Şimdi Ara

Çok garip bi olay yaşadım? (Fake değil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bana önceden 1 mail geldi, arkadaş olmak istiyorum vb... gibisinden afrika ülkesinden birisinden.
    Ondan sonra cevapladım, geri cevap da geldi. Ayrıca mail gelince gereksiz kutusuna değil, direkt olarak gelenler kutusuna giriyor.
    Kız resmini felan da göndermiş.
    Sonra tekrar cevap geldi, sonradan bir kaç olaydan bahsetti ve onu aramamı söyledi, babasının parasını benim bankama transfer edeceğini vb....
    Sonra da hangi ülkedeysem o ülkeye gelip parayı alıcağını söyledi. Muhtemelen amacı da telefonla arattırıp insanları sömürüyo.

Muhtemelen fake diye düşünüyorum ama ilk kez bu tür bi aldatmacaya denk geldim.Dikkatli olalım ve yayalım.

• De ki ben sardım bobrekler sen verecek 50 dolar ben sana yollamak bobrekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinirli99 -- 1 Aralık 2014; 0:57:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gake and fay

• fokof kullanıcısına yanıt
    gake and fay ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: üüretmen

gake and fay ?

zamanla anlarsin

• Ben kalmak gürcistanda sen yollamak para ben gelmek türkiye senle evlenmek
  • fokof kullanıcısına yanıt
    yatma saatin gelmiş belli, benim konumu meşkul etme arkadaşım.
  • quote:

Arkadaşlar bana önceden 1 mail geldi, arkadaş olmak istiyorum vb... gibisinden afrika ülkesinden birisinden.
    Ondan sonra cevapladım, geri cevap da geldi. Ayrıca mail gelince gereksiz kutusuna değil, direkt olarak gelenler kutusuna giriyor.
    Kız resmini felan da göndermiş.
    Sonra tekrar cevap geldi, sonradan bir kaç olaydan bahsetti ve onu aramamı söyledi, babasının parasını benim bankama transfer edeceğini vb....
    Sonra da hangi ülkedeysem o ülkeye gelip parayı alıcağını söyledi. Muhtemelen amacı da telefonla arattırıp insanları sömürüyo.

Muhtemelen fake diye düşünüyorum ama ilk kez bu tür bi aldatmacaya denk geldim.Dikkatli olalım ve yayalım.

yalan dolan inanma sakın ileride başın çok ağrır..

• TurnUp_ kullanıcısına yanıt
    Hocam inanmadım zaten, ama bu oyuna pek çok insan gelir o kadar söyleyeyim. Mesajı çok inandırıcı yazmış, hatasız diyebilirim.
    Bi de bildiğin canlı insan bunu yazan. Yani mail atıyor, cevaplıyorum, tekrar geri cevap geliyor.
    Ve gelen kutusuna geliyor direkt olarak.

Eskiden diğer kutusuna gelirdi bu tür şeyler, ve direk para isterlerdi, adamlar işi ilerletmiş.
  • Profesoru bile dolandirmislardi bu yontemle

• quote:

Hocam inanmadım zaten, ama bu oyuna pek çok insan gelir o kadar söyleyeyim. Mesajı çok inandırıcı yazmış, hatasız diyebilirim.
    Bi de bildiğin canlı insan bunu yazan. Yani mail atıyor, cevaplıyorum, tekrar geri cevap geliyor.
    Ve gelen kutusuna geliyor direkt olarak.

Eskiden diğer kutusuna gelirdi bu tür şeyler, ve direk para isterlerdi, adamlar işi ilerletmiş.

adamlar para kazanmayı,hırsızlığı başka bir boyuta taşımışlar haha
  • Bir de Polis gibi arayanlar var

• Ona küçük sürprizler yapmayı dene

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Aynen öyle bu da bana gelen ikinci maili. Ayrıca amerikadan bi arkadaşıma sordum, genelde gambiya vb... afrika ülkeleri yapıyomuş bu tür şeyler.
    interpalsdan ona da çok kez gelmiş bu tür mesajlar önceden.Tabi bana mailden geldi.

http://i.imgur.com/5u0WoSh.png
  • quote:

Aynen öyle bu da bana gelen ikinci maili. Ayrıca amerikadan bi arkadaşıma sordum, genelde gambiya vb... afrika ülkeleri yapıyomuş bu tür şeyler.
    interpalsdan ona da çok kez gelmiş bu tür mesajlar önceden.Tabi bana mailden geldi.

http://i.imgur.com/5u0WoSh.png

döktürmüş baksana, 3.5milyon dolar mı :)
    7.3 milyon dolar hocam yanlış okudun :D ama o olay şu şekilde, babası daha öncedenhesaba apra vb... yatırmışmış da onu benim hesabıma aktarıcakmış sonra gelip alıcakmış :D
  • quote:

7.3 milyon dolar hocam yanlış okudun :D ama o olay şu şekilde, babası daha öncedenhesaba apra vb... yatırmışmış da onu benim hesabıma aktarıcakmış sonra gelip alıcakmış :D

kafası kendinden bile güzel bence hahaha
  • Fotoğrafını yollamış onu düşünmeni istiyormuş
  • Bazı dolandırıcıların Afrika'dan mail attığını duymuştum/okumuştum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.