Şimdi Ara

Company of Heroes Serisi [CoH] S.S.S. & Taktik Paylaşım [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.621
Cevap
24
Favori
265.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben daha oyunun başlarındayım ama redball express kısmında kaldım nasıl geçebilrim? 3 görev var 2 sini yaptım redball express için ne yapmam gerekiyo yardım lütfen teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: marstazaman

quote:

Orjinalden alıntı: borealatis

king tigera 2-3 manga ranger yolla bakim:)

Sonuç: 2-3 manga ölü ranger...

King tiger oyundaki indirilmesi en zor tank. Ranger bazukaları çok düşük zırh delme gücüne sahip ki, kt gibi oyundaki en yüksek zırha sahip tanka karşı tek başına olduğunda nerdeyse tamamen etkisiz kalacaktır. Kt yi indirmek için en az 2-3 tane 57mm lazım, bunlar tabi sticky bombs veya rr airborne, ranger gibi anti-tank birimleriyle desteklenecek. Veya 5-6 tane m10 da KT yi indirebilir. Yine de iyi mikro lazım.

Bence oyunda en güçlü ırk diye birşey yok. Özellikle de 1v1 de. Hepsinin üstün tarafları var kendine göre. Zayıflıkları da tabi. Ama 2v2 olunca işler değişiyor. Allies, tabi içinde brit varsa, aşırı derecede güçlü. Bu da 2v2 maçlarda büyük dengesizlik yaratıyor zaten.

Ranger ları iyi kullanmayı bilen birisi olursa KT yi çok rahat indirirler şahsen 3 manga Rangerla bölüm bitirdiğim oluyor.Ingilizler gerçekten çok güçlü ben de bir taktik vereyim bir adet Commander Tank yapın yanına 3 4 tane 3.Tank ı koyun ismini unuttum Firefly dı sanırım karşısına ne gelirse gelsin havaya uçururlar çünki Commander Tank onlara Extra Atış Mesafesi ve Atış gücü sağlıyor King Tiger daha yanına yaklaşamadan yok olur öyle diyim tek atış dahi yaptırmazlar.

• ben daha oyunun başlarındayım ama redball express kısmında kaldım nasıl geçebilrim? 3 görev var 2 sini yaptım redball express için ne yapmam gerekiyo yardım lütfen teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: firsterproduction

ben daha oyunun başlarındayım ama redball express kısmında kaldım nasıl geçebilrim? 3 görev var 2 sini yaptım redball express için ne yapmam gerekiyo yardım lütfen teşekkürler

Hocam ele geçireceksin tüm yerleri ama son görev yerini ele geçirmeden önce haritanın en üst kısmından başlayan yoldan aşşağı doğru mayın döşe zaten express senin askerlerinin bulunduğu bunker a gelmeden yok olacaktır 2 3 bazuka timini bunkerların ön tarafına çıkart ki kaçmasınlar kurtulan araçlar.
  • ben online oynuyorum yeni başladım sayılır ingiliz ve american genelde oluyorum şuan 785.sıradayım.İngilizler hakkında daha deneyimliyim o yüzden ingilizler ile ilgili sorularınızı ve almanlara karşı nasıl strateji kullanılabilceği ile ilgili yardımcı olabilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Voilet

quote:

Orjinalden alıntı: marstazaman

quote:

king tigera 2-3 manga ranger yolla bakim:)

Sonuç: 2-3 manga ölü ranger...

King tiger oyundaki indirilmesi en zor tank. Ranger bazukaları çok düşük zırh delme gücüne sahip ki, kt gibi oyundaki en yüksek zırha sahip tanka karşı tek başına olduğunda nerdeyse tamamen etkisiz kalacaktır. Kt yi indirmek için en az 2-3 tane 57mm lazım, bunlar tabi sticky bombs veya rr airborne, ranger gibi anti-tank birimleriyle desteklenecek. Veya 5-6 tane m10 da KT yi indirebilir. Yine de iyi mikro lazım.

Bence oyunda en güçlü ırk diye birşey yok. Özellikle de 1v1 de. Hepsinin üstün tarafları var kendine göre. Zayıflıkları da tabi. Ama 2v2 olunca işler değişiyor. Allies, tabi içinde brit varsa, aşırı derecede güçlü. Bu da 2v2 maçlarda büyük dengesizlik yaratıyor zaten.

