Şimdi Ara

Çorum / OSMANCIK ' taki kule radarlar.... (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
603
Cevap
11
Favori
40.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Akinci

Yolların parası çıkartıyorlar işte.
    Tekrar ediyorum: TEDES olan yerden alışveriş yapmayın, mola vermeyin.

tamamen katılıyorum. hatta yapılması gereken benzinlikte, dinlenme tesisinde durup bunu oradaki esnafın yüzüne direk söylemek gerekir.

" belediyenin kurduğu radarlar yüzünden sizden alışveriş yapmıyorum."
  • yorumsuz

http://m.milliyet.com.tr/radar-tuzagi-avci-firma-geliyor--ekonomi-2294818/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: royal_flush_

quote:

Orijinalden alıntı: IS8

Az önce Atkaracalar Kule Radarlardan(3 adet) geçtim. Önceden olmayan hız sınırı ikaz tabelası vardı ve otomobil için 82 km, kamyon için 70 km limit vardı. Kurşunlu ilçe kavşağı öncesi ve sonrası kule radarlar(2 adet) sanırım aktif değil. Zira kavşağın istanbul yönünde 1 yıldır yapimi süren yol çalışması var. Ama ben tedbiri elden birakmadan 40 km ile geçtim.

bu 82 km hız limitinde %10 tolerans dahilmi, yani 90 ın üstünemi 82 nin üstüne mi ceza yazıyorlar?

aman diyim, hız sınırı bölgesi tabelası gördüysen ne yazıyorsa o. %10 tolerans yok onda. 82 km yazan yerde 83 km ile geçersen yersin cezayı. bilgine

• quote:

Orijinalden alıntı: termomen

yorumsuz

http://m.milliyet.com.tr/radar-tuzagi-avci-firma-geliyor--ekonomi-2294818/

şu rezalete bakın arkadaş
    birde birileri gelip sizin iyiliğiniz için yapılıyor demez mi ?
    aman ne iyilik

quote:

MALİYE YÜZDE 5'İ İSTEDİ, OLMADI

Bakan Özhaseki, hasılat paylaşımı yoluyla şirketlere elektronik trafik izleme sistemi kurdurup işlettiren belediyelere trafik cezalarından verilecek payın yüzde 30'dan yüzde 5'e düşürülmesi konusunda Maliye Bakanlığı'nın ısrar ettiğini, dolayısıyla maddenin ilk haline “yüzde 5” yazıldığını söyledi. Ancak madde Meclis'te görüşülürken çok sayıda belediye başkanıyla telefon trafiği yaşandığını belirten Özhaseki, başkanların “Hiç değilse yüzde 10 olsun” talepleri üzerine oranın yüzde 10'a yükseltildiğini açıkladı.

• buna yorum olsa ne olacak ?

quote:

Belediyelerin yollara kurduğu elektronik sistemlerin Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından trafik ihlallerinin tespiti amacıyla kullanıldığını belirten Bakan Özhaseki, bu kullanımın karşılığında da sürücülere kesilen trafik cezalarından elde edilen hasılatın yüzde 30'unun belediyelere, “sistem kullanım bedeli” olarak Emniyet tarafından ödendiğini anlattı. Sistemi kurmak için yeterli kaynağı olmayan belediyelerin ise gelir elde etmek için bu işi şirketlere havale edip “hasılat paylaşımı” yoluyla sistem kurdurduğunu ifade eden Özhaseki, şu çarpıcı açıklamayı yaptı:

“Belediyeler kendi ellerindeki bu imkanı, daha çok kamunun yapması gereken bu imkanı hasılat paylaşımı şekliyle özel şirketlerle paylaştıklarında ortaya büyük sakınca çıkıyor. Avcı firmalar geliyor sistemi kuruyor. Avcı firma, kör noktalarda veya başka yerlerde, örneğin rampa aşağı yolda hız sınırını 40 yazıyor, 50 yazıyor. Hakikaten orada 40'la 50'yle gitmek mümkün değil. Öyle yerler var ki Türkiye'de, bulunması imkânsız yerler var. Oralarda, kör noktalarda veyahut da avcılık yapacağı yerlerde tezgâhı kuruyor, herkese hile kurmuş gibi oluyor.

• pişkinlikte sınır tanımıyorlar artık, bide şimdi avladıkları vatandaşlardan topladıkları haracı bölüşürken kavga etmeye başlamışlar bence sıra yapsınlar bir ay biri alsın bir ay bi kurum alsın

• Ben dün gece Merzifon'dan Samsun istikametine geçtim bir sure 80 le gittim fakat kule radarları göremedim. Merzifon'da nereye kuruldu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

Ben dün gece Merzifon'dan Samsun istikametine geçtim bir sure 80 le gittim fakat kule radarları göremedim. Merzifon'da nereye kuruldu?

Mayin tarlasi gibi bu radarlar. Merzifonda 2 tane vardi galiba tam emin degilim ama.

