Yüzbaşı
10 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar Merhaba

Allahın belası birşeyle uğraşıp duruyorum 1 haftadır lütfen bir yol gösterin yardım edin yoksa yakıcam elimdeki modemleri ! Derdimi kısaca aşağıda açıklamaya çalıştım yardımlarınızı bekliyorum.

2 adet ofis var ve ofislerde "TPlink 300M Wireless N ADSL2+ Modem Router Model No. TD-W8960N" cihazlarını kullanıyorum. İki cihazın aynı olma sebebi vpn desteği olması zamanında bu işlev bana yetiyordu o yüzden bu şekilde alınmış ve kurulmuş. Şimdi cihazları değiştirmek bana külfet geliyor çünkü içeride tanımlı bir sürü port ayarlarım v.s mevcut. Her iki ofisde aşağıdaki network yapıları var. Ben ana ofis olan "a" ofisine çok basit bir 2.ssid tanımlayarak misafir networkü açmak istiyorum. Gelen misafirlerim bağlansın hem ana networkün şifresini vermeyeyim hemde dosya güvenliğimi sağlayayım.

Birkaç access point cihaz buldum bunları farklı modda çalıştırarak yeni cihaza farklı bir network verdim (istediğim 192.168.3.0/24). Akabinde farklı bir ssid verdiğim zaman bu ssid'ye dışarıdan bağlanıyorum fakat ya internete çıkış yapmıyor yada ana modemden gelen ip bloğunu görerek dışarı çıkıyor (192.168.1.0/24 bloğunu). Aynı zamanda da ana modemiminde kafasının karışmasına neden oluyor.

a ofisin networkü 192.168.1.0/24
b ofisin networkü ise 192.168.2.0/24

Hangi cihazı kullanarak hangi modda nasıl ve ne yöntemle yapacağım hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Örn şu an denediğim cihaz airties air5443 router modem. ana modemden kabloyu yeni modeme çektim ssid verdim farklı ip bloğunu verdim bağlandım. Fakat google'a ping atıyorum ama web browserdan erişemiyorum. çıldırıcam.
Bir kaç yer dahil forumda da aradım fakat net bilgiye rastlayamadım. Farklı bir üni. bilgisayar prog. mezunuyum(2 yıllık). Aöf işletmeye bu yıl güz programında (direk 3. sınıftan sınavsız) kaydoldum. Amacım bilgisayar üzerinde birşeyler okumaktı fakat bu sene böyle gerekti birazda aceleye getirerek zaten çok ayıracak vaktim yok bari şimdilik bir lisans tamamlayayım sonrasında yüksek lisansla bilg. müh. veya bilgi yönetimi v.b. programları okurum diplomamı alırım diye düşünüyordum.

Biraz araştırdıktan sonra her okulun işletme için bilg. müh. yüksek lisans vermediğini gördüm bu konuda epey araştırmak gerekiyor sanırım. Bende şöyle bir yol düşündüm. Acaba işletme okurken bir yandan çift anadal yapsam yönetim bilişim sistemleri - bilgi yönetimi v.b. bana yarayacak birşey daha okusam sonrasında yüksek lisans aşamasında daha iyi olumlu sonuç alabilirim. Böyle birşey mümkün müdür veya bu konuda yol gösterecek farklı çözümler üretecek var mıdır ?

Tavsiyeleriniz çok önemlidir teşekkür ederim.

Not: Uzun yıllardır sistem yöneticisi olarak çalışıyorum şu an çalıştığım yerde sistem mühendisi olarak görev alıyorum. Aslında amacım piyasada ne kadar bilirsen bil gereklilik olan diplomaya sahip olmak. Kimi zaman bilg. programcılığı veya üzerine ekleyeceğim işletme bir işe yaramadığı olabiliyor. Özellikle bilgisayar bilimleri üzerine bir dal daha okursam sanırım bundan sonra eğitim hayatı ile ilgili kaygım olmayacak. Bir yerde kariyerime ve iş yaşamımda akademik yerimi doldurmuş olacağım.
Yeni taşındığım evde alt katta beyaz eşya dükkanı var. Yan daire ile aramda bina boşlukları v.s. derken en fazla 2 duvar var yani yan dairedeki ısı da beni etkilemiyor. Ev 2 oda 1 salon. Toplamda 5 petek baymak eco 240 fi marka kombi bulunuyor. Ev ön cepheye bakıyor haliyle soğuk rüzgar alan bir yerde. Fakat evin ön cephesi yalıtım yapılmış, yan cephesinde yok. Yan cephede 2 bina arası 5-7 metre olduğu için yan bina rüzgarı kesiyor bir şekilde.

