Şimdi Ara

Continental premium contact kotu bir lastik mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar araba ile gelen lastikleri kullaniyorum, kisliklarim ug8 onlar ile kisin abs bir kere bile devreye girmeyip kayma yapmazken continental premium contact lastiklerim duz yolda hic bir sekilde gezinme, cekme vs yapmasa da frenleme ve yol tutusunu cok kotu buluyorum, araba 110 la bile giderken uzun yolda yol ayrimini kacirmayayim diye yaptigim sert fren ve sert kenara kacista kayma egilimi gosterdi. Bir kac defa da virajli yolda gene onden kayma egilimi gosterdi, hemen yoluna girse de bir kayma soz konusu.

Lastikler ile tas catlasa 1500 km yapmamisimdir. Lastikleri satip baska bir lastik mi alsam acaba

Ebatlari 205 60 r15 yola cikmadan once hava da bastim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 31 Mayıs 2014; 10:43:21 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Sınıfının en kaliteli lastiklerinden biridir, çoğu premium araçta kullanılan bir lastik sorun büyük ihtimal başka bir şeyden kaynaklı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün yağmurdan dolayı suyla kaplı olan bir çukurdan geçtim.. tam dönemeçte oldu yani hızlı değildim.. 20yıldır araba kullanıyorum hayatımda ilk defa bir çukur yüzünden lastiğim yarıldı.. lastikler continental premium contact 16jant.. montaj lastiği diyorlar, araçla birlikte gelen lastikler.. henüz 3bin km yol yaptı.. bu serinin şu an ki modeli premium contact 5 imiş dünkü lastikçi abinin söylediğine göre.. fren konusunda bir sıkıntı yaşamadım ama yanaklar zayıfmış anladığım kadarıyla...
  • Bende aynı lastiğin 19 inçlik spor modeli mevut. Aracım RCZ ve hiç bir sorunum olmadı bugüne kadar. Daha önce cruze kullanıyordum. Onun lastikleri de aynıydı ve gene bir sıkıntı yaşamamıştım.

Bildiğim kadarıyla Mercedes'lerde conti lastikler ile satılıyor. Yani lastik markasından dolayı sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Belki lastikleriniz eskimiştir. Sebep bu olabilir.
  • Frenleme esnasında denge kaybı ve yol tutuşunda sorunların olmasını TAMAMEN lastiklere yükleyemeyiz. Kışlık lastikleriniz takılıyken, (kuru zeminde ve ılık havalarda) durum nasıldı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk aracım Megane'ı aldığımda üstünde Goodyear Efficientgrip vardı. Yağmurlu havada çok iyi olsalar da kuru zemin sıcak asfaltta kayma, hızlı girdiğim virajlarda arkadan bırakma gibi şikayetlerim vardı. Onların yerine Premium Contact 5 taktığımda yol gürültüsü hariç yukarda belirttiğim btün sıkıntılardan kurtulmuştum.

2 ay önce sattığım Corolla'da ise Energy Saver kullanıyordum ilk etapta beğenmiştim ama 7-8 aylık kullanım sonrası tutunma konusunda ikisinden de kötü geldi bana. Şimdi Astra'nın üstünde yine Goodyear Efficientgrip fakat bu sefer Performance modeli var. Bildiğiniz gibi henüz deneyemedim. Bu kalitesi ispatlanmış 3 lastik içinde ben Continental kadar yolla bütünleşen lastik görmedim. Sizdekilerde mi sıkıntı var acaba? Yeni mi aldınız, üretim tarihleri nedir?

• Astra h comfort paketlerle gelen cpc kesinlikle çok kötü bir lastik, sert frenajda kayıyor, ıslak yol tutuşu kötü, ses yapıyor ancak kuru yol tutuşu fena değil. Aracı ilk aldığımda çok kıvrandım lastikleri satmak için ama şartlaruygun olmadı, 2 yıldır kullanıyorum 2 yıl daha dayanabilirsem ilk işim lastikleri yakmak. Ancak dikkat edersek bu lastik cpc, düz cpc, 2'si 5'i yok
    Ayrıca yuvarlanma direnci de çok yüksek, rezalet bir lastik bana göre!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkaradeniz -- 31 Mayıs 2014; 12:03:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkaradeniz

Astra h comfort paketlerle gelen cpc kesinlikle çok kötü bir lastik, sert frenajda kayıyor, ıslak yol tutuşu kötü, ses yapıyor ancak kuru yol tutuşu fena değil. Aracı ilk aldığımda çok kıvrandım lastikleri satmak için ama şartlaruygun olmadı, 2 yıldır kullanıyorum 2 yıl daha dayanabilirsem ilk işim lastikleri yakmak. Ancak dikkat edersek bu lastik cpc, düz cpc, 2'si 5'i yok

Aaa evet herhangi bir rakam yazmiyor. Continental premium contact yaziyor sadece.

Ama lastikler yeni tam tarihini hatirlamiyorum ama 1 senelik bile degiller.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Yalçın

İlk aracım Megane'ı aldığımda üstünde Goodyear Efficientgrip vardı. Yağmurlu havada çok iyi olsalar da kuru zemin sıcak asfaltta kayma, hızlı girdiğim virajlarda arkadan bırakma gibi şikayetlerim vardı. Onların yerine Premium Contact 5 taktığımda yol gürültüsü hariç yukarda belirttiğim btün sıkıntılardan kurtulmuştum.

