Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (234. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.864
Cevap
80
Favori
1.592.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Darklordum

Merhabalar,

Bende 2005 clio II 1.2 aut kullanıcısıyım.

aracım 91bin de. İlk sahibiyim ve lastikleri yeni değiştirdim. Michellin energy saver lastik aldım ancak garip gelecek ama sanki yakıt tüketimi arttı aracımın. :) anlamadım gitti. Eski lastikler de formula 1 lastiği gibi olmuştu dümdüz dü, kaya kaya gidiyordum belkide o yüzden az yakıyordum :) Şaka bir yana sizce nasıl böyle bir durum olabilir?

Bir de orjinal teybimi değiştirdim, arkaya 2 adet sony hoparlör taktım. Arka hoparlörlerimden memnunum ancak ön hoparlörler yetersiz olduğu için değiştirmek istiyorum. Forumlardan araştırdım ve hoparlör ebatının 12.5 cm olduğu yazıyor. Bunu anlamadım, piyasada böyle bir hoparlör modeli varmıdır. 13 lük almam gerektiğini düşündüm ama ya uymazsa diye de çekindim. Tecrübelerinizden yararlanmak isterim.

Son olarak da, geçenlerde bir arkadaşımın 2009 hyundai accent era(1.4 100bg)'sı ile bir performans denemesi yaptık. Biraz geride kaldığımı kabul ediyorum ancak rahatlıkla onu kovalayabildim. 1.2 75bg bir araç için müthiş bir performans değil mi?

Keyifli sürüşler..

Lastikleri bende michelin energy saver ile değiştirdim .Açıkçası sessizlik yol tutuşta çok fark olmadı.Daha fazlasını bekliyordum.Ama yakıt tüketiminde pek fark olmadı yani artmadı.Ama virajlara giriş yol tutuş bindikçe anlaşılıyor gerçekten güzel.

Ön hoparlaörü ölçmek çok kolay üsteki iki tırnağı kaldır kapak açılır.Ama ben arka kapılara sony 10cm di sanırım taktım,Sony çok da kaliteli diil.Önlerin sesi daha kaliteli geldi.

Performans olarak ise şanzıman oranları çok çok iyi yani 1.6 8v 90 lık motorla çok rahat baş edebilir.Son hız yüksek diil 170 ama ara hızlanmaları çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 21 Ağustos 2009; 8:26:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bandwidth

Merhaba,
    Debriyaj Baskı balata değişti şimdi debriyaj cok hafif ve kavrama cok iyi bakalım yakıta etkısı olacakmı :)
    Bu İŞLEMLERDEN SONRA blackpunkt orjinal teybim code ıstedı şifre 2500 servisten öğrendım.

Baskı balata değişince kavrama noktası yeri değiştimi?
    benim kavrama noktası çok yukarda. sinir ediyor bazen. bir de baskı balataya ne kadar verdin?
    teşekkürler.
  • Merhaba,

baskı balatası tam olarak kaç kmde değiştirdiniz. kaç lira masrafı var. bide yetkili serviste mi yoksa özel serviste mi?

saygılarımla

quote:

Merhaba,
    Debriyaj Baskı balata değişti şimdi debriyaj cok hafif ve kavrama cok iyi bakalım yakıta etkısı olacakmı :)
    Bu İŞLEMLERDEN SONRA blackpunkt orjinal teybim code ıstedı şifre 2500 servisten öğrendım.
  • Arkadaşlar Merhaba,

arabayı ilk çalıştırmada gaza basmadan çalıştırıyordum. Fakat son zamanlarda özellikle aküyü değiştirdikten sonra ilk çalışmada zorlanma oluyor ve gaza basarak çalıştırıyorum.

Araç benzinli, 1.2 16V

Servisler sorunun belirlenmesi için ücret alıyorlar mı? Veya anadolu yakasında iyi bir yer varmıdır götürebileceğim.

Şimdiden teşekkürler...
  • slm arkadaslar aracımın kliması ile ilgili bir sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim aracım 2001 model clio sembol 1.4 rna aracı aldığımda klima gazı vardı 1 kış kullanmadığım için yazın klima gazı doldurttum içinde klima gazı 10 gün duruyor sonra klima soğutmuyor servise götürdüm radyotörde delik var deliler radyotörü yaptırdılar tekrar klima gazı bastılar 10 gtün sonra tekrar klima soğutmadı ben tekrar gittim sistemde kaçak yok ama biryerden kaçıyor dediler neyse baktıktan sonra klima Supaplarından kaçak olduğunu söylediler o Supaplarda bizde yok ya servise yada iyi bir klimacı ustasına git dediler şimdi servise gittim bana o Supaplar değişmez sistemi komple değiştirmemeiz gerkiyor dediler ve bende 750 tl istediler şimdi bilmek istediğim o klima gazının basıldığı yerdeki Supaplar değişirmi değişmezmi eğer deşir ise ankarada bildik iyi usta varsa bana telefonunu verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürlerler sevgi ile kalın

