Şimdi Ara

Çorum / OSMANCIK ' taki kule radarlar.... (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
604
Cevap
11
Favori
40.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1984

quote:

Orijinalden alıntı: Dallamos

quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet-UA

Yasal hız sınırını aşmayın kimse radar falan koymasın. 120 sınırlı yolda 240 ile giden adam var. Siz belki 10 km 20 km aştıgınız için ceza yiyorsunuz ama bu radarların konulma sebebi 90 limitli yolda 170 le giden adamı önlemek. Kurunun yanında yaş yanıyor ama ne yapalım olay bu.

Hocam konu yasal hız sınırının aşılması değil; bu kadar işlek olan şehirlerarası yolların yerleşim yerlerinin tam ortasından geçirilmesidir.

Bence yolların şehir dışına alınmayıp da tam şehrin girişine radar konulması tamamen değilse bile büyük ölçüde kötü niyetli harekettir. Tahminimce yolun şehir dışına alınmasını istemeyenlerin başında da oradaki yerel yönetim ve esnaf geliyordur.

İzmir-Ankara yolunun ortasındaki Banaz'a radar koyup da bomboş yolda 80'le giden adama ceza kesilmesinin hiçbir mantıklı ve vicdani gerekçesi olamaz. Bu düpedüz fırsatçılıktır, vatandaşını sömürmektir... Eğer gerekçe yerel halkın güvenliği ise yaparsın ufak bir viyadük olur biter. Gerekirse yolu da bariyerle ayırırsın, şehirlerarası yolculuk yapanlar kimseyi etkilemeden geçer gider. Daha da garanti olsun dersen şehir dışından geçen, şehri by-pass eden bir yol yaparsın biter gider. Hem yolları şehrin göbeğinden geçir, hem de tam girişe radar koyup soygunculuk yap, bu mudur vatandaşı için çalışmak, halka hizmet etmek?... Yazıklar olsun...

buna izmir-manisa yolunda manisanın bypass ettiren yol gibi yeni örnekler görmeyi dileyerek katılıyorum, ancak hiçbir koşulda hız sınırının aşılması ve diğer insanların canının tehlikeye atılmasını haklı çıkarmayacağını da eklemek isterim.

Oglen 12 ile gece 3 te ayni yogunluktami yollar.sacma kurallara ben uymam.

Isiklar bile yanip sönen kirmiziya dönerken para soguşlemekten baska bi b.ka yaramayan radarlarin amaci ne.gunduzde gecsen 50 gecede 50 .bu kural sacma.gece 12 den sonra 80 yap en azindan sabah 6 ya kadar.

Turkiyede tum yollar koylerin icinden bile geciyor ve yeniliyorlar bu yollari.

Ordunun gobeginden yol geciriyorsan sehirler arasi yol oraya 30 km hiz koyamazsin.ya oraya otoban yaparsin yada ust gecit ve viyadukler.

Belediye denen sacmaliklarda gecenlerden deli dumrul gibi para koparmak icin radar koysunlar.

Eyyy ordu ili o yoldan geciniyorsun hemde gecene ceza kesiyorsun.keske viyaduk olsada komple o yol ne ordaki halk nede biz isiklarla ugraşmasak bu devletin görevi.

Ordunun ara sokaklarinda tabiki hiz 50 olsun hatta 20 oranin vatandasi nasil isterse ama transit kara yolunda oyke sacma sapan hiz sinirlari koyulamaz kaza oluyursa git ust gecit yap.