Oynadağım maçların replay'larını uygun zamanda atarım sizin de bazı fikirleriniz olur.

Ranger ları iyi kullanmayı bilen birisi olursa KT yi çok rahat indirirler şahsen 3 manga Rangerla bölüm bitirdiğim oluyor.Ingilizler gerçekten çok güçlü ben de bir taktik vereyim bir adet Commander Tank yapın yanına 3 4 tane 3.Tank ı koyun ismini unuttum Firefly dı sanırım karşısına ne gelirse gelsin havaya uçururlar çünki Commander Tank onlara Extra Atış Mesafesi ve Atış gücü sağlıyor King Tiger daha yanına yaklaşamadan yok olur öyle diyim tek atış dahi yaptırmazlar.

Ancak ki expert oyuncular olayı 10-20 dk arasında bitirir.(aralarındaki maçlar hariç)O yüzden sherman firefly çıkmadan oyun biter.İngilizler başlangıç şartlarında dolayı savunmada başlar ancak 5-6 dk savunmadan sonra ingilizler doğru taktiklerle durdurulamaz.İngilizlere en çok panzer elite ters gelir.Panzer elite oynayanlar bilir ki ingilizleri başta sıkıştırmazsan işi bitiktir.Bu yüzden dikkatli olmak gerekir.

Oynadığım oyunların replaylarını uygun bir zaman da atarım bazı fikirleriniz olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemomando -- 2 Mart 2009; 0:04:30 >

• @kemomando
    hocam senin oyun orjinal sanırım sadece ben net üzerinden pek oynama şansım olmadı oyunum orjinal olmadığı için bu yüzdende bilgisayara karşı taktiklerden bahsediyorum tabiki online oynadıkça diğer oyuncuların da taktiklerini gördükçe ona göre yeni bir taktik geliştirilir ama online bazında oynayamadığım için bilgisayarla sınırlı kalıyorum.
  • quote:

@kemomando
    hocam senin oyun orjinal sanırım sadece ben net üzerinden pek oynama şansım olmadı oyunum orjinal olmadığı için bu yüzdende bilgisayara karşı taktiklerden bahsediyorum tabiki online oynadıkça diğer oyuncuların da taktiklerini gördükçe ona göre yeni bir taktik geliştirilir ama online bazında oynayamadığım için bilgisayarla sınırlı kalıyorum.

Hocam evet doğru bende orjinal var bence sizde alın 19 ytl COH,29 ytl COH:O.F oyunda gerçekten prolar var ama oyun gerçekten muazzam güzel ve zevkli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kemomando

quote:

@kemomando

Hocam evet doğru bende orjinal var bence sizde alın 19 ytl COH,29 ytl COH:O.F oyunda gerçekten prolar var ama oyun gerçekten muazzam güzel ve zevkli.

Almayı düşünüyorum zaten hocam gerçekten parasını sonuna kadar hakeden oyunlardan kendisi arşivimde orjinal olmayı hakediyor kesinlikle.

• quote:

quote:

@kemomando

hocam ben orjinal oynuyorum multiplayerda. sizin nick neydi belki karşılaşırız ve hangi chat kanalındasınız.

• quote:

quote:

quote:

@kemomando

hocam ben orjinal oynuyorum multiplayerda. sizin nick neydi belki karşılaşırız ve hangi chat kanalındasınız.

İstanbul kanalındayım nick ''mezopotamia''

• Hiç online oynama şansım olmadı bu oyunda ama aylardır büyük bir keyifle oynuyorum. Panzer elite çok keyif veriyor bana. Sadece sniperı eksik. Sanırım o da olsa büyük bir dengesizlik olurdu. İngiliz komandolarda bir o kadar zevkli ama çıkarmak çok zaman alıyor.

Bu arada en iyi savunma hücumdur derler. Bu oyunda savunma yapmak pek akıl karı değil. Zira howitzerler kalbura çevirebilir defansı.
  • Hamachi den oynayan varsa gelsin CoHDH şifre:123
  • up. bu konu yararlı olabilir.

King Tiger'lar sanat eseri... onları yenmenin yolunu anlatayım.

