Şimdi Ara

Counter Strike 1.6 Server Kurulumu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
1
Favori
70.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cs 1.6 Server Kurulumu Anlatım [WindowS]

Evt Arkadaslar Yanlıs duymadınız assagıda anlattıklarımı eksıksız yaparsanız bir servere sahip olacaksınız hatta ben bile bu anlatacagım yontemle bir server kurdum sımdı kulagınızı 4 acıp anlattıklarıma ıyıce odaklanın cunku cok karısık.

1. İndirmeniz Gereken Programlar
    Evt arkadaslar İndirmeniz Gereken Programlar var :

HLDSUpdateTool hldsupdatetool

NoSteamPatcher NoSteamPatcher

AdminMod + MetaMod Adminmod+Metamod

StatsMe Stasme

Bu Programları Bilgisayarımızın Bir Kosesine Kaydediyoruz.

Oncelikle Serverimizi Hangi Yerel Diske Kurmak İstiyorsak O Yerel Diske hlds Adında Bir Klasor OLusturuyoruz Ornek olarak : C:\hlds Bu Sekilde Klasoru Olusturuyoruz.

Daha Sonra hldsupdatetool Programını Calıstırıyoruz.Sozlesmeleri Kabul Ediyoruz ( I agree ).Ve sonra Browse kısmından C:\hlds Kısmını Seciyoruz.
    Sunucumuzun Hangi Bolgede oldugunu Seciyoruz.

Sonuc Olarak hldsupdatetool programının C:\hlds kısmına gıtmesını saglıyoruz.

C:\hlds Klasorunun Icinde Bunların Cıkması Gerekiyor :
    HldsUpdateTool.exe, hldsupdatetool_readme.txt,INSTALL.txt ve unwise

2. Simdi Baslat > Calıstır > cmd > cd C:\hlds

Baslat > Calıstır > cmd > cd C:\hlds yaptıktan sonra su kodları yazıyoruz :

Kod:
    hldsupdatetool.exe -command update -game valve -dir .

ve enter e basıyoruz.Baglantı Hızınıza Gore 1 Saat 1.30 saat bekliyoruz.

Yukleme Islemı Bıttıgınde

Kod:
    HLDS installation up to date.

(Bu Yazının Cıkması Gerekır Bu Yazı Cıktıktan Sonra direk sunları yazıyoruz :

Kod:
    hldsupdatetool.exe -command update -game cstrike -dir .

ve enterliyoruz.Ve Yine 1 saat gibi bir sure bekliyoruz Bu sure Icerısınde C:\hlds Dizinine Download ediliyor.

VE yıne Bu Kod Cıktıgında Yukleme Islemı Bıtecektır :

Kod:
    HLDS installation up to date

3. Download Islemleri Bıttı Simdi NoSteaM Patchını Kuracagız
    hldsw32_1_.patch.3382.zip dosyasının ıcerıgını C:\hlds dizinine Cıkarıyoruz.
    Ve PatcH Islemide Bitti =)

C:\hlds\cstrike İcerisindeki Server.cfg yi Notepad gibi Bir Programla Acıyoruz ve İcerigi Silip Su Kodları Yazıyoruz :

Kod:
    hostname "juscakalord''
    mp_autocrosshair 0
    mp_autoteambalance 0
    mp_buytime 2
    mp_consistency 1
    mp_c4timer 35
    mp_fadetoblack 0
    mp_falldamage 0
    mp_flashlight 1
    mp_forcecamera 3
    mp_forcechasecam 2
    mp_friendlyfire 1
    mp_freezetime 3
    mp_fraglimit 0
    mp_hostagepenalty 0
    mp_limitteams 6
    mp_logfile 1
    mp_logmessages 1
    mp_logdetail 3
    mp_maxrounds 0
    mp_playerid 0
    mp_roundtime 3
    mp_startmoney 800
    mp_timelimit 35
    mp_tkpunish 0
    mp_winlimit 0

sv_aim 0
    sv_airaccelerate 10
    sv_airmove 1
    sv_allowdownload 1
    sv_clienttrace 1.0
    sv_clipmode 0
    sv_allowupload 1
    sv_cheats 0
    sv_gravity 800
    sv_lan 1
    sv_maxrate 7000
    sv_maxspeed 320
    sv_maxupdaterate 101
    sys_ticrate 10000
    decalfrequency 60
    pausable 0
    log on
    decalfrequency 60
    edgefriction 2
    host_framerate 0
    exec listip.cfg
    exec banned.cfg
    rcon_password PAROLANIZI YAZIN

Hostname Ve Rcon Kısımlarını Kendınıze Gore Degistirin. ve Dosyayı Kaydedip CıkıN.

