Şimdi Ara

COVİD SONUÇLARINA ASLA İNANMAYIN (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
3
Favori
35.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
443 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    "kimse sizin zararınıza iş yapmaz" Hocam kusura bakmayın da hükümet senelerdir milletin zararına ne kadar iş varsa hepsini üst düzeyde yapıyor. Neredeyse tüm sistemleri bozulmuş bir ülkede, sağlık sistemini eleştirenleri de kendi adıma göz ardı edemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazıları olayı kavrayamamış.. Bu hastalık 75 yaş ve üzeri için büyük risk içeriyor.. bunun dışındakiler eğer kronik rahatsızlığı yoksa (akciğer ile ilgili) zaten atlatıyor..Önemli olan 75 yaş üzeriyle temas etmemek.. Herkes bu hastalığa yakalanacak bazıları atlatacak bazıları içinde fatiha okuyacağız.. İstediğin kadar tedbir al bu gerçeği kimse değiştiremez.

bu hükümetle hiçbir alakam yok seçim olsa oy vermem ama Sağlık bakanı iyi iş çıkarıyor kim ne derse desin.. Bizim insanımız dedikoduyu seviyor.. yakın tanıdığına söyle olmuşta vs geciniz bunları..

Avrupada tavan yapan virüs bir anda yok oldu gitti.. inanan varmı?.. Almanya italyayı, ispanyayı sıkıntısız görürken Türkiyeyi riskli kabul ediyor.. bu siyasetten başka birşey değil.. Açıkçası Almanyanın Türkiyeden cok daha fazla riskli olduğunu düşünüyorum ama açıklamıyorlar.. Tamam kendinizi aşağılık görebilirsinizde ben Türkiyeyi böyle değerlendirmiyorum.. İllaki kayıtlara girmeyen vakalar olacaktır ama Avrupadan cok daha iyi durumda olduğumuza eminim.

Biri çıkmış 84 milyona test yapılmadıkca inanmam demiş. inansan ne yazar inanmasan ne yazar.. Bu işi çok kolay sanıyorlar.. Bakanlık tüm evleri dolaşıp test yapması gerekir gibi bir hava estiriyorlar.. 60000 test az rakam değil kafanız almıyormu?..

Sözün özü; dedikoduyla miş mışla bir yere varamazsınız.. hayatınızı yaşayın tedbirinizi alarak.. gerisi Allaha kalmış..

• Ben günde 50 k yapılan teste inanmıyorum. Her gün bu kadar test yapıyorlar da kim olum bunlar. ?
    81 ilde arkadaşlarim var kimsenin yakınına test yapılmadı. Kime yapılıyor olum bu testler ?