• 17 yaşından beri toplamda 200.000 kmden fazla yol yapmış biriyim, şehir içi dışı kurallarını ve neyin mantıklı olduğunu senden öğrenecek değilim. madde madde cevap verecektim ama cidden uykum geldi, sadece şunu yazayım,

gece 3-4-5 farketmez, sen o yola uygun görülen hızda seve seve gideceksin. çocuk çıkar çıkmaz, yaşlı geçer geçmez, sen o hıza düşeceksin, düşmezsen kule radarmış direk radarmış gezici radarmış ne ceza verirse de paşa paşa ödeyeceksin.

burada gözyaşlarına hakim olamayıp bakan bile kabul etti diyerek konuyu saptırmayacaksın. ben çoruma gitmedim, osmancık neresi bilmem, kule radar nedir, uygulaması nedir, nereye konmuştur bilmem, ben kural yasa bilirim.

sen de klasik bir türk vatandaşı tepkisi vermekten bir adım öteye gidemeyen sıradan bir arkadaşsın, işine geldiğinde kanun yasa kural, işine gelmediğinde "aaaoouw oraya kule konmuş". geçiniz efendim geçiniz.

eğer 600-700 kmyi aracınla almak istiyorsan, o yolla birlikte gelen zorlukları da peşinen kabul etmek zorundasındır. paşa gönlün eğer oralarda yavaşlamak istemiyorsa ya uçakla gidersin gideceğin yere, ya özel şöför tutarsın, ya da otobüsle gidersin. burda çoluk çocuğun gencin okuduğu forumlarda pis zihniyetini, toplu ve birlikte yaşamanın gerektirdiklerini bilmeyen kör cehaletini ve bu cehaleti birşey sanıp iki kişi bir araya gelince yükselen seslere güvenerek yazdığın saygısız mesajları yazmayacaksın.

• 1984 kullanıcısına yanıt
    bende emin ol senin yaşın kadar araç kullandım ve sadece saçmalıyorsun

dediğim gibi cevap vermeye bile gerek yok ya neyse

BAKAN BUNLARIN TUZAK OLDUĞUNU SÖYLÜYOR okuma sorunun mu var ?
  • INTRUDERTR kullanıcısına yanıt
    anlaşılan o üye laf olsun diye yada gecenin bir vakti çatacak adam arayan birisi
    yoksa bunların emniyet için değil ,rant için yapıldığını anlamamak mümkün mü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

quote:

Orijinalden alıntı: 1984

quote:

Orijinalden alıntı: Dallamos

quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet-UA

Yasal hız sınırını aşmayın kimse radar falan koymasın. 120 sınırlı yolda 240 ile giden adam var. Siz belki 10 km 20 km aştıgınız için ceza yiyorsunuz ama bu radarların konulma sebebi 90 limitli yolda 170 le giden adamı önlemek. Kurunun yanında yaş yanıyor ama ne yapalım olay bu.

Hocam konu yasal hız sınırının aşılması değil; bu kadar işlek olan şehirlerarası yolların yerleşim yerlerinin tam ortasından geçirilmesidir.

Bence yolların şehir dışına alınmayıp da tam şehrin girişine radar konulması tamamen değilse bile büyük ölçüde kötü niyetli harekettir. Tahminimce yolun şehir dışına alınmasını istemeyenlerin başında da oradaki yerel yönetim ve esnaf geliyordur.

İzmir-Ankara yolunun ortasındaki Banaz'a radar koyup da bomboş yolda 80'le giden adama ceza kesilmesinin hiçbir mantıklı ve vicdani gerekçesi olamaz. Bu düpedüz fırsatçılıktır, vatandaşını sömürmektir... Eğer gerekçe yerel halkın güvenliği ise yaparsın ufak bir viyadük olur biter. Gerekirse yolu da bariyerle ayırırsın, şehirlerarası yolculuk yapanlar kimseyi etkilemeden geçer gider. Daha da garanti olsun dersen şehir dışından geçen, şehri by-pass eden bir yol yaparsın biter gider. Hem yolları şehrin göbeğinden geçir, hem de tam girişe radar koyup soygunculuk yap, bu mudur vatandaşı için çalışmak, halka hizmet etmek?... Yazıklar olsun...

buna izmir-manisa yolunda manisanın bypass ettiren yol gibi yeni örnekler görmeyi dileyerek katılıyorum, ancak hiçbir koşulda hız sınırının aşılması ve diğer insanların canının tehlikeye atılmasını haklı çıkarmayacağını da eklemek isterim.

