Şimdi Ara

Çocukluğumun kabusu SS'li (Dahaka) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
5
Favori
3.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: skbMoony

Çocukluğumun kabusu SS'li (Dahaka)

yeni nesil bilmez hocam bu ne ki der ama bizim küçüklük kabusumuzdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: IcyTea Lemon

Benim küçüklüğümden beri korktuğum oyun Oddworld: Abe's Oddysee. Abi yaşım 22 hala inanılmaz korkuyorum. Sebebini bilmiyorum ama dehşet korkuyorum. Bilinç altıma yeterleşti sanırım

senelerdir defalarca oynayıp bir türlü bitiremediğim oyun. abe's exoddus da çok iyidir, bambaşka bir atmosferi var

• quote:

Orijinalden alıntı: eric cartman6167

ben şu videonun başındaki olayı hiçbir zaman anlamadım. prens kapıyı açamıyor ve dahaka onu yakalıyor gözünün içinden dahakanın saldırışını görüyoruz sonra sinematik gemide başlıyor. prens orada ne yaptı ? zamanı geri aldı desem o kadar geriye nasıl aldı ? orada dahaka ile savaştı desek savaşamaz ölür. o sadece bir hayal miydi ? yoksa neydi.

ilgili video bu ilk sahneleri

prens orada hayal görüyor. daha doğrusu ilk oyunda zamanın kumlarını açtığı için peşine dahaka takılıyor. dahaka senin nasıl korkulu rüyan ise prensin de öyle :)

• quote:

şu ana kadar ki oyun hayatımda bu yaratıktan kaçarken ki duyduğum heyecanı korkuyu hiçbir oyunda duymadım

Benden başkaları da varmış bundan deli gibi korkan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi konu oldu bir sürü oyun oynayacağım şimdi :D
  • Kesinlikle, +1

• ooo warrior within oynayan varmis yalniz degilim.

• seriyi defalarca oynayıp bitirmiştim, şimdilerde böyle hikayesi olan oyunlar yok artık. bi assassin's creed vardı ana hikayesi onu da mahvetti ubisoft sağolsun.
  • İlk orijinal oyunumdur kendisi ikinci elden ps ye aldıklarımı saymazsam, dahaka dan kaçma sahneleri yüzünden yüreğim ağzıma gelirdi hep...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ben şu videonun başındaki olayı hiçbir zaman anlamadım. prens kapıyı açamıyor ve dahaka onu yakalıyor gözünün içinden dahakanın saldırışını görüyoruz sonra sinematik gemide başlıyor. prens orada ne yaptı ? zamanı geri aldı desem o kadar geriye nasıl aldı ? orada dahaka ile savaştı desek savaşamaz ölür. o sadece bir hayal miydi ? yoksa neydi.

ilgili video bu ilk sahneleri

Hayal-rüya vs işte. Yani yaşanmış bir olay değil.

• olum o yaratık zerre kadar korkunç değildi bence.benim çocukluğumun en korkunç oyunu silent hill bide resident evil 3 deki o dev yaratık.kaçacak veya saklanacak bir yerin olmayınca işte o zaman korkuyorum.mesela amnesia kaçma ve saklanma türünde olduğu için oda korkutuyordu ama bir süre sonra alışıyodum ve korkmuyodum.outlats da kaçacak biryerher zaman olduğu için hiç korkmuyodum.outlast dlc sinde kaçacak yeri bulmakda çok zorlandığım için baya korkmuştum o oyunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Int32.Parse

quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Ciddi bişey yazicam animsayan falan olursa yazsin bende ismini hatırlayayim en azından..

Bundan neredeyse 10 yil önce pc de bi oyun oynamıştım.. Korkmak ne kelime alta micmak ne kelime kankayla beraberiz tirsmaktan oynayamamistik 3.5 ata ata kaskatı olmuş şekilde oynuyorduk.. Sonra dedik ulan niye bu kadar kasıyoruz ki sil gitsin başlarım böyle oyuna falan... Bak yıllar geçti unutmam o oyunu ancak unuttuğum bişey var ki oyunun ismi.. Değişik cins bişeydi.. Ekrana ani şekilde şeytan figürü falan gelirdi gece vakti bi yerlere gitmeye çalışırdık adam sonra bi yerden sonra yaratık olurdu sonra tekrar insana dönerdi galiba o yerden kaçmaya çalışıyorduk tam hatırlamıyorum.. Tek hatırladığım çok geren bi oyundu.. Oyun terk edilmiş bi hastane gibi veya kimyasal bi fabrika gibi bi yerde geçiyordu diye hatırlıyorum..