• vc1903 kullanıcısına yanıt
    Sevgili kardeşim, yayıncı kuruluşta çalışıyorum...
    Ekibimizden maçta görevli olup sahaya hiç girmeyen, canlı yayın aracında çalışan arkadaşlara bile Sali-Çarşamba günü test yapılıyor. Cuma test sonucuna göre görevli olabiliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hasta olan insanlara geçmiş olsun
    Cuma günü şirketten aradıklarında pazartesi günü işe gelen bir arkadaşın testi pozitif çıkmış(arkadaşın ablasında çıkınca ailesinede yapıyorlar ancak pazartesi pozitif olduğunu öğreniyor çalışan)perşembe günü bir çok arkadaş istanbul yedi kule göğüs hastalıkları hastanesine gidip durumu anlattıklarında hiç bir problem çıkarmadan hepsine test uyguluyorlar
    Bizde kardeşimle beraber cuma sabah erken saatte aynı hastanenin acil girişinden işlem yaptırdık
    Doktora muayene için girdiyimizde bize belirti olup olmadığını sordu belirti yomsa teste gerek yok gidebilirsiniz dedi
    Arkadaşlar uyarmıştı ama böyle sorarlarsa halsizlik vs var deyin diye
    Bizde halsizlik ve öksürük başlangıcı var dedik
    Sırasıyla salgı kan tahlili ve akciğer röntgeni istedi
    Ağız ve burundan salgı vermeye gittiyimizde sadece ağızdan aldı geri zekalı çalışan tabi bizde prosedür nasıl bilmiyoruz
    Sonra röntgen ve kan tahlili devam etti
    Kan tahlili sonuçları 2 saate kadar çıkar dediler bizde bekleyelim dedik
    2 saat sonra gittiyimizde doktorun odasına kan ve röntgende herhangi bir sorun olmadığını ağız ve burundan alınan salgı sonucunun daha etkili olduğunu ve 48 saat içinde belli olacağını söyledi
    Tam çıkacakken doktora sadece ağızdan aldılar burundan almadılar diye belirttik ve karşılığında bunun yanlış olduğunu baş hekimliye yada 184 ü arayarak şikayette bulunun ama sakın benim söylediyimi söylemeyinde uyardı
    Başhekimliye gittiyimizde kapıdaki gerizekalı güvenlik bir doktor edasıyla kısaca durumu sordu anlattık kalkıp söylediyi söz şu “ bizde her ay test oluyoruz ve ağızdan alıyorlar problem yok sakin olun” diye mehdiyeler düzmeye başladı
    En sonunda sesimi yükselttim sen doktormusunda böyle rahat rahat konuşuyorsun,ben günde yüzlerce insala muhatap oluyorum bunun riski vebali ben kaldıramam,sizden torpilde istemiyorum prosedür neyse onu yapılmasını istiyorum diye sesimi yükselltim
    Sonra gidip başhekime danıştı oda sanki güvenliyi onaylarcasına aynılarını söyledi
    Sonra 184 ü arayıp durumu bildirdik biz sizi arayacaz dediker ama arayan soran yok
    Cumartesi sabah saatlerinde aile hekimim aradı covid test başvurusu onun bilgisine aktarışmış
    Hal hatır sordu şehir dışına çıkmamam gerektiyini evde isole olmamaı belirtti sonuç çıkana kadar
    Kendisinede sordum burundan almadılar diye oda yanlış olduğunu söyledi ama ağızdan alınanda da sorun olmaz bekleyelim dedi
    Resmen korkulu bir rüya başlamıştı
    Kızım hem ağlıyor eşim 2 aylık hamile resmen çıldırmak üzereydim
    Pazar günü gece 03:00 sıralarında e nabızda sonuç çıktı ve negatif çok şükür
    Pazar gündüz aile hekimi tekrar aradı sonucu iletti ve yinede tedbiren 3-5 gün belirtileri gösetlememi söyledi
    Yani arkadaşlar test yaptırmaya gittiyinizde belirti yok demeyin atın tutun bişeyler yoksa eve gönderiyorlar
    Ayrıca aklınızda olsun ağzı ve burundan ikisinden de almaları gerekli o salgıları!
    Lütfen hepiniz dikkat edin maskesiz gezmeyin gerçekten çok sıkıntılı bir hastalık
    Test sonuçları çıkana kadar ceset gibi gezdim
    Dokuz doğurdum resmen

COVİD SONUÇLARINA ASLA İNANMAYIN

• Efespilsendr E kullanıcısına yanıt
    Konu Sahibi demiş ki karısına herhangi bir test yapılmadı.Sizde çıkmış kimse zararınıza iş yapmaz büyütmeyin diyorsunuz. Olayı küçümsedinizin farkındamısınız.?

• Sağlık Bakanlığı, TÜİK'ten feyz alıyor demek ki..
  • Sonuna kadar katılıyorum.

Bizzat cok yakınımın korona virus testi pozitif aynı evde 3 kişiler. Aynı evden 1 kişi aynı anda test yaptırıyor negatif ancak 3. Kişiye kimsenin test yaptigi yok. Bu arada virüsü bulaştıran kişiyi tanıyoruz o kişi ile görüşüldükten bir gün sonra bir akrabalarına ziyarete gidiyorlar onlara bulaştırmış olma ihtimalleri var. Kimsenin sorguladığı yok hani filyasyon hani test.