Oglen 12 ile gece 3 te ayni yogunluktami yollar.sacma kurallara ben uymam.

Isiklar bile yanip sönen kirmiziya dönerken para soguşlemekten baska bi b.ka yaramayan radarlarin amaci ne.gunduzde gecsen 50 gecede 50 .bu kural sacma.gece 12 den sonra 80 yap en azindan sabah 6 ya kadar.

Turkiyede tum yollar koylerin icinden bile geciyor ve yeniliyorlar bu yollari.

Ordunun gobeginden yol geciriyorsan sehirler arasi yol oraya 30 km hiz koyamazsin.ya oraya otoban yaparsin yada ust gecit ve viyadukler.

Belediye denen sacmaliklarda gecenlerden deli dumrul gibi para koparmak icin radar koysunlar.

Eyyy ordu ili o yoldan geciniyorsun hemde gecene ceza kesiyorsun.keske viyaduk olsada komple o yol ne ordaki halk nede biz isiklarla ugraşmasak bu devletin görevi.

Ordunun ara sokaklarinda tabiki hiz 50 olsun hatta 20 oranin vatandasi nasil isterse ama transit kara yolunda oyke sacma sapan hiz sinirlari koyulamaz kaza oluyursa git ust gecit yap.

işte yine dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz, ben bunu anlatamıyorum

sen diyorsun ki bu kural saçma, ben buna uymam,

ikinci bir kişi diyor ki başka bir kural saçma ben buna uymam,

ben de diyorum ki diğer başka bir kural saçma, ben de buna uymam

ormanda mıyız? adada mıyız? çölün ortasında mıyız? yoksa medeni miyiz? ha hala devam edersen medeniyetinden ve toplu yaşama bilincinden yoksun olduğunu gösterirsin, bir kural çiğnersin, birşey olmaz, iki çiğnersin yine yırtarsın, üçüncüde ölümlü bir kazaya karışırsın, sonra ben ne yaptım diye vurursun kafanı taşlara.

işyerinde beraber çalıştığım bir psikolog arkadaşım, izmir konakta gece saat 1.30 civarı subay orduevinin orada normal hızında gidiyor, bilenler bilir, o yol 2 metre yükseklikte demir parmaklıkla ayrılmıştır, geçmenizin imkanı yoktur. arkadaş o saatte karşıdan karşıya geçmeye çalışan sarhoş bir amcamızı ezmek suretiyle maalesef öldürdü. can gittikten sonra gerisi boş ama, sizin mantığınızla o yoldan gece 2 de 150 km/saat le de geçebiliriz değil mi?

merak eden varsa arkadaşın davası 2 seneye yakın sürdü, sonunda beraat etti, ama o vicdan azabı ve stres ömründen ömür yedi.

iyi geceler
  • sanırım saat ilerledikçe idrak biraz zorlaşıyor sende

konumu, pozisyonu vsden bahsetmiyorum, TEKRAR SÖYLÜYORUM, herkes kendi kafasına göre kuralları eğip bükecek, yorumlayıp uygulayacaksa neden kurallar var?

eğer tuzak olduğunu düşünüyorsan şikayet edersin, belli bir sayıda şikayetle sesini duyurur uygulamayı düzelttirirsin, bununla zaten alıp veremediğimiz birşey yok, anlamıyor musun güzel kardeşim?

ama eğer o an için, oradan geçerken, hız sınırı 50 diyorsa 50 ile gideceksin, anladın mı?

