Şimdi Ara

Çorum / OSMANCIK ' taki kule radarlar.... (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
603
Cevap
11
Favori
40.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce yazıldı mı bilmiyorum yazılfıysa kusura bakmayın.
    Bu kule radarlardan Amasya'ya da kurdular ve bugün faaliyete geçtiği söyleniyor. Yolu düşen olursa bu taraflara dikkatli olsun. Hız sınırı tabelalarına mutlaka uysunlar. Bilgi amaçlı paylaşıyım dedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ana sayfaya tedes sisteminin oldugu yerler yazilsa iyi olur. Herkes gormus olur.

• yeni Türkiye nin bir bedeli olacak tabi.

bu ancak gözle görüneni. bunu bile görmeyenler var.

bekleyin devamı geliyor.
  • ben öyle fazla gezen biri değilim. ancak yurt dışında gördüğüm kadarıyla bizim bildiğimiz bölünmüş yollarda hız sınırı baştan bellidir. zırt pırt değişmez. 120 ise 120, 100 ise 100. yerleşim yerinin ortasından yol geçmez. geçse de adam akıllı bir köprülü kavşakla düzenlenir. biz de ise hala döner kavşak ile kasaba içinden geçiyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FatihKOC

quote:

Orijinalden alıntı: sadri.abi

quote:

Orijinalden alıntı: FatihKOC

Sen git playstationda takıl. Yollar sana göre değil.

Neden böyle terbiyesizce konuşuyorsun sayın KOÇ ?

Terbiyesizlik neresinde bunun? İnan çok ciddiyim söylediğimde. Evinizde oturup sosyal mesaj içerikli ahkam kesmişsiniz. Soygundan haberiniz yok, uzun yoldan haberiniz yok. 110 km/h duble yolda maksimum çıklacak sürattir. Bir anda pat diye 50Km/h ye hızını indir diyen soygunculardan bahsediliyor konu başlığında yok kurallara uyun yok bilmem ne... Muhattap almamak gerekliydi aslında ama bordo klavyelilere karşı aşırı kılım.
    Playstation oynamaya devam edin siz boşverin yolları...

Arkadaş bu ne ego, bu Nasıl kendini beğenmişlik.

çoluk çocuk dediğin kişinin yaşından bile haberin yok. Terbiyesizsin. burada caka satıyorsun. Kim sana bu Hakkı verdi de benimle böyle konuşuyorsun ?

Ben o mesajı yazdığımda bu yolun ne bir fotoğrafı vardı ne de videosu. O zaman cevap vermedin de şimdi ne oldu da alakasız bir mesajıma cevap veriyorsun ? Konuya ilk puan verenlerdenim, "tuzak radarla " alakalı konu içinde mesajım da mevcut. Kendi konunu okumuyorsan sana daha ne diyelim.

Playstation bık bık bık. bunu söylemedeki amaç belli. Buna beis görmüyorsan ,normal ise ; senin kafadan devam edelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadri.abi -- 1 Eylül 2016; 17:53:21 >

• Geçtiğimiz bayramda memleketten gelirken Osmancık'ta aracı kenara çekip kule radarlar nasıl çalışıyor bi bakayım dedim. 10 dakika içinde en az 20 araca flaş patladı. Hayatımda böyle bir soygunculuk görmedim. Nasip olursa bu bayramda yine memlekete gitmeyi düşünüyorum. Elimden geldiği kadar dikkatli olacağım. Umarım bu soygunculara para kaptırmam, kaptırırsam da haram zıkkım olsun.
  • istanbul-trabzon arasyny ankara syvas ve trabzon yapycam sadece radar dan kacmak ycyn
    ankara-syvas ve erzyncan yolunda radar durumu nasyl.corum ve ordu gyby rezyl my bylen var my?...
  • İstikrar devam ediyor. Asgari ücretli parasının bi kısmını tedese, yılbaşı itibarı ile zorunlu (seve seve) bese de (bireysel emeklilik) bir kısmını verecek. Bakalım daha nelerle karşılaşacağız.
    Ama pardon duble yollar köprüler.

• manda kasa M kullanıcısına yanıt
    Merzifon'da hız koridoru şeklinde, Atkaracalar'da da kule radarlar var ama henüz aktif değil.

Bu arada İzmir-Selçuk ilçesi de rezalet. İlçe merkezi bitiyor tarlaların ortasında 70 km radarları, hem İzmir'e doğru hem de Kuşadası'na doğru. Bu işin suyunu çıkardılar artık.
  • Unuttum bir de Bolu-Gerede var, aynı şekilde ilçe merkezi dışında.
  • Arkadaşlar bolu otobani bitip gerededen giriş yaptığınız da hemen TEDES le hız uygulaması başlıyor. Gözünuz sagdaki uyari tabelalarinda olsun.tedeste hiz siniri 110km (araba icin) demiş daha dün gece yoldaydim.valla kimsede sallamiyor kurşun gibi gidiyorlar anlamadım.ben para kaptirmamak icin 110 u gecmedim.gozum tabelalarda. Ama işin kötüsu bu hizda giderken EDS hiz siniri 50km görüp yavaşlıyorsun arkandan gelen hemen sellektor vs.kimse tabelalara bakmıyor.

