Şimdi Ara

Çomü Tıp Sorular Buraya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
6
Favori
12.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda hesabı yeni açtım.Okulumuz hakkında bilgi vermek istiyorum.Açıkcası neden çomü tıp önce bunu açıklayalım.Bu sıralamalarda çok fakülte var ve insanın görmeye vakti olmuyor.Birazı için araştırma yaptım.Sakarya,Çanakkale,Balıkesir gezdim.Balıkesir kampüsü güzel değil şehir dışında hastane fakülte uzak.Sakaryada şehre uzak.Çanakkaleye geldim önce fakülte binasına gittik biraz eski ama güzel.Kampüsün en aşağısında.Yanına yeni hastane yapılıyordu ben başladığımda şu an bitmek üzere eski hastane kepezdeydi uzaktı ama buraya taşıcaklar fakülteye 2 dk yeni hastane ve baya büyük.Profesör sayısı fazla değil ama ben bunun etkilediğini düşünmüyorum.Cerrahpaşadan kopma okul hocalar iyi onun için.Okulda komite sistemi uygulanıyor.Ort 6 hafta komiteler açıkcası 4 hafta gezi 2 hafta çalışma geçmek için yeterli.Tabi geçmek için söylüyorum iyi ortalama isteyen için bu uygun değil.Lablara 35 kişi 4 grup halinde giriyoruz.Herkese 1 mikroskop düşüyor.Anatomi lablarında maket ve kemik üzerinden eğitim var ve bulamama ihtimaliniz yok.Kadavra 1 kere gördük ve hayallerdeki gibi bir şey değil.Üstünde pek birşey belli olmuyor kenik ve maket üzerinden eğitim iyi.Mesleki beceriler labı bu sene açıldı.Cpr,tansiyon bir sürü maket var.Derslerde devam zorunluluğu var ama yoklama alınmıyor çoğu derste.Anatomi histoloji gibi önemli derslerde var yoklama.Lablara girmek zorunlu.Yoklama kesinlikle var.Kişi sayısı az bir fakğlte olduğu için hocalarla iletişim iyi istediğiniz hocaya rahatlıkla ulaşırsınız.Başka merak edilen konulara cevap verebilirim.Aklına gelen sorabilirGayet geziliyor eğleniliyor soran arkadaş için.Okulda siyaset yok denecek kadar az.Herkes birbirine saygılıdır.Merak eden için okulda mescit ve cami sayısı yeterli yeni büyük bir camide yapılıyor.Gene ilgilenen için merkezde ve yeni kordon denen yerde uygun fiyatlı barlar var.Ortam var gayet arayan için.Kiralar ve yurtlar uygun.Okulun hemen yanında evler var 3+1 evler 700 800 lira.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StBk -- 21 Temmuz 2016; 20:11:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• StBk S kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba 8700 deyim sakaryadansa Çanakkale yazmayi düşünüyorum sinif gecmek nasil kolay mi zor mu orgam nasildir Kampüste mi tıp Fakültesi biraz bilgilendirir misiniz

• Hocam okulun kalitesinin pek iyi olmadığını söylüyolar ayrıca akreditasyonu olmaması var. Hastanesi de eğitim yerine çok uzakmış.
    Hangi nedenlerle bu tıpı seçmeliyiz ?
  • Bence gayet yerinde bir tercih olur.Okul çok zor değil eğitim iyi.Lablarda kemik sayısı yeterli biraz eski ama sorun olmuyor.Maket sayısı yeterli.Anatomi lablarına 35 kişi civarı giriyoruz. Yani bu sayıda eğitim için gayet iyi okul kampüste yeri gayet iyi yeni hastanede yapılıyor bu sene başında biticek isteyen araştırsın mikroskop sayısı yeterli devam zorunluluğu var ama yoklama pek alınmıyor o da sorun olmıypr yani denize 100 metre Çanakkale ise çok güzel bir şehir küçük olmasına rağmen gerek ortam gerek sakinlik aradığınızı bulursunuz sakaryadansa burası bana göre daha iyi Sakarya tutuyordu hatta gidip gezdim kampüse ve şehre çok uzak yerde fakülte Sakarya'da o yüzden çanakkalyi tercih ettim açıkcası bir çok fakülteyi gezdim bu puan civarında tercih edilebilecek evet en güzel yerlerden biri ya bence şehir seçmek okuldan önemli Çanakkale gerçekten güzel bir şehir tavsiye ederimderslerle hocalarla alakalı SOrularda da sorabilirsinix