4. halflife-admin-2.50.60-win.zip dosyasının ıcerıgını masaustune cıkarıp "install_admin.vbs" dosyasını acarak gelen pencerede ok tusuna basın ardından cıkan yere 1 yazın devam edın

5. StatsMe kurulumu ve /rank /top10 komutları kullanımını icin :

statsme-2.8.3-cstrike.zip dosyasını C:\hlds\cstrike Klasorune Cıkartıyoruz.

C:\hlds\cstrike\addons\metamod Klasoru Icındekı plugins.ini Dosyasını Notepad ıle acıp en ust satıra sunları yazıyoruz :

Kod:
    win32 addons\statsme\dlls\statsme_mm.dll

Bu Islemi Yaptıktan Sonra Kaydedip Cıkıyoruz Ve C:\hlds\cstrike\addons\statsme Klasoru Icındekı statsme.cfg yı Acıp :

Kod:
    sm_menupassword sifre

sifre yazan Yere Sifrenizi Yazın

Statsme Cfg Dosyasındakı

Kod:
    sm_storebyauth 1

1 degerını 0 yapıyoruz.

C:\hlds\cstrike Klasoru Icındekı liblist.gam dosyasını acıp

Kod:
    secure 1

1 degerini 0 yapıp cıkıyoruz.

C:\hlds klasorundekı hlds.exe dosyasına sag klık gonder > masaustu kısayol

Masaustundekı hlds.exe nın uzerıne gelıp sag klık ozellikler diyoruz hedef bolumundekı C:\hlds\hlds.exe kodunun hemen yanına asagıdakı kodları eklıyoruz :

Kod:
    -console -game cstrike +ip BURAYA CALISMASINI ISTEDIGINIZ IPYI YAZIYORSUNUZ +sv_lan 1 +maxplayers BURAYA KAC KISILIK SERVER ISTEDIGINIZI YAZIYORSUNUZ +map de_dust2 -nomaster.

Ve Serveriniizi Iyı Gunlerde Kullanın =) İsteyenler C:\hlds dekı hlds.exe yıde kullanabılırler .

Bu Dokumanı Tamamen Kendı Ellerimle Hazırladım Saygılarımla juscakalord ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juscakalord -- 25 Aralık 2007; 16:46:58 >

• Takıldığınız yerleri ve yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim!
  • öncelikle emeğin için teşekkürler
    Ben bu server kurma işini bi kaç ay önce bi kaç defa denemiştim ama başarılı olamamıştım kotalar sıfırlanınca bide senin anlattıın gibi denerim bide aklıma takılan bazı şeyler war
    1.o updateyi çalıştırınca csyi yüklüyodu yanlış hatırlamıyosam illa onu indirmek mi gerek elimdeki csden kurulmazmı server farklı bi dosya mı indiriyo?
    2
    quote:

.-console -game cstrike +ip BURAYA CALISMASINI ISTEDIGINIZ IPYI YAZIYORSUNUZ
    ip adresine kendi ip adresimizi mi yazcaz
    3.Madem böle kolay kuruluyo millet nie para verip server alıyo :p
  • 1.)illa o updateyi yapman gerekli updateyi yapmadan olmuyor.

2.)ip adres bölümüne kendi ıp ni yazman gerekiyor.

3.)Biz onlara enayi diyoruz :p
  • 3. şıkkı daha kibarca açıklarsak onnar server kurmayı beceremeyenler kateogorisine giriyorlar.
  • anladım saolasın
    ..ok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamacti Jun -- 24 Aralık 2007; 19:56:37 >
  • hım bi deniyim ben belki kurulur cok saol
  • ben kurdumda 3-5 sorum olcak

1- kısayol yaptıımız hlds den işlem yöneticisi açılıyor ama C:\hlds deki hlds den server ayarları yapılıyor bu normalmi?

2- server ayarı LAN olarak duruo bunu Internet olarak değiştircez dimi?

3- oyundayken bişey yazınca Cheat All_Death fln böyle bişey çıkıo server benim olunca bunlar çıkıcakmı gene yoksa normal yazılanlarmı çıkıcak?