Elimizde 4 Sherman 1 manga ranger olsun. 2 sherman ve 1 manga rangeri önden gönderelim ve king tiger'ı oyalasınlar. diğer 2 sherman'ı arkasına geçirelim. eğer rakip yapay zekâysa tankımız %95 etkisiz hale gelir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Elem_Kelem

up. bu konu yararlı olabilir.

King Tiger'lar sanat eseri... onları yenmenin yolunu anlatayım.

Elimizde 4 Sherman 1 manga ranger olsun. 2 sherman ve 1 manga rangeri önden gönderelim ve king tiger'ı oyalasınlar. diğer 2 sherman'ı arkasına geçirelim. eğer rakip yapay zekâysa tankımız %95 etkisiz hale gelir.

4 shermanım olsun zaten townu basıp oyunu kazanırım ne işim var hantal tankla bir tane yollarım shermanla oyalansın.Çok karşıma king tiger çıktı bayrakları alırım maçı kazanırım .Yoksa yok etmekle uğraşırsan oyunu kabedersin.Ama sanırım siz online oyun oynamıyorsunuz.
  • Böyle oyunları hemen oynamaktansa her yeri her şeyi inceleyerek ve tadını çıkararak oynuyorum.
  • King Tiger'ları fazla büyütmeyin.Az önce 4 tane Sherman'la Tiger devirdim.Tabi Airborne'un yardımlarınıda unutmamak lazım.
  • Tam adamı cevap veriyor (sayısız hamachi galibiyetiyle)(fazla mütevazı değilim):

skirmish multi taktikleri:
    kesinlikle allies i ve airborne company yi seçin
    1.)oyunun başında hemen barrack yapın. 4-5 engineer basın.
    2.)Engineer ve infintry squadlarla oyunun başında hemen fuel ve munition ve strategic pointleri elegeçirin. başlarında bekleyin
    3-)karargahın yanında bıraktığınız engineer larla weapons support kurun.makinelileri strategic fuel ve munition pointlerin başına dikin
    4-)köprü falan varsa makineliler ve keskin nişancılar(sniper) köprüye çok iyi gider.
    5-)Olabildiğince hızlı bir şekilde supply yard ve tank depot dikin. motor pool a gerek yok çünkü işe yarayan bi anti tank gun ı çıkarıyo onu da paraşütle indirin.
    6.)sürekli tank destroyer çıkarın.(naziyseniz stug çıkarın ama sakın nazi olmayın)
    7.)düşmanı durdurduktan sonra uçak yardımıyla bombalayın zaten ortalama 3 bombalamadan sonra tüm binalar yıkılır.
    8-) sonra tüm orduyla dalın

hangi birim nerede iyidir?

anti tank gun en iyi birimlerdendir.tankların kökünü kazır.
    makineli oyunun başında üstünlük kurmanızı sağlar.
    savunmada mortar iyi bir tercihtir.
    stuglara karşı tank destroyer iyidir.
    savunmada tankların yanına enginner koyun.
    köprü falan varsaduruma göre yıkın tank trp ve tel çekin(avantajlı oluyorsanız)
    nekadar tank detroyer o kadar hakimiyet.(sherman falan hikaye)
    oyun çok hızlı değişebilen bir oyundur. bir bölgeyle uzunsüre ilgilenmeyin sürekli heryeri kontrol edin.

şimdilik bu kadar aklıma geldi ama bi sorun olursa bana sorabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Immortal King

Hamachi den oynayan varsa gelsin CoHDH şifre:123

ben oynarım hacı
  • arkadaşlar farklı COH modlarında oynamışsınız belli ki. çorba gibi yazılmış hepsi. panzer elite varsa bu ek pakettir.

ilk çıkan COH ile ilgili bir sorum olacak.

campaign'de bir görevin madalyasını alamadım. görevi anlamadım aslında. MISSION 14'te galiba. bir nazi karargahının etrafını çevreleme harekatında PROMOTE RANGERS diye bir görev var. promote organize etmek, rütbelendirmek anlamına geliyor. ben gelen rangerlara rütbe kazandırıyorum ama bu madalyayı alamıyorum. sebebi hikmeti ne ola ki?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.