Şimdi Ara

Cnet modem ayarları (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
0
Favori
175.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaw tribesman dostum.kusura bakma cevap yazmayı unutmuşum.444 0 375 i aradığımda şifremi yanlış vermişler. dün tekrar aradım ve doğru şifreyi aldım sonunda.zaten yazdığın ayarları modeme uygulamıştım.şifreyide düzeltince ethetnetten hemen bağlandım.yardımların için sağol
  • arkadaşlar resimlerin bazısı gözükmediği için serverı değiştirdim durumu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim
  • ben bi c-net adsl modem aldım telekomdanda hattı açtırdım.modemi usb den pc ye taktım tanıttım
    söylenen ayaraları yaptım fakat modem telekomda ki hesabıma bağlanıp statik ip almıyor ve nete bağlanamıyor.
    modemin ready ve adsl ışığı yanıp sönüyor adsl ışığı bi süre sonra yanık kalıyor acaba sorun telekomda mı
    yokda modemde ni sorun var.bir de paralel hat neden olurmu.4440375 i aradım dns için numara verdiler bu numaraları girin dediler
    bu numaraları ağ bağlantılarımdan özelliklere tıklayıp girdim ama olmadı...
    212.156.4.11 212.156.2.70..... bu dns leri başka yerden mi gireceğim acaba......
  • ben bi c-net adsl modem aldım telekomdanda hattı açtırdım.modemi usb den pc ye taktım tanıttım
    söylenen ayaraları yaptım fakat modem telekomda ki hesabıma bağlanıp statik ip almıyor ve nete bağlanamıyor.
    modemin ready ve adsl ışığı yanıp sönüyor adsl ışığı bi süre sonra yanık kalıyor acaba sorun telekomda mı
    yokda modemde ni sorun var.bir de paralel hat neden olurmu.4440375 i aradım dns için numara verdiler bu numaraları girin dediler
    bu numaraları ağ bağlantılarımdan özelliklere tıklayıp girdim ama olmadı...
    212.156.4.11 212.156.2.70..... bu dns leri başka yerden mi gireceğim acaba......
  • arkadaşlar çok yakında nat ayarlarının nasıl yapıldığınıda ekleyeceğim bu ayarları virtual server ile karıştıran arkadaşlarımız var önce onu belirtelim nat static ipiçin veya dışardan erişim için değil en azından cnet modemde bu menunun altında toplanmamış ip adresinizi telekom atıyor ve dışardan erişim için kullanılan portu virtual server kısmından ayarlamanız gerekmekte

@rivardo
    adsl ışığının yanıyo olması adsl hattının açık ve kullanıma hazır olduğu anlamına gelmekte aldığın dns ayarlarını ağ bağlantıolarına değil modemin içindeki dns kısmına girmen gerekmekte çünkü standart modemin aksine bilgisayarın değil modemin internete gişriyor ve onu dağıtıyorbu ayarların modemin menusundaki dns kısmına girmen gerekmekte ama dns ayarlarını modem otomatik alıyor ordaki seçeneği "user configured dns servers only" veya "auto discovery + user configured " şeklinde ayarlarsan senin gösterdiklerini kullanır . ağ bağlantılarında meydana getirdiğin değişiklikler bağlanmanı engelleyebilir

• dostum biraz önce hallettim telekomdaki bayan biraz sinirlendi(beyyfendiiiii) ama oldu
    sorun ÇÖZÜLDÜ MEĞERSE kullanıcı adımdan sonra 1 geliyormuş..artık bundan sonra bende burdayım hayırlı olsun....
  • Saatin yanındaki ağ simgesine tıkladıgım zaman gercek ip ve dns adresimi goremiyorum. modemin atadigi adresler var..
    bunu degistirmem mumkun mu acaba? Gercek IP ve DNS adresmi gormek istiyorum
  • benim bildiğim bi yol yok belki program yardımıyla görülebilir
  • bu modemi bizde kullanıyoz. ama 2 sefer internete giremedik.ayarlarına girdim
    biri internetten ayarlara girmis bikacını uyuzluguna degistirmis bide(guvenlik nerde beeeahh!) yazmıs.
    bıda bole bısı olsun istemiyom.sizce ne yapmam lazımm
  • ya bide teleokomdan aldıgımız sifreyi falan ogrenmis olabilirmı. gerci *lı gorunuyo.gidip telekoma degistirmmemiz gerekiyomu.modemin bi koruması falan yokmu????????
  • quote:

Orjinalden alıntı: kizilok82

Tribesman kardeş sağol bir sorum daha olacak
    Eğer internet explorer ı açmadan yani internetle işimiz olmasa bile bilgisayar açıkken adsl nin aktif olmasında bir sakınca varmı.Yoksa kullanmadığımız zamanlarda disconnect mi yapalım.Birde bilgisayarı kapattığızda modem açık kalabilirmi.Teşekkürler..

bilgisayar açıken adsl in açık olmasında bir sakınca yok...

bilgisayarı kapattığınızda modem açık kalabilir :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: m1gin

Merhaba arkadaşlar,
    Yaklaşık bir hafta önce Cnet ADSL Ethernet Router aldım. Tüm olasılıkları denememe rağmen, USB 'den bağlanabildiğim halde; ethernet ile bir türlü bağlanamadım.
    Ve bugün, modemi teknik servise götürdüm. Denediler, çalışıyor. Hayret ettim.
    Meğer, ethernet için 'CAT 5' dedikleri ayrı bir kablo gerekiyormuş. Kendimden utandım; sanki, ne olurdu bir tane CAT 5 kablo koysaydılar kutunun içine, üreticiler. Bu anlamda, onları kınıyorum.

