Şimdi Ara

Çocuğum Astigmat Doktor Takip Edelim Dedi Göz Doktoru Hocalarım Bakabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün çocuğu gözünde kırmızı leke var diye doktora götürdük, doktor lekenin önemsiz olduğunu söyledi, lakin göz ölçümüne baktığında astigmat olduğunu ilerleyen yaşlarda düzelebilecegini belirtti ve gözlük vb bir tavsiyede bulunmadı göz doktoru hocalarımız varsa bir bakabilir mi siz ne dersiniz.
    Çocuğum Astigmat Doktor Takip Edelim Dedi Göz Doktoru Hocalarım Bakabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RızaAkın14 -- 3 Temmuz 2019; 21:52:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam aynı durum benim küçük kızımda da var, 9 yaşında.
    Gözlük kullanırsa göz buna alışıyor ve zamanla derece yukarı çıkmaya başlıyor, bu yüzden gözlük vermiyorlar.
    Benim kız özendiği için tahtayı göremiyorum vs diyerek doktoru ikna etti ama doktor sıkı sıkı tembihledi. Sadece derste ihtiyaç hissedersen takacaksın diye.
    1 yıl oldu toplasan 10 kez anca takmıştır.

Çocuğunuzun gözlüğe şu an ihtiyacı yok ama takibini bırakmayın, yılda en az 1 kez kontrole götürün.
  • sol göz normal sağ gözde astigmat var ailede göz kusuru olan gözlük kullanan yoksa ilerde düzelir varsa ilerleme ihtimali var senede 1 kontrole götürün ilerlerse gözlük taktırsınız
  • Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.