Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (233. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
15.865
Cevap
80
Favori
1.592.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım arabanın klima gazı bitmiş. Bende yeni yenilettim. Şimdi buzdolabı gibi oluyor. bu arada klima etkisini tam olarak 5 dakika sonra gösterir. malum 1.4 motor. serviste clio klima gazı değişim ucreti 90 TL. merdiven altı ustalarda 50 TL. Bence orjinal gaz doldurt servisinde. Uzun yıllar kullan

quote:

Orijinalden alıntı: ketronxd9

Merhaba arkadaşlar.(2001 8v)Klimanın gazı var ama dışarıda 35 derece sıcak varken içeriyi soğutmuyor.hafif serin bir rüzgar esiyor o kadar.acaba nedendir.Birde kilometre göstergesi durdu.ibre oynamıyor.Bunun maliyeti ne olur.Selamlar kazasız sürüşler hepinize
  • Merhaba Arkadaşlar,

bende 9 yıldır clio II 2000 HB 1.4 8v RTA-AC kullanıcısıyım. lpg araştırması yaparken forumu keşfettim. herkes buradaymış. herkese kazasız belasız günler dilerim...
  • Merhabalar,

Bende 2005 clio II 1.2 aut kullanıcısıyım.

aracım 91bin de. İlk sahibiyim ve lastikleri yeni değiştirdim. Michellin energy saver lastik aldım ancak garip gelecek ama sanki yakıt tüketimi arttı aracımın. :) anlamadım gitti. Eski lastikler de formula 1 lastiği gibi olmuştu dümdüz dü, kaya kaya gidiyordum belkide o yüzden az yakıyordum :) Şaka bir yana sizce nasıl böyle bir durum olabilir?

Bir de orjinal teybimi değiştirdim, arkaya 2 adet sony hoparlör taktım. Arka hoparlörlerimden memnunum ancak ön hoparlörler yetersiz olduğu için değiştirmek istiyorum. Forumlardan araştırdım ve hoparlör ebatının 12.5 cm olduğu yazıyor. Bunu anlamadım, piyasada böyle bir hoparlör modeli varmıdır. 13 lük almam gerektiğini düşündüm ama ya uymazsa diye de çekindim. Tecrübelerinizden yararlanmak isterim.

Son olarak da, geçenlerde bir arkadaşımın 2009 hyundai accent era(1.4 100bg)'sı ile bir performans denemesi yaptık. Biraz geride kaldığımı kabul ediyorum ancak rahatlıkla onu kovalayabildim. 1.2 75bg bir araç için müthiş bir performans değil mi?

Keyifli sürüşler..

• Rta ile Rte arasında motor hacmi ve otomatik vites seçeneği dışından farkı yok bildiğim kadarıyla yanlışım varsa düzeltin lütfen.(amacım tartışma yaratmak deil bilgi paylaşmak)

quote:

Orijinalden alıntı: alfa-x

RTA aslında rt Authantic yani baz model,RTE rt Expression yani donanımlı demek.RXT en donanımlı versiyonudur.1.6 90hp rxt yerine 1.2 16v Authantic modeli öneririm..Çünkü 1.2 16v authtc. rxt ile aynı donanıma sahip fazlası var..
  • Hoşgeldiniz.

Size bir soru sormak istiyorum Rta ile Rta Ac arasındaki fark nedir biliyorsanız?Ben kendi arabamın Ac mi yoksa düz versiyonlu olduğunu bilmiyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: mxgxk

Merhaba Arkadaşlar,

bende 9 yıldır clio II 2000 HB 1.4 8v RTA-AC kullanıcısıyım. lpg araştırması yaparken forumu keşfettim. herkes buradaymış. herkese kazasız belasız günler dilerim...
  • Dostum;

RTA-AC (Air-Condition) yani klimalı modeli. ruhsattada öyle geçiyor. Tek fark bu tahminimce. bu arada bende sürücü ve yolcu hava yastığı var.

quote:

Orijinalden alıntı: FauFau

Hoşgeldiniz.

Size bir soru sormak istiyorum Rta ile Rta Ac arasındaki fark nedir biliyorsanız?Ben kendi arabamın Ac mi yoksa düz versiyonlu olduğunu bilmiyorum.

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

• Benim araçta klima var ancak ruhsata şimdi baktım Clio 1,4 Rta geçiyor.Ac ibaresi yok.Birde dolduran polis arkadaş baya dalgınmış üretim yerliyi işaretlemiş.Saolsın cevap için.
  • merhaba 2001 clio 1.4i rta
    Baskı balata seti: 105 tl orjinali valyo marka gibi bişi söylediler.
    4 kg elf şanzuman yagı : 10 tl
    fren merkezi sag: 25 tl
    fren hidrolik:10

125 tl de işçilik yarın değişecekler sabah bırakıcam.
    Ayrıca enjektörleri patlatıcam injeksiyon kısmından hava verılıyormus benzın deposuna kadar olan kısma pislik egsozdan dısarı cıkıyormus tam acılımını bılmıyorum usta komple yakıcaz dedı bilgisayarlı bişi

bilginize..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfa-x

RTA aslında rt Authantic yani baz model,RTE rt Expression yani donanımlı demek.RXT en donanımlı versiyonudur.1.6 90hp rxt yerine 1.2 16v Authantic modeli öneririm..Çünkü 1.2 16v authtc. rxt ile aynı donanıma sahip fazlası var..

