Şimdi Ara

COVİD SONUÇLARINA ASLA İNANMAYIN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
3
Favori
35.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
443 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: freshwind

Avrupadada düşüşte. Almanya sıfırladı neredeyse. Günde 1000 kişi ölen italyada bile bitti virüs. Onlardamı yalancı.
    Bittiği filan yok. İspanya bir ayı aşkındır ölü sayısını vermiyor. Her gün bir olarak giriyor.

Ekonomik anlamda en sağlam ülkeler bile maksimum 6 7 ay dayanabilir. Sonuçta dünya nüfusunu oluşturan %1'lik bir kesimin değirmeni dönmesi lazım.
  • İnanmıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu biraz da bölgesel değişen bir durumdur.
    Mesela sürekli cerrahpaşaya giden bir İstanbullu Eskişehir üni hastanesine giderse kendini alman hastanesinde zannedebilir.
    Bir aile hekiminin 10 hastası olur bir başkasının 100,
    Bazende bu durum şahıslara bağlıdır.
    Çok dikkatli titiz bir aile hekimidir. Filasyon yapar ilgilenir arar vs. Kimiside ilgilenmez yol verir gider.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rakamlar tabi ki hikaye.
    Hele 3 haftadır futbol müsabakaları başladı. Yahu sadece onlara ne kadar test yapılıyor acaba.
  • Herkese zorunlu maske yasağı gelecek her yerde. Peçe gibi bişey olacak...

Şaka yapmıyorum bu maske öyle 1 2 sene hayatımızda.

Yeni bir normal başlıyor.

Eskisi gibi o kafe senin bu kafe benim bitti

Parklarda takılacak insanlar. Hem harcama azalacak hemde doğa ile iç içe olacağız

Olması gereken oluyor

Ancak istanbulda bi kaç park koru dışında yeşil alan yok. Balkona çıksan beton manzarası var.

İstanbuldan toplu dışa göçte başlayacak

Çoğu göç eden kafe restoran vs ara elemanlar

Yeni bir normal geliyor

Bütün bu virüslerden bağımsız:

2019 sonu avmler çok kötü durumdaydı. Normalde boşalan sırası olan ve Arap turistin gelemediği yani kendi harcayan kitlesi olan 20 senelik avmde ben 11 boş dükkan saydım.

Yaw hee yaw he ekohono coh eyı. 11 boş dükkan ne oluyor avmler doluysa? İşsizler geziyor boş boş, birde çalışan + öğrenci yemek yiyor arada bu mu gelir kaynağı? Mağazalar ne yapacak?

Ekonomi dersi almamış insanlar yönetirse olacağı bu. Rekabet piyasaları vardır. Bilen bilir.

Arz talep denge...

Sen bi şehre 160 tane avm yapmaya izin verirsen olacağı buydu. Giden kitle belli.

Avm başına insan sayısı düştü. Sonra arap turist kurtardı derken turizm de bitti, Arap devletlerle ilişkilerde...

Geçmiş olsun

İnşaat cenazesi oldu memleket.

Çoğu ileride kredisini ödeyemecektir. Bakın rekabet piyasaları çalışın anlarsınız. Virüs bunu sadece hızlandırdı

Belediyeler inş batık avmleri alır kütüphanelere çevirir. Ülkede malum bi eğitim, kütüphane, ders çalışma ve kitap eksiği var.

• İnanmayan mesajlarıma bakabilir. İlk günden beri sonuçlara inanmamamız gerektiğini söylüyordum. Paranoyak damgası yiyorduk hemen.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

Tam tersini anlatayım, tamamen izole, hiç dışarı çıkmayan, sadece kontrol için rutin olarak hastaneye giden(siperlik + maske ile), korona çıktığından beri pazara bile gitmemiş bir yakınımın, kan testindeki bir değere bakarak kovidlisin denilerek zorla 2,5 gün(kovid testi yapılıp negatif çıkıncaya kadar) hastanede rehin bırakıldığına şahit oldum.

