Binbaşı
24 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 57 (Bu ay: 0)
Gönderileri
En kısa ve güvenli şekilde nasıl gidilir? Bir de bu aralar gitmiş olanlar varsa spor ayakkabı modelleri seri sonu gelmiş midir?
 ANDROID UYGULAMA YAPIYORUM/ GUN-1

Herkese merhaba. Iki sene once baslamayi dusunup sonradan rafa kaldirdigim android platformu icin uygulama/oyun(2-D) projemin sıfırdan yapimina basliyorum.

Konuyu yaklasik her 15 gunde bir editleyecegim surec hakkinda.

Su an nasil bir uygulama daha cok insanin isine yarar veya nasil bir oyun insanlari daha cok eglendirir bunun uzerine dusunuyorum. Eger aklima guzel bir fikir gelirse uygulama, olmazsa arcade tarzi bir oyun gelistirmeyi planliyorum.

Bu konuda sizin de fikirlerinizle yardimci olmanizi istiyorum. Mesela basit olsun ama keske olsaydi dediginiz veya gunluk hayatta soyle bir uygulama olsa isimi baya kolaylastirirdi dediginiz bir sey olabilir. Ya da soyle bir oyun olsaydi atarideki gibi eglenirdim, surekli oynardim dediginiz birsey olabilir.

Kisaca kendimden de bahsedeyim. 2. Sinifa gecmis bir muhendislik ogrencisiyim. Aslinda bu tarz kodlama benim alanimin disinda(daha çok matlab işimize yarıyor ya da çizim programları) fakat bir hevesle ogrendigim dilleri kendim youtube,kitap vs. sayesinde ogrendim diyebilirim. Su ani degil, bundan 10 sene hatta 20 sene sonrasini dusunmeye zorlarim hep kendimi. Ornegin Tesla Motors veya SpaceX gibi iki firmanin sahibide ayni kisi ve ileri goruslulugunden oturu su an durumu gayet iyi. Cabam bu yonde.

Sizde bana bu surecte yardimci olursaniz cok sevinirim.

Ayrica amacim eger benim gibi bu konu hakkinda bilgi sahibi olmak isteyen veya daha onceden tecrubeli arkadaslar varsa bu konu altinda toplanip bilgi birikimi ve paylasimi yapmak.

Su an mobilim konuyu daha guzel hale getirmeye calisacagim
Merhaba gençler, iş yemeği tarzında bir yemek organizasyonu var. Bunun için ankarada yemek yenebilecek böyle biraz resmi ama rahat bir mekan var mıdır bildiğiniz? Fiyatı da çok üst olmazsa güzel olur, içkili de olabilir.Tavsiyelerinizi bekliyorum
Merhabalar gençler. Eskileri yad etmek için basit bir tişört bastıracağız da arkadaşlarla, onun için hedef tahtası ve 3 kelime yazı tasarımı lazım. Yardımcı olabilecek var mı? acaba?

http://www.spreadshirt.com/design-your-own-t-shirt-C59/product/1004241847/view/1/sb/l

Şu tarz olacak ama hedef tahtasını falan yapamadım photoshoptan yaparken. Teşekkürler şimdiden

(liseli değilim şu an )
Çiçek sipariş edecektim, sözlüklerde falan yorumları okuyunca biraz fikrim değişti. Acaba tavsiye edebileceğiniz daha önce memnun kaldığınız online çiçek sipariş siteleri var mı? Bugün lazım
Persembe gunu yht ile pendik e gelip cuma gunu donucez pendikten nasil merkeze gidebiliriz en kisa sekilde ve ne kadar surer? Bir de gunubirlik oldugu icin nereleri gezmemizi onerirsiniz
Arkadaşlar düz format nasıl atılır biliyorum ancak aklıma takılan soru şu . Yeni sistemle beraber yeni hdd aldım tabiki . Ancak işletim sistemini ilk kez kurmak için biçimlendirmem gerekiyor mu acaba? Hatırlayamadım ondan dolayı soruyorum Usb den kuracağım sistemi
.
Arkadaşlar dün yeni sistem aldım bazı bileşenler elimde vardı onları kullanıyorum . Ancak inventustan almış bulunduğum hyper212x amd stok fanından kat kat büyük ve sığıp sığmayacağından çok şüpheliyim .

Sistemim şöyle

fx-8320
970a-ud3p
7870xt
8 gb ripjaws 1866mhz (4x2)
600w psu
1 tb caviar blue wd

KASA: Centurion 5

Sorunun geldiği kısım burda . Almam için forumdan bir iki arkadaş tavsiye etmişti , karşılaştırmalara baktım ve almaya karar verdim . (110tl) Ancak şimdi cidden yerleştiremem veya sığmaz gibi geliyor. Sığarsa da en az 1 ram slotunu işgal edecek .

Sizin fikirleriniz nedir ? Uyumsuzluk oluyor diye hiç görmedim ama cidden çok çok büyük ben bunu nasıl takacağım (Takabileceksem ki çok zor gözüküyor )

Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.203
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 266.914 (Bu ay: 83)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 134 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.