hiç güleceğim yoktu allah razı olsun.. CAT5 kablo zaten kutunun içinden çıkıyor, ama hadi sana çıkmadı diyelim zaten yıllardır kullanılan bildiğin ethernet kablosudur o özel birşey değil yani metresi 50 kuruştur :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: surfer

Saatin yanındaki ağ simgesine tıkladıgım zaman gercek ip ve dns adresimi goremiyorum. modemin atadigi adresler var..
    bunu degistirmem mumkun mu acaba? Gercek IP ve DNS adresmi gormek istiyorum

orda yerel ağ adresini görüyorsun bu da çok normal. internette dolaşan IPni görmek istiyorsan whatismyip.com a girebilirsin veya modemin admin sayfalarına bakabilirsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hybrid_theory_oma

bu modemi bizde kullanıyoz. ama 2 sefer internete giremedik.ayarlarına girdim
    biri internetten ayarlara girmis bikacını uyuzluguna degistirmis bide(guvenlik nerde beeeahh!) yazmıs.
    bıda bole bısı olsun istemiyom.sizce ne yapmam lazımm

http access i internete kapatman sadece yerel ağa açman lazım

ve şifreni değiştirmeni ŞİDDETLE öneririm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tribesman

Birazda güvenlik:
     Cnet modem ayarları

Admin yetkileri ile giriş yaptığımızda karşımıza gelen ekranın solundan 0 ile belirttiğim menuyu seçip burada birkaç ayarlama yapacağız,
    http server accses bu menu http ara yüzüne kimlerin girebileceğini yetkilendirdiğimiz bölüm buradaki 1 ile daireye aldığım all seçeneği seçili olursa web servera yani 10.0.0.2 ile gelen sayfaya internetten başkasının ulaşması mümkün hale gelmekte bunun iyi yanlarıda mevcut örneklemek gerekirse hiç bilmeyen arkadaşınızın modemini internet ip adresini alarak siz uzaktan ayarlayabiliyorsunuz ama bu sadece istendiği taktirde açılmalı yoksa kötü niyetli kişiler için modemin web arabirimi açık ve savunmasız halde kalmakta o yüzden 2. daire ile aldığımda bulunmasında ve isteğe bağlı olarak tek bir ip veya lan olarak bütün bilgisayarların açık olması seçilebilir ev kullanıcıları için lan yeterli bence 3. dairede ise http adresimizin port numarası var burası 80 standart porttur web sayfalarının kullandığı port ancak bu portu da kendi istediğiniz bir portla değiştirmekj standart ayarlardan uzaklaştıracağı için güvenlik seviyenizin artmasına katkı sağlar ve buraya yazdığınız port numarasını modem sayfasını çağırırken kullandığınız ip adresinin sonuna eklemeniz gerekmekte örn:10.0.0.2:8080 şeklinde olmalı artık sadece 10.0.0.2 yeterli değildir

FTP server , telnet , tFTP server ayarları
    Ufak birkaç tane daha ekleme yapayım hemen altında ftp server ,tftp server ,telnet gibi seçenmekler görmektesiniz buradan direk olarak bu isteklere modeminiziz kapata bilirsiniz. Bende hepsi kapalı ama telneti başka bilgisayarlara bağlanmak için kullananların açık tutması gerekebilir onun dışında tftp herkesin bildiği blaster solucanının kullandığı yol bu sayede bilgisayarınızdaki bilgiler azda olsa daha güvenli.Ftp server ise kimse yanlış anlamasın bu ftp erişimlerinizin kısıtlanması demek değil bu sizin bilgisayarınızı ftp şeklinde kullanma isteğinizi kapatmış oluyorsunuz yani bir çok ev kullanıcısı ftp şeklinde kullanmadığına göre bunun enable olmasıda gereksiz geldi birde sadece lan için ftp server kura bilirsiniz bunun için ise ftp server enabled fakat Disable WAN side FTP accses seçeneğinin işaretli olması gerekmekte

DMZ Ayarları (De-Militarize Zone/Silahtan Arınmış Bölge)
    Dmz yi açmak isteyenler için 4 ü enabled etmeleri ve 5. bölgeye dmz ninn açılacağı lan ip adresini girmeleri yeterli olacaktır. Ve buradaki ip adresi firewallun dışında kalacak ve modeme gelen bütün istekler bu ip adresine yönlendirilecektir

burda ne yapman gerektiğini anlattım ayrıca modemin şifrelerini ve kendi telekom şifrenide değiştir

• dediklerini yaptim.modem sifresini degistirdim.simdi de telekom a gidip sifremizi degistircez.
    cok sagol tribesman
  • şifre değişimin için telekoma gitmek yerinehttp://adslkota.ttnet.net.tr/selfcare/login.jsp bu adrestende bu işlemi yapabiliyorsun diye biliyorum bir dene istersen şimdi telekoma gidipte ruhsağlığınla oynatma
  • ya arkadaşlar ben cnet adsl modem aldım ancak wan configurationa girerken choose adapter ve Pvc 0 dan 7 yada kadar rakamlar çıkıyor.Bunlardan birine basınca geçiyor wap configurationa! Ayrıca ENCAPSULATION yerinde alcatel yerine used no vendor gibi birşey çıkıyor.Bu durumda ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sober122

arkadaşlar cnet modemin firewallıı nasıl kapatabilirim
    [simage][/simage]

sahi nasıl açılır yada kapatılır bilen varmı
  • ben halletim arkadaşlar şu anda adsl li bilimden giriyorum nese yine de sağolun :D
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.