Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (236. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.864
Cevap
80
Favori
1.592.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım kutup başını sök bi beş dakika bekle sonra tak öyle bi dene. Aekadaşım immobilizer ışığı hızlı hızlı yanıp sönüyosa anahtarı yeniden tanıtmak lazım ama nasıl olduğunu tam hatırlamıyorum forumdaki arkadaşlardan hatırlayan varsa yazsınlar. Hatırladığım kadarıyla anahtarı kontağa takıyoduk ac konumuna getiriyoduk sonra arabanın içindeki kapı açma kapama tuşunun kapama kısmına bip sesi gelene kadar basılı tutuyoduk heralde oluyodu. Tam bilen arkadaşlar yazarsa daha iyi olur gerçi forumun önceki sayfalarında vardı ama hangi sayfada oldunu bilmiyorum.
    quote:

Orijinalden alıntı: altrea

Arkadaşlar bugün 1.2 16v 2005 model 26500km Clio II HB aracımı çalıştırmak istedim kumanda ile kapılar açılmadı anahtar ile kapısını açtım.Ama kontağı çevirdiğimde immobilayzır ledi hızlı hızlı ve garip bir şekilde yanıyordu.ama marş basmadı yedek anahtarı getirdim yine aynısı kabutu açtım akünün yanındaki sigorta kutusunu açtım oradaki sigortalara baktım yanık felan var mı diye bir şey yok biraz salladım yeniden çalıştırmayı denedim imobayzır ışığı normal yanıyor ama marş hiç basmadı.
    Araçım kasgolu şimdi kasgoyamı haber vermek zorundayım.4 yıldır kullandığım araç ilk kez beni yolda bıraktı.

Böyle bir deneyim yaşayan var mı?

Acaba nasıl bir yol izlemeliyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yahyademirci -- 30 Ağustos 2009; 20:34:12 >

• buldum anahtar elindeyken orta konsoldaki merkezi kilit düğmesinde açma düğmesine değişik bir ses duyana kadar bas, göstergedeki immobilizer lambası devamlı yanınca o anda kumandanın düğmesine bas, yani uzaktan kumandayı araca tanıt.
  • Yakıt tasarrufunu bizzat ölçen varmı Michelin lastiklerinde.Bunlar sadece pazarlama stratejileri.Michelin yumşak hamur tek sırt kullanır lastiklerinde aynı şekilde Continantal de.Son derece konforludur.Ancak balon yapma ihtimalleri çok fazladır(yumşak hamur olduğundan dolayı).Ülkemiz yollarında çabuk yıpranır.Size tavsiyem ülkemizde fabrikası olup bizzat bizim yollarımızda testi yapılan lastikleri tercih edin.
    quote:

Orijinalden alıntı: gokhankaragozlu

Yakıt tasarrufu istiyorsan MİCHEALİN. Yan yanakları incedir. büyük bir çukurda seni çok üzer ve değiştirirsin.
    Kusursuz duruş mesafesi ve sessizlik istiyorsan GOODYEAR. Ayrıca pati çektiğinde ses çıkartmaz goodyear..
    Uzun ömür istiyorsan Conti. Ama ben olsam GOODYEAR...

saygılarımla...

quote:

Orijinalden alıntı: alfaonair

Merhaba arkadaşlar aracımın lastiklerini değiştireceğim şu an üzerinde falken 175/65 R14 var ama ben R15 yapacağım

a-MICHELIN PILOT EXALTO 195/50 R15
    b-ContiPremiumContact™2 195/50 R15
    c-GOODYEAR EXCELLENCE 195/50 R15
    sizce hagisini seçmeliyim?
    teşekkürler saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: FauFau

Yakıt tasarrufunu bizzat ölçen varmı Michelin lastiklerinde.Bunlar sadece pazarlama stratejileri.Michelin yumşak hamur tek sırt kullanır lastiklerinde aynı şekilde Continantal de.Son derece konforludur.Ancak balon yapma ihtimalleri çok fazladır(yumşak hamur olduğundan dolayı).Ülkemiz yollarında çabuk yıpranır.Size tavsiyem ülkemizde fabrikası olup bizzat bizim yollarımızda testi yapılan lastikleri tercih edin.
    quote:

Yakıt tasarrufu istiyorsan MİCHEALİN. Yan yanakları incedir. büyük bir çukurda seni çok üzer ve değiştirirsin.
    Kusursuz duruş mesafesi ve sessizlik istiyorsan GOODYEAR. Ayrıca pati çektiğinde ses çıkartmaz goodyear..

saygılarımla...

quote:

Merhaba arkadaşlar aracımın lastiklerini değiştireceğim şu an üzerinde falken 175/65 R14 var ama ben R15 yapacağım

teşekkürler saygılar

Petlas gibi mi? yada Lassa mı?

