Şimdi Ara

Çok acil tavsiye lazım kendimi tutamıyorum..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Blackbery denilen dandik tel kullanıcısıyım ve sıkıldım artık değiştireceğim. İşlerim v.s. nedeniyle acil bir telefon edinmem gerekiyor. Iphone ve Samsung s2 arasında kalıyorum ki hislerim Samsung tarafına ağır basıyor. Fiyat v.s. hiç bir şekilde önemli değil. Tek sorunum uygulamalar, teknik sorunlar. Örneğin işim gereği RDP, SSH, ping v.s. gibi teknik uygulamalar kullanacağım. Ayrıca sosyal ağlar v.s. gelişmiş arayüzde fena olmaz. (Ek olarak mail sistemi çok önemli ki exchange-popmail v.b. öncelikli ihtiyaçlarımdan) . Sonrasında telefon aşırı ısınıp dengesizleşirmi v.b. sorunları varmı...

Sizlerden ricam Samsung üzerinde bu konuda sıkıntı çekermiyim yoksa bütün iyi uygulamalar Iphone tarafında mı çıkarılıyor. Şayet öyleyse sevmediğim halde Iphone almak zorunda kalacağım. Tavsiyeleriniz benim için çok önemli o yüzden ciddi yanıtlar gelirse çok sevinirim zira an itibari ile gidip bir Samsung alasım var.. Teşekkürler.

• Yokmu tavsiye verecek ?
  • galaxy s2 al şüphe etme bende apple ürünü biraktim galaxy aldım tek kelimeyle harika herşeyi sınırsız yaparsın zaten airshare işi bitiriyor
  • sgs2 de hepsini rahat yaparsin arkadas.senin ihtiyacin olan tel ortada.iphone da bluetooth tan bile reslm atman icin kili kirk yarman lazim.gerisini sen hesap et.
  • Yav hocam yüzeysel olarak bakınca diyorsunuz ki samsung galaxy SII alayım rahatlıyayım.
    Ama şöyle bir durumda söz konusu eğer SII'yi başka bir telefonla karşılaştırsaydınız SII diyebilirdim. Ama iPhone ile karşılaştırınca tabikide iPhone diyebilirim.

Sanırım SII alacaksınız ama bir gidin ikisinide kullanın tabiki farkı göreceksiniz.

IOS ve Android arasında büyük farklar var. Android'in henüz yerine oturmadığını düşünüyorum.
  • galaky sII ile iphone4 arasında kaldıysanız tabiki iphone4 alın.

kağıt üstündeki rakamlara takılmayın fazla bende bir galaxy sII kullanıcısıyım ama aldığıma pişmanım.

iphone4 te ios gibi muhteşem stabilitede ve güvende donanımla bütünleşen bir işletim sistemi mevcut. ayrıca kasa kalitesi ve tasarmı da diğer artıları

galaxy s II 2-3 adet küçük program kurdum ama takılıyor cihaz. nerde kaldı güçlü donanım.

wifi desen sorunlu wifi ağına galaxy sII bağlantı hatası deyip beni delirtiyor.

epostalarım gönder al dediğim halde almıyor. pop3 ve imap kullanıyorum.

kısacası galaxy sII min güçlü denilen donanımı bana hiç fayda sağlamıyor.

iphone II alman senin yararına olacaktır. galaxy sII forumununda gaza gelerek Galaxy S II alıp hata yapma derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 1 Nisan 2012; 21:35:45 >
  • iki telefonda işini görecektir ama iphone daha çok işine yarayacak gibi duruyor anlattıklarına bakılırsa. Uygulama desteği ve teknik açıdan sorunsuz olması yönünde iphone daha ağır basacaktır. Ama kamera, video, internet hızı, kişiselleştirilebilir olması yönünden SGS2 daha iyidir. İmkanın varsa ikisinide dene öyle tercih yap derim.
  • Bütçede sıkıntı yoksa Iphone 4S.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgnzcn

galaky sII ile iphone4 arasında kaldıysanız tabiki iphone4 alın.

kağıt üstündeki rakamlara takılmayın fazla bende bir galaxy sII kullanıcısıyım ama aldığıma pişmanım.

iphone4 te ios gibi muhteşem stabilitede ve güvende donanımla bütünleşen bir işletim sistemi mevcut. ayrıca kasa kalitesi ve tasarmı da diğer artıları

galaxy s II 2-3 adet küçük program kurdum ama takılıyor cihaz. nerde kaldı güçlü donanım.

wifi desen sorunlu wifi ağına galaxy sII bağlantı hatası deyip beni delirtiyor.

epostalarım gönder al dediğim halde almıyor. pop3 ve imap kullanıyorum.

kısacası galaxy sII min güçlü denilen donanımı bana hiç fayda sağlamıyor.

iphone II alman senin yararına olacaktır. galaxy sII forumununda gaza gelerek Galaxy S II alıp hata yapma derim.

Tam canım 4,5" ekran çekiyordu bu dedikleriniz çok yaralı oldu.

