Şimdi Ara

Çok kararsızın sony dz-840 / sony bdv-e690

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bu ikisi arasında çok kararsız kaldım şimdi diyeceksiniz ne alaka bunlardan biri dvd diğeri blu-ray aynı katagoride bile değil haklısınız ama benim kiriterim biraz farklı.

öncelikle nasıl bir sistem aradığımı söyleyeyim:
    çok bass dan hoşlanmıyorum benim için sesin derinliği ve arka plandan gelen sesler hoşuma gidiyor. evde ps3 le beraber kullanacağım o yüzden blu-ray aradığım bir özellik değil ama aynı zamanda dlna özelliği olması ve iphone desteği istiyorum. şimdi neden bu ikisi arasında kaldıımı yazayım.

sony dz-840
    +++++ ları
    fiyat uygun
    --------- leri
    dlna yok

sony bdv-e690
    +++++ ları
    iphone desteği ve dlna
    --------- leri
    fiyat biraz yüksek

sizce ne yapmalıyım fiyat farkına katlanıp e690 mı almalıyım yoksa ses olarak aynı performansa razı olup diğer isteklerimden vaz mı geçmeleyim.şimdiden teşekkür ederim...

• hem dlna hem ıphone desteği sadece bdv-e690 da var bence isteklerini karşılayacak modeli al sonra pişman oldunmu geri dönüşü olmaz. Ben olsam e690 alırdım
  • E690 alındı umarım doğru karar vermisimdir...Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullan umarım memnun kalırsın. her zaman için diğerinden daha artısı olan modeli almak daha iyi. Ben de e980 ile n990 arasındayım bakalım hangisi olacak. Playerın büyüklüğü olarak koyacağım yer itibari ile e980 şu an birinci sırada ama?...
  • Bir kac şey sormak istiyorum sistemi bağladım su sekilde ps3 ve HD receiver HD kabloya televizyona televizyonu optik ve HD kabloya ses sitemine bağladım 5+1 ses aldım.dogru yapışmıyor acaba.yani hem optik hem HD bağlantımı lazım gercekten mesela önce optik bağladım ses geldi ama blu-ray DVD görüntüsü için mecburen HD kablolarda bağlamak zorunda kaldım şimdi ses optikten mı geliyor HD kablodan mı?

Diğer bir sorumda su bu sisteme daha kaliteli ses almak için amfibikator bağlanabilir mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: helmer

Bir kac şey sormak istiyorum sistemi bağladım su sekilde ps3 ve HD receiver HD kabloya televizyona televizyonu optik ve HD kabloya ses sitemine bağladım 5+1 ses aldım.dogru yapışmıyor acaba.yani hem optik hem HD bağlantımı lazım gercekten mesela önce optik bağladım ses geldi ama blu-ray DVD görüntüsü için mecburen HD kablolarda bağlamak zorunda kaldım şimdi ses optikten mı geliyor HD kablodan mı?

Diğer bir sorumda su bu sisteme daha kaliteli ses almak için amfibikator bağlanabilir mı?

Tv de hdmi-arc özelliği var ise tv nin ve ses sisteminin hdmi-arc özelliklerini ayarladığın zaman optik kabloya gerek kalmaz.Diğer bağlı cihazların seslerini ses sisteminden alırsın.Sesin nasıl geldiğini anlamak için optik kabloyu çıkar ve sesi kontrol et.Sisteme anfi ilave etmeye kalkma.Bluray oynatıcının içinde kendi amplisi var, bu tür sistemlerde ampli olmadan hoparlörlerden ses alamazsın.Bildiğim kadarıyla cihazda s-master 24 bit digital amplifikatör mevcut.Kullanma kılavuzunda teknik özellikler kısmında yazar.

• quote:

Orijinalden alıntı: manolpan

quote:

Bir kac şey sormak istiyorum sistemi bağladım su sekilde ps3 ve HD receiver HD kabloya televizyona televizyonu optik ve HD kabloya ses sitemine bağladım 5+1 ses aldım.dogru yapışmıyor acaba.yani hem optik hem HD bağlantımı lazım gercekten mesela önce optik bağladım ses geldi ama blu-ray DVD görüntüsü için mecburen HD kablolarda bağlamak zorunda kaldım şimdi ses optikten mı geliyor HD kablodan mı?

