Yüzbaşı
25 Mayıs 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 110 (Bu ay: 0)
Gönderileri
TEPE EDIT:

BUGÜN İTİBARİ İLE PENTA ÜRÜNÜN DEĞİŞİMİNİ YAPIP BANA TESLİM ETTİ.
ELMACIK VE HEPSİBURADA İSE HALA YAPTIKLARI PİŞKİNLİKLE DURUYOR.
TEKRAR SÖYLÜYORUM, İKİSİNİ DE TAVSİYE ETMİYORUM.

BURADAN PENTA'YA DA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.
BENZER DURUMDA KENDİNİZ UĞRAŞMAK DURUMDASINIZ.

ÜST EDIT:

Arkadaşlar ürün bana geri kargolandı.
Bu sırada Hepsiburada'dan gelen mesaj aşağıdadır.

Bunun yanında Seagate Europe ile iletişime geçtim.
Kendileri durum hakkında en kısa zamanda beni bilgilendireceklerini söylediler.

"Merhaba Muhammed Bey,

Yasal haklarınız tarafınızca saklıdır.

18****** nuamralı siparişinizde yer alan Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB Sabit Disk ST2000DM008 isimli ürününüz için konu hakkında tarafınıza 46***** numaralı kayıt üzerinden gerekli bilgilendirme sağlanmıştır.

Ürününüzün iade olması için yetkili servis raporu olması gerekmektedir. Servis raporu olmadan işlem sağlanamamaktadır.

Satıcı firması Hepsiburada olmayan ürünlerin servis işlemleri bizim tarafımızdan yapılmıyor. Ürününüzün onarım işlemleri için garanti belgesinde yer alan teknik servisle iletişime geçmenizi rica ederiz.

İyi günler dileriz."

Merhaba arkadaşlar;

Durumu Tüketici Hakem Heyeti'ne taşıdım.
Yine de başkalarının mağdur olmaması için elimden gelen bütün sosyal platformlara taşımaya karar verdim.

Pandemi döneminde işlerimi hızlandırmak için yeni bir bilgisayar toplamaya karar verdim.
SSD kapasitesi yetersiz kalınca sisteme bir HDD eklemeye karar verdim.

Dolayısıyla "Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM" adlı üründe karar kılarak, "Hepsiburada" üzerinden "Elmacık" adlı satıcıdan ürünü "479,39TL" karşılığında satın aldım.

Ürün Adana'dan bana "PTT Kargo" ile gönderildi.
Ürünü "9 Mayıs 2020 - 11:32"de teslim aldım.
Ürünü alırken kargo poşetinde sorun olup olmamasına dikkat ettim.

Kargo poşetini açtığımda ürünün kutusunun olmadığı ve balonlu poşete sarılarak gönderildiğini gördüm.
Daha önce bir arkadaşımdan da benzer bir durumu duymuştum. Bu yüzden çok üzerinde durmadım.
Ürünün fotoğraflarını çekerek deneme faslına geçmeye karar verdim.

HDD'yi bilgisayara taktığımda, disk kafa sesi ve sürtünme sesleri duydum.
Hiç vakit kaybetmeden Hepsiburada firmasını aradım.
11:48'de görüşmeyi yaptım ve iade talebimi bildirerek kargo kodu aldım.
O gün Cumartesi olduğu için Pazartesi günü ürünü kargo firmasına iade ettim.

Ertesi gün olan "12.05.2020"de ürün satıcı firma olan "Elmacık Bilgisayar"a teslim edildi.
14.05.2020 tarihinde ise firma tarafından iade talebim reddedildi.

Hepsiburada ile görüşmem sonucu red nedeninin "Ürün üzerinde darbeler olamsı." olduğu tarafıma beyan edildi.

Fotoğraflar ektedir.

Tarafımca ürüne zarar verecek hiçbir davranışta bulunmamış;
Ürünü elimde toplasanız 20 dakika bile tutmamış olmama rağmen üründe darbeler olduğu söyleniyor.

14.05.2020 Tarihinde tekrar Hepsiburada'yı arayarak bilgi istedim.
Ardından görüştüğüm N**** bey, ürünün fotoğraflarını sisteme yüklememi istedi.
Gerekli yüklemeyi yapıp beklemeye başladım.
Bunun yanında yukarıda anlattığım durumları yazılı olarak Mesajlar kısmında Hepsiburada'ya da belirttim.

15.05.2020 Tarihinde mailime "Talebiniz Sonuçlandı" mesajı geldi.
Derin bir oh çektim derken ikinci bir red haberi ile karşılaştım.

