Şimdi Ara

Cnet modem ayarları (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
0
Favori
175.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • özyalçın açıklamaların için saol sanada tribesman sorun çözüldü problem sizinde dediğiniz gibi tamamı ile hattanmış telekomdan gelip bi aletle ölçümyaptılar ilk başta ama alette sinyal alamadı daha sonra gittiler heralde merkezden hallettiler olayı 2 gündürcanavar gibikıllanıyom (aman nazar değmesin)...böylesorun yaşayan varsa 444 0 375 i arayıpta hattınızda sorunyok dedilermi inanmayınbakın ADSL ışıgıyanmıyorsa en kuvvetli ihtimal hattandır arıza merkezine bildirip en kısa zamanda ölçüm yaptırın.benim gibi 3 hafta beklemeyin hattan mıdı modemden midi diye.. herkese teşekkürler....
  • Ya Tribesman sana ne diyeyim bilmiyorum!!! Yardımların için sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Şu an gecenin 4'ü ve sonunda sayende portu açmayı başardım. Çok sağol!
  • Arkadaşlar Lütfen yardım edin kafayı yiyeceğim...ORIGO USB MODEM aldım. tanıttım bilgisayara ancak tanıttıktan sonra sanırım 10.0.0.2 ye girip kullanıcı adı ve şifrenin girilmesi lazım ancak internet explorer sayfası adres çubuğuna 10.0.0.2 yazdığımda sayfa görüntülenemiyor diyor. Ne yapmalıyım ve ya neyi eksik yapıyorum. Yardımcı olursanız müteşekkir olacağım
  • vallaha o model haklkında bir bilgim yok ama bazı modemlerde 10.0.0.2 değil modem ayar sayfası modeminin kitapçığına bakmanı tavsiye ederim
  • teşekkürler
  • arkadaşlar ben de modem aldım ama bozuldu şimdi bende corecess3112 modem war ve çok berbat daha önce origo 4 portlu eternetli wardı ama ilk 2 gün girdi daha sonra link ışığı yanmadı bende diom ki c net mi alayım yoksa origoyu bekleyiyimi weya başka modem tavsiyesi olan warmı aldığım firma bana dedi sana yeni origo werecez ama ses seda yok
    saygılar
  • yA benim modemde yine port açılmamış NAT hatası veriyor. Acaba Firmware Upgrade yapsam ii olur mu? Bu Firmware Upgrade'i CNET'in sitesinden indirirken modemin modelini gözönünde bulundurmalı mıyım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoOLMuSTi

Emre_z3 şimdi şunları yap Başlat/çalıştır/command/ipconfig
    burda ip adres ne ise açtığın portların sonundaki ip adres kutucuğuna bunu yaz okmi...

@Emre_z3 sana yukarda ne yazmışım, bunu denermisin...
  • sevgili arkadaşlar
    benim başıma bişey geldi ve cnet modemim sizlere ömür

geçenlerde telekomda arıza olduğunda heberim yoktu, sorun modemde mi diye girdim ip sinden karıştırmaya başladım, orda bir yerde update diye bir şey var, update edeyim dedim, tabi tam okumadan yaptım kafa işte...
    derken benden belgelerimin içinde bir adres sordu, ben de heralde yedekleme falan yapacak diye bir dosya gösterdim ve update dedim.... ve sizlere ömür, o gün bu gündür modeme de internete de bağlanamıyorum, komşu da evde olmadığı için (modem komşuda, o da tatilde) elime alıp kurcalayamıyorum.
    meğer sonradan anladım ki önce internetten epdate etmek için dosyaları indirmek sonra da o sorunca onları göstermek gerekiyormuş
    şimdi bu durumda ne yapabilirim, bana birisi yardımcı olabilirse çok sevinirim

• arkadaşını beklemekten başka bi çaren yok gibi modemin ara yüzüne gire bilsen hadi bir nebze ama anladığım kadarıyla onuda yapamıyorsun
  • teknoman, hat bağlı olduğu halde adsl ışığı yanmıyorsa ve hiçbir şekilde web arayüzüne girilmiyorsa aşağıdaki yöntemi deneyerek düzeltilebilir sorun. modemin içini açıp iki pin'İ jumper vasıtasıyla temas ettirmek gerekiyor, biraz zahmetli bir iş. bir bilenden yardım istemeyi düşünebilirsin belki, sayfada tarif edilen adımları da dikkatlice okumak gerek.

