Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.850
Cevap
78
Favori
1.591.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkür ederim cevabınız için....sanırım atiker uygun fiyat ve yaygınlığı ile bir adım öne çıkıyor...
    quote:

Orijinalden alıntı: two_fast_two_furious

ben atiker kullanıyorum 1 senedir, hiçbir problem çıkmadı birebir uyumlu
    ortalamada 170-180 kr civarı yakıyor...
  • teşekkür ederim cevabınız için....sanırım atiker uygun fiyat ve yaygınlığı ile bir adım öne çıkıyor...
    quote:

Orijinalden alıntı: two_fast_two_furious

ben atiker kullanıyorum 1 senedir, hiçbir problem çıkmadı birebir uyumlu
    ortalamada 170-180 kr civarı yakıyor...
  • Ali kardeş ali abi alişşşş :))))))
    Atiker hiç sorun çıkarmıyo ali kardeş bende 8 aydır atiker takılı bir sefer erzurum bursa yaptım bi kaç kez erzurum ardahan yaptım hiçbir problem çıkarmıyo. ama simit tank taktırma bana soracak olursan uzun yola çıkarken bagajında stepne koyunca hiç yer kalmıyo bence en güzeli küçük silindir tank. Lpg de şehir içinde 17-18 kuruş yakarsın şehir dışında ise ortalama 11-12 kuruş yakarsın erzurumdan bursaya 150 tl lik gazla gittim haladahada bie yeşilim yanıyodu. 1250 km yol var sen hesapla bizim arabalarız şehir içi verisi zaten 9,7 fabrika vermiş biraz onun üzerine çıkıyon normal olarak o zamanda 33-35 kuruş arası rahatlıkla yakıyo.
    quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

sayın yahyademirci;
    lpg ye ilk başta soğuk baksamda benzin fiyatarı böyle devam ettiği sürece ki devam edecek lpgden başka çare yok gibi. sizden öğrenmek istediğim şu: aracınızda hangi marka lpg kiti kullanıyorsunuz,tavsyeniz ne olur..lpg kitinin bizim araçlrla uyumu nasıldır? herhangi bir sorun yaşıyormusunuz?
    quote:

Orijinalden alıntı: yahyademirci

Gayet normal yakıyo arkadaşım benim araçta aynı yaktığı için lpg taktırmıştım.
    quote:

Orijinalden alıntı: Bandwidth

ilk normali ben diyim agresif kullanım lastik havaları trafik ve şehir efsaneleri hersey içinde benim aracımda 330krs yakıyor 2001 clio hb 1.4i rta

• ilginiz için teşekkürler sayın demirci.şimdi sıra izmirde iyi bir atiker ustası bulmaya geldi sanırım...
    quote:

Ali kardeş ali abi alişşşş :))))))
    Atiker hiç sorun çıkarmıyo ali kardeş bende 8 aydır atiker takılı bir sefer erzurum bursa yaptım bi kaç kez erzurum ardahan yaptım hiçbir problem çıkarmıyo. ama simit tank taktırma bana soracak olursan uzun yola çıkarken bagajında stepne koyunca hiç yer kalmıyo bence en güzeli küçük silindir tank. Lpg de şehir içinde 17-18 kuruş yakarsın şehir dışında ise ortalama 11-12 kuruş yakarsın erzurumdan bursaya 150 tl lik gazla gittim haladahada bie yeşilim yanıyodu. 1250 km yol var sen hesapla bizim arabalarız şehir içi verisi zaten 9,7 fabrika vermiş biraz onun üzerine çıkıyon normal olarak o zamanda 33-35 kuruş arası rahatlıkla yakıyo.
    quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

sayın yahyademirci;
    lpg ye ilk başta soğuk baksamda benzin fiyatarı böyle devam ettiği sürece ki devam edecek lpgden başka çare yok gibi. sizden öğrenmek istediğim şu: aracınızda hangi marka lpg kiti kullanıyorsunuz,tavsyeniz ne olur..lpg kitinin bizim araçlrla uyumu nasıldır? herhangi bir sorun yaşıyormusunuz?
    quote:

Gayet normal yakıyo arkadaşım benim araçta aynı yaktığı için lpg taktırmıştım.
    quote:

Orijinalden alıntı: Bandwidth

ilk normali ben diyim agresif kullanım lastik havaları trafik ve şehir efsaneleri hersey içinde benim aracımda 330krs yakıyor 2001 clio hb 1.4i rta

• ect kesinlikle iyi marka da olsa kesinlikle ustaya dikkat edin baştan savmasın
    monte ederken , araştırın ondan sonra karar verin, yoksa bi kere hatalı takılınca
    bir sürü problem çıkıyor hiç verim alamıyorsunuz..
    ama tek problem lpg li araçları yetkili servis ler ilgilenmiyor
    ben geçen sene gittiğimde kapıdan çevirdiler beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi two_fast_two_furious -- 26 Ağustos 2009; 23:47:29 >
  • bizim araçlarda bulunan yol bilgisayarında sıfırlamadan sonra harcanan yakıt miktarı değeri var..bu değer tam olarak doğru miktarı göstermektemidir acaba? bunun kontrolünü yapan,deneyen varmıdır?
  • Arkadaşım bende 2002 txt depoyu fullediğimde sıfırlıyorum ikinciye depoyu doldurduğumda yol bilgisayarından bakıyorum harcadıığım miktara neredeyse gramına kadar doğru gösteriyor hatta pompacılarla iddaya bile giriyorum en son 36.400 gösterdi pompada tam o zaman kapandı benim arac doğru gösteriyor bence senin araçtada aynıdır.
  • Arkadaşım bende 2002 txt depoyu fullediğimde sıfırlıyorum ikinciye depoyu doldurduğumda yol bilgisayarından bakıyorum harcadıığım miktara neredeyse gramına kadar doğru gösteriyor hatta pompacılarla iddaya bile giriyorum en son 36.400 gösterdi pompada tam o zaman kapandı benim arac doğru gösteriyor bence senin araçtada aynıdır.
  • Arkadaşlar km göstergem dünden beri çalışmıyor bu km teli nereye bağlı bilen varmı.
  • Bence olay km teliyle alakalı deil.Benimde başıma geldi bujiye benzer ancak plastikten siyah renkli bir sensör var o arıza yapmıştır.Orjinal markası gösterge markasıyla aynı.Bence oto elektirikcisine göster.
  • Sağol fau fau kardeş zaten bizim arabalarda km teli yokmuş o dediğin parçanın soketi kaybolmuş heralde daha önceden baktım kablosu yerinden kopmuş elektrikçiye götürdüm yerine güzelce lehimledi sorun kalmadı.
  • arkadaşlar ben de 2004 1.5 dci hb var ve kolçak taktırdım ama kumaşı uymuyor. çok da kötü durmuyor ama ben orjinal kumaş olsun istiyorum.ankarada bi kaç yer araştırdım bulamadım.bi yer buldum şaşmaz oto sanayiide adam acaip para istedi.ben clio koltuk kumaşlarından nerde bulabilirim fikri olan var mı? teşekkürler herkese
  • mrb arkadaşlar
    2000 model clio 1,6 8 valf aracıma lpg dönüşümü yaptırmak istiyorum ne marka kit kullanmalıyım
  • Arkadaşlar bugün 1.2 16v 2005 model 26500km Clio II HB aracımı çalıştırmak istedim kumanda ile kapılar açılmadı anahtar ile kapısını açtım.Ama kontağı çevirdiğimde immobilayzır ledi hızlı hızlı ve garip bir şekilde yanıyordu.ama marş basmadı yedek anahtarı getirdim yine aynısı kabutu açtım akünün yanındaki sigorta kutusunu açtım oradaki sigortalara baktım yanık felan var mı diye bir şey yok biraz salladım yeniden çalıştırmayı denedim imobayzır ışığı normal yanıyor ama marş hiç basmadı.
    Araçım kasgolu şimdi kasgoyamı haber vermek zorundayım.4 yıldır kullandığım araç ilk kez beni yolda bıraktı.