• quote:

Orijinalden alıntı: StBk

Bence gayet yerinde bir tercih olur.Okul çok zor değil eğitim iyi.Lablarda kemik sayısı yeterli biraz eski ama sorun olmuyor.Maket sayısı yeterli.Anatomi lablarına 35 kişi civarı giriyoruz. Yani bu sayıda eğitim için gayet iyi okul kampüste yeri gayet iyi yeni hastanede yapılıyor bu sene başında biticek isteyen araştırsın mikroskop sayısı yeterli devam zorunluluğu var ama yoklama pek alınmıyor o da sorun olmıypr yani denize 100 metre Çanakkale ise çok güzel bir şehir küçük olmasına rağmen gerek ortam gerek sakinlik aradığınızı bulursunuz sakaryadansa burası bana göre daha iyi Sakarya tutuyordu hatta gidip gezdim kampüse ve şehre çok uzak yerde fakülte Sakarya'da o yüzden çanakkalyi tercih ettim açıkcası bir çok fakülteyi gezdim bu puan civarında tercih edilebilecek evet en güzel yerlerden biri ya bence şehir seçmek okuldan önemli Çanakkale gerçekten güzel bir şehir tavsiye ederimderslerle hocalarla alakalı SOrularda da sorabilirsinix

Hocam OMÜ tıp hakkında bilginiz varsa karşılaştırır mısınız?

• Açıkcası bilgim yok.Geçme notunun 70 olduğunu biliyorum sadece.Bu benim gözümü korkutmuştu açıkcası.Burda geçme notu 60 finalsiz geçme yok ama getirmeyi düşünüyorlar bu sene.Bu arada yeni hastane fakültenin yanına yapılıyor.Baya büyük bir hastane.Fakülteye 2 dk soran arkadaşa bunu söyleyebilirim.Açıkcası Çanakkale'yi gördükten yazdım bende.Fakülteleri mümkün olduğunca görmeye çalışın.Buranın insanları farklı görüşlere saygılı kimse kimseye karışmaz güvenlik sorunu yok şehir güzel okul güzel ben yazdım.Ders,lab durumundan memnunum.Merak eden olursa detaylı cevaplayabilirim.

Hocam kendinize zaman ayırabiliyor musunuz? Çok nadir kadavra görüyormuşsunuz pratikte etkisi var mı (sorunun sacmalıgı )

Bide bence detaylıca şehir hayatını neden çomüyü sectiginizi ve secmemiz gerektigini,geçme notunun nasıl olustugunu yazın hocam en üste editleyerek.

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Underc0ver -- 21 Temmuz 2016; 19:36:16 >
  • Editledim üst mesaja.Başka sorularınız varsa sorabilirsiniz.Başarılar dilerim.Hayırlısı olsun

• Sağolun hocam sanırım Çanakkale yaziyorum

• 8.411 sıralama çomü dusunuyordum Sakarya da söylendi o yüzden kafam karışık bira hocam

• Hocam valla güzel anlatmissiniz ben samsunluyum fakat gözüm korktu omüden. Ailemin iznini almak kaldı omüde okumami istiyorlardı 😞

• Kazmatör28 K kullanıcısına yanıt
    Valla hocam görme imkanınız varsa görün bence fakülteleri. Sakaryadansa ben burayı tercih ettim.Sizin kararınız.Merak ettiğiniz şeyler varsa cevaplayabilirim.

Tıp fakültesi kampüsün içinde mi yani Kampüs hayatı var mi?