Sayın yahyademirci ve alfa-x vermiş olduğunuz cevaplar, tavsiye ve hizlı geri dönüşler için çok teşekkür..

uşakda görev yapıyorum ve gözlerim devamlı clio ariyor aklıma ve gönlüme hitap ettiğinde nasip olursa bende aranıza katılacağım,
    bu zaman aralığında aklıma takılanlar olursa sizleri tekrardan rahatsız ediyor olacağim ...

görüşmek dileğiyle tekrardan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nova730

merhaba arkadaşlar, bende aracıma ufak bişeyler yapmak istiyorum. gösterge renklendirme ile başlamayı düşündüm. (pardon ilk yaptığım far temizlemek olmuştu ) konuya çok hakim olmadığım göz önüne alınırsa ne olur ne olmaz diye kendi göstregemle değil bulabilirsem çıkmacıdan alacağım bi gösterge panelinde yapacağım. (sonra gerekirse arabayı satacağım zaman orjinal gösterge panelini geri takarım). bizim gösterge panelini yerinden söküp takma çok zor değildir inşallah!!! söküp takamayı bilen arkadaşlar desteğini esirgemesin lütfen.
    elinizde bizim gösterge paneline uyacak şablonlar olan var mı? yada yararlanabileceğim bir site var mı arkadaşlar?
    ayrıca bu çıkma gösterge paneli ne kadardır yaklaşık?
    herhese teşekkürler şimdiden

• Lpg yi rahatlıkla tyaktırabilirsin sorunsuz çalışıyo bizim araçlarda ama dikkat et işin ehli bi usta olsun.
    quote:

Merhaba Arkadaşlar,

• bende de aynı sorun oldu. Muayene kağıdı değişti hepsini kafalarından atmış polis arkadaş bende de yerli yazıyordu. ayrıca rta-ac yi yazmamışlar:(
    quote:

Orijinalden alıntı: FauFau

Benim araçta klima var ancak ruhsata şimdi baktım Clio 1,4 Rta geçiyor.Ac ibaresi yok.Birde dolduran polis arkadaş baya dalgınmış üretim yerliyi işaretlemiş.Saolsın cevap için.
  • Sayın Yahya Demirci;

Tekrar merhaba. İnan bu lpg işinden bıktım usandım vallahi. bizim arabalar full grup motor diye geçiyormuş. Yani enjektörlerin hepsi aynı anda püskürtme yapıyormuş???. şimdi forumda okuduğum kadarıyla brc bu motorlarda pek iyi olmuyormuş. inanın ben arabama çok kıymet veren birisiyim ve bir ayağımın sanayide olmasını istemem. bu arada 54000 km de. yakıt yakmasına gelince istanbul Kumburgazdan ankaraya gelip geriye kalan yolla şehir içi diyebileceğimiz normal sürüşle 39,65 litre ile 766 km yol gittim. çok sakin kullanımda 32 litre ile 604 km yol gidiyorum. 3000 deviri geçmeden. sizce LPG taktırmaya değer mi? Bir de gerçekten BRC bizim arabalarda sorun çıkartıyor mu?

sevgilerimle.

quote:

Orijinalden alıntı: yahyademirci

Lpg yi rahatlıkla tyaktırabilirsin sorunsuz çalışıyo bizim araçlarda ama dikkat et işin ehli bi usta olsun.
    quote:

Merhaba Arkadaşlar,

• Bu arada üye ismimi değiştirdim. mxgxk olan üyelik adım artık orjinal adıyla....
    quote:

Sayın Yahya Demirci;

Tekrar merhaba. İnan bu lpg işinden bıktım usandım vallahi. bizim arabalar full grup motor diye geçiyormuş. Yani enjektörlerin hepsi aynı anda püskürtme yapıyormuş???. şimdi forumda okuduğum kadarıyla brc bu motorlarda pek iyi olmuyormuş. inanın ben arabama çok kıymet veren birisiyim ve bir ayağımın sanayide olmasını istemem. bu arada 54000 km de. yakıt yakmasına gelince istanbul Kumburgazdan ankaraya gelip geriye kalan yolla şehir içi diyebileceğimiz normal sürüşle 39,65 litre ile 766 km yol gittim. çok sakin kullanımda 32 litre ile 604 km yol gidiyorum. 3000 deviri geçmeden. sizce LPG taktırmaya değer mi? Bir de gerçekten BRC bizim arabalarda sorun çıkartıyor mu?

sevgilerimle.

quote:

Lpg yi rahatlıkla tyaktırabilirsin sorunsuz çalışıyo bizim araçlarda ama dikkat et işin ehli bi usta olsun.
    quote:

Merhaba Arkadaşlar,

• Gökhan bey iyi bir ustaya tartarini taktırın.

