Şimdi Ara

Corsair K70 RGB Mekanik Klavye - Red/Brown/Blue - Kullanıcı İncelemesi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
386
Cevap
10
Favori
37.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • RGB var elinizde değil mi ? Klavye yazılım olmaksızın çalışıyor mu yoksa hiçbir şekilde çalışmıyor mu ?

Bakıldığında reset tuşuna benzer gözükmekte fakat o bir tuş bile değil, işlevi yok.

RGB versiyonuna ait olan yazılım aşağıdan download edilebilir.

Corsair Gaming K65/K70/K95 RGB, Vengeance K70/K95 RGB, STRAFE, STRAFE RGB Corsair Utility Engine (CUE) Software 1.13.36 12/09/2015
    http://www.corsair.com/en/support/downloads
    http://downloads.corsair.com/download?item=Files/Gaming-Keyboards/Corsair-Utility-Engine-v1.13.36.zip

Sisteminizin geri kalanını bilmiyorum lakin usb 2.0 uyumluysa klavyenin iki kablosunu birden takacaksınız hayır yok usb 3.0 destekli bir sisteminiz varsa o zaman iki kablodan üzerinde klavye simgesi bulunanı takacaksınız.

Bios switchini 1'e alın ve pcyi başlatın.

Güncel yazılımı yüklediğinizde klavyeyi bu şekilde görmüyorsa bios switchiyle farklı alternatifleri deneyip kabloyu çıkar tak yapın.

Hiçbiri işe yaramazsa Aygıt Yöneticisine gidin Klavye altındaki her şeyi sağ tık kaldır ile temizleyin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Bu da işe yaramazsa k70 loglarınıza bakarız.

• Nessarien kullanıcısına yanıt
    Hayır, RGB değil. Yazılım olmaksızın çalışıyor.

Dediğinizi yine yükledim. Ancak sonuçlar aynı. Şuan sesler yine çalışmıyor. Üstelik anlamadığım bir şekilde klavyeyi tanımıyor. RGB sürümü olmadığı için tanımama olasılığı var mı? Her versiyona özel bir yazılımı var yoksa?

Dediklerinizi zaten yapmıştım. Değişen bir şey olmadı.
  • Aynen öyle.

RGB daha güncel ve modern bir yazılıma sahip ve aralarındaki teknik farklılıklardan ötürü CUE RGB olmayan modellerde çalışmamaktadır, CUE sadece RGB serisi ürünler için hazırlanmıştır. Siz RGB olmayan model almışsınız dolayısıyla yapmanız gereken yükleme Non-RGB ile belirtilen driver.

Corsair Gaming K70 (non-RGB), Vengeance K70 Firmware and documentation Firmware 1.09, Software 1.3 09/19/2013
    http://downloads.corsair.com/download?item=Files/Gaming-Keyboards/K70-setup-091913.zip

Sistemden mevcut driverı kaldırıp akabinde bunu yüklediğinizde ortada bir sorun kalmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nessarien -- 20 Aralık 2015; 16:51:46 >

• türkiye'de satılacak mı?
    satılacaksa ne zamana olur?
    satılmayacaksa amazondan mı alabiliriz?
  • kangax kullanıcısına yanıt
    1 yılı aşkın bir süre geçti hala bir talep iletmedi ithalatçı firma hal böyle olunca bu saatten sonra geleceğini pek düşünmüyorum. Amazon.com üzerinden NA layout satın alınabilir. Hayır ben TR layout kullanmaya çok alıştım NA kullanamam diyorsanız onu aratmayacak olan UK layout modelini satın alabilirsiniz amazon.co.uk üzerinden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

1 yılı aşkın bir süre geçti hala bir talep iletmedi ithalatçı firma hal böyle olunca bu saatten sonra geleceğini pek düşünmüyorum. Amazon.com üzerinden NA layout satın alınabilir. Hayır ben TR layout kullanmaya çok alıştım NA kullanamam diyorsanız onu aratmayacak olan UK layout modelini satın alabilirsiniz amazon.co.uk üzerinden.

