Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

ÇOCUKLARI NEDEN ARAC SURERKEN KUCAGINIZA ALIYORSUNUZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
44
Cevap
0
Favori
2.284
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> ÇOCUKLARI NEDEN ARAC SURERKEN KUCAGINIZA ALIYORSUNUZ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      47 Mesaj
      16 Mayıs 2018 00:24:29 Konu Sahibi
      Cok merak ediyorum trafikte ne zevk aliyorsunuz cocugunuzu kucaginiza alip araba surmekten? Aklinizi ve mantiginizi bu kadar mi kaybettiniz? Cocuk iki dakika mutlu olup sevindi diye hayatini tehlikeye atmanin mantigi nedir ki? Allah korusun ani bir fren yapsan yada arkadan biri carpsa ne olabilecigini dusunmuyor musunuz? Bundan sonra gordugum yerde video yada resmini cekip polise gondericem hatta haber kanallarinin whatsap hatlarinida yollayacagim ki belki akillari baslarina gelir !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kindala81 -- 16 Mayıs 2018; 0:25:15 >

• Yüzbaşı
      648 Mesaj
      16 Mayıs 2018 00:54:02
      Onlar kadar ön veya arka koltukta oto koltuğu olmadan oturtulan çocuklar ve hatta annesinin kucağında oturtulan çocuklar da büyük tehlikedir maalesef ama bilinç ne gezer güzel ülkemizde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

HYUNDAİ İ20 SENSE AT
    • Yüzbaşı
      658 Mesaj
      16 Mayıs 2018 01:08:59
      Bilinçsizlik hatta çok çok afedersiniz cahillikten küçük bir kazada dahi yavrucak kafasına darbe alacak cahil anne babanın umrunda değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Material-Engineer -- 16 Mayıs 2018; 5:56:16 >

• Yarbay
      2520 Mesaj
      16 Mayıs 2018 01:21:28
      Kardeşim bizim milletimiz de bu boktan işler den zevk alma had safhada. Sadece bu dediğin olay için demiyorum.buna benzer turevleride çok.

|
      |

• Yarbay
      21775 Mesaj
      16 Mayıs 2018 01:33:26
      Trafigin olmadigi yerde ben de yaparim ileride baba olursam. Trafik icerisinde kesinlikle yanlis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

"Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur." Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
    • Yüzbaşı
      440 Mesaj
      16 Mayıs 2018 02:03:11
      beyinsiz oldukları için.

• Binbaşı
      1067 Mesaj
      16 Mayıs 2018 02:43:30
      Ama bazı çocuklarda yaramaz oluyor.
      2.5 yaşında yeğenim var o da yolda direksiyona geçicem diyordu hayır dediğimizde de ağlıyordu.
      Sonra polis kızar falan dedik hatta çaktırmadan bluetoothtan polis sireni açtık korktu zar zor vazgeçirdik istemiyor şuan direksiyona geçmeyi.
      |
      |

• Yarbay
      2792 Mesaj
      16 Mayıs 2018 03:54:20
      Arac alttan bi darbe alip hava yastigini gorunce akillanirlar. 10 yasina kadar hava yastigi direkt olumcul.

Sonrasi icin ise riskli

|
      |

• Yarbay
      2327 Mesaj
      16 Mayıs 2018 04:13:10
      doğal seleksiyon

|
      |

Yaş 20
      BİR DAMLA KAN BİR CAN DEMEKTİRwww.turkiyekanbankasi.com
      BİR DAMLA KAN BİR CAN DEMEKTİRhttps://twitter.com/trkykanbankasi
      BİR DAMLA KAN BİR CAN DEMEKTİRhttps://www.facebook.com/groups/turkiyekanbankasi/
    • Yüzbaşı
      315 Mesaj
      16 Mayıs 2018 04:25:39
      Cahillik, eğitimsizlik. Bu durumları görünce 90' lı yıllarda izlediğim bir haber geliyor aklıma; bir Mercedes' in açtığı airbag yüzünden kucakta oturan 7 ya da 8 yaşlarında bir çocuğun kafası kopmuştu. Allah esirgesin, o zamanlar TV' lerde fazla sansür falanda yoktu olduğu gibi göstermişlerdi yine geldi gözümün önüne.
      |
      |

• Yarbay
      4940 Mesaj
      16 Mayıs 2018 05:13:35
      Ben de çok görüyorum gerçek anlamsız geliyor.

Araç stop halinde senin kucağında oturduğu yerde direksiyon hareketini yapsın çocuk.

O şekilde trafiğe çıkmak çocuğunu kendi elinle ölüme götürmek demektir.