"Merhaba M****** Bey, 181****** numaralı siparişinizde yer alan Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB Sabit Disk ST2000DM008 üründe darbe izleri mevcut olması sebebiyle iade alınamadı. Belirtilen ürün gruplarında ürünün yetkili teknik servis raporu olması durumunda iade talebiniz karşılanabilir.

İade olarak gönderdiğiniz ürün adresinize kargo firması ile tekrar gönderilecektir. İade koşullarını web sitemizde yardım sayfalarından veya buradan (https://www.hepsiburada.com/yardim/iade-ve-iptal-kosullari-22) inceleyebilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz."

Maili alır almaz Hepsiburada'yı arayıp,

"Ben sıfır bir ürün alıyorum, ürün bozuk geliyor. Anında ürünü geri kargoluyorum. Ama siz benden ürünü servise vermemi, tamir edilebilecek durumdaysa tamirini, değilse iadesinin yapılacağını söylüyorsunuz." dedim.

Ne yazık ki Ö**** hanım maildeki yazıyı tekrar etmekten başka bir şey yapmadı ve ardından telefon suratıma kapandı.

Tekrar aradığımda yine N**** Bey ile karşılaştım. Durumu kendisine tekrar anlattım.
Hepsiburada'nın Elmacık Bilgisayar ile birlik olup beni dolandırdığını anlattım.

Kendisi yeniden bir talep açtı.
Sonuçlanacak mı?
Tabi ki sonuçlanacak.
Üçüncü reddimi yiyeceğim.

Kısacası ELMACIK BİLGİSAYAR'A GÜVENMEYİN!
Müsait zamanımda firma hakkında eriştiğim tüm yorumları buraya taşıyacağım.
Hepsiburada'nın daha önce yaşanmış olaylara rağmen Elmacık bilgisayarı hala bünyesinde tutması da güvenlik mekanızmalarının iyi işlemediği anlamına gelir.

Elmacık Bilgisayar Bilgilerini buraya yazıyorum ki Google'da aratılınca arkadaşlar bu konuyu görsün.
https://elmacik.com/
Elmacık Bilgisayar Bilişim Ltd. Şti.
Telefon ve Faks: 0850 885 0393
ADANA

En kısa zamanda konuyu YouTube, Twitter, Ekşi Sözlük gibi platformlarda da dillendireceğim.
Bu firma başkalarını da aynı duruma düşürmesin diye kendime bunu misyon edindim.

Saygılar.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
Selamlar.

Yaklaşık 5 aydır memnuniyetle kullandığım Millenicom bağlantımda saçma bir problem çıkmaya başlamıştı.

Durduk yere internet kopuyordu.
Defalarca SOL ekibi gelip test aldı, yaklaşık 4 defa modemi değiştirdi.
İki ay boyunca bu sorunla uğraştım. Meğerse çözüm o kadar kolaymış ki.

Önce sorunu tanımlamak gerekti.
- Bilgisayar açıkken yeni bir cihaz modem ile bağlantı kurduğunda kopma oluyordu.
- Bilgisayarı açınca kopma oluyordu.

Meğerse bilgisayarıma bulaşan bir Malware yüzünden bu sorun oluşuyormuş.
Bilgisayarımı formatlayınca sorundan eser kalmadı.

Bilginize.

İyi Forumlar.
Çocuğundan yaşlısına hepsinin elinde telefon TikTok izliyorlar.
Camilerin önünde dedeler toplaşmış TikTok kızlarına bakıyorlar.
A101'e Bim'e giriyorum kasiyer oturmuş TikTok izliyor.
Fabrikada işçilerin ellerinde bile TikTok.
Belediye işçileri gölgelerde TikTok.

Ülkede verim zaten yerlerde bir de bu çıktı.
Uyuşturucu kadar derin yaralar bırakıyor bence.
- Giriş -

Selamlar arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Terrarium TV ile film ve dizileri rahatlıkla izleyebiliyorduk. Fakat son zamanlarda yapımcısının katı kuralları yüzünden program geri çekilmişti. Kaynak kodlarla yapılandırılan yeni versiyonlar tüm sorunları çözmüş bulunuyor. Şimdi size telefonunuzdan nasıl film ve dizi izleyip indirebileceğinizi anlatacağım.

- Gerekli Program(lar) -

1.TerrariumTV Çalışan Versiyon
2. MxPlayer (Pro veya Free)
3. ADM (Pro veya Free)

- Programlar Ne İşe Yarıyor -

1. Terrarium bize film ve diziler gösteren bir arayüz sağlıyor. İzleme ve indirme yapabiliyoruz.
2. Terrarium içerisinde kendi oynatıcısı var fakat MX Player ile izleme deneyimi çok daha yüksekte, ayrıca altyazı sorunu da çıkmıyor.
3. Terrarium içerisinde yine indirme yöneticisi var. Fakat ADM ile hem daha hızlı hem de devam ettirilebilir indirme yapabilirsiniz.