windowstan türkçe klavyeye getirince zaten türkçe karakterler çıkar. klavyenin üstünde olması pek de sorun değil. amerikadan getirticem o halde kargo parası olmadan.
    razerla arasında kalmıştım ama corsaira karar verdim araştırmalarım sonucunda
  • kangax kullanıcısına yanıt
    Orada vurguladığım karakterlerin çıkması olayı değil zaten UK alınca da aynı işlemi yapacaksınız. Orada büyük enter küçük enter tuşu ve bunların solunda yer alan tuşlarla ilgili temel farklılğı vurguladım. TR layout zaten UK layoutun modifiyeli hali gibi düşünebilir dolayısıyla ortada bir alışma süreci söz konusu olmuyor TR layout dışında klavye kullanmamış biri için. Bazıları içinse bu bir sorun olabiliyor bu yüzden hatırlatmakta fayda var. Bir önceki sayfada benzeri soruyu soran birine daha detaylı şekilde durumu açıklayan bir mesajım var kafanıza takılırsa ona göz atarsınız.

Yerinde bir seçim şimdiden güle güle kullanmanız dileğiyle.
  • anladım teşekkürler. ama bundan çok klavyenin uzun yıllar sıkıntısızca kullanılması, ışıkların bozulmaması, parasını haketmesi lazım benim için. layout sorunu olmaz.
    razer'daki ışıklar corsair'da olsa tereddütsüz corsair alırdım da razer'ın ışık olayı beni düşündürmüştü; ama gene de araştırdıkça corsair'in daha kaliteli olduğunu da gördüm.
  • quote:

Orada vurguladığım karakterlerin çıkması olayı değil zaten UK alınca da aynı işlemi yapacaksınız. Orada büyük enter küçük enter tuşu ve bunların solunda yer alan tuşlarla ilgili temel farklılğı vurguladım. TR layout zaten UK layoutun modifiyeli hali gibi düşünebilir dolayısıyla ortada bir alışma süreci söz konusu olmuyor TR layout dışında klavye kullanmamış biri için. Bazıları içinse bu bir sorun olabiliyor bu yüzden hatırlatmakta fayda var. Bir önceki sayfada benzeri soruyu soran birine daha detaylı şekilde durumu açıklayan bir mesajım var kafanıza takılırsa ona göz atarsınız.

Yerinde bir seçim şimdiden güle güle kullanmanız dileğiyle.

Hocam ben Razer DeathAdder mause ve yanında Goliathus mausepad alacağım ama klavye bakımından Razer Blackwidow Chroma ve Corsair K70 RGB arasında kaldım . Corsairin ışıklarını hiç beğenmedim yanlara doğru dengesiz saçılıyor ve tasarımını beğenmedim , ama Blackwidow Chroma da ışık düzenli , yanlara doğru dengesiz bir biçimde saçılmıyor , tasarımıda güzel çok cool duruyor bence .

Dayanıklılık açısından 60 m basış ömrü var , iddalı görünüyor Blackwidow .

Ama switch bakımından öyle ballandıra ballandıra anlatmışsınız ki kafam karıştı açıkçası . Kailh Çin'de üretiliyor demişsiniz , Cherry Mx ise Almanyada . Çin malları kaliteli olamaz mı ? Açıkçası şunu söyleyeyim , Çin o kadar kötü kalitede şeyler üretmiyor , bence idare eder , hatta çok iyi üretiyor . Blackwidow Chroma kutu açılımlarına baktım , o kadar forum gezdim , kailh switchleri çok kalitesiz diyen bir çok kişi olmuş , ama hiç kailh switch yüzünden sıkıntı çekeni görmedim . Ve ayrıca sesi de hoş :))

Ayrıca Razer stoklamada sıkıntı çekmiyor ama Corsair stok konusunda darda .
    Ve ayrıca Blackwidow Chroma TR Layout satılıyor . Ama Corsair NA ve UK demişsiniz .

