Şimdi Ara

Cnet modem ayarları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
0
Favori
175.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada 4 kullanıcı için bir port açmak yeterli oluyor mu????????????????
  • arkadaşlar bana save configuration demeyi unutuyomuşunuz gibi geliyor submit demek yeterli değil save configurations da demeniz lazım sonra modem yeniden başlıcak ve nettesiniz

çimkan

hayrı her kullanıcıya modemin atadığı ipler ile port açman gerekli sonuçte 10.0.0.1 için 1001 i 10.0.0.2 için 1001 i ayrı ayrı açman gerekli
  • Arkadaşım bu modemin tamamen firewall'unu iptal etmeyi yazarmısın.
    Teşekkürler.
  • Arkadaşlar daha ADSL hattı aktif olmadan cnet modem ayarlarıyla uğraştım.Tribesman arkadaşımızın verdiği bilgiler doğrultusunda yaptığım ayarlar sonrasında home page içindeki WAN kısmının IP adress , Subnet Mask ve Mac adress kısmında hiçbir şey yazmıyor bunun nedeni nedir.ADSL hattının aktif olmamasımı.Birde ADSL Status kısmının CO Vender kısmında "UNUSED_VENDOR_0" bazı cnet modemlerde alcatel veya farklı şeyler yazıyormuş.Bu çok önemlimi..
  • ya bu 10.0.0.2 adresine giremiyorum....internetteyim şimdi ama..yani ayarlar yapılı değilse nasıl giriyorum.........bu arada 10.0.0.4 adresini yazdığımda parola istiyor..bu adres nedir bu olabilirmi ayar adresleri......nedir bu ya...10.0.0.2 adresi 0.4 falan mı oldu..benim cnet mi cozutuyor......
  • kendi cvb mı vereyim..10.0.0.4 den girdi ayarlara...0.2 den giremeyen varsa bidebunu denesin(tabi dns ,alt ağ ayarlarıyla vb.uyuşuyorsa...
  • arkadaşlar gigatekten ad804nf 4 portlu modem aldım içinden kullanma kılavuzu çıkmadı.
    username: ve passwordunu acil yardım
  • meraba arkadaşlar
    eyer bub gibi bi sorununuz varsa okuyun
    benim explorer 10dk soora çalışmıyodu (açılıştan)
    p2p programları ise 1 saat soora devre dışı kalıyodu
    bunun çözümünü arıyan arkadaşlar........
    xp kullanıyosanız
    ağ ayarları falan filan uğraşmışsanız
    (yani farklı bişiler yüklemişseniz)
    xp buna gıcık oluyo soorada karşılık veriyo:)
    delirdim ben 3 gün
    en sonunda format attım çok güzel bi şekilde deli gibi çalışıyo şimdi
    cnet modemde süper
    sonuna kadar arkasındayım.....
    bilgilerinizze
  • kizilok
    forumdaki ayarlara bakıp yapmışsın ii yapmışsın
    şunu söölim
    bende mac adres filan yazmıyo ayarlarımda yani
    bunun bi sorun çıkartacaanı sanmıyorum
    ama illede yapcam diyosan kopyala yapıştır yöntemiylede olur yanii
    yok diyosanki ben illede yapacam;başına iş alırsın söölim
  • kizilok82
    "UNUSED_VENDOR_0" mesajı büyük ihtimalle adsl hattının açılmayışından kaynaklanmakta burada adsl alt yapısını yapan firmanın imzası gibi diyelim sen daha alt yapıya giremediğin için veriyordur bu hatayı
  • scott
    giriş sayfasının adresini modem ayarlarından değiştirmek mümkün hatta portu nu bile değiştirebiliyoruz normalde 80 ama istediğin port numarasını girebiliyorsun 10.0.0.4 den girdiyse ya sen kazara değiştirdin yada yeni versiyonb firmwarelerde o şekilde ayarlı
  • arkadaşlar kusura bakmayın hotmailin azizliğişne uğramışsınız sizin yolladığınız mailleri junk mail yapmış

baturhan arkadaşımız netmeetingde çağrı atabildiğini fakat gelen çağrıları alamadığını yazmış bunun sebebi modemdeki firewall ve ayrıca ip adresinin direk olarak modem ipsini göstermesinden kaynaklanmakta bunu :
    Admin Privilege->Misc Configuration bölümündeki DMZ yi enebled edip alttaki dmz host ip kısmınada modemin sana atadığı ip adresini 10.0.0.x gibi adresi girersen internetten gelen bütün istekleri otomatik olarak modeme bu ip ile bağlı olan makineye yollar
  • arkadaşlarımızdan biride ağ bağlantısının gittiğini bağlantıyı kapayıp tekrar açınca tekrar girdiğini söylüyor burada diğer arkadaşında aynı problem olmadığı için ethernet sürücüsünü kontrol et problemin ondan kaynaklanabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: trooper27

arkadaşlar gigatekten ad804nf 4 portlu modem aldım içinden kullanma kılavuzu çıkmadı.
    username: ve passwordunu acil yardım