Böyle bir deneyim yaşayan var mı?

Acaba nasıl bir yol izlemeliyim..
  • yedek anahtar ile de çalıştıramadığına göre büyük ihtimalle kontaktaki immobilizer chipinde sorun vardır
  • ama immobilayzır çipiyle ilgili olsa araba neden uzaktan kumanda ile açılıp kapanmıyor.kontaksa sorun olsa açılıp kapanması lazım.H
    hatta içerden merkezi kilit düğmesine basarak kilitlerden iç lamba düğmeye basarken söner gibi oldu
    Akü zayıfladı desem akü lambası yeşil yanıyor vden voltmetre getirdim aküyü ölçtüm 12 v gösteriyordu.

Galiba hiç kisenin başına böyle bir sorun gelmemiş..
  • Merhaba arkadaşlar aracımın lastiklerini değiştireceğim şu an üzerinde falken 175/65 R14 var ama ben R15 yapacağım

a-MICHELIN PILOT EXALTO 195/50 R15
    b-ContiPremiumContact™2 195/50 R15
    c-GOODYEAR EXCELLENCE 195/50 R15
    sizce hagisini seçmeliyim?
    teşekkürler saygılar
  • Dostum bende de 1,4 8V var. Dikkat et bizim motorlar FULL GRUP diye geçiyormuş. mesela BRC, teleflex gibi markalar direkt diyor bizim kit iyi olmaz sorun çıkartır diye. Sakın hemen ustaların dediğine atlama iyice araştır. ben bütün forumu okudum bu yüzden. iyice araştır.

saygılarımla...

quote:

Orijinalden alıntı: smartaleck41

mrb arkadaşlar
    2000 model clio 1,6 8 valf aracıma lpg dönüşümü yaptırmak istiyorum ne marka kit kullanmalıyım

• kumandadaki pili değiştirdin mi kardeş. İmmobilizer ledi hızlı hızlı yanıp sönüyorsa kumandada bir sorun olduğunun işaretidir.

quote:

Orijinalden alıntı: altrea

Arkadaşlar bugün 1.2 16v 2005 model 26500km Clio II HB aracımı çalıştırmak istedim kumanda ile kapılar açılmadı anahtar ile kapısını açtım.Ama kontağı çevirdiğimde immobilayzır ledi hızlı hızlı ve garip bir şekilde yanıyordu.ama marş basmadı yedek anahtarı getirdim yine aynısı kabutu açtım akünün yanındaki sigorta kutusunu açtım oradaki sigortalara baktım yanık felan var mı diye bir şey yok biraz salladım yeniden çalıştırmayı denedim imobayzır ışığı normal yanıyor ama marş hiç basmadı.
    Araçım kasgolu şimdi kasgoyamı haber vermek zorundayım.4 yıldır kullandığım araç ilk kez beni yolda bıraktı.

Böyle bir deneyim yaşayan var mı?

Acaba nasıl bir yol izlemeliyim..

• Yakıt tasarrufu istiyorsan MİCHEALİN. Yan yanakları incedir. büyük bir çukurda seni çok üzer ve değiştirirsin.
    Kusursuz duruş mesafesi ve sessizlik istiyorsan GOODYEAR. Ayrıca pati çektiğinde ses çıkartmaz goodyear..
    Uzun ömür istiyorsan Conti. Ama ben olsam GOODYEAR...

saygılarımla...

quote:

Orijinalden alıntı: alfaonair

Merhaba arkadaşlar aracımın lastiklerini değiştireceğim şu an üzerinde falken 175/65 R14 var ama ben R15 yapacağım

a-MICHELIN PILOT EXALTO 195/50 R15
    b-ContiPremiumContact™2 195/50 R15
    c-GOODYEAR EXCELLENCE 195/50 R15
    sizce hagisini seçmeliyim?
    teşekkürler saygılar
  • 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.