Tv de hdmi-arc özelliği var ise tv nin ve ses sisteminin hdmi-arc özelliklerini ayarladığın zaman optik kabloya gerek kalmaz.Diğer bağlı cihazların seslerini ses sisteminden alırsın.Sesin nasıl geldiğini anlamak için optik kabloyu çıkar ve sesi kontrol et.Sisteme anfi ilave etmeye kalkma.Bluray oynatıcının içinde kendi amplisi var, bu tür sistemlerde ampli olmadan hoparlörlerden ses alamazsın.Bildiğim kadarıyla cihazda s-master 24 bit digital amplifikatör mevcut.Kullanma kılavuzunda teknik özellikler kısmında yazar.

Açıklama için çok teşekkür ederim söylediğiniz gibi dijital amfibikator varmış sistemde. Sanırım sistemi oldukça iyi tanıyorsunuz aklıma takılan bir konu daha var onuda cevaplarsanız sevinirim.
    Hoparlör ayarı ile ilgili menüde hoparlör lerin sistemden uzaklığı ile ilgili bir bölüm var kitapçıkta 3 m yapın diyor ama benim hoparlör ler siteme daha yakın sistemdeki ayarlari kendi odama gore degistirmelimiyim aynı zamanda hoparlör lerin db ayarında yapılıyor koltuklar arka hoparlör e daha yakın o zaman arka hoparlör lerin db ayarını kısmammi lazım. Biraz uzun oldu ama yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalısmalar...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: manolpan

quote:

Açıklama için çok teşekkür ederim söylediğiniz gibi dijital amfibikator varmış sistemde. Sanırım sistemi oldukça iyi tanıyorsunuz aklıma takılan bir konu daha var onuda cevaplarsanız sevinirim.
    Hoparlör ayarı ile ilgili menüde hoparlör lerin sistemden uzaklığı ile ilgili bir bölüm var kitapçıkta 3 m yapın diyor ama benim hoparlör ler siteme daha yakın sistemdeki ayarlari kendi odama gore degistirmelimiyim aynı zamanda hoparlör lerin db ayarında yapılıyor koltuklar arka hoparlör e daha yakın o zaman arka hoparlör lerin db ayarını kısmammi lazım. Biraz uzun oldu ama yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalısmalar...

Rica ederim arkadaşım.Hoparlör uzaklıklarını sisteme olan mesafeseye göre değil, bulunduğun odada kendi dinleme mesafene göre ayarlayacaksın.Sanırım orasını yanlış anladın.Db ayarlarınıda sana yakın olan hoparlörleri kısarak, uzak olanlarıda çoğaltarak ayarlayabilirsin.Yine subwooferide kendi bass zevkine göre çoğaltıp azaltabilirsin.

• Teşekkür ederim bir konu daha var ses sistemini koyduğum yerde kablolu bağlantı şansım yok duvarları delmek istemiyorum acaba swich yardımıyla wifi interneti kablolu olarak alıp sisteme baglayabilirmiyim...

• quote:

Teşekkür ederim bir konu daha var ses sistemini koyduğum yerde kablolu bağlantı şansım yok duvarları delmek istemiyorum acaba swich yardımıyla wifi interneti kablolu olarak alıp sisteme baglayabilirmiyim...

Sistemi film izlemek ve müzik dinleme amaçlı kullandığımdan internete hiç bağlamadım.Bu soruyu Sony Tr müşteri hizmetlerine mail yoluyla sorabilirsin.

