Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (775. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.864
Cevap
80
Favori
1.592.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 773774775776777
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erosxman

ilginize teşekkürler, aynen öyle yaptım, porçözü döktüm 10-15 dk. bekledim sonra hortumu bağladım 10*dk akıttım sorun çözüldü araç iki gündür sıcak, İnternet gibi güzel bir kaynak olmasa yandık bittik

Faydam dokunduysa ne âlâ Allah hepimize kazasız belâsız sürmek nasip etsin iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2005 1.2 16V Fransız araç alarak aranıza katıldım

Ama eve geldikten sonra bağajın kilitlenmedini fark ettim ,sorun ne olabilir

Anahtarla kilitleme yapılabiliyormu

• Arkadaşlar istemeyerek de olsa, 7 yıllık birlikteliğimiz son bulacak; CLİOmu satıyorum. Tek sebep daha büyük iç hacim ve bagaj hacmine ihtiyaç duymamdır. Bunun dışında Türkiye şartlarında şehiriçinde ideal bir otomobil. Fiat 500L bakmaya başladım. İhtiyacı olanlara iletebilirsiniz;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-temiz-clio-ii-brc-lpg-dusuk-km-orjinal-degisen-yok-511415475/detay/
  • bizimoglan B kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı , aslında en az 8-10 sene binmek lazım alınan bir arabaya.

Gelir seviyesi belli olan insanların sık sık (cep telefonuda dahil) araç değişmeleri madden büyük zarar...

1.2 oluşu(düşük vergi dilimi)

Renault oluşu(bide clio,yedek parça,usta,bakım )

Çoğu işleri kolaylaştırıyor.

500L daha tam oturmadı piyasa olarak,şahsen de tutulmayacağı kanısındayım.

Linea,ford courier,fluence daha mantıklı gibi

• Merhabalar. Bizde 1999 clio 2 rta var sunrooflu. fakat klima varmıydı yokmuydu yoksa söküldü mü emin değilim? kaputtan nerden kontrol edebilirim ?
  • 20playback kullanıcısına yanıt
    Kalorifer kumandalarının olduğu yerde AC butonu var ise vardır. Yoksa yoktur. Ha kumanda paneli değişmiş olabilir mi olabilir. Ama bunun ihtimali binde bir bile değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizimoglan

Arkadaşlar istemeyerek de olsa, 7 yıllık birlikteliğimiz son bulacak; CLİOmu satıyorum. Tek sebep daha büyük iç hacim ve bagaj hacmine ihtiyaç duymamdır. Bunun dışında Türkiye şartlarında şehiriçinde ideal bir otomobil. Fiat 500L bakmaya başladım. İhtiyacı olanlara iletebilirsiniz;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-temiz-clio-ii-brc-lpg-dusuk-km-orjinal-degisen-yok-511415475/detay/

İlanini görmüstum daha once satildi mi diye bakayim dedim acil diye yazmissin dostum ama o arabanin fiyati o degil kusura bakma 27000tl'ye clio 3 alir adam 1.2 bu paraya dizel bile var ben kendi clio 3 expression dizel aracima bile 32700 yazdim fiyat suaur satmak istiyorsan

• Az kaldı gidiyor hocam

• quote:

Az kaldı gidiyor hocam

Gider tabi ne olacak ki :)ama o paraya alanin aklina yanarim :)

• quote:

Az kaldı gidiyor hocam

Gider tabi ne olacak ki :)ama o paraya alanin aklina yanarim :)