• Sadece Türkiye'de Petlas ve Lassa üretimi yok.Googyear-Bridgestone-Pirelli nin fabrikaları mevcut.
    quote:

quote:

Yakıt tasarrufunu bizzat ölçen varmı Michelin lastiklerinde.Bunlar sadece pazarlama stratejileri.Michelin yumşak hamur tek sırt kullanır lastiklerinde aynı şekilde Continantal de.Son derece konforludur.Ancak balon yapma ihtimalleri çok fazladır(yumşak hamur olduğundan dolayı).Ülkemiz yollarında çabuk yıpranır.Size tavsiyem ülkemizde fabrikası olup bizzat bizim yollarımızda testi yapılan lastikleri tercih edin.
    quote:

saygılarımla...

quote:

teşekkürler saygılar

Petlas gibi mi? yada Lassa mı?

• quote:

Bence olay km teliyle alakalı deil.Benimde başıma geldi bujiye benzer ancak plastikten siyah renkli bir sensör var o arıza yapmıştır.Orjinal markası gösterge markasıyla aynı.Bence oto elektirikcisine göster.

Merhaba FauFau,

Aynı sorun bende de var, arasıra hız göstergesi sıfırlıyor. Ne yapmam lazım?
    Servise götürmek istemiyorum, malum ufacık bir sorun için bile ciddi meblalar talep ediyorlar.

Teşekkürler.
  • Matchbox kardeş şanzımanın arka tarafta plastikten bi parça var görürsün üzerinde bi soket var soketi kontrol et büyük ihtimal sokettendir
  • quote:

Orijinalden alıntı: yahyademirci

Matchbox kardeş şanzımanın arka tarafta plastikten bi parça var görürsün üzerinde bi soket var soketi kontrol et büyük ihtimal sokettendir

Merhaba yahyademirci,

Benim araba otomatik, soketin yeri aynımıdır? yoksa farklı bir yerdemidir?
  • Merhaba,

Arkadaşlar elimde clio II HB'ler için kesilmiş mdf ve üzerine takılı sıfır hoparlörler var. Hoparlörlerin modeli Sony XS-F6925. Kendi aracım için de bu sistemi kurmuştum, bir arkadaşım beğendi ve ona da aynısından yaptık ancak, daha hazırlarken arabasını sattık. O yüzden bu sistem elimizde kaldı. Eğer ihtiyacı olan varsa mal ettiğimiz fiyata satmak istiyorum. İlgilenen olursa görüşelim. Burada fiyat yazmak doğru mudur bilemedim o yüzden yazmadım.. Resimden de bakabilirsiniz. Resimdeki kendi aracımda olan..

• Farklı bir yerde olduğunu zannetmiyorum.Büyük ihtimal arıza bu parcadan.Bizdeki parcada buna çok benziyor ancak bu focusta kullanılıyor.

http://www.otoparcasepeti.com/images/products/00/15/73/1573_kucuk.jpg

[/
    quote:

Orijinalden alıntı: Matchbox

quote:

Orijinalden alıntı: yahyademirci

Matchbox kardeş şanzımanın arka tarafta plastikten bi parça var görürsün üzerinde bi soket var soketi kontrol et büyük ihtimal sokettendir

Merhaba yahyademirci,

Benim araba otomatik, soketin yeri aynımıdır? yoksa farklı bir yerdemidir?

• Matchbox kardeş oralarda bir yerde olması lazımdır. sonuçta şanzımanın üstünde olması gerekiyo faufau arkadaşın koyduğu resimdeki parçaya beniziyo zaten büyük ihtimalle soketi yerinden oynuyodur. bi elektrikçiye götürüp gösterebilirsin fazla bişey alacaklarını sanmam benim soket kırılmıştı lehimle yaptı on lira aldı.
  • Sayın Altrea Benim başıma aynısı geldi yaklaşık 1 hafta sonra aküm bitti :) ben ona bağladım bu olayı ama yinede biraz bekleyip görelim.

quote:

Arkadaşlar bugün 1.2 16v 2005 model 26500km Clio II HB aracımı çalıştırmak istedim kumanda ile kapılar açılmadı anahtar ile kapısını açtım.Ama kontağı çevirdiğimde immobilayzır ledi hızlı hızlı ve garip bir şekilde yanıyordu.ama marş basmadı yedek anahtarı getirdim yine aynısı kabutu açtım akünün yanındaki sigorta kutusunu açtım oradaki sigortalara baktım yanık felan var mı diye bir şey yok biraz salladım yeniden çalıştırmayı denedim imobayzır ışığı normal yanıyor ama marş hiç basmadı.
    Araçım kasgolu şimdi kasgoyamı haber vermek zorundayım.4 yıldır kullandığım araç ilk kez beni yolda bıraktı.