User Name:admin
    Password :epicrouter
  • Ben de çalıştığım firmanın bu modemi kullanması ve müşterilere bu modemi satması yüzünden bu konuyla çok haşır neşir oldum Cisco CCNA im ancak bu modemdeki ramdom sorunlar yüzünden hemen her gittiğim kurulumda sorunlar yaşıyorum.30dk da hallaolucak işlemi 3-4 saatte yapıyorum bu da patronla sorun yaşamamıza sebep oluyor.Tüm bu sorunların iki ana sebebi ve tek çözümü var bence bu sebepler upgrade edilmemiş firmware ve düzgün haazırlanmış muhemel sorunlara cevap veren bir kitapcığın ve CD nin hazırlanmamış olmasıdır.Dağıtıcı Armada'nın destek için oraya 1-2 eleman oturtması yatırım yapması gerektiğini düşünüyorum eğer destek olsa deneyimli elemanlar herkesin mevcut alt yapısına göre çözüm sunacağından sorun kalmıyacaktır.Bu konuda sattığı modemlere sonuna kadar destek verdiği için Elkotek'i kutluyorum keşke bu modemin disti(dağıtıcısı) da bu firma olsaydı.Herkese kolay gelsin.

• quote:

Orjinalden alıntı: Cisco

Ben de çalıştığım firmanın bu modemi kullanması ve müşterilere bu modemi satması yüzünden bu konuyla çok haşır neşir oldum Cisco CCNA im ancak bu modemdeki ramdom sorunlar yüzünden hemen her gittiğim kurulumda sorunlar yaşıyorum.30dk da hallaolucak işlemi 3-4 saatte yapıyorum bu da patronla sorun yaşamamıza sebep oluyor.Tüm bu sorunların iki ana sebebi ve tek çözümü var bence bu sebepler upgrade edilmemiş firmware ve düzgün haazırlanmış muhemel sorunlara cevap veren bir kitapcığın ve CD nin hazırlanmamış olmasıdır.Dağıtıcı Armada'nın destek için oraya 1-2 eleman oturtması yatırım yapması gerektiğini düşünüyorum eğer destek olsa deneyimli elemanlar herkesin mevcut alt yapısına göre çözüm sunacağından sorun kalmıyacaktır.Bu konuda sattığı modemlere sonuna kadar destek verdiği için Elkotek'i kutluyorum keşke bu modemin disti(dağıtıcısı) da bu firma olsaydı.Herkese kolay gelsin.

Evet arkadaşım sizinde dediğiniz gibiwww.armada.com sattığı modemlere destek vermiyorlar adamlara kaç tane e-mail attıysam bana doğru dürüst cavap vermediler sanırım bu konuda teknik bilgiden yoksunlar

• Armada network konusunda Türkiye'deki ilk 3 network firmasından biridirBu yüzden teknik konuda bir eksiklerinin olduğunu hiç sanmıyorum isteseler gayet güzel desteğini verebilirler ancak işin içine ticari kaygılar giriyor destek için çalıştırılacak elemanların masrafı yapılan karı azaltacaktır bu yüzden destek verilmediğini düşünmekteyim.
  • hemen deniyeceğim bunları, umarım olur,
  • Yaa arkadaşlar şöyle çok açık bir şekilde Kazaa,Torrent,E-mule programlarını sağlıklı kullanabilmek için açılması gereken portları verebilecek bir arkadas var mı? Bir türlü "connect" edemedim kafayı yemek üzereyim!!! LÜTFEN YARDIIIM!!!!
  • arkadaşım şimdi port ayarları her program için farklı ayar ile geliyor senin kullandığın torrent ile başkasının kullandığı torrent aynı portarı kullanmaz bunun için kullandığın programın hangi portları kullandığını öğrenmen gerekli
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.