Bu da Corsair 'in Türkiye'ye adım atmadığının bir göstergesidir .
    Ve ayrıca dolaylı yoldan yurt dışından alacağımız için daha fazla para gidiyor .(vergi olsun , dolar,pound.euro olsun vs.vs. )

Üstelik Razer Synapse ile daha fazla özelleştirme yapabiliyorsunuz , "Ama Corsair 'de de özelleştirme var", diyebilirsiniz ama Razer Synapse ' nin yazılımı daha sağlam ve kullanıcı daha rahat kullanabilir iken , Corsair bunda o kadar iyi değil . Buradaki bir arkadaşımızın yaşadığı sorundan örnek verecek olursak Corsair'in yazılımı sağlam değil , eksiklikler var .

Razer Blackwidow Chroma bence şu anda piyasadaki en iyi klavye . Neden diye soracak olursanız yukarıdaki açıklama yetiyor zaten . Şu anda Aral Game 'de 600 civarında satılıyor .

Not: Razer istese Cherry Mx switchlerini kullanırdı , Kailh switch kullanmasının kesinlikle bir sebebi var , o da kâr değil , ileriye dönük bir yatırım , bence .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar bende corsair k70 alarak yanınıza katıldım.
    Tavsiyeleriniz varsa lütfen yazınız.
  • EpicAnka kullanıcısına yanıt
    Okuyup çıkarım yapmakla kullanıp kıyas yapmak ve akabinde bir çıkarım yapmak daha doğru olur. Maalesef bizim TR forumlarının eksik yanlarından biri de bu o yüzden peşin hüküm vermemekte fayda var zira ''bence'' ile başlayan cümleler kullanım tecrübesiyle ve çeşitliliğiyle desteklenmezse söylem değerini yitirir.

Teker teker değinelim çekincelerinize, dilerim faydası olur seçiminizde.

Klavye yapısıyla alakalı bir durum bu haliyle kişisel beğeniler ve tercihler rol oynuyor. Ben herhangi bir sorun yarattığını düşünmüyorum açık tuş yapısının, yanlara doğru dengesiz bir saçılma söz konusu değil bunu en iyi karanlık ortamda test ediyoruz zaten ve şuana kadar beni rahatsız eden bir görüntü ile karşılaşmadım. Açık tuş yapısı benim sevdiğim bir şey çünkü klavyeyi temizlerken büyük bir rahatlık sağlıyor. Benim gibi titiz biriyseniz ve az zaman harcayarak çabuk bir şekilde klavyeyi temizlemek istiyorsanız açık tuş yapısından korkmanıza gerek yok. Bu sayede klavyeniz her daim ilk günkü gibi duruyor.

Razer ne yazık ki premium bir ürünü sahip olması gereken niteliklerle sunmuyor. Chroma sahip olduğu plastik gövde sebebiyle bana çok basit bir klavye hissi veriyor, iki ürünü yan yana koyduğunuzda bu kendini çok belli ediyor. Bu noktada ucuza kaçılmamalı, kaçılıyorsa da bu fiyata yansımalı; ama yansımıyor.

İleriye yönük kar temalı bir yatırım diyelim biz ona çünkü daha az para harcayıp aynı fiyata klavye satıyorlar. Razer istese de Cherry MX RGB kullanamazdı çünkü Corsair 1 yıl boyunca Cherry ile anlaşma yaparak ürünlerin kullanım hakkını aldı ve bu yüzden kimse Cherry Mx RGB ile klavye piyasaya süremedi. Bu olmasaydı bile Razer tercihinden geri dönmezdi muhtemelen.

Razer ilk serilerinde Cherry MX kullanmaktaydı lakin sonrasında geçiş yaptı. Bundaki temel faktörlerden birinin kar marjı olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Diğeriyse Cherry'nin yoğun talebe çoğu zaman cevap verememesiydi haliyle bir çok firma alternatif aramaya başlamıştı o vakitlerde. Klon ürün olmaları sebebiyle bu düşünce hakim, haksız olup olunmadığını ilerleyen yıllarda göreceğiz, bu kadar kısa süre içerisinde ömürleri ve vaat ettiklerini karşılayıp karşılayamadıklarını lab testleri dışında gözlemlemek zor. Genel kullanımda ilk kez mekanik klavye kullanan birisi aradaki farkı anlayamaz çünkü elde kıyas yapacak bir şey yoktur dolayısıyla memnuniyetsizlik faktörüne bakarken kullanım geçmişini de irdelemek lazım. Hiç sıkıntı görmedim demişsiniz. İlk geçiş sürecindeki gıcırtı temalı şikayetler sayıca fazlaydı, denk gelmediniz sanırım.