• FauFau ve yahyademirci teşekkürler ikinize.
  • quote:

Hocam senin akün bitmiş aynısı başıma geldi bir gün önce çalışırken çalışmadı.Aküyü değiştir Mutlu akü al.

• Merhaba İstanbul avrupa yakasında kağıthne bölgesıne yada iyi bir servıs bilen varmıdır yada kendı ustası olan --
    TEKREN VE DERİNERİ BİLİYORUM ONLAR TIRT GIBI GELIYO BANA
    1.ve 2. vitesde araba kalkarken sankı gaz yemıyor yada 10-15 sanıye sonra acılıyor devır sabıt ama yokusda cok sorun vıtes degısırken yaw farklı bısı anlatamıyorumda derdımı, bırının bınıp kullanması lazım :) buna benzer bır sıkıntım var

bu forumda okudugum herseyı yaptırdım bazı seylerı atladım.ıyı bır usta ıle duzelıcek.(GAZ YEMIYOR OLAYI DEGIL)

yaptıklarım
    Bujiler,hava filtresi,injeksıyon temızlıgı kelebek
    rölantımde sorun yok
    BASKI BALATA DEBRİYAJ
    KOMPLE YAGLAR
    benzin filtresi dedi biri

100 tl benzınle yanı 30 litre 290 km yaptım :((( oyuzden ıyı usta sart
    kısaca sorunum bu tavsıyelerınızı beklıyorum.

2000 clio 2 hb 1.4i rta 69 binde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghorasan -- 2 Eylül 2009; 19:39:04 >
  • Aslında yakıt tüketiminzi aracın fabrika verisine göre nırmak duruyor.Ancak vites sorunu için tabiki iyi ustaya göstermeye gerek var.Kendin en son aracımı Güneşli deki Speedy servise götürdüm.Çok memnun kaldım.

http://www.speedy.com.tr
    quote:

Orijinalden alıntı: Bandwidth

Merhaba İstanbul avrupa yakasında kağıthne bölgesıne yada iyi bir servıs bilen varmıdır yada kendı ustası olan --
    1.ve 2. vitesde araba kalkarken sankı gaz yemıyor yada 10-15 sanıye sonra acılıyor devır sabıt ama yokusda cok sorun vıtes degısırken yaw farklı bısı anlatamıyorumda derdımı, bırının bınıp kullanması lazım :) buna benzer bır sıkıntım var

bu forumda okudugum herseyı yaptırdım bazı seylerı atladım.ıyı bır usta ıle duzelıcek.(GAZ YEMIYOR OLAYI DEGIL)

yaptıklarım
    rölantımde sorun yok
    BASKI BALATA DEBRİYAJ
    KOMPLE YAGLAR

• arkadaşlar merhaba
    iki hafta önce 1999 clio 1.6 rte hb aldım. araç 155 000 de.
    1. 11 000 liraya aldım. fiyat nasıl.
    2. geçen gün ustaya götürdüm motor yağ yakıyor dedi. arasıra yağını kontrol et dedi. çok mu kötü bir durum.
    3. usta antifriz koydu. ancak antifriz bazı kaçakları açabilir dedi. zannederim aracın radyator delik ve kaçırıyor. kaç lira tutar.
    bu arada bunca seyden sonra kendimi çok kötü hissediyorum arabaya binerken bile tedirgin oluyorum.
  • Hayırlı olsun arkadaşım. fiyat normal ama motor yağ yaktığına göre motor rektefiye istiyo sanırım baya bi masraf çıkarır gibime geliyo. antifiriz koyduğu zaman radyatördeki pasları temizliyo ve kaçaklara neden oluyo o o kadar problem değil würth ün radyatör tıkayıcısı var sıvı olan 20 tl ondan koyarsın bişey olmaz.
  • slm 2001 clio 1.4 16v rxt hb aracım var değiştirmeyi düşünüyorum sizce ne kadardan aşağı vermeem gerekiyor fiyat olarak internetteki gibimi piyasa not : arac 100000 de temiz komple ithal
  • Merhaba aracı servise götürdüm bilgisayara baglandı herhangibi bişi cıkmadı
    benzin veya ateslemeye bakmak lazım dedi benzin filtresini değiştirdim hemen
    benzine katkı koymamı söyledi
    sizin tavsıyelerınız nedır.
    benzin pompasına 350 tl dedi.
    yakıt konusuna gelınce kılometre ve koyulan benzın orantısı içi depo fuul olmadan anlayamazsın dedi.

quote:

Orijinalden alıntı: Bandwidth

Merhaba İstanbul avrupa yakasında kağıthne bölgesıne yada iyi bir servıs bilen varmıdır yada kendı ustası olan --

yaptıklarım
    rölantımde sorun yok
    BASKI BALATA DEBRİYAJ
    KOMPLE YAGLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghorasan -- 6 Eylül 2009; 12:21:21 >

• 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.