quote:

Orjinalden alıntı: lykos
    firmware yüklerken modemin sapıtması ve adsl ışığının yanmamaya başlaması durumunda şu linkte an altta yazıldığı şekilde usb kablosuyla firmware tüklemeniz lazım:
    http://www.cnet.com.tw/f-adsl.htm
    bu da usb'den yüklenebilen firmware:
    http://www.farina1.com/megaspeed/V5%20%26%20XP/032002_rel5_0501.zip
    bu firmware'i aynı cnet'i in sayfasında yaıldığı gibi, ama "P52_usb" yerine "rm" yazarak yükleyebilirsiniz.

• Kardeş onu denedim fakat olmadı.Geçen gün indirdiğimi sandığım dosya da meğerse inmiyormuş.sadece Azureus'ta "Eğer torrenrtlerinizde hep bu sarı ışığı görüyorsanız bir NAT probleminiz olabilir" diyor.Firewall'ı "disable" yaptım yine olmadı acaba DMZ'yi "enable" mı yapsam? lykos' un anlattığına göre böylece NAT devredışı kalıyormuş. Ne dersin , bunun zararı olur mu bana? 56k modem kullanıyorken de bu portlar açıktı ama bir şey olmuyordu. Bir de Azureus'ta torrent indirmek için UDP portları da açmalı mıyız?
  • Burda CoOLMuSTi ' ye cevap vermiştim.
  • Şimdi de bütün girdileri 6881 yaptım yine portlar açılmadı,daha sonra 6882 ve 6883'ü de ekledim. azureus "bu portun bağlantıya açık olduğundan emin olun" diyor.
  • web arayüzüne admin olarak girdiğinde Configuration ın altında nat seçeneğindekiaşağıya açılır bir menu var o menudekidynamic napt mı? yoksa nat mı
  • Şu anda Dynamic NAPT olarak görünüyor. Ve dosya indirmeye çalıştığımda Azureus "Can not assign requested adress : bind" diye bir mesaj veriyor. dosya indirme çubuğunun önünde de kırmızı bir surat ve "hiçbir eşe bağlı değilsiniz" diyor. NAT Configuration'da Session'a kendi IP'm eklenmiş durumda.
  • tribesman ve lykos kardeşime teşekkür ediyorum,
    dediğiniz gibi galiba komşunun gelmesini beklemekten başka şansım yok
    yalnız acaba geldiğinde resetlersem sorun çözülecek mi
    eğer çözülmeyecekse ve biliyorsanız ne yapmam gerektiğini tam olarak adım adım anlatabilir misiniz
    çok sevinirim
    bu arada hep telefonparası yazıyor tabi
    eski günlere döndük
  • arkadaşlar bu arada benim sorunum çözüldü
    nasıl olduğunu anlamadım
    geçenlerde elektrikler kesilmişti ya ozaman resetlendi
    yada komşu ben yokken gelip resetledi
  • Arkadaşlar şöyle bir sorunum var umarım yardımcı olabilen çıkar. Port açmak için ayarları girdiğimde ve save atıp resetlediğimde, modemin yeni ayarlarımı dikkate almadığını gördüm. Sonra başka ayarları değiştirmek istedim ve onlar da olumsuz oldu. Fabrika ayarlarına döndürdüm ve sadece 8-35 ve encapsulation ayarlarını onaylatabiliyorum, arkasından yaptığım ayarlar yine algılanmıyor. Fabrika ayarlarına geri dönüp ilk olarak port açtığımda ve save aldığımda ayarlar onaylanıyor fakat bu sefer de 8-35 ayarı ve encapsulation ayarı dahil olmak üzere başka hiçbir ayarı kabul etmiyor. Yani sadece bir ayar şansım var :) , önceden yoktu bu sorun, neden olmuş olabilir?
  • bütün değişiklikleri yapıp save ettikten sonra tek bir kere reset atınca da olmuyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.