Şimdi Ara

Cnet modem ayarları (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
0
Favori
175.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaslar 2-3 arkadas daha sormus ama cevap alamamislar. Ben onlarin ve kendi adima tekrar sormak istiyorum. Cnet 4 portlu modem mutemadiyen internetten dusuyor ve tekrar baglaniyor. Bu olay skype veya msn de konusurkende olabiliyor, sistem bosta ikende. Bazende modemi acip kapamak bile para etmiyor, ancak resetleyip ayarlarini tekrar yaparsaniz duzeliyor. Bu kesinlikle modemli ilgili bir sıkıntı. Ben gittim yeni bir router modem aldim sorun yok oldu ama elimdeki modemide degerlendirmek istiyorum. Bunun icin yardimci olursaniz cok seviniriz.
  • bilgsayara format atınca bu ayarların yeniden yapılandırılması gerekiyormu ?
  • Arkadaşlar Cnet 4 portlu modemim var.Xp yi yeniden kurunca uyumsuz uyarısı verdi.Şimdi 10.0.0.2 ye girmiyo.Ben de ayarlarımı yapamadığımdan bağlanamıyorum.Ne yapabılırım?
  • ben de 4 portlu cnet kullanıyorum. şimdi modem ayarlarına ulaşamıyorum 10.0.0.2 yi adres çubuğuna yazdığımda sayfa görüntülenemiyor uyarısı alıyorum. ayarlara nasıl ulaşabilirim? yardımlarınızı bekliyorum
  • arkadaşlar öncelikle ethernet kablosunu ve ağ kartını kontrol edin. Özellikle ağ kartınız(tümleşikte olabilir farketmez) doğru olarak kurulmuşmu? Son olarak modemi tekrar ayarlamayı göze alıyorsanız modemi resetleyin. Bunun için modemin ön yüzünde cnet ambleminin hemen yanında ufacık bir delik var. modem açıkken bir toplu iğne ile 2-3 sn basılı tutmanız lazım kolay gelsin...
  • beyler ben 80 portunu sorunsuz (tüm ayarlarıyla) açtım.Bilgisayarda apache yüklü ve ip adresimi yazdığımda modem sayfası geliyor? ip adresimi yazdığımda nasıl localhosta bağlanabilirim? Firewalldan kaynaklanan sorun olabilir mi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nibubai

arkadaşlar öncelikle ethernet kablosunu ve ağ kartını kontrol edin. Özellikle ağ kartınız(tümleşikte olabilir farketmez) doğru olarak kurulmuşmu? Son olarak modemi tekrar ayarlamayı göze alıyorsanız modemi resetleyin. Bunun için modemin ön yüzünde cnet ambleminin hemen yanında ufacık bir delik var. modem açıkken bir toplu iğne ile 2-3 sn basılı tutmanız lazım kolay gelsin...

çok çok çok saol.reset attım oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: ea85

quote:

Orjinalden alıntı: Nibubai

arkadaşlar öncelikle ethernet kablosunu ve ağ kartını kontrol edin. Özellikle ağ kartınız(tümleşikte olabilir farketmez) doğru olarak kurulmuşmu? Son olarak modemi tekrar ayarlamayı göze alıyorsanız modemi resetleyin. Bunun için modemin ön yüzünde cnet ambleminin hemen yanında ufacık bir delik var. modem açıkken bir toplu iğne ile 2-3 sn basılı tutmanız lazım kolay gelsin...

çok çok çok saol.reset attım oldu

Sende sağol

Bu arada ilgilenen arkadaşlar için: modemimize tek tıkla reset atan script kodu (*.bat dosyası oluşturmak isteyenler) tespit ettim. Bi çoğumuzun modeminde çalışacağını umuyorum. Ayrıntı için:
    http://forum.donanimhaber.com/m_16807866/tm.htm

• 2004 yılında aldığım cnet modemin;
    firmware version:EHHADSL_USB_080902_REL9P-B7
    customer software version: CA8XR-NB-110703.00F
    show time firmware version :3.27

az önce cnet sayfasında yeni güncelleme olduğunu gördüm. (If the alphabetical letter number is C/D 1.28MB Firmware Sep 15 -2005 Click Here

http://www.cnet.com.tw/download/cnad-804nf.htm

bu modemin firmware güncellemesini nasıl yapabilirim...????

firmware güncellemesi yapmaktaki yararlar nelerdir.. bir faydası olurmu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 8 Aralık 2007; 10:45:55 >

• bilgi verebilecek yok mu
  • eğer modemin sorunsuz çalışıyorsa firmware yapmana gerek yok
    ama illa yapmak istersen aşağıda adımları tek te yaparak rahatlıkla yaparsın
    start - run - cmd ekranına gel
    telnet 10.0.0.2 enter
    şifreni gir
    display firmware version menüsüne git
    açılan ekranın üzerine , indirdiğin firmware dosyasını sürükleyip bırak
    "this will save all the settings and reboot" diyecek YES için
    Y de
    hepsi bu kadar
  • C net modemin default şifresini ve kullanıcı adını komple nasıl kaldırabilirim???
  • Benim modem uçtu sanırım.
    Arka arkaya gelen elektrik kesintileri sonucu modem power ve line ışıkları yanıyor.
    Ama ready ve adsl ışıkları yanmıyor.
    Türkiyede bu modemi tamir ettirebileceğimiz bir yer var mı?
  • kardeş es kidenb bnde de cnet modem 6015 vadı sped touch aldım düzledi
  • CNet car 854 modem kullanan arkadaşlar voltaj sorunu yaşayıp internete bağlanamayan yada kopan vs olan varsa modemin içinde 470uf 16v kondansatör şişer genelde onu değiştirince sorununuz çözülür ama üretici web sitesi piyasada yok adamlar sanırım batmış dandik ürün üretince banada türkçe firmware lazım bulamıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.