ayrıca sidik yarıştırır gibi yaş muhabbeti ile tartışmaya ne katmayı düşünüyorsun anlamış değilim? yaşlı olunca saçma fikirlerin doğru mu oluyor otomatikman?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1984 -- 5 Eylül 2016; 1:21:54 >
    bende tam tersi senin o durumda olduğunu görüyorum

bu konuda bakanın yaptığı yorumların olduğu haber kaynağını verdik ,yani bakan dahi zaten bu durumu biliyor
    tek bilmeyen sensin

git başka birisine çatıp geceyi geçir ,benden sana yem olmaz
  • Of be kardesim eger gercek hayatta da boyleysen sana ve yakinlarina allah sabir ve kolaylıklar versin

Ben ne diyorum sen ne cevap veriyorsun agzina dolamissin bir bakan muhabbeti iki cumlenden birinde bundan bahsediyorsun

Sana bu saate laf anlatmaya calistigima gercekten inanamiyorum, gerci karsindakinin ne dedigini analitik bir sekilde dusunsen anlayacaksin da.. Uğraşmiyorsun anlamaya.. Sen de haklisin be. Kolay tabi ezberledigin iki cumleyi tekrar tekrar söylemek enerji tukettirmez.

Son cevabimi veriyorum, ister yol basinda apacik polis arabasi dursun ister sizin bu agladiginiz kule gibi sozumona gizli tuzak.gibi dursun. Hernerde durursa dursun eger orada uyulması gereken bir trafik kurali varsa uyacaksin arkadas lami cimi yok.

Sen isine gelmeyen yerdeki kurallari egip bukmeye calisirsan omurgasiz bir birey bir vatandas olmaktan bir adim oteye gidezsin.

Radarlarin konuslandigi yerler bir tartisma konusudur, onu tartisirsin. Ama benim burda yazdigimi demogoji yaparak bastirmaya calisamazsin. Kabul edeceksin, kural kuradir seve seve uyacaksin yoksa polis amcalarin sever.

30la git diyorsa ve sen 40la gidiyorsan ceza yiyeceksin. Aaa bu ne kadar sacma bir kural aaa bir de üstüne burada ceza yazıyorlar diye aglarsan ancak senin gibi olan tiplerden destek görür onlardan alkis alirsin.

Hayatin boyunca dogrulardan uzaklasma, karakter bunu gerektirir.

Cevap yazmayacagim artik sıkıldım laf anlatmaya calismaktan. Tek üzüldüğüm sokakta yollarda markette senin gibi omurga egriligi olan onbinlerce insanla karsilasmak ihtimalim olmasi. sefil hayatinda umarim kurallara uymayan biri yuzunden canin yanarsa zerre üzülmem. Hatta ne yalan soyleyim, diğer insanlara ornek olup bir ihtimal gelecekteki kazalari engelleyecegi icin sevinirim bile

Teşekkürler unuttuğum Turkiyenin yuzunu bana hatirlattigin icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1984 -- 5 Eylül 2016; 2:07:00 >
    bundan sonra laftan anlamayan ve özellikle dilinin kemiği olmayanlarla muhatap olmayıp ,direk bloklayacağım
    zaten sabaha kadar anlatsak bir şey fark etmiyor
    bir şeyler içip mi geliyorsunuz kardeşim :)
    sen önce edep adap öğren ,yazım tarzın tipik ergen yazıları (terbiye ,edep düşünmeden)

seninle daha fazla uğraşamam ,blok
  • İyi hadi blokladin. Ama nedense tek bir kelime cevap yazmadin cunku sen de biliyorsun iddia ettiğin şeyin saçmalığıni.

Neyse okuyan arkadaslar zaten kimin ne demek istedigini anlayacaklar

• 1984 denen arkadas sacmalamis. Resmen soygunu desteklemis. Umarim bir gun basina gelir isyan edenleri anlarsin. Burada cani yananlarin bir cogu 150 200 km hizla gecmedi oralardan 60 la 62 ile ceza yiyen oldu. Sacma sapan tabelalar vs yuzunden. Hic bosuna masal anlatma senin hangi tarafta oldugun belli.