• mahkemeleri işgal edersek birileri bu saçmalığın farkına varıp düzenleme getirmek zorunda kalabilir. ben ceza yersem, kaybetsem dahi dava açacağım.
  • Kuzenim 58 km Hız ile Osmancık'ta 419 tl ceza yemiş ben 199 tl Olmalı 55 km Hızı %10 geçmiş oluyorsun dedim
    Nasıl itiraz edilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: fcsrn

Daha önce yazıldı mı bilmiyorum yazılfıysa kusura bakmayın.
    Bu kule radarlardan Amasya'ya da kurdular ve bugün faaliyete geçtiği söyleniyor. Yolu düşen olursa bu taraflara dikkatli olsun. Hız sınırı tabelalarına mutlaka uysunlar. Bilgi amaçlı paylaşıyım dedim.

Iyi ettiniz hocam. Bayramda Amasya uzerinden geçeceğim. Martta geçtiğim ceza 5 gün önce geldi 600 tl aldilar insafsizlar. Artik 10-20 km ile giderim herhalde 2 günde anca giderim.

• Arkadaslar ben bu yoldan temmuz ayinda 4 defa gectim hiz sinirina felanda uymadim cezada gelmedi e devletten baktim ceza gorunmuyor filasta patlamadi ama simdi korku sardi bu saatten sonra ceza gelirmi

• quote:

Orijinalden alıntı: yinemisorun

Arkadaslar ben bu yoldan temmuz ayinda 4 defa gectim hiz sinirina felanda uymadim cezada gelmedi e devletten baktim ceza gorunmuyor filasta patlamadi ama simdi korku sardi bu saatten sonra ceza gelirmi

Mart ve nisan aylarının cezası daha yeni geliyor. Bende temmuz gazisiyim beklemedeyim. Ekim veya kasım ayları arası gelir herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAUL WALKER

quote:

Orijinalden alıntı: yinemisorun

Arkadaslar ben bu yoldan temmuz ayinda 4 defa gectim hiz sinirina felanda uymadim cezada gelmedi e devletten baktim ceza gorunmuyor filasta patlamadi ama simdi korku sardi bu saatten sonra ceza gelirmi

Mart ve nisan aylarının cezası daha yeni geliyor. Bende temmuz gazisiyim beklemedeyim. Ekim veya kasım ayları arası gelir herhalde.

Insallah gelmez gidis gelis 8 kere gectim gelirse yanarim ama flas isigi gelan hic farketmedim herkes flas isigini gormus ben gormedim kapalimiyda acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

şehirler arası yollara 50 km. hız sınırının dahi savunanlar var (büyük ihtimal araba falan kullanmıyorlar,laf olsun diye mesaj yazmışlar)
    adam belki 700-800 km. yol gidecek ,böyle her yerleşim yerinden geçerken 50-70 hıza düş-çık bu yollar biter mi ?
    hele gece 02-03 saatleri arasında bomboş yolda 50 ile gitmek tam ızdırap
    bunlar asla insanları falan düşünmüyor ,sadece gelir amacı taşıdığı belli oluyor
    madem vatandaşını düşünüyorsun şu devirde üst geçit yapmak çok mu zor ?
    zaten her ilin,ilçenin giriş çıkışına kadar bir yığın trafik lambası var ,birde radar olunca artık olmuşken eşekle falan gidilsin
    böylece herkes kurtulur

yapıyorsun bir şey mantığı olsun ,lafa geldi mi duble yol yaptık diye övüne övüne bitiremiyorlar
    her yerde yol çalışması var ,tam kurtuldum diyorsun bu defa meskun mahal çıkıyor ,kasabaların köylerin dahi ortasından anayolu geçirmişler
    çözüm radar öyle mi ?

böyle konuşanlara saatlerce oturup kural nedir, toplum içinde nasıl yaşarız konularında anlatsan da anlamıyor, o yüzden ben hep şunu söylüyorum

umarım bir gün şehir içinden geçerken limitlere uyulsa kaza yapılmayacak, ya da daha az hasarla atlatılabilecek hızlar yerine o "30 tane ilçe geçiyoruz, hepsinde de 50 kmye düşmek ızdırap, adam belki 700-800 km yol gidecek" düşüncesiyle hızlı geçip SENİN çoluğuna çocuğuna akrabana ya da sana çarpmazlar. sanırım ancak o zaman kafalar çalışıp kuralların kıymetini anlayacağız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dallamos

quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet-UA

Yasal hız sınırını aşmayın kimse radar falan koymasın. 120 sınırlı yolda 240 ile giden adam var. Siz belki 10 km 20 km aştıgınız için ceza yiyorsunuz ama bu radarların konulma sebebi 90 limitli yolda 170 le giden adamı önlemek. Kurunun yanında yaş yanıyor ama ne yapalım olay bu.