• sen iyice arastirmadan kararini verme arkadasim.benim bir ton iphone 4 u olan arkadasim vardi, cogunda da hep sorun vardi.stabilite falan hikaye.donmalar, kasmalar, telefon 2 saatte boot oluyor.konusurken baglanti gidiyor falan. hersey parali jailbreak falan cydia birton ivir zivir.adamlar benim sgs2 de yaptiklarimi kullandigim app leri, androidin muhtesem esnekligini gorunce oyle balik gibi apple in elmasina bakiyorlardi.sonunda da iphone u olan arkadaslarin suan %60 i android e gecti.ac sgs2 topigini oku iphone dan sgs2 gecenle kayniyor ve %90 i kararindan memnun.apple in eski kurucularindan biri bile itiraf etti android 2015 te pazarin kesin lideri diye.ben adroid fani degilim hizmete bakarim.2000tl verip zil sesini bile degistirmene izin vermeyen bir telefonu iyi dusunde al derim.

asagida iki platformda da olan IT. application lari listesi var.ingilizcen biraz varsa bir gozat istersen.

http://cloudnation.co/media/blogs/entry/12-must-have-ios-and-android-apps-for-the-it-professional

• Arkadaşlar öncelikle hepinize teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Bu akşam almayı planlıyordum fakat son kez araştırma yapmak istedim. O yüzden yarına bıraktım. Genel kanı IOS aksaklıkları ve Iphone kısıtlamaları üzerinde. Ben hem donanım hemde yazılım uzmanı olarak Android teknolojisinin önünü açık görüyorum. Bu nedenle Galaxy daha ideal gibi gözüküyor. Araştırırken @dgnzcn arkadaşın sorunu gibi birkaç konu/sorun daha gördüm. Genel çözümde işletim sistemi ve donanım yönünde idi. Yani ısınma dışında birçok problemi aşmış duruyor Samsung. Tabi en sağlıklı yöntem birebir test etmek. Bakalım yarın gösterecek herşeyi Galaxy üzerinde karar kıldım ve umarım pişman olmam. Tekrar teşekkürler.
  • Hocam hangisini aldın ve 2sini de inceledikten sonra nasıl karar verdin onu da yaz buraya =)

Apple ı pek sevmem ama seni ona yonlendiren bir sebep olursa bilmek isterim acıkcası. Malum firma fanatikliginin anlamı yok, kullanıcı deneyimi cok sey soyler.
  • +1
  • Tekrar selam herkese. Kusura bakmayın işlerden yeni fırsat bulabildim. Güncel IT app'lara destek verdiği, gelecekte daha çok gelişeceği, root overl. vb. imkanlar sağladığı için Samsung aldım. Şimdilik tamamen test etme imkanım olmadı ama Iphone kullanan arkadaşlarımdan gözlemlediğim kadarıyla bu telefon gerçekten ideal gibi duruyor. Umarım sonradan bu düşüncemden pişman olmam. (ki olmayacağım gibi duruyor) Tekrar teşekkürler herkese tavsiyeleri için

Edit/Ek

Ek olarak 2 gün distribütor firma aradım. Telpa, Genpa ve Başarı. Bunlarında çok önemli faktör olduğunu öğrendim. Zira paralel ithalatçılardan çok çeken kullanıcılar varmış. Yani hiç olumlu birşey okumadım, görmedim sayılır. Ayrıca applen'dan 10 kat daha kullanışlı ve şık duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Messie -- 6 Nisan 2012; 23:09:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Messie

Tekrar selam herkese. Kusura bakmayın işlerden yeni fırsat bulabildim. Güncel IT app'lara destek verdiği, gelecekte daha çok gelişeceği, root overl. vb. imkanlar sağladığı için Samsung aldım. Şimdilik tamamen test etme imkanım olmadı ama Iphone kullanan arkadaşlarımdan gözlemlediğim kadarıyla bu telefon gerçekten ideal gibi duruyor. Umarım sonradan bu düşüncemden pişman olmam. (ki olmayacağım gibi duruyor) Tekrar teşekkürler herkese tavsiyeleri için

Edit/Ek

Ek olarak 2 gün distribütor firma aradım. Telpa, Genpa ve Başarı. Bunlarında çok önemli faktör olduğunu öğrendim. Zira paralel ithalatçılardan çok çeken kullanıcılar varmış. Yani hiç olumlu birşey okumadım, görmedim sayılır. Ayrıca applen'dan 10 kat daha kullanışlı ve şık duruyor.

hayırlı olsun, bende de galaxy ace var ama keşke bi s2 m veya note'um olsa diye hayıflanıyorum :D iphone 4s in ekranı aşırı küçük zaten artık, galaxy ace ile aynı ekran boyutuna sahip 3.5 " ama yetersiz artık akıllı telefonlar için, bence dogru bi seçim yapmıssın

• Teşekkürler @therocqula . Bir ara Note'a elimi atmadım değil ama ekranı çok büyük yani onu yanımda taşımak bazen sorun olur diye düşündüm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.