Şimdi Ara

Dişim büyük bi apse yaptı (şişti) nasıl geçirebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
3
Favori
173.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dişim büyük bi apse yaptı (şişti) nasıl geçirebilirim? 3 gündür de majezik adlı antibiyotiki kullanıyorum ama şişi indiremedim.napsam iner?

• abse gelıstıyse onun tek caresı drenajdır antıbıyotıgın etkısı olmaz.sen dıs hekımıne gıt eger abse varsa gercekten onu bosaltır ve sonra sana antıbıyotık yazar kac gun onu kullanırsın ıltıhap azaldıktan sonra tekrar dıshekımıne gıdersın ve tedavın yapılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: kboy

abse gelıstıyse onun tek caresı drenajdır antıbıyotıgın etkısı olmaz.sen dıs hekımıne gıt eger abse varsa gercekten onu bosaltır ve sonra sana antıbıyotık yazar kac gun onu kullanırsın ıltıhap azaldıktan sonra tekrar dıshekımıne gıdersın ve tedavın yapılır
    bir iğneyi önce kolonya ile dezenfekte edin kurutun sonra bir çakmak vasıtası ile ısıtın sonra kızgın iğneyi apseye batırmak suretiyle uygulayın.

tamam bir kocakarı yöntemi olabilir ama bir kaç kişiden dinledim. olumlu sonuçlar aldıklarını söylediler.

tabi en güzeli dişçiye gitmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MissYou -- 14 Aralık 2009; 12:33:12 >

• bi kere daha olmuştu aynısı 3 sene önce ama o bi antibiyotikle geçmişti 4 günde bu da geçebilir ama apse bi an önce nasıl geçer?yani doktora anca yarına gidecem ama yarına kadar geçirebilecek en azından aza indirebilecek bi yöntem var mı?
    quote:

abse gelıstıyse onun tek caresı drenajdır antıbıyotıgın etkısı olmaz.sen dıs hekımıne gıt eger abse varsa gercekten onu bosaltır ve sonra sana antıbıyotık yazar kac gun onu kullanırsın ıltıhap azaldıktan sonra tekrar dıshekımıne gıdersın ve tedavın yapılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: THEKNIGHT

bi kere daha olmuştu aynısı 3 sene önce ama o bi antibiyotikle geçmişti 4 günde bu da geçebilir ama apse bi an önce nasıl geçer?yani doktora anca yarına gidecem ama yarına kadar geçirebilecek en azından aza indirebilecek bi yöntem var mı?
    quote:

Alıntıları Göster
    MAJEZİK ANTİBİYOTİK DEĞİL AĞRIKESİCİDİR ..

SANA ÖNERİM ANTİBİYOTİK CİPRO 500 EĞER ÇOK FENAYSA CİPRO 1 MG KULLANMANDIR.

CİPRO DİŞ VE DİŞ HASTALIKLARI ANTİBİYOTİK İLACIDIR

BÜYÜK İHTİMAL APSE GEÇİNCE AĞRINDA İNİNCE O DİŞ ÇEKİLECEK

SELAMETLE

NOT :CİPRO 18 YAŞ ALTI ÖDEMİYOR BİLGİNİZE. BÜYÜĞÜNÜZE YAZDIRIN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A ®h Pozitif -- 13 Aralık 2009; 12:46:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: A ®h Pozitif

SELAMETLE

Alıntıları Göster
    rakı iç

• quote:

Orijinalden alıntı: metalgardiyan

rakı iç

Alıntıları Göster
    Öncelikle geçmiş olsun ama ben bu konuda macro_ nun ben dişçiyim diyerek girmesini beklerdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: wors

Öncelikle geçmiş olsun ama ben bu konuda macro_ nun ben dişçiyim diyerek girmesini beklerdim

Alıntıları Göster
    NO SS NO GUVEN

Şaka bir yana geçmiş olsun. Tuzlu suyla gargara yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: Surpass

NO SS NO GUVEN

Şaka bir yana geçmiş olsun. Tuzlu suyla gargara yap.

Alıntıları Göster
    harbiden mazejik antibiyotik değil ki...

tabi inmez...

• quote:

Orijinalden alıntı: Uzaktan Kumandan

tabi inmez...

• ee ama eczane bana onu verdi :( bugün açık eczanede bulamam valla civarda..bu şişle bi yere de gidemiyom :( napsam yaa..doğal yöntemler var mı ki acaba?
    quote:

quote:

tabi inmez...