Bir tane öğretmen vardı çocukları araca bindirdi en küçüğü geçti bunun kucağına öyle gittiler yola, dedim bari sen yapma...

|
      |

Asus Z270-A Prime-İntel i7 7700k-Corsair 8*2 3000 MHZ-Zotac GTX 1070 AMP EXTREME- Samsung 850 Evo 500 gb-Toshiba P300 2Tb-Corsair H150İ Pro RGB- Asus PCE AC68- Thermaltake Core V71 Power Cover Edition-Evga 750GQ-ACER Predator 27" XB271HU-Logitech G602-
    • Yarbay
      15206 Mesaj
      16 Mayıs 2018 05:36:00
      Malesef çok tehlikeli, airbagın patlaması yetişkinler için bile yaralanmalara sebep olabilirken, çocuklar için büyük ihtimalle ölümcül oluyor.

Ben yan koltuğumda kucağında çocuk taşıyan bir kaç misafirimi uyarmıştım gerekçesini açıklayarak, hak verip hemen çocuğu arkaya aldılar, insanlara bu bilinci aşılamak lazım, akıllara gelmiyor çünkü, iş işten geçtikten sonra vah tüh etmeyi seven milletiz, önlem nedir bilmeyiz.
      |
      |

• Yarbay
      5159 Mesaj
      16 Mayıs 2018 08:30:36
      evladının düşmanı olmak denir buna.Çocuğu direk ölüme götürüyor, 2 saniyelik olay ile.
      Bu adamların ehliyetlerine 1 yıl el koyup, arabayı da bağlayacaksın aynı süre için.
      Çocuğu da devlet gözetimine alacaksın 3 ay. Belki o zaman örnek teşkil ederde, diğerleri yapmaya kalkışamaz.
      |
      |

2013 Chevrolet Cruze Sedan 1.4 LTZ Siyah.
    • Çavuş
      63 Mesaj
      16 Mayıs 2018 08:36:16
      Çok tehlikeli hareket. Allah korusun ani bir fren durumunda kötü sonuçlar doğurur. Emniyet kemerini kendimiz ve yanınızdakinin takmasına özen gösterelim. Kaza bir anlık dikkatsizlikle geliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      350 Mesaj
      16 Mayıs 2018 08:42:40
      2018 yılında Doblo bagajında çocuk taşıyan bir toplumda şaşırılmaması gereken hareketler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
    • Uzaklaştırılmış 12 gün cezanın, 11 gün 8 saat 9 dakika kadarı kaldı.
      1 Not
      16 Mayıs 2018 08:48:49
      Ben açılır cam tavandan çocuk sallandirani gördükten sonra yorum yapmamayı tercih ediyorum.

|
      |

• Yarbay
      7638 Mesaj
      16 Mayıs 2018 10:09:29
      Bu forumda belli yaşa gelmiş üyelerin büyük çoğunluğu babasının kucağında tutmuştur ilk kez direksiyonu. Bilinçli sürücüler kendini "trafiğe kapalı alan" da kullandırarak gösterebilir.
      |
      |

Fikrin kadar varsın!
    • Yarbay
      4634 Mesaj
      16 Mayıs 2018 10:38:27
      Otoparkta ileri geri yaparken alırım bazen yavrumu kucağıma ama trafikte oto koltuğundan aşşağı inemez
      |
      |

• Yarbay
      7139 Mesaj
      16 Mayıs 2018 10:46:17
      Burdakilerin bir çoğu yaş dolayasıyla hatırlamaz. 90 lı yıllarda mercedes e200 de ön yolcu koltuğunda oturan çocuğun boyu kısa olması nedeniylr airbag patlamasından feci bir şekilde kafası kopmuştu. Lütfen 13 yaşından ufak çocukları oturtmayın. Kaldırıma bile vursanız airbag patlayabilir.

Heidelberg, Manroland, PolarMohr
    • Yarbay
      19035 Mesaj
      16 Mayıs 2018 11:05:44
      quote:

Orijinalden alıntı: gyetiker

Onlar kadar ön veya arka koltukta oto koltuğu olmadan oturtulan çocuklar ve hatta annesinin kucağında oturtulan çocuklar da büyük tehlikedir maalesef ama bilinç ne gezer güzel ülkemizde.
      Bilinçli olmakta zor be kardeşim. Küçük kızım 15 aylık ve halen alışamadı çocuk koltuğuna. Her yolculuğumuz ağıtla başlıyor, ağıtla bitiyor. Israrla çocuk koltuğunda (öncesinde ana kucağı, şimdi 9-18 kg olandan var) tutuyoruz alışsın diye ama ne o pes etti ne de biz. Araçla her yolculuğumuz stres içinde geçiyor.

ASLA KENDİSİ GİBİ OLMAYA CESARET EDEMEYECEKLERİ BİR ADAMIN ÖLÜSÜNE, ÖMÜR BOYU VE HERGÜN TEKRAR TEKRAR YENİLENLER, "yaşayan ölüler".

Mihi ipsi nondum amicus sum.

HızlıCevap

Reklamlar
türksohbet.net
modasor
chat.gen.tr
paykasa
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.