Büyük ihtimalle oyunun ismi Painkiller.

Oyunun ismi bulundu, The Suffering..

• Prince of Persia serisinin (özellikle WW ve TTT) bendeki yeri bambaşkadır. Anlayamazsınız Hayatımda sonuna kadar zevk alarak oynadığım tek oyun serisi diyebilirim. Dahaka'ya da sürekli yakalanırdım ayıptır söylemesi
  • Ne güzel oyundu Warrior Within.. Keşke Ubisoft ana seriyi bozmayacak şekilde tekrar devam ettirse. Ha Dahaka nın Allah bin belasıını versin
  • Konuyu hortlatıyorum sürekli ama içimden geldi yazmak. Hatalar varsa uyarınız

-SPOILER-

Dahaka'yı tanrılar yaratmıştı ve görevi zamandaki buglar sonucu olmaması gereken şeylerin o zamanda olması idi. Bizim Prince ilk oyunda ölmesi gerekiyordu ancak yaşadı ( sanırım ) Dahaka bu yüzden Prince'yi yok etmesi gerekiyordu.

Prince bunu önlemek için Empress'i( Kumların yaratıcısı ) öldürmesi gerekiyordu. Adaya yola çıktı. Empress Kaellina ise Prince'yi durdurmak için kendi yarattığı Shahdee'yi ( Mavili kadın ) görevlendirdi Prince'nin adaya ulaşmasını engellemek için. Shahdee Prince'ye saldırdı ancak başarısız oldu. Kaellina ile kavgaya başladılar tam o sırada Prince geldi ve Kaellina'yı masum sanarak Shahdee'yi öldürdü. Kaellina Prince ölsün diye ona tehlikeli görevler verdi , lanetli kılıç verdi ancak Prince yaşadı. Sonra Taht Odası'na girince Kaellina Empress olduğunu açıkladı ve savaştılar. Prince Kaellina'yı öldürdü ancak tüm kumlar etrafa saçıldı. Prince hatasını farkettiğinde çok geçti çünkü dahaka peşindeydi. Adanın en değişik kısımlarından birinde mezarda kısılı kaldı Prince. O sırada duvardaki yazıları okuyarak Maske ile 2. bir şansının olduğunu gördü. Maskeyi bularak Sand Wraith'e dönüştü. ve tekrar her şeyi yaparak Kaellina ile savaştıkları zamana geldi. Bu seferki planı Kaellina'yı Present şimdiki zamana götürmekti. Onu Portala itti.

Kötü sona göre Prince Kaellina'yı present zamana götürerek onu tuzağa düşürdü. Dahaka'ya göre Kaellina o zamanda orada olmamalıydı. Kaellina'yı yok etti. Kaellina yok olunca Dahaka'nın Prince ile işi kalmadı çünkü zaman kumları asla yaratılmamış olacaktı. Anca Prince'nin Amulet Of Fate ( Zamanı geri alma şeyi göğüsündeki yuvarlak şey ) kalmıştı Dahaka onu da yok ederek ortadan kayboldu.

İyi sonda ise Dahaka Kaellina'yı öldürmeye geldiğinde ikisi birlik olarak Dahaka'yı öldürdü ve beraber Babylon'a gittiler

3.Oyunda ise çok çok salakça bir şey oldu ; Kaellina oyunun başında basitçe öldürüldü

MANTIK HATASI = Kaellina Prince'den korkuyor. Portalları aktif ederek Shahdee'yi gönderiyor. Ancak portalları hiç aktif etmese Prince geçmişe gelemeyecekti ve tehlike hiç olmayacaktı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Strawberry Fields Forever -- 21 Mart 2016; 18:21:33 >

• Ne kaçardım be...

• Gece 2 ,ışıklar kapalı Metro oynuyorken tünelde borulardan insan seslerinin geldiği yerde baya bir tırsmıştım.

• Bu mesaja eklenen görseller:

Çocukluğumun kabusu SS'li (Dahaka) Çocukluğumun kabusu SS'li (Dahaka)

• 3 yıl önce gecelerimin tek rüyası buydu (uzak durmanızı tavsiye ediyorum)
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: Mushi-Shi

Gece 2 ,ışıklar kapalı Metro oynuyorken tünelde borulardan insan seslerinin geldiği yerde baya bir tırsmıştım.

Canım çekti be metro serisinin bende yeri ayrıdır.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.