• Şu kurallara uyun diyenlere bi bitmediniz,, demek istiyorum... İnşallah tez zamanda her ay 1 km/h fark ile trafik cezası öderler diye de duamı esirgemeyeyim (ya da ehliyet alacak yaşa geldiklerinde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatihKOC -- 5 Eylül 2016; 8:47:05 >
  • adamlar geçen haftaya kadar 19 mayıs tarihine kadar kesilen cezaları yolladılar. Şimdi bu hafta nisan ve mart ayının cezalarını yollamaya başladılar. Nasıl bir sistem anlamadım
  • 17 Martta Tokat İstanbul arası yolculuk yaptım. 17 Martta 2 radar yedim. toplam 600 tl. 19 Mart dönüşte de 1 tane geldi. 400 TL. halbuki dikkat etmiştim. Ama şehir çıkışında etrafta bir tane bina, kavşak olmayan bir yere yüksek bir direğe koymuşlar. Şak diye çekti resmimi. Bu mu adalet. Akşam akşam ben nasıl göreceğim tabelayı varsa da.Tamam şehir içinde hayvan gibi kullandıysam kes ceza mı. Ama bu reva mı bize. Yediğim cezalar biri 60 km, biri 87 km. El insaf.
  • Ege de bulunanlar , yolculuğa çıkacaklar, sakın Banaz ı unutmayın, bir kurban da siz olmayın, sonra kimse uyarmadı demeyin. Banaz İzmir tarafı girişten , ormanlık bölgeye kadar 50-70 km/saat arası değişiyor.
  • Gunaydin dh.
    Yarin sabah 04:00 sularinda tokata yolculuk var :)
    Hiz kamera turkiye uygulamasini kullaniyorum, osmancik icin sadece. Gayet kullanisli ve uyariyor. Eksik yer gostermiyor fazla gosteriyor, dedigim gibi sadece osmancik icin kullandigim icin fazla radarlari onemsemiyorum.
    Hayirli ve tedes'siz yolculuklar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    2011 yılında çıkarılan bir yasayla belediyelere kısmı yetkiler verildi.Buna göre belediyeler kendi haklarını kullanarak elektronik denetleme sistemi kurabiliyorlar.Bu sistemden elde edilen paranın %30'unu belediyeler-%17'lik kısmını taşeron firma-geri kalan kısmı ise maliye bakanlığına aktarılıyor.Devletin kara yollarında yasalara uygun şekilde güvenlik tedbirleri almasına kimse itiraz etmez.Ancak;
    1)bu sistemi belediyeler yapmıyor.bu sistem müteahhit firma tarafından 10 yıllık sözleşme dahilinde ortalama 5.000.000 TL masraf ile yapılıyor.
    Bilecik milletvekili YAŞAR TÜZÜN'ün açıklamasında belirttiği üzere kendi seçim bölgesinde kurulan denetleme sisteminin aylık geliri ortalama 30.000.000 TL.Günlük ortalama 1000 araca ceza yazılıyor.Müteahhit firma 5.000.000TL masrafını 1 ayda rahat bir şekilde çıkartabiliyor.Yapılan 10 yıllık sözleşmeyi düşünürsek bu şekilde ne kadar kar elde ettiğini görebiliriz.Günümüzde hangi sektör en az %10.000 ve üzeri bir kar getirisi sağlıyor.Tabi bu şişen ciroların tedbiri belirli saatlerde sistem kapatılarak alınmış durumda.
    2)Peki bu sistem amacına uygun mu hareket ediyor?.bir nevi güvenlik tedbiri mi?
    Tedes'in kurulduğu güzargahlara bakarsanız;kaza yapma riskinin en düşük yerler olduğunu görürsünüz.Özellikle bu sistem bölünmüş yol üzerinde bulunan belediyeler tarafından tercih ediliyor.Bunun sebebi ise 110 km hız sınırına uyan iyi huylu sürücü bile olsanız şehrin girişindeki ışıkları görüp hızınızı yavaşlatmanıza rağmen 50km'nin üstünde bir hızla ilerlediğiniz için o cezayı ödemek zorunda kalırsınız.Özellikle bayram günlerinde şehir girişlerinde trafik oluşmasına sebebiyet vermektedir. şimdi bu güvenlik tedbirimi yoksa birileri için rant kapısı mı?
    3)Cezalar hukuka uygun mu?
    *Aynı yol üzerinden 2-3 defa farklı radarlardan ceza yemiş sürücülerin cezalarının teke düşürülmesi noktasında iptal ettirdiği mahkeme karalarının olduğunu söyleyen AV.LÜTFİ KESKİN sürücülerin cezalara itiraz etmeleri gerektiğini vurguladı.Bu öyle bir sistem ki aynı belediyeye ait birbirlerine yakın mesafedeki radarlar teker teker ayrı ceza kesme lüksüne sahip.
    * Bölünmüş yollarda şehir içinde bile olsa 80 kilometre hız sınırının altına inilmemesi gerekir.Bölünmüş yol üzerinde bulunan TEDES radarları 80 km altındaki hızlarda bile sürücülere ceza yazmaktadır.Bu cezaların tamamı hukuka uygun değil.Bu hukuksuzluğa örnek olarak; OSMANCIK BELEDİYESİ'nin bölünmüş yol üzerinden bulunmasına rağmen 80km nin altında birçok vatandaşa cezalar yağdırıp bayram sevincini kursağında bırakmıştır.
    *Trafik cezalarından müteahhit firmanın komisyon alması hukuka uygun değildir.Örneğin; Kaçakçılıkta yakalanan malın yüzde 50’sini kaçakçılığı yakalayan devlet memurlarına verilmesi ile ilgili yönetmelik var. Ama bu trafik ile ilgili böyle bir yönetmelik yok.Genelgeleri Yönetmeliklere aykırı olarak yapılamaz.Yönetmeliklerde kanunlara aykırı olarak yapılamaz bu bir hukuk kuralıdır.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ; şehiriçi ve şehirlerarası yollarda hız limitinin vatandaşa kurulan tuzakla bir anda 40’a 50’ye düşürülüp ceza yazıldığını açıkladı. Bu yöntemi uygulayanların belediyelere trafik sistemi kuran “avcı şirketler” olduğunu belirten Bakan Özhaseki, bu şirketlerin vatandaşa kesilen trafik cezalarından daha çok pay alabilmek için sürücülere adeta tuzak kurduğunu bildirdi.Belediyelerin yollara kurduğu elektronik sistemlerin Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından trafik ihlallerinin tespiti amacıyla kullanıldığını belirten Bakan Özhaseki, bu kullanımın karşılığında da sürücülere kesilen trafik cezalarından elde edilen hasılatın yüzde 30’unun belediyelere, “sistem kullanım bedeli” olarak Emniyet tarafından ödendiğini anlattı. Sistemi kurmak için yeterli kaynağı olmayan belediyelerin ise gelir elde etmek için bu işi şirketlere havale edip “hasılat paylaşımı” yoluyla sistem kurdurduğunu ifade eden Özhaseki, şu çarpıcı açıklamayı yaptı:“Belediyeler kendi ellerindeki bu imkanı, daha çok kamunun yapması gereken bu imkanı hasılat paylaşımı şekliyle özel şirketlerle paylaştıklarında ortaya büyük sakınca çıkıyor. Avcı firmalar geliyor sistemi kuruyor. Avcı firma, kör noktalarda veya başka yerlerde, örneğin rampa aşağı yolda hız sınırını 40 yazıyor, 50 yazıyor. Hakikaten orada 40’la 50’yle gitmek mümkün değil. Öyle yerler var ki Türkiye’de, bulunması imkânsız yerler var. Oralarda, kör noktalarda veyahut da avcılık yapacağı yerlerde tezgâhı kuruyor, herkese hile kurmuş gibi oluyor.”