• Tekrar hızlı cevap için teşekkür ederim olayı hallettim su anda sistemimi tam performansla kullanıyorum sanırım:))) internet bağlantısını elektrik hattına verip sonra diğer odada elektrik sisteminden tekrar İnternet'e dönüştüren bir olay varmış 'cisco linksys powetline plek400 ağ adaptoru' diye bir alet. Dün gece kurulumu yaptım hem tv yi hemde sistemi bağladım nete. Hem telefondan kontrol edebiliyorum hemde agdaki diğer bilgisayarlar üzerindeki mp3 ve filmler kablosuz olarak izliyorum. Tekrar teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helmer -- 17 Ekim 2012; 12:42:24 >
  • E690 ile ilgili yorum alabilir miyim?
    Sesi, malzeme kalitesi, menüsü, kullanım kolaylığı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7Mhz

E690 ile ilgili yorum alabilir miyim?
    Sesi, malzeme kalitesi, menüsü, kullanım kolaylığı...

Valla arkadasım memnuniyet konusu biraz beklentiyle alakalı. Ben ilk defa bir ses sistemi aldım o yüzden benim beklentimi fazlasıyla karşıladı internet olayı, 1tb hard dıski tanıyip filmleri rahatlıkla oynatması dlna sistemi üzerinden diğer kaynaklarda film ve mp3 dinleyebilme cok güzel özellikler. Kurulum yaptıgım oda küçük o yüzden ben gayet memnunum . Evet belki bu paraya taban seviyesinde her bir parçası toplanarak profesyonel bir hi-fi sistem alınabilir ama ben şimdilik acemiliği bunda atıp hi-fi sistemi tam hakkını verecek sekilde toplamayı düşünüyorum...

• Bu arada diğer soruların kaynamış arada onlarda cevap vereyim. malzeme kalitesi gayet yeterli ses benim tatmin etti menüsüde gayet kullanışlı eğer ps3 un varsa hiç sıkıntı yasamasın aynı menü yapısı çünkü

• Bilgi için teşekkür ederim.
    Bugün Vatan'da hızlıca bir baktım sisteme. Subwoofer biraz küçükmüş gibi geldi, ses konusunda bir yetersizliği var mı?
    Uydularda kaç sürücü var? Tweeter var mı?
  • Aynı sistemden bendede var fakat pc den cihaza bağlı olan usb disk e dosya atamıyorsun dlna diye bişi var fakat o sadece cihazdan pc görüyor kopyala yapıştır seçeneği mevcut değil bunun çözümü varsa bilen arkadaşlara sorulur
  • bugün bu ses sistemini almak için mediamarta gittim.. altyazı gösterme konusunda şüphem olduğu için, bir mkv ve altyazi dosyasıyla gittim... mkvyi oynatti, ancak altyaziyi göstermedi.. ayni dosyaları lgnin sinema sisteminde denedim oynatti.. bu sinema sistemi mkvde altyazi oynatmıyor mu? mkv ve altyazilarin adi ayniydi birebir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crossruff

bugün bu ses sistemini almak için mediamarta gittim.. altyazı gösterme konusunda şüphem olduğu için, bir mkv ve altyazi dosyasıyla gittim... mkvyi oynatti, ancak altyaziyi göstermedi.. ayni dosyaları lgnin sinema sisteminde denedim oynatti.. bu sinema sistemi mkvde altyazi oynatmıyor mu? mkv ve altyazilarin adi ayniydi birebir.

Mkv filmlerde altyazının filme gömülü olması gerekiyor.Buda mkvmerge proğramı ile çok kısa sürelerde yapılabiliyor.Avi lerde ise film ile altyazının aynı isimde olması yeterli.

• e690 Bendede var ama hiç bir şekilde filme gömülü olsa bile altyazı çalışmıyor gömülü filmler bile var ama altyazı çalışmıyor ayrıca bu cihaza pc den cihaza bağlı olan usb disk içerisine film felan gönderemiyorsunuz sadece cihazdan pc içerisindeki filmi izliyorsunuz yani kısaca

-Pc cihazın usb disc görmüyor
    -Mkv lerde altyazı sorunu Not: 1 Hafta önce yazılım güncellemesi geldi durum hala aynı
  • merhaba
    mkv merge programı ile altyazı göm.. altyaziyi gömdükten sonra filmi açtığınızda altyazinin gelmesi için subititle tuşuna basman gerekiyor..subtitle tuşuna basmazsan, altyazı gömülü olsa bile göstermiyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.