• Kampüsün içinde ama dağınık bir yerleşke çünkü bayıra kurulu yeşil alan manzara bol

• Hocam bu sıralamalarda trakya da vardı onun hakkında bilginiz var mı yoksa direkt çanakkale yaz mı dersiniz ikisi arasında kalınsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: StBk

Forumda hesabı yeni açtım.Okulumuz hakkında bilgi vermek istiyorum.Açıkcası neden çomü tıp önce bunu açıklayalım.Bu sıralamalarda çok fakülte var ve insanın görmeye vakti olmuyor.Birazı için araştırma yaptım.Sakarya,Çanakkale,Balıkesir gezdim.Balıkesir kampüsü güzel değil şehir dışında hastane fakülte uzak.Sakaryada şehre uzak.Çanakkaleye geldim önce fakülte binasına gittik biraz eski ama güzel.Kampüsün en aşağısında.Yanına yeni hastane yapılıyordu ben başladığımda şu an bitmek üzere eski hastane kepezdeydi uzaktı ama buraya taşıcaklar fakülteye 2 dk yeni hastane ve baya büyük.Profesör sayısı fazla değil ama ben bunun etkilediğini düşünmüyorum.Cerrahpaşadan kopma okul hocalar iyi onun için.Okulda komite sistemi uygulanıyor.Ort 6 hafta komiteler açıkcası 4 hafta gezi 2 hafta çalışma geçmek için yeterli.Tabi geçmek için söylüyorum iyi ortalama isteyen için bu uygun değil.Lablara 35 kişi 4 grup halinde giriyoruz.Herkese 1 mikroskop düşüyor.Anatomi lablarında maket ve kemik üzerinden eğitim var ve bulamama ihtimaliniz yok.Kadavra 1 kere gördük ve hayallerdeki gibi bir şey değil.Üstünde pek birşey belli olmuyor kenik ve maket üzerinden eğitim iyi.Mesleki beceriler labı bu sene açıldı.Cpr,tansiyon bir sürü maket var.Derslerde devam zorunluluğu var ama yoklama alınmıyor çoğu derste.Anatomi histoloji gibi önemli derslerde var yoklama.Lablara girmek zorunlu.Yoklama kesinlikle var.Kişi sayısı az bir fakğlte olduğu için hocalarla iletişim iyi istediğiniz hocaya rahatlıkla ulaşırsınız.Başka merak edilen konulara cevap verebilirim.Aklına gelen sorabilirGayet geziliyor eğleniliyor soran arkadaş için.Okulda siyaset yok denecek kadar az.Herkes birbirine saygılıdır.Merak eden için okulda mescit ve cami sayısı yeterli yeni büyük bir camide yapılıyor.Gene ilgilenen için merkezde ve yeni kordon denen yerde uygun fiyatlı barlar var.Ortam var gayet arayan için.Kiralar ve yurtlar uygun.Okulun hemen yanında evler var 3+1 evler 700 800 lira.

ABİ BENDE ÇANAKKALE ESENLER'DE OTURUYORUM BU SENE REKTÖR BURS VERİCEK TIPI SECENLERE BU SENE ARTICAK BAŞARI SIRALAMASI

• bekamin kullanıcısına yanıt
    KAMPÜS HAYATI DEMİŞSİN BENCE SÜPER BİR KAMPÜSÜ VAR DENİZE KARŞI SİGARA İÇEBİLİRSİN İÇKİ İÇEBİLİRSİN VEYA KUR'AN OKUYABİLİRSİN HEPSİNİN YERİ VAR :D
    Hocam Sakaryanın imkanları Çanakkaleye göre çok kısıtlı gönlümden geçen Çanakkale ancak Sakaryayı çok övdüler bilemedim

• Kazmatör28 K kullanıcısına yanıt
    aynen hocam bende sakarya ve çanakkale arasında kaldım
  • Sakarya için 1 tane iyi şey duymadım forumda arkadaşlar

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.