımlarınızı bekliyorum abiler, ablalar...
Merhaba dostlar. Bilen vardır inş.

Telefonu sıfırladım, internet ayarlarını indirmem gerekti 7000'e internet yazıp yolladım, diğer alternatifleri denedim sürekli "ayarlar telefonunuza gönderilemiyor" mesajı alıyorum. Manüel girdim ayarları ancak telefondan mobil veriyi açınca 1 dakika sonra anca internet geliyor. Öncesinde internet erişimim olmuyor.

Bu hata nedir nasıl düzelir?
Hakkında
Forum İmzası:


||PS4||
Hakkımda:
Bilgisayar Bilimci
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Mobil cihaz
Sony
Oyun Platformu
PSVITA
Oyun Platformu
PS4
Oyun Platformu
PS3
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Mesaj Sayısı: 2.126
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.411
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 50.683 (Bu ay: 295)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.888 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.