Binbaşı
09 Ağustos 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 55 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Arkadaşlar vbulettin tabanlı forum taşıyacak ,teknik sorunları giderecek profesyonel arkadaş var ise özelden yazabilir .

Arkadaşlar merhaba . Başımdan geçen tatsız bir olayı size anlatıp fikir sahibi olmak isterim.

Yirmi beş gün önce aracıma sağ arka köşeden çarpılmış ,tampon kırılmış ,kameralardan izledim , üç saat önce olmuş kaza çarpan kişi karşı komşumuzun kızı olduğunu gördüm.

Çarpma sonrası aracıma ve kendi araçlarına bakıp olay yerini terk etmişler . Haber verdim gelin rapor tutalım diye, geldiler bunda birşey yok biz komşuyuz yaptıralım dediler bende önce raporu tutalım baktıralım hasar büyükse kasgıodan değişim yapılsın , demem ile komşum coşup bana bağırıp çağırmaya, yakarım bu arabayı gibi tekdit etmeye başladı bende işyerimin önünden sepetledim olay son buldu.

Akşam baktım gelen giden yok video kaydı ile emniyete gittim , şikayet bulunmak için polisler ruhsat sahibini arayalım sen babası ile sorun yaşamışsın rusat sahibi gelir belki dediler aradık çocuk eşi ile geldi raporu tutuk git şimdi istediğin yerde yaptıralım dedim ve ayrıdık eminiyet den .

Ertesi sabah kızın babası traktörü ile gelip aracıma bilerek isteyerek arkadan çarptı , bagaj kapağı tampon olduğu gibi içeri göçtü ve olay emniyet de mala zarar vermekten ,tehdit den şikayet ile son buldu .

Aracım kasgolu idi yetkili serviste 30 000 tl masraf ile yapıldı onu da şikayete ekledik. (video resim ve şikayet ile beyanla)

Tabi beyimiz ifadesinde firenin altına su geldi diye ifade vermiş birde 1 lt su şişesi ile resimletmiş birde rapor tutmak istiyormuş haber verdiler işine baksın deyip haber gönderdim .

üç dava açıldı Mala zarar . tehdit. değer kaybı hem sigortasına hem kendine .

Benim amacım aracın masrafını kasgo bu adamdan alsın ve değer kaybımı alayım diğerlerinden birşey çıkmaz sanmıyorum .

Size sorum şu kasgo bu durumda nasıl harekat eder.

imla hataları için özür .
Merhaba forumdaslar .
Aracim transporter.
Yanlarda marspiyel takili aldim ve surekli surtmelerden dolayi kirildi catladi. Bugun. Söktüm , takan vatandas daysonu resmen suvamis. Yenisini takmak istemiyorum. Dayson temizlemek malesef olmayacak puturlu yuzeyde , sormak istedigim , boyatsam experde cikarmi ? yani orasi aracin bir parcasi olarak. Siniflandiriliyormu. Konu hakkinda. Tavsiyelerinize ihtiyacim var .

Yenisini takarsak tekrar kapanacak o bolge

2 cm. Enindeki resimdeki bolge. Boyali olarak degerlendirirmi exper ?

Arkadaşlar merhaba 2016 caravelle aracım var 46 000 km de geçen yıl 45 000 km de serviste yağ bakımı yapıldı .

Araç bir yıldır yatıyor , 1000 km civarı yol yaptı sadece ve bir yıl doldu servis uyarısı geldi ekrana.

Servisi aradım tekrar yağ bakımı yapılmalı diyor .

Bakım yaptırmasam ne olur , yağ özelliğini yitirir diyorlar . konu hakkında fikir verirmisiniz.

Sevgili forumdaşlar, ankara da jant satan işyerlerinin yoğun olduğu belli başlı bir yer varmıdır ?
Arkadaşlar babam aracı ile kaza yaptı, araç benim üstüme kayıtlı ve kasgosu bitmiş , üç gün geçmiş ve sigortacı unutmuş babam da takip etmemiş

Araç clio 2 hb 2001 rxt ön ve arka mahvolmuş
Araç serviste yatıyor servis 19000 masraf çıkarmıs aslında pert

Dün servise gittim, aracın şaside yürürde sıkıntı olmadıgını tamir edilip sorunsuz binileceği söylendi. (servis merzifon polsa servis müdürü murat beyi saolsun yıllardır tanırım çok ilgilendi) ön arka tamponlar, arka bagaj kapagı ön panjur, arka panjur, farlar, arka bagaj havuzu içe göçmüş vs. Bir sürü parça almam lazım çorumda ikamet ediyorum. Ankara da nerelerde cıkma parça bulabilirim , sabah 5 de yola çıkıcam peder beyle önerilerinize ihtiyacımız var,

Arkadaşlar merhaba ,2010 180 hp dsg caravelle aracım var km 43000 km de ara sıra motor arıza ışığı yakıyordu ,özel serviste yapılan bilgisayarlı iceleme de egr arızası olduğu anlaşıldı , ışık arada bir yanıp sönüyor ,çekişte bir sıkıntı yok .

Sormak istediğim egr parça fiyatı 3600 tl montaj dahil gözüküyor , değişmesi şartmıdır , temizliği oluyormu ?.
edit yanlış yer
Arkadaşlar merhaba caravelle aracım var , orjinal jant lastik ebatları , 235-50-17 bunu yerine 245-45-18 jant lastik taktırmak istiyorum artıları ve eksileri ne olur .[simage][/simage]

Kullanmak istediğim jan bu . jantlar çıkma . lastikler resimdeki değil .
245-50-18 lastik taksam davlumbazlara sürtermi ?.
Merhabalar . Arkadaşlar uzun bir süredir caravelle araç arıyordum , iki hafta öce 41000 km 180 hp dsg caravelle aldım bu araçta kullanılan dq500 model dsg kullanılmış , bu model ıslak (yağlı) tip modelmiş ,sormak istediğim kuru kavramalar kadar sorunlu mudur .
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.752
İkinci El Bölümü Mesajları: 24
Konularının görüntülenme sayısı: 58.291 (Bu ay: 52)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 232 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.