Devletin yetkili isimleri tarafından'da TEDES'in rant kapısı olduğu belirtilmesine rağmen hiçbir önlem alınmayıp cezalar kesilmeye devam ediliyor.Avcı firmalar bu boşluğu çok güzel değerlendiriyor.
    HEP BİRLİKTE BU HAKSIZ KAZANCA DUR DEMELİYİ
  • ibo1241974 İ kullanıcısına yanıt
    selamlar degerli 1984 rumuzlu arkadasım kural kural kural eyvallah kurallara uymak zorundayız cok sukur uyuyozda osmancıktakı kule radarların uyarı lavhaları yetersız noksan ve hatta ılk radarın önunde yok tedes kurulmus eyvallah koyarsın 1 km oncesınden adam gıbı uyarı levhasını 500 metre kala bıdaha koyarsın 500 metre dıye ondan sonra ısteyen radara gırer ısteyen gırmez fakat suan resmen tuzak tuzak tuzakkkk baska bişi deıl devletın gucumu yok yolun sagına agacların içine kucucuk bı levha koymus 100 metre ılerısınde kule radar var koy kardesım yolun ortasına ısıklı bı uyarı levhası mıllet görsun tuzaga dusmesın benım dıyen söför 110 km hızla gıderken 50 km hıza nasıl 100 metrede dusecek varmı öyle baba yiğit suan burda kımse kurallara uymayalım demıyo ve resmen devlet yetkılılerının dahı kabul ettıgı bı tuzak söz konusu ama ne hıkmetse sızın gıbı 3-5 kişi ya bunu anlamıyo yada işine gelmıyo trafık kurallarına uyalımm uyalım uyalımmm uymayanları uyaralım ama bu resmen beledıyelerın bı tuzagı bunada sessız kalmayalım tepkımızı ortaya koyalım osmancıktan 50 km hızlamı gececez gecelım ama uyarı levhalarını ne olur adam gıbı yerlestırelım..