NASIL İŞ ANLAMIYORUM BANA YARDIMCI OLACAK KİMSE YOKMU YAAAA

• Merhaba aracım 69 binde baskı balata seti 105 lira orjinal valyo marka 100 tl işçilik verdim yetkili servisde yaptırmadım malzemelerı kendım aldım istanbul-kağıthanede yaptrıdım. depriyaj cok yukarıda kavrıyordu ve benzin tüketimi bana fazla geliyordu gerce yahya kardesim normal oldugunu söylüyor 250-300 tl arası özel yerler fiyat veriyor ben şanzıman yagınınıda kendım aldım 150 tl malzemelere verdim 100 işçilik verdim şimdi felaket yumusak çekişi iyi yan sanayisi 70 tl imiş gerek duymadım 2001 clio 2 hb 1.4i rta aaracım bu
  • arkaya kolon taktırmak istiyorum ama kestirmek istemıyorum kenarlardakı kısımlara takılıyormu takan varmı çapı nedir.
  • Verdiğin bilgi için teşekkür ederim dostum.
    quote:

Merhaba aracım 69 binde baskı balata seti 105 lira orjinal valyo marka 100 tl işçilik verdim yetkili servisde yaptırmadım malzemelerı kendım aldım istanbul-kağıthanede yaptrıdım. depriyaj cok yukarıda kavrıyordu ve benzin tüketimi bana fazla geliyordu gerce yahya kardesim normal oldugunu söylüyor 250-300 tl arası özel yerler fiyat veriyor ben şanzıman yagınınıda kendım aldım 150 tl malzemelere verdim 100 işçilik verdim şimdi felaket yumusak çekişi iyi yan sanayisi 70 tl imiş gerek duymadım 2001 clio 2 hb 1.4i rta aaracım bu
  • Dostum öncelikle şunu sorayım sana. yetkili servistemi yaptırdın yoksa özel servisteki klimacılarda mı? yetkili serviste ben değiştirdim 89. tl KDV dahil fiyatı. ankara şaşmazda her servis bir klima değişim aleti alıyor. ortalama 4500 euro gittigidiyor.com da bile satılıyor. bende şasmazda klima gazı doldurtacaktım sordum nasıl dolum yapılıyor diye HALLEDERİZ... dediklerine hemen kaçtım. sorgu yok sual yok. ne götürürsen hallediyorlar. garantisi ne diyorum ben diyor adam. 50 tlye doldurtacaktım sonra yetkili servise gittim ve farkı anladım. İlk önce R134A gazı koyuluyor. eğer sana başka bir gaz koyarlarsa sorun yaratır dediler. komple sistem gidermiş. yani ben topu topu 39 tl fazla ödedim ve garantili Renault Mais de özel bir cihazla 20 dakikada hallettiler. bence ilk önce Yetkili Servise göster. sana yardımcı olacaklardır.
    quote:

Orijinalden alıntı: axman1971

slm arkadaslar aracımın kliması ile ilgili bir sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim aracım 2001 model clio sembol 1.4 rna aracı aldığımda klima gazı vardı 1 kış kullanmadığım için yazın klima gazı doldurttum içinde klima gazı 10 gün duruyor sonra klima soğutmuyor servise götürdüm radyotörde delik var deliler radyotörü yaptırdılar tekrar klima gazı bastılar 10 gtün sonra tekrar klima soğutmadı ben tekrar gittim sistemde kaçak yok ama biryerden kaçıyor dediler neyse baktıktan sonra klima Supaplarından kaçak olduğunu söylediler o Supaplarda bizde yok ya servise yada iyi bir klimacı ustasına git dediler şimdi servise gittim bana o Supaplar değişmez sistemi komple değiştirmemeiz gerkiyor dediler ve bende 750 tl istediler şimdi bilmek istediğim o klima gazının basıldığı yerdeki Supaplar değişirmi değişmezmi eğer deşir ise ankarada bildik iyi usta varsa bana telefonunu verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürlerler sevgi ile kalın

NASIL İŞ ANLAMIYORUM BANA YARDIMCI OLACAK KİMSE YOKMU YAAAA

• ÖNEMLİ NOT:
    Renault clio 2000 France kullanan ve OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) kullanacaklara;

