Şimdi Ara

corsair 400R için kasa sessiz 140mm kasa fanı tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar imzadaki sistemde ekran kartı dışında sıcaklık sorunu yaşamıyorum.ekran kartını da fan hızı artırarak sıcaklık sorunu halloyur ama fazla gürültü oluyor.o yüzden kasa içinde 2 tane yana 2 tane de üste fan alayım diyorum.birçok marka ve model var.akasa,corsair,xigmatek,aerocool,cooler master,noctua. 140mm ve sessiz çaılşan model olsun istiyorum.tavsiyeleri bekliyorum.

• geri vites kullanıcısına yanıt
    Noctua forumda gördüğüm kadarıyla çok övülen bir marka; ancak gerek fiyat farkı, gerek piyasada bulunma açısından bakılınca Corsair'in AF Quiet Edition serisi daha mantıklı gibi.

Yanlış hatırlamıyorsam OneTreeHill'in forumda fan incelemesi vardı; oraya da bakabilirsiniz.
    selamlar aerocoolun 140mm shark serisine bakabilirsiniz fiyatı uygundur kabloarı uzun ve hız düşürücü kabloyla geliyor 800rpm de ses değerleri tatminkar düzeyde
    http://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/kasa-fani/aerocool-shark-14cm-mavi-led-li-ve-seffaf-kanatli-kasa-fani.html

death silence serisi de yeni çıktıhttp://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/kasa-fani/aerocool-death-silence-14cm-siyah-sessiz-kasa-fani.html

• tam corsair af serisi kafa yatmıştı ki bu aerocool dslerde iyimiş baya
  • http://www.n11.com/akasa-viper-14cm-s-flow-yuksek-performansli-sessiz-fan-P12714120

ücretsiz kargo olmuşken alın derim 110cfm azımsanacak bir ölçüt değila ayrıca yavaşta çalıştırabilirsiniz.

ayrıca yukarıdaki arkadaşın dediği gibi aerocool shark da alabilirsiniz hatta aratırsanız forumda viper ile shark ı kıyaslayan bi arkadaş vardı incelemesini görüp karar verirsiniz
  • TurkishCoder kullanıcısına yanıt
    Xigmatek pantheon kasam ve kasa üzerinde gelen 2 adet 12cm xlf-f12 + 2 adet 14cm ( CLF-F14 + XLF-F14) toplamda 4 adet kasa fanı
    i5 2500k stock işlemci fanı
    GTX970 Strix ekran kartı ve üzerinde 2 fanı var.

Ekran kartı yük dışında fanları tamamen kapatıyor. Ses yok.

İşlemci fanı ortalama ses yapıyor.

Kasa fanlarını da daha sessiz hale getirmek istedim. Vatandan siteden fanlara bakıyordum, coolermaster sickleflow modellerinden almaya karar vermiştim ki biraz araştırma yapıp bu konuyu gördüm. n11deki ilan açıklamalarına bakarak Akasa Viper modellerinin ihtiyacıma cevap verebileceğini düşündüm. Akasa Tayvan malı görünüyor, tıpkı asus ve htc gibi teknoloji konusunda beni tav etmiş firmalar gibi.

2 adet 12cm ve 1 adet 14cm Akasa viper s-flow
    1 adet pwm 5li kablo çoklayıcı sipariş ettim.

Anakartım (asus p8p67le) üzerinde 2 chassis fan + 1 cpu fan + power fan bağlantı noktaları var. 12cm fanlar ve 14cm fanlardan biri kasa üzerindeki fan kontrolcüye bağlı fakat hız üzerinde çok etkisi yok gibi. En düşük devirde bile fanlar orta ses yapıyor. 14cm fanlarlardan diğeri de anakart üzerindeki chasis fan bağlantı noktasından güç alıyor. Bakalım bu yeni fanlar daha sessiz olabilecek mi

3 fan + çoklayıcı 129tl den 11tl lik indirim kuponu ile 118tl ye düştü.

Önümüzdeki dönemde su soğutmalı x99 sistem kurmayı düşünüyorum. işlemci fanı sesinden de burada biraz daha sıyırmış oluruz :)

• Corsair Air 140

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    http://forum.donanimhaber.com/m_97027204/tm.htm
  • fthyrr1976fy F kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Akasalar gelsin bakalım nasıl olacak. Fanları belki kırmızıya çeviririm diye düşünüyorum. Boyayı düzgün atabilirim yalnız olabildiğince ince olmalı. Ağırlık yapmaması için ve dengeyi bozmaması için.
  • Bu arada Coolermaster in 1050w silent hybrid güç kaynağı var bende, 3.5" lik fan kontrolcüsü de geldi içerisinde fakat onu kasaya takmadım henüz. PSU 200w altı güç çekiminde fanını kapatıyor. Yüke bindiği zaman fanı açıyor. Sessizlik açısından o da iyi. Kendi fan kontrolcüsü 2 kanal. Kasa üzerinde de fan kontrolcüsü var fakat adamlar 2 kanal yapmaya çalışmış "xigmatek kasa" 2 kanal da aynı fanları hızlandırıyor. PWM olayı ile fanları direk anakarta bağlamak daha mantıklı. Asus fanxpert ile fanları ayarlayabilirim.
  • uygar2580 kullanıcısına yanıt
    Hocam boya falan yapmayın sakın. Ortadaki mil dedigimiz fani ceviren mekanizmayi yamultmaya kadar gider zaman gectikce. Basta sorun yokmus gibi gorunur ancak tamamen dengeli yapmaniz mumkun degil kendi imkanlariniz ile. Bosuna risk almayin derim :)

Asus fanxpert gereken islemi kendisi halledecektir fan kontrolcusu ile bosuna zahmete girmeyin. Benim 4 adet fanimi tam ayarinda kontrol ediyor. Ne ses var ne sicaklik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lamb0fGod -- 6 Aralık 2014; 10:48:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fanlarim geldi arkadaşlar. bakalım ses nasıl fark edecek.
  • Arkadaşlar ben bu fanlardan 14cm olanı anakart üzerinde CHA_FAN1 soketine taktım. Buradan rpm okuyabiliyor ve hız ayarı yapabiliyorum. Diğer 2 adet 12cm olan fanı da çoklayıcı kablo ile birlikte CHA_FAN2 soketine taktım. 2 fan da max. devirde çalışıyor. Anakart yazılımında 2 fan ayrı ayrı ayarlama seçeneği çıkmıyor. Sadece CHA_FAN1 i ayarlayabiliyorum.

Biraz önce 2 12cm fanlardan birisini direk bağladım chasis fan 2 yuvasına, fan hızı düşük çalışıyor. PWM fan splitter kablosunda sorun var galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uygar2580 -- 8 Aralık 2014; 12:31:06 >

• Arkadaşlar araştırdım, bu kablonun dizaynında yada anakartlarda sıkıntı var. Çözüm olarak bu kablonun bir ucunu CPU_FAN soketine takıyoruz. Cpu fanını da CHA_FAN1 soketine takıyoruz. Sonra kasadaki fanları da bu çoklayıcıya bağlıyoruz. Bu şekilde bağladım ama pek içime sinmedi açıkçası. CPU ısındıkça kasa fanları hızlanacak. Önlem olarak CHA_FAN1 hızını %60lara aldım. Umarım sorun olmaz. Tek sıkıntı CPU fan rpm yani kasa fanlarının hızını anakart okuyamıyor. CPU fan devri sıfır görünüyor.
  • Merhaba , aldığın fanlardan memnunmusun. Özellikle sessiz olması benim için çok önemli
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.