Lpg de markada çok önemli fakat takan yerdeki ustanın becerisi daha önemli marka kilometreler geçtikçe kendini belli eder.
  • slm arkadaslar aracımın kliması ile ilgili bir sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim aracım 2001 model clio sembol 1.4 rna aracı aldığımda klima gazı vardı 1 kış kullanmadığım için yazın klima gazı doldurttum içinde klima gazı 10 gün duruyor sonra klima soğutmuyor servise götürdüm radyotörde delik var deliler radyotörü yaptırdılar tekrar klima gazı bastılar 10 gtün sonra tekrar klima soğutmadı ben tekrar gittim sistemde kaçak yok ama biryerden kaçıyor dediler neyse baktıktan sonra klima Supaplarından kaçak olduğunu söylediler o Supaplarda bizde yok ya servise yada iyi bir klimacı ustasına git dediler şimdi servise gittim bana o Supaplar değişmez sistemi komple değiştirmemeiz gerkiyor dediler ve bende 750 tl istediler şimdi bilmek istediğim o klima gazının basıldığı yerdeki Supaplar değişirmi değişmezmi eğer deşir ise ankarada bildik iyi usta varsa bana telefonunu verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürlerler sevgi ile kalın

• Arkadaşım bundan önce tek nokta enjeksiyonlu 97 model clio 1 aracım vardı o zamanlar ekonomik durumum iyiydi tek nokta enjeksiyonlu lpg kitine 850 tl vermiştim bi sorun çıkarmamıştı. Ama şimdi malum ekonomik kriz ocak ayında aracıma atiker marka sıralı lpg taktırdım fast system diye geçenlerden usta multifastı önermemişti o zaman bunlar daha tam oturmadı fast sistem tam uyumlu dedi ve taktı. ocak ayından beri lpg de kullanıyorum şu ana kadar hiçbir sorun çıkmadı .Kiti ilk taktığında 1000 km olunca gel bi ayar daha yapalım dedi ona gittim o gün bu gündür dahada hiç uğramadım hiçbir problem yok. Aracım şehir içinde benzinde 30 kuruş yakıyodu şehir dışında ise 18 kuruş yakıyodu yani şehir içinde 9,7/100 km şehir dışında 5,7/100 km şimdi lpg de ise şehir içinde 18--19 kuruş civarı şehir dışında ise 11-12 kuruş civarı. Lpg taktıktan sonra bir kere bursaya gidip geldim bi kaç sefer ardahana gidip geldim erzurumda ikamet ediyorum hiçbir sorun çıkmadı. Bunları göz önünde bulundurarak takıp takmayacağına karar verebilirsin.Ama montajı yapacak usta çok önemli ona dikkat et. Çok iyi bir kiti bile kötü montaj yüzünden başını çok ağırtabilir.
    quote:

Sayın Yahya Demirci;

sevgilerimle.

quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yahyademirci -- 20 Ağustos 2009; 10:25:06 >

• Merhaba,
    Debriyaj Baskı balata değişti şimdi debriyaj cok hafif ve kavrama cok iyi bakalım yakıta etkısı olacakmı :)
    Bu İŞLEMLERDEN SONRA blackpunkt orjinal teybim code ıstedı şifre 2500 servisten öğrendım.
  • haklısın dostum. usta önemli muhattap olacağın önemli.
    quote:

Arkadaşım bundan önce tek nokta enjeksiyonlu 97 model clio 1 aracım vardı o zamanlar ekonomik durumum iyiydi tek nokta enjeksiyonlu lpg kitine 850 tl vermiştim bi sorun çıkarmamıştı. Ama şimdi malum ekonomik kriz ocak ayında aracıma atiker marka sıralı lpg taktırdım fast system diye geçenlerden usta multifastı önermemişti o zaman bunlar daha tam oturmadı fast sistem tam uyumlu dedi ve taktı. ocak ayından beri lpg de kullanıyorum şu ana kadar hiçbir sorun çıkmadı .Kiti ilk taktığında 1000 km olunca gel bi ayar daha yapalım dedi ona gittim o gün bu gündür dahada hiç uğramadım hiçbir problem yok. Aracım şehir içinde benzinde 30 kuruş yakıyodu şehir dışında ise 18 kuruş yakıyodu yani şehir içinde 9,7/100 km şehir dışında 5,7/100 km şimdi lpg de ise şehir içinde 18--19 kuruş civarı şehir dışında ise 11-12 kuruş civarı. Lpg taktıktan sonra bir kere bursaya gidip geldim bi kaç sefer ardahana gidip geldim erzurumda ikamet ediyorum hiçbir sorun çıkmadı. Bunları göz önünde bulundurarak takıp takmayacağına karar verebilirsin.Ama montajı yapacak usta çok önemli ona dikkat et. Çok iyi bir kiti bile kötü montaj yüzünden başını çok ağırtabilir.
    quote:

Sayın Yahya Demirci;

sevgilerimle.

quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

• Arkadaşlar herkese hayırlı Ramazanlar...
  • 
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.