• Gs_KuRTuLuS kullanıcısına yanıt
    Merzifon Çorum arasında Merzifon'dan 5-10 km uzaklıkta var 1 tane

• quote:

Orijinalden alıntı: SerkanÇelik

Gerededen çıktıktan sonra, atkaracalar, kurşunlu, osmancık ve merzifonda tedesler var, daha sonrasına yakın zamanda gitmedim, tedes tuyarı tabelalarına dikkat edip hızınızı ayarlarsanız ceza yemezsiniz.

radarlardan önce uyarı tabelaları varsa yine iyi, mecburen dikkatli gidicez..
  • 3 tane de bana geldi 70 km hiza ceza yazmislar....sinirden catlamak uzereyim.....................osmancik beledeyesi facebook sayfasi ceza yiyenlerin yorumi kayniyor sizde yazin geri adim atsinlar......1600 kusur cezami olur...banlamak istemediginden malum kelimeleri kullanmak istemiyorum

• geçmiş olsun ne zaman yakalandınız

• termomen kullanıcısına yanıt
    Nisan ve mayis ayina ait ama bildirim bugun geldi

• Nisan ayının cezası yeni geldiyse iş kötü ,kurtuldum galiba diyenler için kötü haber :)

bu arada geçmiş olsun diyeyim
    itiraz edilince cezalar teke düşüyor diyorlardı ama tabi aynı gün içinde olursa gibisinden bir şart var galiba
  • Gs_KuRTuLuS kullanıcısına yanıt
    Merzifon çevre yolunda kule radar yok, hız koridoru var.
  • Genelini okumaya çalıştım ve savunan iki üç arkadaşı ekledim.
    Bidefa amacın bizleri yolmak olduğu çok açık ve savunulacak hiçbiryani yok. Körü körüne bi insanı partiyi ıvırı zıvırı sevmenin manası yok. Eleştirel olmakta her zaman fayda var. Neyse...

Radarlar niye konur trafik kazası riski bulunan yere kazaları önlemek hız limitlerine uymak için değil mi. Amacın bu ise radarların olduğunu belirten levhalar hatta gece için ışıklı levhalar koyarsin ki radarın olduğunu bilelim ve yavaslayalim ki istenen hız limitlerinde gidelim. Sen gizli saklı yerlere koyup ufak tefek levhalar koyarsan ben artniyet ararim.
    Dün biri bu yazdığıma dediki neymiş öyle olursa radarın olmadığı yerde insanlar basarmış. Ne basması ya Sanki hepimiz hız meraklisiyiz sanki herkes 150 nin altına düşmüyor. Evet hızlı gidenler varda sen pire için yorgani yakamazsin arkadaş bizim suçumuz ney.

Dilerim bunu savunan arkadaşlar farkında olmadan 60-70 le radara girer. İğnenin size batmasını beklemeyin. Batanlar olarak söylüyoruz hiç de hoş değil biz o paraları kolay kazanmiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

Genelini okumaya çalıştım ve savunan iki üç arkadaşı ekledim.
    Bidefa amacın bizleri yolmak olduğu çok açık ve savunulacak hiçbiryani yok. Körü körüne bi insanı partiyi ıvırı zıvırı sevmenin manası yok. Eleştirel olmakta her zaman fayda var. Neyse...

Radarlar niye konur trafik kazası riski bulunan yere kazaları önlemek hız limitlerine uymak için değil mi. Amacın bu ise radarların olduğunu belirten levhalar hatta gece için ışıklı levhalar koyarsin ki radarın olduğunu bilelim ve yavaslayalim ki istenen hız limitlerinde gidelim. Sen gizli saklı yerlere koyup ufak tefek levhalar koyarsan ben artniyet ararim.
    Dün biri bu yazdığıma dediki neymiş öyle olursa radarın olmadığı yerde insanlar basarmış. Ne basması ya Sanki hepimiz hız meraklisiyiz sanki herkes 150 nin altına düşmüyor. Evet hızlı gidenler varda sen pire için yorgani yakamazsin arkadaş bizim suçumuz ney.

Dilerim bunu savunan arkadaşlar farkında olmadan 60-70 le radara girer. İğnenin size batmasını beklemeyin. Batanlar olarak söylüyoruz hiç de hoş değil biz o paraları kolay kazanmiyoruz.

Anlamiyorlarki neden kurallara uymadin deniyor..
    Sehirlerarasi km lerce gittigin bir yolda bir anda hizini 70 lere dusurup gitmek bile bir meziyet...

Hizin 100 150 olur gam yemessin ama resmen tuzak bunlar insanlari tuzaga dusurup para kirpiyorlar...

Isin o boyutuna bakilirsa turkiyeye giren araclarin en fazla 50 beygir ve maksimum 120 km hiz yapmasi yeterli
    Millet 260 kadranli arabalara biniyor....
    Olacak is degil..

• Zaten haberin son paragrafindaki "en azından ℅10 olsun" denmesinden nasıl bi dümenin içinde olduğumuzu gösteriyor.

• Arkadaşlar madem mecliste yasalaları acikarttirma usulü yapıyorlar bizler de telekonferans yolu ile bağlansak da ne kadar kacacaginin pazarlığinda pay sahibi olsak.Nasil olsa olayın direkt muhatapları da biziz. Olaya bakın ya bizi temsil eden bizlerin seçtiği vekillerimiz bizim seçtiğimiz başkanlarımızla bize ne kadar geçi....zin pazarlığını yapıyor. Gerçekten söyleyecek söz bulamıyorum...

• Uygulama yavaş yavaş artacak gibi görünüyo. Resmen döner sermaye gibi mübarek. Diğer belediyelerin de bu işe el atması yakındır.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.