- Keyif Katan Üyelikler -
1. Trakt > İzlediğiniz dizi ve filmlerin takibini, Terrarium ile yapabilen bir site. Detaylı Bilgi
2. Real Debrid > Ücretlidir. Hızlı ve yüksek kaynaklar sağlar. Sadece burada değil her yerde kullanılabilir bir sistemdir.Detaylı Bilgi

- Kurulum -

1. Tüm uygulamaları yükleyin.
2. ADM'ye girerek ayarları resimdeki gibi yapın. Ayarlar
3. Terrarium TV'ye girin.
3.a. Depolamaya izin verin.
3.b. Changelog'a okey deyip geçin.
3.c. MXPlayer'ı seçin.
3.d. Accept diyerek arayüze girin.
3.e. Settings kısmından Download sekmesine gelip, Choose Default kısmından External'ı seçin.
3.f. Hemen alt kısımdan Choose Subtitles Languages kısmında Türkçe'yi seçin.

Kurulum kısaca bu kadar eğer debrid ve ya trakt kullanmak isterseniz detaylı açıklama yapabilirim.

- İzleme -

1. Terrarium'a girip istediğimiz dizi veya filmi seçiyoruz. Dizilerde sezon ve bölümü seçiyoruz.
2. Sağ alttaki oynat simgesine tıklıyoruz.
3. Bir süre bekledikten sonra karşımıza kaynaklar geliyor. İşte RealDebrid tam burada devreye giriyor. Normalde 50 kaynak çıkan yerlerde Debrid ile 150 kaynak çıkıyor. Ayrıca Bluray filmler dahil görünüyor. Kaynaklardan size boyut olarak uygun olanını seçin.
4. Play with Subtitles diyerek, altyazı dosyasını seçin ve izlemeye başlayın.

- İndirme -

1. İzleme bölümü 3. Adıma kadar aynı.
2. Download with Substitles diyerek ADM'yi seçip indirmeye başlayın.

Hepsi bu kadar arkadaşlar. Anlamadığınız noktaları sormakta çekinmeyin. İyi eğlenceler.
kayseri/talas şelale evleri'nde oturmaktayım. en az 5 yıldır beslediğimiz kedimi guen'i bu gece ölü olarak buldum. daha önce bina ile yaşadığımız sorunları cimer'e yazmış fakat çözüm bulamamıştım.

cimer'e yazdığım yazı:

defalarca kayseri hayvan hakları derneği ile iletişime geçmiş fakat yine hukuksal bir şekilde kedileri koruma altına alamamıştım.

kedilerimizin mama kabına toprak döktüler. kalaslarla kovaladılar. çocuklarına taşlattılar. bu bina şeytanın binasıdır!

aslına bakarsanız anlatacak çok fazla şey yok. şuan yazacak dermanım da yok. videolu olarak durumu izleyebilirsiniz. zehirlendiğine dair şuan kesin bir delil yok fakat cimer başvurusunda yazdığım gibi defalarca kedilerin yemek kaplarının yanında süt kabı bulduk. kedilerden nefret eden kapıcı ne hikmetse kedilere süt verir olmuştu.

"bazı insanlar şimdi yaşlanıp ölmüştür." vs. diyeceklerdir. guen'i yavruyken yağmurun altından sırıklıklam bir halde kız kardeşim eve getirmişti. tam beş yıl önce. daha önce yaşlı kedilerimiz de oldu. hepsi ölecekleri zaman evi terk ettiler. hiç biri mama kabının başında ağzından salyalar dökerek ölmedi.

video:

kendime gelince düzenleyeceğim.
kayseri/talas şelale evleri'nde oturmaktayım. en az 5 yıldır beslediğimiz kedimi guen'i bu gece ölü olarak buldum. daha önce bina ile yaşadığımız sorunları cimer'e yazmış fakat çözüm bulamamıştım.

cimer'e yazdığım yazı:

defalarca kayseri hayvan hakları derneği ile iletişime geçmiş fakat yine hukuksal bir şekilde kedileri koruma altına alamamıştım.

kedilerimizin mama kabına toprak döktüler. kalaslarla kovaladılar. çocuklarına taşlattılar. bu bina şeytanın binasıdır!

aslına bakarsanız anlatacak çok fazla şey yok. şuan yazacak dermanım da yok. videolu olarak durumu izleyebilirsiniz. zehirlendiğine dair şuan kesin bir delil yok fakat cimer başvurusunda yazdığım gibi defalarca kedilerin yemek kaplarının yanında süt kabı bulduk. kedilerden nefret eden kapıcı ne hikmetse kedilere süt verir olmuştu.