Evet K70 RGB'nin ilk çıktığı dönemde stok sorunu mevcuttu ki bu gayet normal çünkü talep çok fazlaydı ve piyasaya sürülen klavye sayısı kısıtlıydı lakin şuanda öyle bir sorun yok (Bu yorumu incelemeyi okuduktan sonra benim ifadelerime dayanarak yaptıysanız o inceleme tarihindeki durumu vurgulayan bir yorumdu, 1 yıl kadar önce yazılmış bir yazıdan söz ediyoruz neticede bunu atlamayalım.)

Corsair'in Türkiye'ye adım atmaması ithalatçı firmanın pasif olmasıyla alakalı bir durum, onlar talep iletmezse Corsair bir şey yapamaz. Bu yüzden TR layout isteyenler UK alacak benim için fark etmez diyenler de NA layout kullanacak. Fiyat konusunda TR fiyatlandırmasını baz almamak lazım yurt dışına bakın, iki klavye de 169,99 usd üzerinden fiyatlandırılmış durumda.

Yazılımı daha mı sağlam ? Yine aynı hata hemen gömdük Corsair'i :) Kime ve neye göre ? Bu çıkarımınızı destekleyen argüman nedir merak ettim doğrusu. Razer Synapse üzerinde uzun yıllar harcandıktan sonra güzel bir hale gelebildi. CUE çok yeni olmasına rağmen ilk çıkışından itibaren aldığı güncelleştirmelerle birlikte bambaşka bir hal aldı. Her amacı karşılayan oldukça kapsamlı bir menüye sahip. Basit kullanıma da hitap ediyor her bir özelleştirmeyi detayına kadar indirgeyen birine de. Çok kısa sürede sorunlarını çözdü bunlar önemli faktörler, es geçmemek lazım. Kısa süre içerisinde bu kadar iyi hale gelebiliyorsa ilerisi için de her anlamda umut vaat ediyor demektir.

Özetleyecek olursak; iki yazılımı kıyasladığımızda gece ile gündüz farkı göremiyoruz elbette. Temel amaçlarını ikisi de sorunsuz şekilde yerine getirebiliyor. İkisi de stabilite ve diğer temel konularda makul seviyede.

Garanti konusuna gelince Corsair firmasının rakipsiz olduğunu vurgulamaya gerek yok sanırım, bu alanda Evga dışında hiçbir firma onlarla yarışamaz. Bu tarz güvenceler de oldukça önemlidir.

Hangisini seçerseniz seçin güle güle kullanmanızı diliyorum şimdiden

• quote:

Okuyup çıkarım yapmakla kullanıp kıyas yapmak ve akabinde bir çıkarım yapmak daha doğru olur. Maalesef bizim TR forumlarının eksik yanlarından biri de bu o yüzden peşin hüküm vermemekte fayda var zira ''bence'' ile başlayan cümleler kullanım tecrübesiyle ve çeşitliliğiyle desteklenmezse söylem değerini yitirir.

Teker teker değinelim çekincelerinize, dilerim faydası olur seçiminizde.

Klavye yapısıyla alakalı bir durum bu haliyle kişisel beğeniler ve tercihler rol oynuyor. Ben herhangi bir sorun yarattığını düşünmüyorum açık tuş yapısının, yanlara doğru dengesiz bir saçılma söz konusu değil bunu en iyi karanlık ortamda test ediyoruz zaten ve şuana kadar beni rahatsız eden bir görüntü ile karşılaşmadım. Açık tuş yapısı benim sevdiğim bir şey çünkü klavyeyi temizlerken büyük bir rahatlık sağlıyor. Benim gibi titiz biriyseniz ve az zaman harcayarak çabuk bir şekilde klavyeyi temizlemek istiyorsanız açık tuş yapısından korkmanıza gerek yok. Bu sayede klavyeniz her daim ilk günkü gibi duruyor.