• eve gönderme olayını çokça duymuştum. test sayıları da çıkan sonuçları manipüle etmek kolay.

az test yaparsan , az vaka çıkar. çok yaparsan çok çıkar. 50bin'de 1.500 çıkıyorsa , 100bin testte 2500-3000 çıkması normaldir.

bu da demektir ki Virüs sokakta, virüs aktif ve dolaşıyor. yavaşta olsa yayılmaya devam ediyor.

Bu olayında önlemi öyle maske , temizlik vs sadece işin küçük bir tedbiridir.

Tek çaresi var ! virüse karşı ilaç ve bu ilaç bulunmadığı sürece virüs 3-5 kişide bile olsa devam edecektir !

Ha diyelim ülke olarak sıfırladık! ee kapını yabancılara , turistlere , gurbeçilerden , binbir türlü insana açıyorsun ! yine ülkende artmaya devam edecektir. Zor bir süreç, ve bu süreçte herkes adına kolay olmayacak.
  • Bazı abuk sabuk konuşan arkadaşlar olmuş.

Hepsine tek tek cevap vermeyeceğim.

Çok iddialı olanlar varsa

İstanbul'da yattığı hastaneyi adını soyadını vereyim de gitsin görsün entübe şekilde.

Ne zaman yüksek ateş şikayeti ile eşiyle beraber hastaneye gitmişler?
    Test yapılmadan nasıl eve gönderilmiş.
    Sonra durumu ağırlaşınca nasıl hastaneye yatırılıp test yapılmış
    Eşine nasıl test yapılmamış

Bunların hepsi çok kolay kanıtlanabilecek şeyler

Burada tatava yapmasın kimse boş yere.
    Varsa kendisine güvenen bir delikanlı, bütün masraflarını ben karşılayacağım, gitsin araştırsın.
    Ama yoksa da boş yere burada lakırtı yapmasın.

Çok yakınım bu insanlar, ve hala durumunda gelişme yok, entübe şekilde yoğun bakımda yatıyor.
  • COVİD SONUÇLARINA ASLA İNANMAYIN

koronavirüs testleri toplumda zaten var olan koronavirüsleri tespit ediyor. yani covid19 a özgü değil. zaten covid19 diye de bariz bir virüs de yok. kaldıki yılda 21.000 kişiye kadar zatüre ölümü önceki yıllarda ne hastane kapasitelerini zorladı ne de ülkede farkedildi, dolayısıyla siz neye bakıpta kovid sonuçlarının var olan vahim bir durumu doğru yansıtmadığını söyleyebiliyorsunuz ?

o test kitleri bugün dünyayı bu hale getiren zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akordiyon -- 29 Haziran 2020; 0:48:16 >

• bir tanıdık ekolü

• Aptallık varmı kardeşim sende birinde belirti varsa devlet veya doktorlar nerden bilecek gitsin doktora test yapmak istiyorsan söyleyeceksin kimse sana yardım etmez belirti varmı test istiyorum diceksin harbi acıyorum kafanıza

• Bonafide B kullanıcısına yanıt
    Korona temasdan bulaşıyor kardeşim havadan değil az oku sonra gel buraya Korona temasdan bulaşır tükürükten falan veya koronalı birinin tuttuğu yeri tutarsan vücuda yayılır temasssss anlamıyor hiçbir insan bunu internette birsürü makale var ama neden okumuyorsunuz anlamıyorum marketteki adama dokunmadıysa nasıl bulaşsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Efespilsendr

Korona servisinde çalışan hekimim. Semptomu olmayanlara test yapılmıyor. Guideline değişti artık. Yaygara yapmanın mantığı yok. Kimse sizin zararınıza iş yapmaz.
    korona teşhisi için pcr testi yapıyormusunuz?
    200-300 lerde çıkan sonuc korona vakasına işaret ediyor ve ateşi de hiç düşmüyor doğru mu?
  • Tanidiklarimdan butun belirliteri gosterip test yapilmayan ve kendi kendine iyilesen birsuru insan var

