Şimdi Ara

Corsair RMA (Ürün Değişimi) Nasıl Açılır? [2023 GÜNCEL] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
28
Favori
22.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fedex ile benimde kargom bugün geldi hocam. Fakat aradim gümrüge tabi dediler mail attim bana oto dönüş yapmişlar mesajda. 28.04.2021 tarihine kadar ofis dışında olacağım yazmiş.

işin ilginç yani ayni maile yollamami söyledi. Bende tekrar yolladim cevap bekliyorum bakalim. Normalde değişim ürünlerinden vergi alinmamasi lazim.. ama tabi burasi tr herşey oluyor..

• TheGladio kullanıcısına yanıt

DHL'i aradım anlattım durumu Corsair ile aramdaki muhabbeti vs. yolladıkları barkod numarasını istediler verdim. Daha sonra 12:00 ile 16:00 arası kuryenin gelip alacağını söylediler. Örnek fotoğraflardaki gibi etiketleri yapıştırdım diğerlerini elden vereceğim değil mi?

• JuelzII kullanıcısına yanıt

Evet

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EA6F8F78B

Fedex ile benimde kargom bugün geldi hocam. Fakat aradim gümrüge tabi dediler mail attim bana oto dönüş yapmişlar mesajda. 28.04.2021 tarihine kadar ofis dışında olacağım yazmiş.

işin ilginç yani ayni maile yollamami söyledi. Bende tekrar yolladim cevap bekliyorum bakalim. Normalde değişim ürünlerinden vergi alinmamasi lazim.. ama tabi burasi tr herşey oluyor..

Hong Kong üzerinden gelmişti bana. Corsair Güney Kore üzerinden yardımcı olmuştu hx1200 kalmadığı için üst model bir ürün gönderdiler.

Birkaç kez belirttim gümrük şartlarını. Her şeyin hazır olduğunun da teyidini almıştım. Bahsettiğim gibi FedEx ile ilk kez deneyimim olmuştu. Aradığımda ürün havalimanına gelmiş. Her şeyi gönderici üstlenmiş bir sorun yok deyip dedikleri gibi de 3-4 saat içinde ulaştırmışlardı.

Yeni bir mevzuat mıdır yoksa Eu üzerinden gelenlerde mi farklılık vardır bilemedim. Mesela DHL 1 dolar faturalı kabloyu 3 gün tuttu o zaman sonra corsair devreye girdi onda da öyle geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Humboldt H kullanıcısına yanıt

Banada hong kong üzerinden geldi hocam. Fedex in attiği kagitta corsair 500w yazmiş ama benimkide hx1200 .=) ben aradigimda böyle birşey söylemediler.. Ben söylediğimde şaşirdi biraz müşteri temsilcisi o zaman mail atalim dedi.. Bakalim ne olacak yarin? bekleyip görelim.. Corsair RMA (Ürün Değişimi) Nasıl Açılır? [2023 GÜNCEL] 

• Corsair 1 ay oldu RMA klavye göndermedi.

Türkçe klavye yokmuş. bu şekilde bir şey yaşayan var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EA6F8F78B

Banada hong kong üzerinden geldi hocam. Fedex in attiği kagitta corsair 500w yazmiş ama benimkide hx1200 .=) ben aradigimda böyle birşey söylemediler.. Ben söylediğimde şaşirdi biraz müşteri temsilcisi o zaman mail atalim dedi.. Bakalim ne olacak yarin? bekleyip görelim..  

Selamlar tekrardan.

Süreç nasıl sonuçlandı hocam?

Corsair yaptı mı krallığını :) yoksa Fedex şekil mi yaptı :) ?

• Humboldt H kullanıcısına yanıt

Corsair yaptı krallığını ama FedEx gümrükten cekemiyor... Hala bekliyoruz tamamen tr gümrüğü ile alakalı malesef...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam merhaba ben de corsair RMA ya yollayacağım kulaklığımı MADDE 5 ve MADDE 6 daki belgeleri kutunun içerisine mi koyacağız ? Yardımcı olabilir misin ?

• batuhan16007 B kullanıcısına yanıt
    Corsair RMA (Ürün Değişimi) Nasıl Açılır? [2023 GÜNCEL]
  • tx750m psu göndericem talebim onaylandı mail ile belgeleri yolladılar fakat süreç ne kadar zaman alır bu süre içinde bilgisayarımı kullanma şansım olmayacak

• 1.5-2 hafta

• quote:

Orijinalden alıntı: TheGladio

1.5-2 hafta

Değişim ürününün garanti süresi ne kadar oluyor benim psu daha1 yıl olmadı ses geldiği için göndericem belgeleri hazırladım fakat garanti olayı aklıma takıldı 6yıldan fazla garantisi var şu an eğer yeni ürünün garantisi kısıtlıysa göndermeyi düşünmüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgim yok, ticket atarken sorun?

Türkiye de bilindiği üzere değişimden sonra kalan garanti baz alınır ancak eğer garanti bir yıldan az ise +1 yıl tanımlanır. Yurt dışında nasıl işler bilmiyorum.

Aldığım cevap bu şekilde sadece ses geldiği için bu şekilde kullanmaya devam etmeye karar verdim 6yıllık garantiyi hiç edemem

Corsair RMA (Ürün Değişimi) Nasıl Açılır? [2023 GÜNCEL]

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • buradan değiştirdiğin ürünü tr garantisine gönderemezsin sanırım.

Vazgeçtim değiştirmekten iyice rahatsız ederse tr garantisine yollarım artık

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Güncel olmayan bölümler çıkartıldı ve eklemeler yapıldı.

• Hocam Şöyle bir sorum var hepsinden etiket hariç 2 tane demişsiniz bende rma onaylandı 2 ürün için toplam kaç belgeyi karton kutulara koymam ve yapıştırmam gerek

• Shaidar S kullanıcısına yanıt

Her ürün için farklı belge mi verildi?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.