Razer ne yazık ki premium bir ürünü sahip olması gereken niteliklerle sunmuyor. Chroma sahip olduğu plastik gövde sebebiyle bana çok basit bir klavye hissi veriyor, iki ürünü yan yana koyduğunuzda bu kendini çok belli ediyor. Bu noktada ucuza kaçılmamalı, kaçılıyorsa da bu fiyata yansımalı; ama yansımıyor.

İleriye yönük kar temalı bir yatırım diyelim biz ona çünkü daha az para harcayıp aynı fiyata klavye satıyorlar. Razer istese de Cherry MX RGB kullanamazdı çünkü Corsair 1 yıl boyunca Cherry ile anlaşma yaparak ürünlerin kullanım hakkını aldı ve bu yüzden kimse Cherry Mx RGB ile klavye piyasaya süremedi. Bu olmasaydı bile Razer tercihinden geri dönmezdi muhtemelen.

Razer ilk serilerinde Cherry MX kullanmaktaydı lakin sonrasında geçiş yaptı. Bundaki temel faktörlerden birinin kar marjı olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Diğeriyse Cherry'nin yoğun talebe çoğu zaman cevap verememesiydi haliyle bir çok firma alternatif aramaya başlamıştı o vakitlerde. Klon ürün olmaları sebebiyle bu düşünce hakim, haksız olup olunmadığını ilerleyen yıllarda göreceğiz, bu kadar kısa süre içerisinde ömürleri ve vaat ettiklerini karşılayıp karşılayamadıklarını lab testleri dışında gözlemlemek zor. Genel kullanımda ilk kez mekanik klavye kullanan birisi aradaki farkı anlayamaz çünkü elde kıyas yapacak bir şey yoktur dolayısıyla memnuniyetsizlik faktörüne bakarken kullanım geçmişini de irdelemek lazım. Hiç sıkıntı görmedim demişsiniz. İlk geçiş sürecindeki gıcırtı temalı şikayetler sayıca fazlaydı, denk gelmediniz sanırım.

Evet K70 RGB'nin ilk çıktığı dönemde stok sorunu mevcuttu ki bu gayet normal çünkü talep çok fazlaydı ve piyasaya sürülen klavye sayısı kısıtlıydı lakin şuanda öyle bir sorun yok (Bu yorumu incelemeyi okuduktan sonra benim ifadelerime dayanarak yaptıysanız o inceleme tarihindeki durumu vurgulayan bir yorumdu, 1 yıl kadar önce yazılmış bir yazıdan söz ediyoruz neticede bunu atlamayalım.)

Corsair'in Türkiye'ye adım atmaması ithalatçı firmanın pasif olmasıyla alakalı bir durum, onlar talep iletmezse Corsair bir şey yapamaz. Bu yüzden TR layout isteyenler UK alacak benim için fark etmez diyenler de NA layout kullanacak. Fiyat konusunda TR fiyatlandırmasını baz almamak lazım yurt dışına bakın, iki klavye de 169,99 usd üzerinden fiyatlandırılmış durumda.

Yazılımı daha mı sağlam ? Yine aynı hata hemen gömdük Corsair'i :) Kime ve neye göre ? Bu çıkarımınızı destekleyen argüman nedir merak ettim doğrusu. Razer Synapse üzerinde uzun yıllar harcandıktan sonra güzel bir hale gelebildi. CUE çok yeni olmasına rağmen ilk çıkışından itibaren aldığı güncelleştirmelerle birlikte bambaşka bir hal aldı. Her amacı karşılayan oldukça kapsamlı bir menüye sahip. Basit kullanıma da hitap ediyor her bir özelleştirmeyi detayına kadar indirgeyen birine de. Çok kısa sürede sorunlarını çözdü bunlar önemli faktörler, es geçmemek lazım. Kısa süre içerisinde bu kadar iyi hale gelebiliyorsa ilerisi için de her anlamda umut vaat ediyor demektir.