Genelde işteyken kombiyi kapalı bırakıyorum akşam geldiğimde açıyorum sabah uyanana kadar çalışıyor işe giderken yine kapatıyorum. Fakat çok soğuk günlerde düşük derecede (30'da) açık bıraktığım oluyor.

Şimdi illallah ettiren bir sorunum var. Kombi sürekli 40 derecede yanıyor. Fakat evin içi ne soğuk nede sıcak oluyor. Yani bir önceki evimde 40 derece kombi yakarken evin içinde tişörtle oturabiliyordum şimdi ise sanki evin içinde inceden rüzgar esiyor burnumun ucu donuyor kazak anca ısıtıyor. Ev içerisinde kapılar sürekli kapalı tüm petekler yanıyor. Petek borularını mesafeleri bakımları vs. iyi peteklere iyi ısı veriyor, ısıtıyor..

Bu noktada ikinci bir ısıtma yöntemini de dahil etsem mi (mesala elektrikli ısıtıcı v.b.), yoksa kombi derecesini 40 değilde 50 yapsam mı, hangisini yapsam daha hesaplı olur veya bunları yapmadan ekstra birşeyler yapabilir miyim gibi arayışlara düştüm. Sizin bana tavsiye edebileceğiniz birşey varmı dır ?

(Not:ev kiralık o yüzden klima taktırıp masraf etmek istemiyorum, akabinde 1-2 yıl sonra tekrar ev değiştireceğim eve ısıtma ile ilgili de masraf yapmak istemiyorum geçici çözüm olsun hesaplı olsun burnumun ucu ısınsın istiyorum.)
Selamlar bir konuda bilgi arıyorum yana döne fakat bir türlü net birşey bulamadım. Sizlerinde şayet tecrübesi varsa ve yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

2 yıllık bilgisayar prog. mezunuyum. Bu yıl işletmeye başladım. Aslında asıl amacım bilgisayar mühendisliği idi. Bunu da uzaktan eğitim metotları ile çözmek istiyordum. ( Bu arada zorluklar, imkanlar v.s. her bir konuda bilgim var) Fakat işlerim-evlilik gibi nedenlerim dolayısıyla bu yoğun mühendislik derslerine hemen çalışmak vakit harcamak yerine önce aöf işletme ile lisansa tamamlayayım 2 yıl sonra zaten biraz daha rahat olurum ozaman bilgisayar mühendisliğinin derslerine asılırım hemde yüksek lisansını yapmış olurum diye işletmeye başladım. Fakat sonradan öğrendim ki işletmenin lisansı ile bilgisayar mühendisliğinin yüksek lisanslarına bir hayrı yokmuş. Yani Üniversiteler işletme lisansı ile istediğim bölümün yüksek lisansına almıyorlarmış. Fakat ben bir şekilde bilgisayar müh. okumak istiyorum. Sizce bunun bir yolu veya kabaca bir yol haritası var mıdır ?
Selamlar,

Belki bu şekilde yüzlerce konu açılmıştır. Ama benim aciliyetim var bu nedenle mazur görün lütfen.

Elimde en fazla 2500 TL bütçe var. Yeni ev kuruyorum ve bir sefer alacağım muhtemelen yıllarca kullanacağım için iyi bir tv almak istiyorum. Aslen Philips ürünlerini severim fakat samsung almak istiyorum. İçerisinde Full hd, internet (wireless ve ethernet) , Allshare, hdmi, usb v.s. gibi birçok özellik olsun istiyorum. 3G aslında çok umrumda değil daha çok 2d hd yayınlar izleyeceğim ve tv de surf yapıp oyun konsolu vs ile oyun oynayacağım. O yüzden bütçeme göre benim isteğime göre Samsung'un sorunsuz modellerini önerebilirseniz çok sevinirim.
hallettim konu kapanabilir.
Selam herkese,

O kadar çok konu varki inanın araştırırken yoruldum o yüzden ufak bir konu açayım muhakkak yardım eden biri çıkar dedim. Bir kaç sorum olacak yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

-Dün S2 cihaz aldım. Standart şarz işlemini v.s. yaptım şu an full şarzda ve 2.5 saat kullanılabilir gözüküyor. Bu büyük bir sorun yani 2 saatte bir şarz etmek de nedemek onu çözemedim. Bu konuda yapılması gereken ayarlar v.s. varmıdır ?