• AltunBey A kullanıcısına yanıt
    Marketteki adam sut sisesini ellerse sende gidip o siseyi alir sonra yuzunu gozunu ellersen bulasir. Canli disinda 3 gune kadar yasayabilen bir virusten bahsediyoruz sadece insanla temas halinda olman gerekmiyor o nedenle bukadar cok yayilabiliyor ve tehlikeli

• quote:

Orijinalden alıntı: AltunBey

Korona temasdan bulaşıyor kardeşim havadan değil az oku sonra gel buraya Korona temasdan bulaşır tükürükten falan veya koronalı birinin tuttuğu yeri tutarsan vücuda yayılır temasssss anlamıyor hiçbir insan bunu internette birsürü makale var ama neden okumuyorsunuz anlamıyorum marketteki adama dokunmadıysa nasıl bulaşsın
    sen sakat falan mısın? virüs deriye difüze mi oluyor sanıyorsun? DAMLACIK YOLUYLA BULAŞIYOR. HAVADAN YANİ! hatta göz yaşı kanalından bile bulaşma ihtimali var, çünkü damlacık yoluyla bulaşıyor, DAMLACIK. maske kullanılmasına rağmen bulaştırma ve bulaşma riski de bu sebepten. ha illaki coronavirus yükü bulunduran nesnelere temas yoluyla elleyip, onu da ağzına burnuna götürürsen o da olur. ama bu virüs havadan, nefes aldığın ortamdan bulaşıyor asıl olarak. bir de milleti azarlamış makale okumuyor musunuz diye. sen hangilerini okuduğunu söyle de biz onları okumayalım.

bizim milletin en sevdiği şey: işkembeden sallamak.

• Ne alakası var? Testleri az yaptık der, az gösterir. Az mantık..

• " Çünkü test yapılıp pozitif çıkarsa istatistiklere yansıyacak. "

bu cümle pek inandırıcı değil. aceleyle yazmışsın. her şeye tamam ama bu cümleye hayır. hasta olunsun veya olunmasın, her vatandaşın er ya da geç, sırayla veya parayla neyse artık mutlaka kendi bağlı olduğu aile hekimliğine gidip bu testi yaptırabiliyor olması gerekir desen yine tamam derim. ama istatistiklere yansımasın diye test yapmıyorlar dersen bu bana yine hiç inandırıcı gelmez. maliyeti yüzünden herkese test yapmaktan kaqçınıyorlar desen, buna imkan bulamıyorlar desen, başlarından savıyorlar desen yine tamam derim ama istatistiklere yansıyacak demiş olman gerçekten çok yavan kaldı bu konuya. bunun istatistikle alakası yok. o kadar hastane, aile sağlık merkezi vs vs varken insanların en ufak bir şeyde kendinden şüphe ettiği bir ortamda, kendilerinin gidip covid19 testi yaptırmak zorunda bırakılmaları bence istatistiksel sorundan kaçmak değil, çaresizlikten kaynaklanıyor. her hafta covid19 testine tabi olan kesimler ile vatandaşın arasındaki fark nedir desen yine buna tamam derdim ama ben senin o cümlene itiraz ediyorum.

bak şu da var; diyelimki pozitif çıktı. ne yapacak? çok zengin değilsen yine evine gönderecek, belirli ilaç yazarak. neye göre o hastanın bulunduğu muhite, hastanenin durumuna, hastanın genel durumuna göre vs vs.. çaresi henüz kesinleşmiş olmayan bir tedaviye maruz kalacaksın. neydi şu ilacın adı hdroksiklorokin mi ne sıtma ilacı verecekler muhtemelen, yan etkisi varmış yokmuş içeceksin, görecveksin. belki de durumuna göre başka işlaç verecekler. ta ki durumun daha da kötüye gidecek o zaman hadi gel bile demeyecekler. sen gideceksin desen yani..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet kontuy -- 29 Haziran 2020; 4:23:36 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.