4- wall-ogc kullananları nasıl anlayacağım ? (banlamayı biliorm)

5- server ayarlarını yapınca (başlangıç parasını 850 fln yapınca) kaydetemiyormuyuz yani her server ayarını yaparken değiştircekmiyim bunları ?

6- masaüstündeki hlds ye bugünkü ip numaramımı yazdım yarın ip değişince gene yazacakmıyım ?

7- masaüstündeki hlds ye +map de_dust2 yazdık ya onu her bölüm değiştirince değiştircekmiyim ?

8- arkadaşlara söyledim oyuna kimse giremiyor ama bn girebiliyorum

9- game-monitor gibi ip sitelerine girdim orda kendi server ımı bulamadım

bili yardım etsinn salı günü full cs yapcaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnLyCARSI -- 29 Aralık 2007; 21:06:59 >

• sana edebildigim kadar yardım edeyim su an serverim acık bilisim.no-ip.org yaptıgım sitenin adını vermiyim reklam olmaya. ama kendim ugrastım kendim yaptım diyebilirim .

1-)normal
    2-)değiştirmeyeceksin
    3-)o senin cs patchlerini yüklememenle alakalı cs nin v19 veya v22 patch lerini yükle düzelir ve yapmazsan kendi serverinde büyük ihtimal öyle kalır
    4-)izleyerek anlayacaksın ama dersenki ben güvenlik programı sxe kurayım o zaman rahatlarsın ama ben beceremedim sxe kurmayı
    5-)evet değiştireceksin her kapayıp actıgında değişecek bu arada server siz actıgınızda acılır siz kapadıgınızda kapanır
    6-)kısayoldaki herşeyi silipte yapabilrsin zaten 88 le baslayan ip ni yazmıcaksın oraya .... hiç bişey yazmasanda olu benimki böyle C:\hlds\hlds\hlds.exe
    7-)onu hallettik heralde silersin masaüstündekinin consolunu ayarları ordan yaparsın
    8-)http://whatismyip.com/ e gir sana verdigi ip i ver arkadaslarına bu arada port acmayı untma port acmayı internetten bak bu arada protokol tipi udp olcak olmadı tcp ve udp ac 2 tane
    9-)bulamaman normal orda olması için yaptıgın bişey varmı :)

• verdiğin bilgiler için saol bn 1.5 kulanıyorum peki 1.5 devam etmemimi yoksa 1.6 yamı geçmemi tavsiye edersiniz yoksa 2 sininde farklı güzelliklerimi var ?
  • ben herşeyi yaptım ama admin modda açılan yere ok dedim sora 1 yazdım sora aynı yer bidaha çıktı yani hiç bişi yüklenmedi bu normalmi ??

cs 1.6 ya girip connect yazıp hlds de verilen IP adresini yazıyorum invaild cd key dio nasıl çözebilirim ???
  • Emeğe saygı teşekkür ederim
  • BEYLER BIDE BUNU YAPINCA INT YI YIYO COK KOTA GIDIO FALAN FILAN DIOLAR BUNLAR DOGRU MU ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: gsliyim

BEYLER BIDE BUNU YAPINCA INT YI YIYO COK KOTA GIDIO FALAN FILAN DIOLAR BUNLAR DOGRU MU ?

tabii ki doğru.
  • quote:

BEYLER BIDE BUNU YAPINCA INT YI YIYO COK KOTA GIDIO FALAN FILAN DIOLAR BUNLAR DOGRU MU ?

konuyu acan kardes ltfn cvp ver ltfn bı sana guvencem xD
  • yani adamlar servere gırıp oynarken normal senın baska serverda oynadıgın gıbı mı gıdıo yoksa daha fazla mı idior ?
  • quote:

Kod:
    -console -game cstrike +ip BURAYA CALISMASINI ISTEDIGINIZ IPYI YAZIYORSUNUZ +sv_lan 1 +maxplayers BURAYA KAC KISILIK SERVER ISTEDIGINIZI YAZIYORSUNUZ +map de_dust2 -nomaster.

dostum burayi anlayamadim. simdi biz sabit ip mi almak zorundayiz server kurmak icin.
    bir de yukardakikodlarin yanina nasil neler yazicaz bi ornekle gosterir misin.
  • paylaşım için teşekkürler
  • quote:

yani adamlar servere gırıp oynarken normal senın baska serverda oynadıgın gıbı mı gıdıo yoksa daha fazla mı idior ?

ya pls yardım beyler pls
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.