uyarı levjaları adam gıbı yerlestırılmıs olsa emin olun bu cezalar % 80 azalır kımse cebındekı paranın dusmanı deıl kımseyı para gıdıklamıyo ben gecen aylarda bı vıdeo paylastım 1984 rumuzlu arkadas lutfen o vıdeoyu ızle ve lutfen yorum yap kule radara kadar uyarı levhası yoktu hız lımıtı yoktu hız sınır bölgesı dıye uyarı levhaları koydular hız sınırı bölgesı basladıgı yer bellı bıttıgı yer bellı deıl hız sınır bölgesı levhası var az gecıyosun arac içinde radar vallahı uzun yolda arac kullanmak işkence oldu cezayı yedıgın bişey deıl 3-4 ay sonra gelıyo pesınden yazıktır gunahtır bu mılletı bu kadar soymak resmen hırsızlıktır ve ben de ceza yedım ben mahkemeye verdım bakalım sonuc ne olacak hepımızın hakkında hayırlısı olur ınsallah sunuda belırtıyım 1992 yılından berı aktıf olarak arac kulanıyorum yadıgım ıkı adaet ceza vardı 3 te osmancıkta pes pese yedım ve ben her ay özel arabamla iş geregı ıkı kere ıstanbula yolculuk yapmak zorundayım hersekese saygılar
  • Hocam o kadar guzel aciklamissin ki hak vermemek mumkun degil

Yukaridaki arkadasin yaptığı sey demogojiden baska birsey degil, eger haksız bir uygulama varsa sesimizi ckkaralim (levhasiz radar vs..) ama belirlenmis hizlar ve kurallari da kafamiza gore esnetemeyiz diyorum ben. Arkadas baska yerlere cekerek olayı kendi capinda carpitip kendini hakli cikartmaya calisiyor

Yoksa hiz sinirini 110 gostedikten iki km sonra levhasiz 80e düşünüyorsa en hafif tabirle dolandiriciliktir

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.