Özetleyecek olursak; iki yazılımı kıyasladığımızda gece ile gündüz farkı göremiyoruz elbette. Temel amaçlarını ikisi de sorunsuz şekilde yerine getirebiliyor. İkisi de stabilite ve diğer temel konularda makul seviyede.

Garanti konusuna gelince Corsair firmasının rakipsiz olduğunu vurgulamaya gerek yok sanırım, bu alanda Evga dışında hiçbir firma onlarla yarışamaz. Bu tarz güvenceler de oldukça önemlidir.

Hangisini seçerseniz seçin güle güle kullanmanızı diliyorum şimdiden

Mantıklı bir açıklama olmuş , teşekkürler hocam :)

Razer Blackwidow Chroma almaya karar verdim , istesem Corsair K70 RGB alırdım da onun tasarımını beğenmedim , zaten sonuçta tasarım kişiden kişiye değişebiliyor .
    Biraz da Razer fanıyım açıkçası , ürün ismi de hoş duruyor .

Şuanda aslında Razer Blackwidow Chroma ile Corsair K70 RGB arasında sadece ;

Switch
    Malzeme Kalitesi
    Yazılım

Gibi bir fark var . Açıkçası Razer eğer Blackwidow Chroma 'nın switchlerini değiştirip Cherry Mx kullanabilirse eğer , tabi bu Corsair ile Cherry Mx firmasının arasındaki anlaşma biterse ve Razer bunu forsat bilip hamle yaparsa harika olur diye düşünüyorum .

Birde hocam , mause alacaktım , Razer DeathAdder Chroma düşünüyorum , siz ne önerirsiniz ?

Kolay gelsin ..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• EpicAnka kullanıcısına yanıt
    Geçtiğimiz yıl içerisinde Razer Ouroboros, Razer Naga Epic, Evga Torq X10 ve Corsair M65 RGB kullandım kısa sürelerle akabinde Deathadder'a geçtim ve o vakitten beri diğer mouselarımı kullanmadım ve değiştirme gereği duymadım. El yapıma en uygun olması başlıca seçim sebebimdi, bu noktada bir sorun yaşatmadığı sürece memnun kalınabilecek bir mouse, şimdiden güle güle kullanın.
  • FlashKill kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın. Non-RGB K70 almışsınız sanırım ?

http://www.corsair.com/en/support/downloads

Gaming Keyboard kategorisini seçin buradan aşağıya inip aşağıdaki firmware'i download edin ve akabinde update edin.
    Corsair Gaming K70 (non-RGB), Vengeance K70 Firmware and documentation Firmware 1.09, Software 1.3 09/19/2013

Bunun dışında zaten konfigüre edebileceğiniz bir şey olmadığı için geriye keyfini sürmeniz kalıyor
  • Tavsiyem keyfini çıkar.
  • Merhaba arkadaşlar

Bu ürünü gerçekten kullanmak isteyenler arasındayım.Kalbim şimdiden çarpıyor desem yalan olmaz :)

Şimdi ben bu ürünü seçtim
    http://www.amazon.com/gp/product/B014W1YUAS?psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_1&smid=ATVPDKIKX0DER

Ürün fiyatı görüldüğü gibi 169$ .Buda 500 tl yakın yapıyor şimdi ben bunu amazonda sepete ekledim ödemeye kadar ilerledim ve 169$ dan yukarı çıkmadı.Eğer bunu alırsam gümrük vergisi cart curt extradan masraf çıkar mı ? Yoksa ödemeyi yaptıktan sonra hiç bir şey yapmayıp sadece adresime gelmesini mi bekleyeceğim?