• Arkadaşlar 2003 clio HB 1.5 dci aracım var.Kara duman atıyor.Bir kaç motorcuya gösterdim bir yağ yakıyor dedi diğeri turbo dedi(turboyu değiştim halen devam ediyor) diğeri motorun sağlam sadece ekzost komple kurum dolu temizlenmesi lazım dedi.Araç 240 binde.Bakımlarını yaptırıyorum.Gidişinde çekişinde bir sıkıntı yok maşalllah.185 km yi rahat görüyor.Bu konuda aklınıza gelen başka bir şey varmı kafam gerçekten çok karıştı.
  • Kara duman enjektör sorunudur.Devamlı atıyorsa enjektörlerde işeme olabilir.
    Ara sıra gaza basınca atması normaldir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • chupper67 C kullanıcısına yanıt
    Özellikle kalkış anında atması normaldir.Bunu yapmayan dizel yok gibidir. Ancak aracın kilometresi göz önüne alınırsa genel bir kontrolden geçirmek faydalı olacaktır. Enjektör,pompa vs. gibi bölümleri gerçekten iyi bir ustaya gösterebilirseniz içiniz rahat olur. Yağ seviyesini kontrol ettiğinizde bariz bir azalma yok ise ve yağ çubuğundan duman gelmiyor ise yağ yakmıyor denebilir.
  • serguneysu S kullanıcısına yanıt
    Genelde düşük devirlerde duman atma oluyor.Yüksek devirlere çıktığımda duman yok.Enjektörlerin bakımını yaptırdım bir sıkıntı yok dediler turbo yu yeni alıp takrırdım.Dediğiniz gibi yağ çubuğunu çektiğimde duman gelmiyor.Acaba Carbonclean yapmak durumu düzeltirmi.Enjektörlere zararlı olduğu söyleniyor.
    Rölantide duman var mı? ya da durduğu yerde mesela 2000 devirde sabit çalıştırdığınızda sürekli bir duman var mı ?

Düşük devirde vites gereğinden yüksek ise motor zorlanır ve duman atar.Veya ilk kalkışta motora daha çok yük bindiği için ya da mesela normal yolda ilerlerken aniden dip gaz yaparsanız da duman görürsünüz aynadan. Bunlar genelde normal olan şeyler. Ama çekinceniz var ise kontrol ettirin ki en azından içiniz rahat olsun. Temizleme işleminde sorun yaşayanlar da var . Genelde aracın çalışmasında bir sıkıntı yok ise müdahale etmemek tavsiye edilir. Bakımlarını aksatmadan kullanmak daha iyi. Benim şu anda kullandığım ve önceki arabalarımın tümü duman atardı yukarıdaki şartlarda. Ama hiç birisi sorun çıkarmadı . 200 bin km olan aracımı sattığımda en ufak sıkıntısı yoktu motorla ilgili.

Tahminen bir sıkıntısı yok gibi aracın ama işini iyi yapan bir servis ya da usta bularak kontrol ettirin.

• serguneysu S kullanıcısına yanıt
    Rolantide duman yok fakat gaza aaralıklı olarak basıp bıraktığımda ve aniden yüklendiğimde bariz simsiyah duman atıyor ve yerde simsiyah izi kalıyor.Gazı sabit tuutuğumda 2000 3500 4000 devirde hiç duman atma yok.Dediğiniz gibi birde servise gösterip içimi rahatlatmam lazım.Konuya olan ilginizden dolayı çok teşekkür ederim
    Dediğim gibi anlattıklarınıza göre durum çok normal gözüküyor. Sadece içiniz rahat olsun diye kontrol ettirin. İyi günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serguneysu -- 18 Ocak 2018; 13:30:18 >
  • nihayet karar verebildim arkadaşlar satmaya yaklaşık 6 senedir biniyorum ilgilenen arkadaş var ise iletisim kurabilir..https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-120-bin-kullandigim-orjinal-clio-2-mi-satiyorum-517296230/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edsamu -- 19 Ocak 2018; 16:17:28 >
  • S.a ben daha yeni clio 2 rte 2000 model manuel arac aldim takasla accenttimi veripte arac guzel hosuma gidiyordu zaten ama bi sorun var alirkende ayniydi ekranda sadece stop ikaz isigi yaniyo hic sonmuyo bilgisayara bagladik bise cikmadi usta hatalari sildi gene sonmedi daha once boyle biseyle karsilasan oldumu clio nunda acemisisyiz

• Arkadaşlar hava ve polen filtresini değiştirmek için gerekli olan anahtar hangisi? Yapı marketlerde bulabilir miyiz? Aracım 2002 model 1.4 16v rxt.
  • 
Sayfa: önceki 773774775776777
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.