Şimdi Ara

Contipremium 7 vs Turanza T006 sizce hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Passat aracım için 215/55/17 yaz lastiği alacağım 2 model arasında kaldım . Şu an hala contipremium5 kullanıyorum ama onlar ömrünü tamamladı , contipremium 7 almayı düşünürken turanza nın da sesiz ve ıslak zemin konusunda iyi olduğunu okudum. Arabamı genellikle otobanda yüksek hızlarda kullanıyorum onun için hem yol tutuşunun iyi olması hem de lastik gürültüsünün az olması benim için çok önemli çünkü gürültülü lastikler 2-3 saat sonra baş ağrısı yapıyor. İki lastikte daha çok yeni kullananlar yorumlarını yazarsa sevinirim.

• Ultracontact baktın mı ?
  • T006 yok, Turanza 6 olması lazım dediğiniz lastiğin.. ikiside çok yeni, uzun vade kullanıcı deneyimi olmayacak ama ikisi de üst düzey lastik.

Biraz daha bozuk ve zorlu yollara kullanılıyorsa, genelde bridgestone'lar bizde daha iyi dayanıyor.. bir de T001'den başlayarak tüm bridgestone serilerinde yuvarlanma direnci çok düşük, çok başarılılar bu konuda. otoban kullanımında akıcılık artısı olabilir..

Otobanda yüksek hız kullanımında turanza yerine potenza, premiumcontact yerine sportcontact daha uygun bir tercih olabilir yalnız.. yüksek hızda daha sıcağa mukavemetli ve keskin direksiyon-stabil hissiyat verir. yanaklar az esner, engebelerde az yaylanır. virajlarda daha keyifli olurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperVeloceJota -- 25 Mayıs 2023; 20:5:49 >
  • SuperVeloceJota kullanıcısına yanıt

Evet turanza 6 , sportcontact ve potenza yı da inceleyeyim .

Yıllar önce qashqai de bridgestone kullanmıştım o günden beri gürültülü diye uzak dururdum fakat forumlarda Conipremium dan daha sessiz olduğunu yazanlar olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canmania -- 25 Mayıs 2023; 16:55:31 >
  • canmania C kullanıcısına yanıt

T001'den sonra işler değişti hocam.. daha esnek, daha sessiz lastikler haline geldiler. eski Er300'ler, ecopia ve potenza Re serileri falan gerçekten fazla sert ve sesli idi. ama dayanıklı lastiklerdir.

Premium contact 7 zaten garanti seçim.. her disiplinde çok başarılı olacağından şüphem yok.

• Conti özellikle içindeki jel teknolojisi çok önemli avantaj lastik patlasa bile kendisi dolduruyor

turanza etiket üstünde hem yakıt hem gürültü seviyesi olarak premium contact dan daha iyi değerlere sahip

• Hocam, aldınızmı lastikleri, hangi marka ve yorumları bekliyorum. Bende t006, premium 7 ve asimetrik 6 arasında doğru tercih yapmak istiyorum.

• Conti çöp , araba yolda yüzüyor. Direksiyonda o güven hissini alamıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliveli90 -- 5 Mart 2024; 10:33:42 >
  • Turanza 6 deneyimleyen oldu mu?

• aliveli90 kullanıcısına yanıt
    Continental Premiumcontact 7, çöp mü??

Premium bir alman markasının pahalı ve tüm dünyada çok satan bir lastiği....

"Çöp" savınızı destekleyen 1 (yazı ile "bir) adet test sonucu paylaşabilir misiniz?
  • Rockobs R kullanıcısına yanıt

Çöp demeyelim genele hitap eden dayanıksız bir lastik diyelim.

• aliveli90 kullanıcısına yanıt
    dayı sadece sana hitap etmiyor.
  • canmania C kullanıcısına yanıt
    Merhaba, aynı araç için aynı kriterlerde lastik arıyorum. Siz hangisini aldınız acaba? Deneyimlerinizi yazabilir misiniz?
  • Nickenick N kullanıcısına yanıt

asimetrik 6 yı şiddetle tavsiye ederim. lanet turanza ecodan geçiş yaptım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.