Yani olayın tersi de mümkün, bu olaydan sonra bir daha hastaneye gidebilir miyim bilemiyorum.
    Vallahi yapan hemşireyi doktoru hastaneyi söyleyin arayıp tebrik edelim. Pozitifsin ama semptom yok diye evine yollananları da okuyoruz. Siperlik maske en koruyucu ya da direkt olarak vucuda girisini engelliyor ama herhangi bir seyle bulasmis ve haberi olmayabilir de. Test sonucunu bekleyene kadar da kime bulastiracagini kimse bilemez. Hastaneye giderek zaten risk almis. Hayatindan 2.5 gun kaybettigi icin kimse olmez ama 2.5 gunde binlerce insana virus bulastirabilir birisi.

• 1 gunde 84mılyon kısıye test yapmadıkları surece ben verılen sayıların hıcbırıne ınanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-57554940B

Bu mesaj silindi.
    Miyav.

• Bunu yazdığınıza göre ya hiç haber izlemiyorsunuz ya da izlediğinizi anlamıyorsunuz.
    Bu gizlenen saklanan bir şey değil ki zaten.
    Her gün verilen sayılar kesin olarak test yapılmış ve pozitif çıkmış kişiler.
    Durumu ciddi olmayanlar eve gönderilip izole olmaları söyleniyor ve onlara test yapılmıyor. Bu en başından beri böyle.
    Sanki yeni bir şey keşfetmiş büyük oyunu görmüş gibi yazmaya gerek yok.

• Avrupa kendi vatandaşlarının gidebileceği yerler listesinden çıkardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 8 Temmuz 2020; 22:27:26 >
  • zaten bu covid-19 dalgası baştan sona düzmece. uyduruk bi grip virüsünü laboratuvarda allayıp pullayıp millete yutturdular. başlardaki yere yıkılanlar da 5g nin havadaki oksijeni seyreltmesinden dolayı bayılanlardı.
  • Malesef ülkemizde insan ve kurum kaynaklı hoş olmayan seyler keşke hiç yaşanmasa. İşim nedeniyle Hırvatistan da bulunuyorum ateşi 40.7C ye çıkan bir arkadaşımız için yaşadıklarım ayrı bir muamma.Adamlar hastayı Taxi ye atıp getirin dediler....
    50 bin nüfuslu yerde Covite dayalı 10 vefat var ve Türkiye den bazı arkadaşlar ile konuştuğum da buralar felaket senin bulunduğun yerler buradan çok iyi durumda diyorlar.Arkadaş senin bulunduğun 170 bin nüfuslu yerde 2 vefat var yüzdeye vurursan burası oraya göre daha kötü diyorum o da,yok olur mu burası çok kötü gizliyorlar diyor.İnsanların gerek siyasi kininden gerekse yabancı hayranlıgından ya da başka sebeblerden kendi ülkesinden ve insanından bu kadar nefret etmesini anlamakta zorluk cekiyorum. Tabii vatan hainleri,teröristler ve düşmanlara söylenecek bir söz yok zira onların görevleri ülkeyi kaosa sürüklemek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PatlıcanMusakka

Bu mesaj silindi.
    Yarın gel sağlık bakanı olarak işe başla. Bu işten anlıyorsun.
  • Senin açıklaman resmi mi? Sana neden inanalım?

• quote:

Orijinalden alıntı: godamanx

Yarın gel sağlık bakanı olarak işe başla. Bu işten anlıyorsun.

Alıntıları Göster
  • RedEdition34 R kullanıcısına yanıt
    Kalanların nasıl kalacağı belli degil. Vücudun bütün organlarına saldırıyor ve en az 10 yıl ömrü götürüyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ülkede ki bütün covid uzmanlarını,sağlık bakanı müfettiş ve çalışanlarıyla beraber doktorları da forumda, özellikle bu konuda görmek ne kadar duygulandırıcı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.