• quote:

Orijinalden alıntı: THEKNIGHT

ee ama eczane bana onu verdi :( bugün açık eczanede bulamam valla civarda..bu şişle bi yere de gidemiyom :( napsam yaa..doğal yöntemler var mı ki acaba?
    quote:

quote:

tabi inmez...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar antibiyotikleri öyle su gibi içen tek ülkeyiz maalesef. Sana tavsiyem önce diş hekimene gitmendir. Antibiyotikleri kullaktan dolma bilgiler vasıtasıyla kesinlikle kullanma. Bir de lütfen alttaki linkleri oku

http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&KategoriID=17&ArticleID=1162956&PAGE=1
    http://www.saglikbilgisi.com/haber/Bilin%C3%A7siz+Antibiyotik+Kullan%C4%B1m%C4%B1/7673
    http://www.sabah.com.tr/Yasam/2009/11/17/bilincsiz_antibiyotik_kullanimina_dikkat

• quote:

Orijinalden alıntı: kersoz2003

ee ama eczane bana onu verdi :( bugün açık eczanede bulamam valla civarda..bu şişle bi yere de gidemiyom :( napsam yaa..doğal yöntemler var mı ki acaba?
    quote:

quote:

tabi inmez...

ağrı varsa ağrın dinsin diye vermiştir, yoksa apseyi geçirmesini bekleme...

• quote:

Orijinalden alıntı: kersoz2003

quote:

quote:

tabi inmez...

bağıra bağıra dolaşcan evde

şahsen ben öle yaptım ağlıcaktım nerdeyse

• quote:

En mantıklısı budur. Başıma geldiği için biliyorum kafana göre antibiyotikle olmaz iltihap boşaltılırsa rahatlarsın.
  • quote:

SELAMETLE

Arkadaşım bende sürekli diş eti kanaması var. Ona da iyi gelir mi ki? Diş eti iltihapından şüpheleniyorum ben, doktora gittim bikere 50 liraya temizlerim bişey kalmaz demişti. Adama diş eti kanaması ile gittim temizlik yapalım dedi şüphelenddim bende para koparacak diye gitmedim. Sürekli fırçalarım dikkat ederim fakat süreklide diş etlerim kanıyor hatta emersem böyle ağız dolusu kan türüküyorum kıp kırmızı. Fakat deneme amaçlı 2 gün fırçalamadım fırçalamadğım zaman geçiyor. Çok sertte fırçalamıyorum ama diş etimde bir hassaslık mı var nedir anlamadım. Sağ üst köşe diş etlerim hafif kırmızı böyle, diş etime bastırınca kan geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

SELAMETLE

Arkadaşım bende sürekli diş eti kanaması var. Ona da iyi gelir mi ki? Diş eti iltihapından şüpheleniyorum ben, doktora gittim bikere 50 liraya temizlerim bişey kalmaz demişti. Adama diş eti kanaması ile gittim temizlik yapalım dedi şüphelenddim bende para koparacak diye gitmedim. Sürekli fırçalarım dikkat ederim fakat süreklide diş etlerim kanıyor hatta emersem böyle ağız dolusu kan türüküyorum kıp kırmızı. Fakat deneme amaçlı 2 gün fırçalamadım fırçalamadğım zaman geçiyor. Çok sertte fırçalamıyorum ama diş etimde bir hassaslık mı var nedir anlamadım. Sağ üst köşe diş etlerim hafif kırmızı böyle, diş etime bastırınca kan geliyor.

Alıntıları Göster
    Benimde dişim apse yapmıstı doktora çekmesi için gittim. TAMOL marka antibiyotik verdi.Bunun dısında bişe yapmamıstı tabi bu olay 8 sene önce oldu simdi nasıl tedaviler var bilmiyorum :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ***redbull***

Benimde dişim apse yapmıstı doktora çekmesi için gittim. TAMOL marka antibiyotik verdi.Bunun dısında bişe yapmamıstı tabi bu olay 8 sene önce oldu simdi nasıl tedaviler var bilmiyorum :D

Alıntıları Göster
    doktora git ;D
  • quote:

Orijinalden alıntı: OMGH ^.~

doktora git ;D

Alıntıları Göster
    doktora gıtmen senın ıcın en faydalı yöntem olacaktır .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ralph.

doktora gıtmen senın ıcın en faydalı yöntem olacaktır .

Alıntıları Göster
    doktora git kesinlikle

ilaçla filan uğraşma , ne olduğunuda bilmiyorsun çünkü kan toplamış olabilri alınması gerekebilir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.