Şimdi Ara

çocuğunuza bir oda dahi veremeyecekseniz onu niye doğrursunuz (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
153
Cevap
5
Favori
12.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
268 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2+1 evde oturuyorduk. Anam yılda toplasan 10 gün komşu karıları eve toplayıp kısır pasta börek yiyecek diye, o karıların mabadları rahat etsin diye misafir odası vardı.

Kendi evimize çıktık kiradan. Sene 97. Beyaz mobilya alacam sevdasına oda 9 ay boş durdu 9 ay. Yine misafirin mabadı önemliydi. Evladıma oda yapayım yok. Misafir odası. Misafir önemli.

Geldim 18 yaşıma üniversite kazandım gittim. Üniversite evinde öğrenciler kıytırık bez eşya dolabı dandik çekyat alır koyar ev tutunca. Ben sonunda bir kendime ait odam olacak diye gittim yatak, baza, gardrop aldım.

• olishernandez kullanıcısına yanıt
    Odanız nasıl olsun beyefendi? Çilek mobilyası da ister misiniz?
  • Rindaman kullanıcısına yanıt

34

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • realexile R kullanıcısına yanıt

Senin durumun ayri

Calisip çabalayıp is yok dersin,torpil var dersin anlarım. Bunu en çok eleştirenlerden birisi de benim zaten

Ama kiz arkadaşımla rahat konuşabileceğim bir odam bile olmadı bu ülkede nedir yahu

Ayrica sunu söyleyeyim bu ülkede ortalama bir maas 5 bin lira zaten .3.500 liradan pek farkı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 23 Şubat 2021; 20:36:39 >
  • Egoist, arsız, ben merkezci, olmasa sabahın olmayacağını düşenen para karşılığı satın alınabilir karakterler oluşmasını istemiyorsanız yokluk gören bireylerin yetişmesi lazım. Baksana hadsize, kimin çocuk yapıp yapamayacağına karar veriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evim var , arabam var , kendi işimi yapıyorum gelirim iyi. Hala daha düşünüyorum çocuk olursa neyi nasıl yaparım diye. 2-3 senede bir memlekete giderim.

Garson olarak çalışan kirada oturan 3 çocuğu olan akrabam nasıl çocuk yapmıyorsun diye üsteliyor beni. Durum vahim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7EE534877

rızkı gelir kafasıyla yapıyorlar ama ne hikmetse gelmiyor.

Allah Rızka kefil, Lükse değil...

• retro61 R kullanıcısına yanıt

Bende rızk yazdım. Ekmeği, sütü 1 göz odalı evi lüks sayıyorsanız kendinizi kandırmaya devam edinçocuğunuza bir oda dahi veremeyecekseniz onu niye doğrursunuz 

• rızkı gelir

• Türkler artık çocuk bile yapmıyorlar. 50 Sene sonra Suriyelilerle eşitleneceğiz bu gidişle.

Siz daha hâlâ çocuk yapmayın başlıkları aça-durun.

• 1)Çocuk bereket getirir

2)Allah bir kapı açar

3)Çocuk olmadan çok sürmez boşanırsınız

4)Çocuk evin neşesidir

5)Ahmet Mehmetin pipisi kalmıyor

6)VSVSVS

Ama kimse çocuğun kendine göre bir yaşama alanı olacak mı veya bakabilcekmiyiz diye düşünmez

• Çocuk yapılması sorun değil. Bir şekilde büyür. Sorun, çok çocuk yapmakta. Şu an zengin ya da fakir her ailede en fazla 1 çocuk olmalı. 8 milyara dayandı nüfus. Dünya kaldırmıyor. Kaynaklar yetersiz. 2 milyara inse harika olur.
  • kültürlü ve zeki insanların çocuk doğurmayıp, tam tersine kültürsüz cahil ve bağnaz insanların çok çocuk yapması, insanlık için negatif evrime yol açıyor. çok kalmaz, 100-150 seneye herkes maymun gibi olur zaten

• Herkese bir oda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7EE534877

rızkı gelir kafasıyla yapıyorlar ama ne hikmetse gelmiyor.

Küfre giriyorsun dikkat et. Rızık taahhüt edilmiştir. Rızkı kesilen zaten ölür. Rızık dediğin şey vücudun gereksinimleri olan şeyler. Vücudu kim yapmışsa o rızkıda verir.

Emmme muhtemelen demek istediğin şey kalite. Yani kuru ekmek soğan yiyerek amip beyinli olarak yaşarsın bu doğru. Ama yüksek teknolojik bir ürünü, bir eti, 5 odalı yerde yaşamayı ise kaderin belirler. Sen fakirsen çocuğun çok yüksek ihtimal ile fakir büyür. Zenginden zengin.

Konu sahibinin kedi örneği çok doğru. Cumhuriyet döneminde savaştan çıkmış bir nesil değilsen dengeli üreyeceksin. Herşey ortam ile alakalı. Global ve yerel ortamda kalite önemli ise 5 çocuk yaparak hayat kaliteni tarumar edersin. Senin için hayat kalitesi önemli değil ise 10 çocukta kesmez seni. Bunu anlatamazsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• çocuğunuza bir oda dahi veremeyecekseniz onu niye doğrursunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: isimsiz755

Troll gibi görülen ciddi konulardan. Eğitimsizlikten ve toplum baskısından dolayı. Örneğin: Ahmetin kuşu kalkmıyor galba 6 aydır evliliker çocukları olmadı vs.

aklımı okumuşssun en iyi örneği vermişssin yani kuşu kalkar kalmaz sanane ayrıca orasıda ayrı bir konu yani.

• Odam yoktu salonda büyüdüm. Küçükken sürekli okulda anket vb. şeyler yaparlardı evinizde kendinize ait odanız var mı? Tabi ki var derdik gerçi herkes var yazardı.

Konu çok doğru. Ha keza çok şanslı doğup çok zeki biri olmazsan fakirsen, ailenin akrabalarının çevresi yoksa işin çok çok zor.

• Ya maddi sebepleri geçtim yüz tane manevi sebep sayarım bu ülkede çocuk dünyaya getirmemek için. Bence bu ülkede çocuk sahibi olmak çok büyük bencilliktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

Senin durumun ayri

Calisip çabalayıp is yok dersin,torpil var dersin anlarım. Bunu en çok eleştirenlerden birisi de benim zaten

Ama kiz arkadaşımla rahat konuşabileceğim bir odam bile olmadı bu ülkede nedir yahu

Ayrica sunu söyleyeyim bu ülkede ortalama bir maas 5 bin lira zaten .3.500 liradan pek farkı yok

hocam odayı bırak üni ye gidicez 2 seneye hala telefonumuz yok . bi kaybolsam ...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.