"bazı insanlar şimdi yaşlanıp ölmüştür." vs. diyeceklerdir. guen'i yavruyken yağmurun altından sırıklıklam bir halde kız kardeşim eve getirmişti. tam beş yıl önce. daha önce yaşlı kedilerimiz de oldu. hepsi ölecekleri zaman evi terk ettiler. hiç biri mama kabının başında ağzından salyalar dökerek ölmedi.

video:

cimer'e yazdığım yazı:

video:

Sevgili "mcrew"in tavsiyesi ile ön edit:
- 309 TL'lik fatura iş için yurt dışı görüşmeleri yapıldığı içindir.
- Konu paramızı geri almaya çalışmak için değil, insanlar görüp bilgilensin diye açılmıştır.

Selamlar arkadaşlar;

Ablamın başına gelen bir dolandırıcılık olayını sizlerle paylaşıyorum ki, siz de mağdur olmayın.

Bir gece saat 12'de ablam yanıma geldi ve telefon faturasının ödendiğini ama kendisinin ödemediğini söyledi.
Sabah olunca müşteri hizmetlerini aradık, sadece faturanın ödendiğini daha fazla bilgi veremeyeceğini söyledi.
Dolayısıyla biz de illa ki ödeyen dönüş yapar diye beklemeye başladık.
Üç-dört gün sonra eve geldiğimde ablam bir adamın kendisini aradığını, asker olduğunu, ailesi yaşlı olduğu için yanlışlıkla onun yerine ablamın faturasını ödediğini söylediğini söyledi.
Açıkçası benim aklıma hiç dolandırıcılık gelmemişti.
Ablam bunun üzerine "Ben de sizin faturanızı ödeyeyim." demiş fakat adam "Benim faturam 370 lira. Aradaki farkı ödeyemem ayrı ayrı, size de parayı gönderemem çünkü ailem benim yerime ödüyordu." demiş.
Dolayısıyla da ablam parayı adamın verdiği hesaba yollamış.
Bugün bir mesajla faturasının ödenmediğini öğrenmiş ve bir de bakmış ki fatura tutarı "İADE" edilmiş.
Ablam numarayı arayınca çoktan yeller esiyormuş.
Hemen karakola gidip şikayette bulunmuş.
Karakoldaki polis bunun yeni bir dolandırıcılık yöntemi olduğunu söylemiş.
Ablamın verdiği ifade aşağıdadır.
Lütfen bu durumu herkesin görmesi için "Konuyu Öne Çıkarın."

Otomatik iso kullanmak istemiyorsanız ve yine de en doğru değeri bulmak istiyorsanız, aşağıdaki yapımı izleyiniz.

2:03'ten başlamaktadır.

Merhabalar, forumda uzun uzun araştırmdım ve bütçeme (1.200TL) uygun Lumix G6 (950TL) satan bir arkadaşla karşılaştım. Fakat body yanında lensi satmıyor. Bu cihaza uygun lensin hangileri olduğunu nasıl bulacağım. Yine 300 liraya Canon lens satan başka bir arkadaş var. Bu lensin uyumlu olduğunu nasıl anlarım?
Hakkında
Meslek: İngilizce Öğretmenliği Öğrencisi
İlgi Alanları: Airsoft / Atıcılık / Trekking / Avcılık
Forum İkinci El İmzası:
Referanslarım: Minik1903: Philips ONeill Kulaklık (Alındı) • Le Blanc: Buff, 6 Adet Tshirt, Ceket, (Alındı) • Saimegeerden: Monitör (Alındı) • Oscartechnoshop: Xbox 360 E Kasa (Alındı) • Dr.Teknik: LG G2 (Satıldı) • OLIVERA: Nubia Z5S (Takaslandı) • X_Seller: One Plus One (Alındı) • yolcu45: XBoxE (Satıldı) • Notilus: ZTE Axon Elite, lenovo Vibe Z2 Pro, Mi5s Plus (Alındı) • ardabilal: S2 Gear (Alındı) • gardanadam: FiiOX1 (Alındı) • SeniorAwesome: M10 Basic (Alındı) • paganragon: Vibe Z2 Pro • chelaureux: Jabra Revo (Alındı) • Blöf1345: MiBand2 (Alındı) • Archelot: Mi5X
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 7 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.800
İkinci El Bölümü Mesajları: 236
Konularının görüntülenme sayısı: 109.303 (Bu ay: 244)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.381 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.