Şimdi Ara

Cnet modem ayarları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
0
Favori
175.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu nat mıdır napt mıdır nedir ne işe yarıyor acaba? bunun yüzünden görüntü ve ses aktarımı yapamıyorum msnde. kapatınca da veri iletişimi duruyor. bi de bu firewall toptan nasıl kapatılır bi söyleyin hele.
  • merhaba,
    sabit ip'im var :81.213.59.XXX
    CNET ADSL MODEM ROUTER + 4 PORT SWITCH+SPLITTER modemim var
    bu router a bağlı 2 bilgisayarım var
    bilgisayarlarımdan 1 tanesine internet üzerinden başka bir makinadan bağlanmak istiyorum
    sabit ip mi girince modem sayfası açılıyor. bunun yerine diğer bir makinaya bağlanmak istiyorum.
    (local network IP : 10.0.0.10)
    modemimin local network IP:10.0.0.2
    modem virtual server mı eklemem gerekiyor ??
    neler yapmam gerektiğini adım adım yazabilir misiniz ?
    çünkü Cnet adsl modem ile uğraşmışsınız baya anladığım kadarıyla
    lütfen yardımcı olun. teşekkürler
  • arkadaşlar cnet modemin firewallıı nasıl kapatabilirim
    [simage][/simage]
  • Tekrar
    Arkadaşlar bende CNET adsl ethernet router 4 porlu aldım fakt biraz sorunum war...
    Modemle sadece usb üzerinden tek bilgisayrınla nete çıkabiliyorum evde 2 pc var ve modem üzerindeki portları kullanarak nete giremiyorum... Ethernet kartı üzerinden modeme kablo ile bağlantı kurduğumda link gelmiyor...
    Fakat..
    LAN Configuration ayarlarında Ethernet Mode Setting ten ayarları deiştirdiğimde 2 modem üzerindeki 2 nolu port link i açıyor fakat nete giremşyor o porta baplı PC

Ne yapmam gerekiyor CNet in 4 portunuda kullarak nete PCleri birbirine bağımsız sokmak için...

4 Portu da kullanarak nete giren arkadaşlardan yardım PLS...
  • Arkadaşım anladığım kadarıyla Cnet 4 portlu modem 'în port üzerinden pc ye internet baplantısı için en az 2 pc 'in bağlı olması gerekiyor tek pc sadece usb üzerinden bağlanabilmekte anladığım kadarıyla...

Tek pc port üzerindeki 2 nolu porta takılı olunca bağlanıyor mu bilmiyom ama ben evde bağlanamadım ki evde 2 pc war şu an biribin ethernet kartı bozuk çıktı bu yüzden ben de kaç saattir port üzerinden diğer pc yi nete sokmaya çalışıyom kafal davul gibi oldu yarın ilk işim açık bir bilgisayarcı bulup ethernet kartı almak...

Siz yine da bana kendi yaşadığınız ve benim durumumu daha da aydınlatacak bir yazı yazarsanız sevirim...
  • arakaşlar yanlış kanaat getirmeyin böyle birşey yok portları kullanmak için 2 pc gerekmiyor şu açıdan düşünün 2 pc den biri kapanınca ethernet kartıda kapanacak dolayısıyla 1 pc nete giriyomuş gibi olacak o zaman modemin onu engellemesi lazım yoık öle bişi ben 4 portun 4 ündende giriş yapabiliyorum tek pc 2 pc fark etmiyor.
    (mavikul)
    benim başıma geldi bilmediğim ayarları değiştirdim modemin sayfasına giremez oldum tavsiyem modeme reset atıp tekrar ayar çekin olması lazım
    (uygur)
    tam olarak bilmiyorum ama varsayılan ağgeçiti ayarlarını öbür bilgisayarın ip adresini girersen onun üstünden nete çıkarsın diye tahmin ediyorum hiç denemedim yanıltmak istemem ama bir dene sonuç ne olacak bende merak ediyorum
  • arkadaşlar bende hi comm adsl tekportlu modem var (cnet modemin aynısı isim farklı) kısaca sormak istediğim firewall nasıl iptal ederim netmeeting,icuii,ispq bu tarzdaki görüntülü sohpet programlarında karşıki taraftan çağrı alamıyorum kısaca firewall halt etmesi. şunu da belirteyim port açarak olmuyor.yardmcı olabilecek arkadşlar lütfen acil cevap yazabilirlermi.
  • benim firmwarede kapatma seçeneği yok ancak dmz ile ile firefalldan kurtulmak mümkün admin ile girip misc. configuration seçeneğinden dmz kısmına modemin atadığı ip adresini girip dmz yi enable etmek yeterli
  • selam bende cnet modem var ve senin sitede verdiğin gibi modemin ayarlarını yaptım.ADSL modemim bugün aktif oldu Alcatel alt yapısıyla.Buraya kadar herşey normal fakat modemde wan kısmının IP Address Subnet Mask MAC Address kısımları boş bumları görmeyince doğal olarak makina bağlanmıyor.Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler
  • Static IP Address : 0.0.0.0
    Subnet Mask : 255.255.255.0
    Gateway : 0.0.0.0