İlk defa amazondan bir şey alacağım o yüzden çok çekiniyorum sorun çıkar mı diye. Ayrıca sonuç olarak TR den daha ucuza geliyor yani mesela ayrıca ben Razer Naga 2014 versiyonu almak istiyorum
    66$ a satılıyor 200 tl düz yapalım daha ucuz bu ikisini birlikte alacağım kafama yatarsa.

Birde 2 ürünü birlikte alırsam ürünler ayrı ayrı gelir dimi yani birlikte gelmez ? Sonuçta farklı satıcılar tarafından gönderilecek doğrumu yoksa birlikte paketlenip mi yollanır? Birlikte olursa kargo ücreti falan nasıl oluyor kafam çok karışık bu konuda da?

Biliyorum bir çok kişi bir şeyler sormuş bir çok yorumu okudum ama yine de böyle kesin şekilde soru bulamadığım için sormak istedim çok teşekkür ederim.

Edit:

Biraz araştırdım ve bir kaç olayı açıklığa kavuşturabildim.
    1.cisi ship to Turkey olmayanları alamıyoruz yani mesela ben Naga 2014 alamayacağım amazondan.
    2.cisi kartımı tanıttıktan sonra klavyeyi ekledim ve Import Fees Deposit : 34$ yazısı çıktı ve kargo parasına 19$ toplam 223$ tuttu bu da 650tl ama sistemin tlye çevirmesini istersem yani amazon çevirsin dediğimde daha yüksek çeviriyor 693tl yapıyor.ben usd olarak ödeme yapacam bu da sorun olmaz sanırım
    3-Deneme olarak kingston cloud 2 ekledim sepete bir de ne göreyim

Items: USD 99.99
    Shipping & handling: USD 12.75

Total before tax: USD 112.74
    Estimated tax to be collected: USD 0.00
    Import Fees Deposit USD 49.56

Import fees deposit 50$ bu ne iştir anlamadım ?
    Biraz araştırdım satıcı kendini garantiye almak için midir nedir bazıları öyle yapıyormuş ürün alıcıya ulaştımı o fazladan aldıkları parayı geri ödüyorlarmış mesela 20$ alınması gerekiyor vergi olarak bu kulaklıktan ama 50$ yazmış işte o kulaklık bana ulaştımı bana fazladan aldıkları o 30$ ı geri ödüyorlar mış bu doğrumu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enlprck -- 27 Aralık 2015; 1:01:01 >

• Enlprck E kullanıcısına yanıt
    Amazon.com üzerinden alacağınız klavye NA layout olacaktır. Yukarıda ve arka sayfada detaylı bilgilendirme yaptım bununla ilgili olarak oraları okuyabilirsiniz, olur da bundan haberiniz yoksa diye hatırlatmak istedim.

Gelelim diğer sorularınıza.

Import Fees Deposit kısmında yer alan miktar standartın üzerine çıkabilir bazı ürün ve ürün gruplarında bunun bir önemi yok. Ürün size ulaştıktan sonraki 60 gün içerisinde gümrük masraflarından artan miktar kredi kartınıza geri iade edilir o yüzden bu noktaya çok takılmayın.

Gönderici aynıysa (misal satıcı olarak 3rd party seller değil de amazon seçilmişse) ürünler aynı anda da kargolanabilir farklı noktalardan da kargolanabilir. Amazon bir çok gönderim merkezine sahip olan bir firma. Farklı farklı noktalardan da gönderdiği oluyor aynı noktadan hepsini birden gönderdiği de oluyor. Kısacası bu değişkenlik gösterebilen bir durum.

Şimdiden hayırlı olsun.

• Layout bilgilendirmesi için teşekkürler evet bundan haberdarım Na UK ya göre epey ucuz olduğu için NA seçimi yaptım zaten şu an kullandığım klavye Razer Lycrosa Mirror US versiyonu. Yeterki corsair TR layout eklemiş olsun kendi yazılımına bu benim için çok mu önemli yok değil sonuçta Windows üzerinden yapılabiliyor ama kendi yazılımında oldumu switch yapmak zorunda kalmıyor insan mesela benim şu an ENG versiyonu otomatik tanıtılıyor Çünkü Razer yazılımında TR layout yok bazen yanlışlıkla switch yapabiliyorum ama olsun fazla sıkıntı yaratmıyor.