2 ay önce sattığım Corolla'da ise Energy Saver kullanıyordum ilk etapta beğenmiştim ama 7-8 aylık kullanım sonrası tutunma konusunda ikisinden de kötü geldi bana. Şimdi Astra'nın üstünde yine Goodyear Efficientgrip fakat bu sefer Performance modeli var. Bildiğiniz gibi henüz deneyemedim. Bu kalitesi ispatlanmış 3 lastik içinde ben Continental kadar yolla bütünleşen lastik görmedim. Sizdekilerde mi sıkıntı var acaba? Yeni mi aldınız, üretim tarihleri nedir?

O premium contactlarin ustunde 5 diye belirtmisler miydi? Benimkinde sadece premium contact yaziyor...

• Bizim lastikler en kötülerinden birisi, eğer paranız varsa değiştirebilirsiniz, benim aklımda kumho ecowing27 var, yuvarlanma direnci düşük ve yumuşak bir lastik, gürültülü değil, forumda bir arkadaş vardı kullanan 10 bin km kullanmış oldukça memnunum diyordu.

• Sonunda küçük yazılmış bir 5 harfi olması lazım. Deseni de aşağıda paylaştığım gibiydi bendekinin.

Continental premium contact kotu bir lastik mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Yalçın -- 31 Mayıs 2014; 12:28:46 >
  • ben de leon'la gelen yazlık michelen energy saver'ları kullandım. Araba acaip konforsuzdu. Kış için continental almıştım. Araba pamuk gibi oldu, karakteri değişti. Hiç bi yamuğunu da görmedim. Paraya kıysam yazlıkları da continental alacam, ama daha sıfır michelenler.

• Kesinlikle çok kötü bir lastik bir daha asla almam.Çok konforsuz ve sert bir kere ıslak performansı da korkutucu denecek kadar kötü.Bunlar yetmez gibi şehir içi Yağmurlu dümdüz yolda yavaş giderken yarıldı 225 tl para ödedim..keşke lassa alsaydım ,petlas alsaydım,pirelli alsaydım 5 para etmez, iğrenç fiyatı kazık bir lastik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkaradeniz

Astra h comfort paketlerle gelen cpc kesinlikle çok kötü bir lastik, sert frenajda kayıyor, ıslak yol tutuşu kötü, ses yapıyor ancak kuru yol tutuşu fena değil. Aracı ilk aldığımda çok kıvrandım lastikleri satmak için ama şartlaruygun olmadı, 2 yıldır kullanıyorum 2 yıl daha dayanabilirsem ilk işim lastikleri yakmak. Ancak dikkat edersek bu lastik cpc, düz cpc, 2'si 5'i yok

Aynen şu ana kadar gördüğüm kullandığım en kötü lastik kesinlikle CONTİNENTAL PREMİUM CONTACT'tır.Bir kere almış bulundum.Aynen sizin gibi satmak için ilk başlarda çok uğraştım dedim kalsın boşver.Arkadaşla Konuşurken lastikten laf açıldı corollasına takmış en iyi lastik diye 1 ay kullandım küfür etmeye başladım diyor.Arabada ne konfor kaldı ne bişey kaldı diyor. tarif edecek kelime bulamıyorum bu kadar NET...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quatrros -- 31 Mayıs 2014; 12:43:51 >

• Ne kadar cok birbirinin zitti yorumlar var.

Memnun olmayan arkadaslar lastiklerinizde continental premium contact 5 mi yaziyor yoksa sadece premium contact mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

Ne kadar cok birbirinin zitti yorumlar var.

Memnun olmayan arkadaslar lastiklerinizde continental premium contact 5 mi yaziyor yoksa sadece premium contact mi?

Hocam cpc'den bahsediyoruz biz, yoksa cpc 5 iyi bir lastik, yine cpc 2 de, cpc 5 kadar olmasa da en azından cpc'den daha iyi. Conti alacaksanız sadece cpc 5 alınır, diğer binekleri fasa fiso

• Ben Michelin Energy Saver kullanıyordum. Focus gibi yol tutuşta referans bir araçta bile tedirgin ediyordu. Yakıt tasarrufu etme amacı vardı ama bunu yol tutuş kaybı olarak ödüyordum. Islak zeminde berbattı, kuruda tedirgin ediyordu. Gidip Conti Premium Contact 5 aldım. Lastik neymiş anladım. Yol tutuş şahane, bayıldım.

Yeni aldığım 308'imde Dunlop var, hiç beğenmiyorum. Ama lastik yeni olduğundan değiştiremiyorum da..

• Conti pc2 kullanıyorum. Lastik resmen türlü türlü işkenceler çekti. Fakat çok şükür bahsedilen hiçbir sorunu yaşamadım. Diğer serilerini bilmiyorum ama ıslak yol frenlemesi olsun yol tutuş olsun gayet memnunum.
    Ha memnun olmadığım tek nokta sert hamurlu bir lastik olması o kadar. Bir tanıdığım Michelin lastik almıştı. Lastik ilk hafta düz yolda yarılmıştı.
    Şimdi Michelin kötü mü diyelim? Bu iş tamamen şans bana göre.
  • Sizin lastik 205 55 16 ve benimde lastikler aynı ama sizin dediğiniz durum yok bende gayet memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Ben Michelin Energy Saver kullanıyordum. Focus gibi yol tutuşta referans bir araçta bile tedirgin ediyordu. Yakıt tasarrufu etme amacı vardı ama bunu yol tutuş kaybı olarak ödüyordum. Islak zeminde berbattı, kuruda tedirgin ediyordu. Gidip Conti Premium Contact 5 aldım. Lastik neymiş anladım. Yol tutuş şahane, bayıldım.

Yeni aldığım 308'imde Dunlop var, hiç beğenmiyorum. Ama lastik yeni olduğundan değiştiremiyorum da..

bende de dunlop feci ses yapıyor...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.