şeklinde ayarlı bende bu şekilde ayarlı zaten ip adresini otomatik alıyor bundan kaynaklanmıyor olabilir bağlantının yapılması şifreni kullanıcı adını kontrol et @ttnet eklemeyi unutma kullanıcı adının sonuna
  • Tribesman kardeş sağol bir sorum daha olacak
    Eğer internet explorer ı açmadan yani internetle işimiz olmasa bile bilgisayar açıkken adsl nin aktif olmasında bir sakınca varmı.Yoksa kullanmadığımız zamanlarda disconnect mi yapalım.Birde bilgisayarı kapattığızda modem açık kalabilirmi.Teşekkürler..
  • Merhaba arkadaşlar,
    Yaklaşık bir hafta önce Cnet ADSL Ethernet Router aldım. Tüm olasılıkları denememe rağmen, USB 'den bağlanabildiğim halde; ethernet ile bir türlü bağlanamadım.
    Ve bugün, modemi teknik servise götürdüm. Denediler, çalışıyor. Hayret ettim.
    Meğer, ethernet için 'CAT 5' dedikleri ayrı bir kablo gerekiyormuş. Kendimden utandım; sanki, ne olurdu bir tane CAT 5 kablo koysaydılar kutunun içine, üreticiler. Bu anlamda, onları kınıyorum.
  • Merhaba bendede cnet var ve port acmada problem yasıyorum benim versiyonda single seceneği yok ve port acmak istediğimde acıldı yada acılmadı seklinde herhangi bir uyarı alamıyorum ve acılan portlarda gozukmuyo zaten birde başlangıç portunun 8888 olmasımı gerekiyo yoksa sallamamı bu değer.
    napcaz ya!
  • Tribesman dostum.yeni cnet aldım.ama şu senin resimler görünmüyo.tekrar koysan bi zahmet.
  • şimdi baktım resimler yerlerinde duruyolar gene gözükmezse söyleyin server değiştireyim

açılan portlar üstte belirtiliyor hangisi açıldıysa ekliyor üste ama yeni firmwaree i bilemiyorum ip adresini doğru verdiğine eminmisin ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tribesman -- 31 Ocak 2005, 21:14:31 >
  • ayarları bilmeyenler için oldukça aydınlatıcı olmuş çalışmalarınızın devamını dilerim....... teşekkürler
  • slm arkadaşlar...

ben de statik ip var.

o ip yi modem ayarlarında nereye girmem gerekiyor.çünkü iyerindeki makinadan bağlanmak istiyorum.ama modemi kapatıp açınca ip değişiyor.doğal olarak da o ipy işyerinden bilmem imkansız..

bendeki statik ip'yi modem ayarlarında nereye girmem gerekiyor.