-Telefon sıfır telpa garantili ve ne root ne bişi yaptırdım. Direk açtım kullanmaya başladım. Dolayısıyla bir dünya uygulama var üzerinde. Bunların neredeyse %80'ini kullanmayacağım bunların kaldırılma yöntemleri en stabil uygulamalar, hangileri kaldırılmalı v.s. bu konuda ciddi desteğe ihtiyacım var ?

-Telefonu root yapsam garantiden çıkarmı, root hız aşırtma v.s. gibi şeyler zarar verirmi, nasıl yaparım, özellikle pil ömrünü uzatabilir miyim ?

-Yani daha civciv S2 kullanıcısıyım ve ilk defa android cihaz kullanıyorum bu konuda sıfırım ekstra önerebileceğiniz şeyler varsa çok sevinirim.

Son olarak Şu Galaxy S2 Klubüne benide Alınnnnnnn

Saygılar..
Selam arkadaşlar,

Blackbery denilen dandik tel kullanıcısıyım ve sıkıldım artık değiştireceğim. İşlerim v.s. nedeniyle acil bir telefon edinmem gerekiyor. Iphone ve Samsung s2 arasında kalıyorum ki hislerim Samsung tarafına ağır basıyor. Fiyat v.s. hiç bir şekilde önemli değil. Tek sorunum uygulamalar, teknik sorunlar. Örneğin işim gereği RDP, SSH, ping v.s. gibi teknik uygulamalar kullanacağım. Ayrıca sosyal ağlar v.s. gelişmiş arayüzde fena olmaz. (Ek olarak mail sistemi çok önemli ki exchange-popmail v.b. öncelikli ihtiyaçlarımdan) . Sonrasında telefon aşırı ısınıp dengesizleşirmi v.b. sorunları varmı...

Sizlerden ricam Samsung üzerinde bu konuda sıkıntı çekermiyim yoksa bütün iyi uygulamalar Iphone tarafında mı çıkarılıyor. Şayet öyleyse sevmediğim halde Iphone almak zorunda kalacağım. Tavsiyeleriniz benim için çok önemli o yüzden ciddi yanıtlar gelirse çok sevinirim zira an itibari ile gidip bir Samsung alasım var.. Teşekkürler.
Merhabalar,

Kısa bir zaman bilgisayardan uzak kaldım. Geldiğimde bu 22 Ağustos ve açılmayan site muhabbetleri can sıkıcı tabi.. Bazı sitelere DNS(google,open v.s.) ile erişim yapılabiliyor fakat bazıları açılmıyor bile. Varmıdır bunun bir çözümü yoksa artık çözümsüz kaldığımız noktada mıyız ?
Merhaba arkadaşlar başlığımdan da anlaşılacağı gibi İstanbul Leventten Sabiha Gökçen'e nasıl gidebilirim? Uçağım Cmrts Sabah 08:45'te.

Aşağıdaki gibi bir yol var fakat alternetif başka yollarda arıyorum. (Örneğin otobüsü kaçırırsam gibisinden ? )

1. Yol 4. leventteki otobüs durağında E3 otobüsleri gidiyormuş.
Hakkında
Konum: İstanbul,Kağıthane
Meslek: System / Network & Server Soluti
Forum İmzası:
Ne Mutlu Türk'üm Diyene..
Forum İkinci El İmzası:
Ne Mutlu Türk'üm Diyene..
Hakkımda:
Vermede nasıl bir üstün olma niteliği varsa, almada da bir boyun eğme niteliği vardır. (Montaigne)..
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Dell Inspiron N5010 Core i5-460M
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Mesaj Sayısı: 588
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 728
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 90.457 (Bu ay: 241)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.