Yani bu Import Fees Deposit kısmında sonuca fazla takılmayalım diyorsun en fazla ürünün %20 si olur diyorsunuz doğrumu (75 euro üstü için ürünlerde) fazlasını alsalar bile tekrar ödemeyi bize yaparlar doğru değil mi ?

Ya ben mesela diyelim Corsairden iki tane alacağım sepete ekliyorum 2 adet olarak kargo parası 2 katına çıkıyor.Anlamış değilim, neyse o kadar da derine inmeme gerek yok zaman gösterir belki.Belki tek tek istetirim gönlüm rahat olsun diye :)

Kusura bakmayın son sorum olacak çok soru sordum.

http://www.ebay.com/itm/Razer-Naga-2014-MMO-Gaming-Mouse-8200dpi-4G-Laser-Sensor-12-Buttons-Genuine-MH-/261514410612?hash=item3ce3793a74:g:CTUAAOSwLVZVgTqx
    Bu ürünü araştırdım ve sanırım sıkıntı yok gibi gözüküyor şimdi ben bunu spete ekledim ve ödemeye kadar gittim bunda gümrük olayları yok gibi duruyor bir de free shipping yazıyor ve sanırım öyle de, ödemeye kadar gittim 202 tl ye denk geliyor acaba extradan kesinti falan olur mu yani sıkıntısız adresime ulaşır mı 202 tl ye.

Teşekkür ederim herşey için.

• Enlprck E kullanıcısına yanıt
    Elbette.

Konu dışındaki şeyleri pm atarak sormakta fayda var lakin madem sordunuz buradan yanıtlayayım.

Yukarıda vurguladım; bazı ürünlerde olması gerekenin 2 hatta 3 katı kadar gümrük bedeli ön ödemeyle alınabilir bunun bir önemi yok. İşlemleriniz Türkiye'de yapılırken birim fiyatın %20'si üzerinden yapılacağı için kalan miktar Amazon tarafından size iade edilecek.

Her site Amazon tarzında çalışmaz. Bir çok sitede sadece ürün ve kargo bedelini ödersiniz, ürün gelince gümrük ödemelerini siz buradan halledersiniz bu yüzden orada yazmıyor diye ödeme yapmayacağım şeklinde düşünmeyin. Ürün bedelini güncel kur üzerinden Euro'ya çevireceksiniz. 75 Euro'nun üzerindeyse gümrüğe takılır, altındaysa gümrüksüz işlem görür; ödeme yapmazsınız. 202 TL güncel kur ile 63 euro yaptığı için bu ürün gümrüksüz işlem görür.

Rica ederim, iyi günler diliyorum.

• quote:

Elbette.

Konu dışındaki şeyleri pm atarak sormakta fayda var lakin madem sordunuz buradan yanıtlayayım.

Yukarıda vurguladım; bazı ürünlerde olması gerekenin 2 hatta 3 katı kadar gümrük bedeli ön ödemeyle alınabilir bunun bir önemi yok. İşlemleriniz Türkiye'de yapılırken birim fiyatın %20'si üzerinden yapılacağı için kalan miktar Amazon tarafından size iade edilecek.

Her site Amazon tarzında çalışmaz. Bir çok sitede sadece ürün ve kargo bedelini ödersiniz, ürün gelince gümrük ödemelerini siz buradan halledersiniz bu yüzden orada yazmıyor diye ödeme yapmayacağım şeklinde düşünmeyin. Ürün bedelini güncel kur üzerinden Euro'ya çevireceksiniz. 75 Euro'nun üzerindeyse gümrüğe takılır, altındaysa gümrüksüz işlem görür; ödeme yapmazsınız. 202 TL güncel kur ile 63 euro yaptığı için bu ürün gümrüksüz işlem görür.

Rica ederim, iyi günler diliyorum.

Çok teşekkür ederim, içimi ferahlattınız . İyi günler dilerim.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.