Arkadaşlar benim başıma geldi sizinde başınıza gelebilir. OGS cihazı aldım iş bankasından . Bankadaki görevli nereye takılacağını gösterdi. dikiz aynasının arkasına yazısınında içeriye bakacak şekilde olacak denildi. neyse bende ankaradan yola çıktım. gişeler geçtim fakat OGS okumadı. arabadan inip okuttum (trafik yoktu). istanbul a yanaşınca gişelerden çıkışta okumadı ve şak diye 126.90 TL ceza yazdı alarmlar öttü falan. bende o sinirle hemen karayollarından bir yetkiliye gittim. Adamın ilk dediği Fransız malı CLİO mu var dedi. bende evet dedim sorun nedir diye sorduğumda, bizim arabaların ön camı arklik ??? film varmış. bu da manyetik alan geçirmiyormuş. Camın alt ortasında 10 cm * 5 cm lik bir yer var. Belli zaten OGS oraya takılıyormuş. İlk üretim CLİOlarda varmış sadece. ne kadar kıymetli bir aracımızın olduğunu tekrar anladım bu sayede??? siz siz olun alt ortaya OGSyi takın,

sevgiler.

• quote:

arkaya kolon taktırmak istiyorum ama kestirmek istemıyorum kenarlardakı kısımlara takılıyormu takan varmı çapı nedir.

10 ya da 13 cm olması lazım, yanlız yine dikdörtgen bir suntanın ortasını yuvarlak kesip
    hoparloru ona oturtman lazım daha önceki sayfalarda vardı resmi bir arkadaş yapmıştı...
  • CYCLONE 9005 6000K MİLLENİUM DİJİTAL XENON AYDINLATMA KİTİ ----295 tl

aracıma xenon kiti almayı düşünüyorum daha önce bu markayı kullanan ya da
    başka araçlarda gören var mı, yorumlarınızı bekliyorum..
  • quote:

Merhaba aracım 69 binde baskı balata seti 105 lira orjinal valyo marka 100 tl işçilik verdim yetkili servisde yaptırmadım malzemelerı kendım aldım istanbul-kağıthanede yaptrıdım. depriyaj cok yukarıda kavrıyordu ve benzin tüketimi bana fazla geliyordu gerce yahya kardesim normal oldugunu söylüyor 250-300 tl arası özel yerler fiyat veriyor ben şanzıman yagınınıda kendım aldım 150 tl malzemelere verdim 100 işçilik verdim şimdi felaket yumusak çekişi iyi yan sanayisi 70 tl imiş gerek duymadım 2001 clio 2 hb 1.4i rta aaracım bu

Kardeş kavrama noktası aşağı indimi yoksa hala yukarda mı?
  • 99 model 1.6 rxt 8v aracımı aldığımdan beri ilk defa depoyu fulleyip ne kadar yaktığını ölçeyim dedim.keşke ölçmeseydim..şehr içinde(izmir) 200 km yol yaptım ve tekrar fulledim...70 ytl....yani km de 35 kuruş yakıyor hem de klima kapalı......bujiler falan da yeni...ustalar ne dersiniz çok değilmi bu değer....sonunda lpg taktırcaz galiba... ben lpg araştırmaya başlayayım barii...
  • ilk normali ben diyim agresif kullanım lastik havaları trafik ve şehir efsaneleri hersey içinde benim aracımda 330krs yakıyor 2001 clio hb 1.4i rta
  • buralara kolon koydurmak istiyorum

CLIO II SAHİPLERİ
  • Bandwidth : arkadaşım oraya göre hoparlör bulamassın bulsan da çok küçük olur sesinden bişey anlamssın sana tavsiyem iki adet oval hoparlör alıp mukavva olan bagaj üst kapağına bağlaman tabi kesmen gerekiyor ama harika ses veriyor bu şekilde ben iki adet pioneer taktım 480 watlık bu şekilde bağaj kabin görevi yapıyor fakat o kapağın yeniside 100 tl idi servise sormuştum
  • Gayet normal yakıyo arkadaşım benim araçta aynı yaktığı için lpg taktırmıştım.
    quote:

ilk normali ben diyim agresif kullanım lastik havaları trafik ve şehir efsaneleri hersey içinde benim aracımda 330krs yakıyor 2001 clio hb 1.4i rta
  • sayın yahyademirci;
    lpg ye ilk başta soğuk baksamda benzin fiyatarı böyle devam ettiği sürece ki devam edecek lpgden başka çare yok gibi. sizden öğrenmek istediğim şu: aracınızda hangi marka lpg kiti kullanıyorsunuz,tavsyeniz ne olur..lpg kitinin bizim araçlrla uyumu nasıldır? herhangi bir sorun yaşıyormusunuz?
    quote:

Orijinalden alıntı: yahyademirci

Gayet normal yakıyo arkadaşım benim araçta aynı yaktığı için lpg taktırmıştım.
    quote:

ilk normali ben diyim agresif kullanım lastik havaları trafik ve şehir efsaneleri hersey içinde benim aracımda 330krs yakıyor 2001 clio hb 1.4i rta

• ben atiker kullanıyorum 1 senedir, hiçbir problem çıkmadı birebir uyumlu
    ortalamada 170-180 kr civarı yakıyor...
  • 
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.