lütfen yardımcı olun....
  • tribesman kardeş.şimdi bu ilk başta bahsettiğin ayarlar dışında başka bir ayar yapıyormuyuz.çünkü 2 gündür bende tüm dediklerinizi yapmama rağmen bi türlü connect olamadım.bağlanmaya çalıştığımda (ppp den)connection error oluyor.ne yapmamı önerirsin?
  • Symbol
    bu ayarların yeterli olması lazım sana tavsiyem modemine bir reset atman bu sayede ayarları 0 dan yeniden kurabilirsin ve ilk başta kullanıcı ayarlarını yap forumda birkaç kişinin şifresini telekom habersiz değiştirmiş sendede öyle bir durum olmasın?

tarkanaslan
    static ipn varsa telekomun her defasnda sana aynı ipyi ataması gerekiyor çünkü gördüğüm kadarıyla pek bi işe yaramıyor burdaki static ip kısmı ne girersen gir bağlanıyor ve telekomdan ip adresi alıyor
  • Birazda güvenlik:
     Cnet modem ayarları

Admin yetkileri ile giriş yaptığımızda karşımıza gelen ekranın solundan 0 ile belirttiğim menuyu seçip burada birkaç ayarlama yapacağız,
    http server accses bu menu http ara yüzüne kimlerin girebileceğini yetkilendirdiğimiz bölüm buradaki 1 ile daireye aldığım all seçeneği seçili olursa web servera yani 10.0.0.2 ile gelen sayfaya internetten başkasının ulaşması mümkün hale gelmekte bunun iyi yanlarıda mevcut örneklemek gerekirse hiç bilmeyen arkadaşınızın modemini internet ip adresini alarak siz uzaktan ayarlayabiliyorsunuz ama bu sadece istendiği taktirde açılmalı yoksa kötü niyetli kişiler için modemin web arabirimi açık ve savunmasız halde kalmakta o yüzden 2. daire ile aldığımda bulunmasında ve isteğe bağlı olarak tek bir ip veya lan olarak bütün bilgisayarların açık olması seçilebilir ev kullanıcıları için lan yeterli bence 3. dairede ise http adresimizin port numarası var burası 80 standart porttur web sayfalarının kullandığı port ancak bu portu da kendi istediğiniz bir portla değiştirmekj standart ayarlardan uzaklaştıracağı için güvenlik seviyenizin artmasına katkı sağlar ve buraya yazdığınız port numarasını modem sayfasını çağırırken kullandığınız ip adresinin sonuna eklemeniz gerekmekte örn:10.0.0.2:8080 şeklinde olmalı artık sadece 10.0.0.2 yeterli değildir

FTP server , telnet , tFTP server ayarları
    Ufak birkaç tane daha ekleme yapayım hemen altında ftp server ,tftp server ,telnet gibi seçenmekler görmektesiniz buradan direk olarak bu isteklere modeminiziz kapata bilirsiniz. Bende hepsi kapalı ama telneti başka bilgisayarlara bağlanmak için kullananların açık tutması gerekebilir onun dışında tftp herkesin bildiği blaster solucanının kullandığı yol bu sayede bilgisayarınızdaki bilgiler azda olsa daha güvenli.Ftp server ise kimse yanlış anlamasın bu ftp erişimlerinizin kısıtlanması demek değil bu sizin bilgisayarınızı ftp şeklinde kullanma isteğinizi kapatmış oluyorsunuz yani bir çok ev kullanıcısı ftp şeklinde kullanmadığına göre bunun enable olmasıda gereksiz geldi birde sadece lan için ftp server kura bilirsiniz bunun için ise ftp server enabled fakat Disable WAN side FTP accses seçeneğinin işaretli olması gerekmekte

DMZ Ayarları (De-Militarize Zone/Silahtan Arınmış Bölge)
    Dmz yi açmak isteyenler için 4 ü enabled etmeleri ve 5. bölgeye dmz ninn açılacağı lan ip adresini girmeleri yeterli olacaktır. Ve buradaki ip adresi firewallun dışında kalacak ve modeme gelen bütün istekler bu ip adresine yönlendirilecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tribesman -- 6 Şubat 2005, 14:11:31 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.