Hocam konu yasal hız sınırının aşılması değil; bu kadar işlek olan şehirlerarası yolların yerleşim yerlerinin tam ortasından geçirilmesidir.

Bence yolların şehir dışına alınmayıp da tam şehrin girişine radar konulması tamamen değilse bile büyük ölçüde kötü niyetli harekettir. Tahminimce yolun şehir dışına alınmasını istemeyenlerin başında da oradaki yerel yönetim ve esnaf geliyordur.

İzmir-Ankara yolunun ortasındaki Banaz'a radar koyup da bomboş yolda 80'le giden adama ceza kesilmesinin hiçbir mantıklı ve vicdani gerekçesi olamaz. Bu düpedüz fırsatçılıktır, vatandaşını sömürmektir... Eğer gerekçe yerel halkın güvenliği ise yaparsın ufak bir viyadük olur biter. Gerekirse yolu da bariyerle ayırırsın, şehirlerarası yolculuk yapanlar kimseyi etkilemeden geçer gider. Daha da garanti olsun dersen şehir dışından geçen, şehri by-pass eden bir yol yaparsın biter gider. Hem yolları şehrin göbeğinden geçir, hem de tam girişe radar koyup soygunculuk yap, bu mudur vatandaşı için çalışmak, halka hizmet etmek?... Yazıklar olsun...

buna izmir-manisa yolunda manisanın bypass ettiren yol gibi yeni örnekler görmeyi dileyerek katılıyorum, ancak hiçbir koşulda hız sınırının aşılması ve diğer insanların canının tehlikeye atılmasını haklı çıkarmayacağını da eklemek isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1984

quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

şehirler arası yollara 50 km. hız sınırının dahi savunanlar var (büyük ihtimal araba falan kullanmıyorlar,laf olsun diye mesaj yazmışlar)
    adam belki 700-800 km. yol gidecek ,böyle her yerleşim yerinden geçerken 50-70 hıza düş-çık bu yollar biter mi ?
    hele gece 02-03 saatleri arasında bomboş yolda 50 ile gitmek tam ızdırap
    bunlar asla insanları falan düşünmüyor ,sadece gelir amacı taşıdığı belli oluyor
    madem vatandaşını düşünüyorsun şu devirde üst geçit yapmak çok mu zor ?
    zaten her ilin,ilçenin giriş çıkışına kadar bir yığın trafik lambası var ,birde radar olunca artık olmuşken eşekle falan gidilsin
    böylece herkes kurtulur

yapıyorsun bir şey mantığı olsun ,lafa geldi mi duble yol yaptık diye övüne övüne bitiremiyorlar
    her yerde yol çalışması var ,tam kurtuldum diyorsun bu defa meskun mahal çıkıyor ,kasabaların köylerin dahi ortasından anayolu geçirmişler
    çözüm radar öyle mi ?

böyle konuşanlara saatlerce oturup kural nedir, toplum içinde nasıl yaşarız konularında anlatsan da anlamıyor, o yüzden ben hep şunu söylüyorum

umarım bir gün şehir içinden geçerken limitlere uyulsa kaza yapılmayacak, ya da daha az hasarla atlatılabilecek hızlar yerine o "30 tane ilçe geçiyoruz, hepsinde de 50 kmye düşmek ızdırap, adam belki 700-800 km yol gidecek" düşüncesiyle hızlı geçip SENİN çoluğuna çocuğuna akrabana ya da sana çarpmazlar. sanırım ancak o zaman kafalar çalışıp kuralların kıymetini anlayacağız.

yollar ulaşım için yapılır ,yayalar için alt geçit -üst geçit diye bir sistem vardır bilir misin ?
    bana laf atacağına git önce bunların hesabını sor , radarlara harcanan paralarla ne kadar alt geçit ,üst geçit yapılır otur bir hesap yap

ayrıca bu sistemlerin tuzak olduğunu bakan dahi kabul etti ,size ne oluyor da savunmak için saçmalıyorsunuz ?
    bakan diyor 90-100 km. hızla giderken birden 50 km. hıza düşemez ,sen ondan da iyi mi biliyorsun ?
    sonra gecenin 02:00 - 03:00 gibi saatlerinde senin çoluk çocuğunun o yollarda işi ne ? (gece yarısı in cin top oynarken niye 50 km. hız sınırı var)

hayırdır o belediyelerin yetkilisi misin ?

diğer yazdıkların duygu sömürüsünden öte olmadığı için cevap vermeye bile gerek yok
    çocuğun yürürken kafasına kiremit düşme ihtimali yok mu ,kiremit düşüp ölecek diye çatılara kiremit de yapmayalım olmuşken

bu kafada olanlara cevap vermek bile zul (aslında gereksiz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 5 Eylül 2016; 1:10:35 >

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.