Şimdi Ara

COD MW Hakkında Bakar mısınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bu da benim videom:

Yani bu kadar fps farkı nereden geliyor? Bana açıklama yapabilir misiniz?

Yukardaki videoda 64gb ram ve i9 9900k sı var. bu kadar fark nası geliyor?

• cevap konuda mevcut ''i9 9900ksı var''.

low ayarlarda işlemci rol oynuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extagon -- 16 Haziran 2020; 23:21:28 >
  • extagon kullanıcısına yanıt
    yapabileceğim ne olabilir, tavsiyeniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: melek12345

yapabileceğim ne olabilir, tavsiyeniz?
    yetinmeyi öğrenebilirsin mesela,bilmiyorum teknoloji mağazalarında satılıyor mu
    ya böyle fark olunca merak ettim hocam şükür bir sıkıntım yok da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melek12345

ya böyle fark olunca merak ettim hocam şükür bir sıkıntım yok da.
    codda haritadan haritayada ciddi fps farkları oluşuyor. senin oynadığın harita daha fazla kaplama içeriyor,bunun gibi bir çok etken var ki bunların başında 9900k geliyor. ayarları ultraya aldığınızda fpsleriniz yakın seyredecektir ama low ayarlarda senden daha fazla fps alması normal.
    tamamdır
  • 1. Aynı haritada değilsin yani haritalar arası fps farkı var

2. 5ghz 9900K farkı

3. 4 kanal ram farkı + muhtemelen timinglere de ince ayar verildi.

Ayrıca belirteyim kullandığım ramlere ince ayar yapmadıysan CL16 olayı tamamen hikaye çünkü CL16 dediğin CL16-16-16-36 dır senin ramlerin fabrika çıkışı CL16-19-19-39.

PC oyunculuğu farklı bir dünya. Biraz anlamak gerekiyor yoksa eline geçen donanımı stok kullanayım dersen her zaman tatmin etmeyebiliyor hatta gördüğün gibi benzer donanımla çok uçuk farklar da oluşabilir.

İşlemciyi 4.4Ghz e çek ve ram timinglerini ayarla en aşağı 20 fps kazancın olacağını garanti edebilirim
  • melek12345 kullanıcısına yanıt
    @IntelKILLER dogru diyor. Su konuya alalim sizi ram ayarlari icin;

https://forum.donanimhaber.com/ram-de-subtiminglerin-cpu-oyun-performansina-etki--142821364

Ikinci olarak birebir ayni ayarlarda oynamiyosunuz. Anti Aliasing ayarini kapatip deneyin bir de. Nvidia kontrol panelde de grafik ile ilgili kisimlari Quality'den Performance' a getirin. Ilk video bariz daha kotu gozukuyor sizinkisinden. Oradan da fark geliyor olabilir.
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    anti aliasingi kapamamam lazım işte :) yoksa iyice keskin oluo bu sefer titriyo grafik :)
    bir de ben yapmaya calıstım ram overcloğu fakat pc bi acılmadı kapandı korkuttu sora dedim tamam :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melek12345 -- 17 Haziran 2020; 0:36:39 >
    bir de hocam siz çözüm biliyor musunuz cod mw'de uzaktaki grafiklerin bir kaç saniye sonra yüklenme sorunu için? scope açıyorum ula bina garip gurup :D adamı soradan görüyom yüklenince. garip...
  • Grafik ayarlarında 2 tane cache ayarı var onları aç.

Çözünürlüğü 1920x1080p yap.

Gpu darboğazındasınız.

Gpu kullanımı %96-97-98 olan durumda istersen 10900k 7ghz tak en fazla birkaç fps artar sadece..

Grafik ayarlarında bir sorun fark var gibi veya oyunun bölümleri oyuncu sayısı vs farklı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 17 Haziran 2020; 0:46:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Biz de yasiyoruz ayni sikintiyi, hepimizde var o uzak binalarin gec yuklenmesi. Texture Normal'de oynuyoruz, Cache Shadow ve Cache Spots aktif sekilde. AA acik bende de ama test ile ayni sartlari saglamak icin kapatin dedim, yoksa kapatinca kotu oluyor cok.
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    cache ayarlarını kapayın önerisini demin redditten okudum. baya yzılmış burda.https://www.reddit.com/r/ModernWarzone/comments/fh95j3/pc_textures_not_loading/

gpu darboğazı derken? tam olarak açıklar mısınız. ne alaka :)

+Peki görev yöneticisinden öncelik ayarını "normal" mi yoksa "yüksek" falan mı yapmalıyım modernwarfare için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melek12345 -- 17 Haziran 2020; 0:49:47 >
    cache 2 ayarı açınca olay ne oluyo tam ne işe yarıyo ben tam anlamaadım o ayarları. hep kapalı oynadım
    Gpu kullanımı %96-97 ve üzeriyse fps yi kısıtlayan gpu dur artık yani tam beslenirken vereceği maksimum fps o.

İstersen 10.000ghz 10999000k tak okadar gpu limitindesin demek.

Cache açılacak benim bilgim o yönde .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 17 Haziran 2020; 0:51:29 >
    peki şey. ssd ayarı için. aygıt yöneticisinden "aygıtta yazma önbelleğini etkinleştir" seçenğini kapamam mı açık mı durması gerek?
    "Steps to make (Windows 10):

Go to "Device Manager"

Under "Disk drives" select the drive where the game is installed and go to Properties

Go to the "Policies" tab

Uncheck "Enable write caching on the device"

Press OK and check if the game works better now

If it doesn't work better after doing this then uninstall and install the game again having the previous described setting unchecked."
    gibi bir yorum var.
    bir de son ekklediğime tekrar bakar mısınz bi cümle yazmıştım
    Yazma önbelleği açık kalır default değeri değiştirme.

https://www.reddit.com/r/CODWarzone/comments/flao8q/cache_spot_shadows_and_cache_sun_shadows_gave_me/

Ayrıca, battlenet cache 'ini silmeyi öneriyorlar .%programdata% > blizzard dosyasıını silin deniyo.
    "https://us.battle.net/support/en/article/34721" kendi sitesinde de var. bu bi çözüm olur mu bilmem de.
  • Aynı işlemci aynı ram ve aynı gpu ile 120 aldıgınz yerde 170 fps alıyorum, High Texture resulotion ve Geforce Expreince'dan sharpen açıkken.

Elbette 9900k'nın bir farkı var, kayıttan dolayı sizinde biraz FPS kaybınız oluyordur muhtemelen.

Bir problem olduğu aşikar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donda -- 17 Haziran 2020; 0:59:32 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.